Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 3. okt. 2021. u 03:25h

Truck je vozen u 1 sa popodne, a Xfinity u 2.

Trka generalno traje 2 sata cak i u idealnim uslovima, a Truck je imao 2 crvene zastave danas posle vecih sudara. Tako da Xfinity nije mogla poceti ranije. A onda je i Xfinity takodje imala nekoliko crvenih zastava.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 3. okt. 2021. u 16:06h

Pardon, Truck je vozen u 1 popodne, a Xfinity u 4 popodne.
Bodine braca (Todd, Geoffrey i Brett) mozda nisu poznati kao Earnhardti ili Labontei, ali je ipak jedan od redak slucajeva da su sva tri brata bila veoma aktivna kroz sve tri serije.

Najuspesniji od njih je bio Geoffrey, koji je pobedio 18 Cup trka, ali danasnja prica je o Toddu. On je vozio jedno vreme u Cup, ali je najvise uspeha imao u danasnjem Xfinity (15 pobeda) i posebno Truck (22 pobede i 2 sampionske titule). U tri serije Todd je do sada vozio 794 trke, sto znaci da mu fali jos 6 trka da kompletira 800. Izjavio je da ce sledece sezone voziti tih 6 trka u Truck seriji da kompletira taj "zahtev". Nije poznato za koji tim ce voziti.

Inace trenutno veoma uspesno je jedan od voditelja "NASCAR Now" na NBC-u. Ima nadimak "Luk" zbog svoje celave glave hehe.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 3. okt. 2021. u 23:11h

Trka pomerena za ponedeljak zbog kise ...

Slika
Ubijen John Wes Townley. Jedno vreme se smatrao velikim talentom u Truck seriji pre nekih pet-sest godina. Vozio je i Xfinity. Uglavnom je privlacio paznju najvise zato sto je imao jakog sponzora - Zaxby's lanac brze hrane ciji je vlasnik njegov cale.

Imao je samo 31 godinu kada je ubijen danas. Kako se prica, provalio je u kucu svoje bivse zene i njenog novog decka sa sekirom, i ovaj ga je upucao.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 04:48h

Talladega_500 piše:
subota, 2. okt. 2021. u 16:16h
GMS Racing je preko noci stigao od jednog od najjaceg tima u Truck seriji do tima koji prakticno nema vozace za sledecu sezonu zbog nedostatka sponzora. Juce su potpisali Grant Enfingera, ali on je trenutno jedini vozac u timu za koga je 100% sigurno da ce voziti sledece sezone.

Ostali nemaju bas velike sanse:

- Sheldon Creed, aktuelni sampion i pobednik 3 trke ove sezone, je ranije izjavio da prelazi u Xfinity seriju 2022. godine za Richard Childress Racing.
- Zane Smith, mladi talenat, prosle sezone zavrsio kao 2. u generalnom plasmanu kao rookie, za sada nema sponzore za 2022., ali se ocekuje da ce ih naci.
- Tyler Ankrum, vec par godina vozi ispod ocekivanja, glavni sponzor LiUNA! se ne vraca.
- Chase Purdy, rookie koji ima samo 1 top 10 finis ove sezone i tek je 19. u generalnom plasmanu.
- Imaju jos jedan tim gde se pet vozaca smenjivalo ove sezone, verovatno ce nastaviti da ga koriste za testiranje mladih vozaca.

Slika
Kroz celu ovu situaciju gde se ne zna ko pije a ko placa u GMS-u, tim je danas objavio da ce imati minimalno jedan Cup tim sledece sezone.

Za sada Ty Dillon je glavni kandidat za to mesto. Dillon je poslednji put vozio prosle sezone za Germain Racing, a tim je ugasen na kraju 2020. sezone nakon sto su izgubili sponzora.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 19:19h

Prica se da je Stewart-Haas mozda spreman za promenu u #10 timu.

Vozac u tom timu je Aric Almirola. Solidan vozac, ali kod njega nesto drugo ga cini jako pozeljnim za timove - sponzor. Njegova saradnja sa firmom Smithfield traje vec duze vreme tako da Almirola gde god da vozi sa sobom donosi skupocenog sponzora. Smithfield su nedavno kupili Kinezi i navodno su spremni da smanje budzet za marketing, sto bi stavilo #10 tim u problem jer bez takvog sponzora tesko da bi tim nastavio da funkcionise.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 22:10h

Tale sta kaze radar hoce se nastaviti trka?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 22:16h

Tesko ... Kazu da treba oko 2 sata da se staza osusi, sto bi bilo 6:30 uvece po lokalnom vremenu. Talladega nema osvetlenje, a videlo su u Xfinity seriji da ne moze da se vozi po takvom vremenu. Tako da me cudi da jos uvek nisu proglasili Bubbu za pobednika ...
Bubba zvanicno pobednik ... Jedini nacin i na koji moze da pobedi - na superspeedways tako sto je trka zavrsena 80-ak krugova pre kraja.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 22:40h

Brad uzo 2. mesto
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 22:45h

Keselowski je idiot pogurao Bubbu do pobede umesto da je pogurao Logana. Doduse odnos izmedju Keselowskog i Logana je los vec neko vreme tako da me taj potez i ne iznenadjuje.

Bubba je poprilicno bio emotivan posle trke. Razumem da mu nije lako u "belom sportu", ali veliki deo mrznje koju drugi imaju prema njemu imaju bas zbog njegovog ponasanja, tako da je sam sebi to napravio.

Pazi ovo - Larson je sada na 2. poziciji, ali "samo" 22 poena ispred 9. mesta za sledecu rundu playoffa. Znaci nek mu se desi kvar ili sudar na rovalu i ispada. Toliko brzo se sve promeni.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 23:00h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 4. okt. 2021. u 22:45h


Pazi ovo - Larson je sada na 2. poziciji, ali "samo" 22 poena ispred 9. mesta za sledecu rundu playoffa. Znaci nek mu se desi kvar ili sudar na rovalu i ispada. Toliko brzo se sve promeni.
Treba jos dosta toga da se poklopi da Larson ne prodje. Ne verujem u takvo cudo
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 23:10h

Nije bas da treba dosta toga. Dovoljno je da se slupa u prvom delu trke i lako ispada.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 23:34h

Slika

Na ovo sam mislio. Nije dovoljno samo Larson da 'otpadne'. Trebaju i jos neki vozaci imati dobru trku
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 5. okt. 2021. u 03:43h

Da Bubba nije smislio onaj fejk slucaj sa ocmom prosle godine da unovci slavu - zapravo bi mi bilo drago da je danas pobedio, jer mi je bio simpatican u Truck i Xfinity. Cak i u pocetku u Cup, ali onda Petty prica da nema finansije, Bubba skoro gubi mesto u #43 timu i gle cuda - pravi se skandal koji mu privlaci sponzore.

Najsmesnije od svega mi je kad komentatori pricaju kako evo "cela publika voli Bubbu, svi su danas navijali da trka bude zavrsena pre vremena da bi Bubba pobedio" i slicne gluposti, a ono u realnosti Bubbu ne vole ni u njegovoj rodnoj saveznoj drzavi Alabami.

Iskreno, drago mi je da smo zavrsili sa superspeedways za ovu godinu, nekada sam ih voleo, ali sada su tezak smor gde samo cekas veci sudar i pobedi onaj koji se nije slupao.
Ryan Blaney i Bubba su dobri prijatelji izvan trkanja. Blaney mu je danas prvi cestitao za pobedu. Doduse Blaney je cini mi se dobar drug sa svim vozacima slicnih godina, posebno sa Chase Elliottom i William Byronom.

Slika
Bubba kao 19-godisnjak dok je vozio u ARCA seriji (tada se serija zvala K&N).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 5. okt. 2021. u 16:00h

Ko bi rekao da ce ovo biti sva tri pobednika na Talladegi ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 6. okt. 2021. u 04:27h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 6. okt. 2021. u 18:58h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 4. okt. 2021. u 04:48h
Kroz celu ovu situaciju gde se ne zna ko pije a ko placa u GMS-u, tim je danas objavio da ce imati minimalno jedan Cup tim sledece sezone.

Za sada Ty Dillon je glavni kandidat za to mesto. Dillon je poslednji put vozio prosle sezone za Germain Racing, a tim je ugasen na kraju 2020. sezone nakon sto su izgubili sponzora.

Slika
GMS objavio da ce upravo Ty Dillon testirati sledecu generaciju auta za njih tako da je prakticno siguran da ce on voziti za tim u Cup sledece sezone.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 6. okt. 2021. u 20:16h

Kako se meni ne gleda Roval u nedelju
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 6. okt. 2021. u 20:41h

Ova druga runda je ubedljivo najdosadnija.
Kako su mi samo odvratne ove felne ...

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. okt. 2021. u 01:11h

Michael Annett objavio penzionisanje. Oprobao se par godina i u Cup, uglavnom za slabije timove, pa je vecinu karijere proveo u Xfinity. Jedan od konstantnih vozaca koji skoro nikada nije pobedjivao, ali je konstantno bio u top 10.

U korist mu je islo sto je imao konstantnog sponzora sve ove godine (Pilot Flying J lanac benzinskih pumpi).

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. okt. 2021. u 15:53h

Jimmie Johnson izjavio da ima nekoliko NASCAR ponuda za 2022. sezonu, ali mu je trenutno prioritet da vozi 2022 Indy 500.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 7. okt. 2021. u 16:52h

Jebote ali su smorili sa Babom na svim drustvenim mrezama i TV pa to nije normalno. Ja mislim da ovoliko paznje nije dobijao ni sampion
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. okt. 2021. u 17:06h

Bas. Bila trka pre 5 dana, jos uvek pisu o "istorijskom dogadjaju" ... Ovoliko nisu ni pisali o McDowellu kad je iznenadio i pobedio Daytonu.

Ironija je ta da mediji i dalje pricaju kako je "Bubba prosle godine prosao kroz rasnu diskriminaciju zbog ocme" iako je cak i FBI rekao da to nije bila nikakva ocma i da je taj kanap bio tu i pre nego sto je Bubba dosao u NASCAR. Nije ni cudo sto Bubbu ljudi ne vole cak ni u rodnoj Alabami.

Ali eto i jutros se budim i ova nova slika na NASCAR stranici ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1694
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 7. okt. 2021. u 19:12h

I McDonalds se promenio mrgreen
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 7. okt. 2021. u 20:19h

Razlog vise da ne jedem tamo vise hehe. A to mi je bio prvi posao u Americi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11504
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 8. okt. 2021. u 20:08h

Talladega_500 piše:
sreda, 1. sep. 2021. u 16:30h
StarCom Racing je objavio povlacenje iz Cup za 2022. godinu. Ova vest nije toliko bitna za sam tim posto je rec o relativno nizerazrednom timu (njihov vozac Quin Houff je prosle sezone zavrsio tek kao 35. u generalnom plasmanu), ali je bitna iz jednog drugog razloga.

Naime, StarCom Racing je izjavio da je prodao svoj charter "novom timu koji ce debitovati u 2022. sezoni". Ranije se pricalo da je Spire Motorsports zainteresovan, ali to nije novi tim (takmice se vec par godina sa dva tima - jedan je punu sezonu sa Corey LaJoie, drugi delimican broj trka sa dosta vozaca).

Charter sigurno nije jeftin. Dale Earnhardt Jr je nedavno izjavio da kosta $10 miliona tako da ko god da ga je kupio sigurno ima novca da investira u NASCAR-u.

Slika
Malo cudna prica. Jedan od inzenjera tima je pre par sedmica rekao da StarCom nece postojati sledece sezone, ali je StarCom sada objavio da ce Kaz Grala testirati sledecu generaciju auta. Zasto sad rade testiranje za 2022. godinu ako nece postojati?

Jedino ako je propao pokusaj da prodaju charter ...

Drugi tim u 23XI Racing (#45) je nedavno rekao da su obezbedili charter, ali nisu rekli od koga. Mozda bas o StarCom.

StarCom je nizerazredni tim koji sigurno nece faliti da nestane (a niko verovatno nece ni primetiti), ali po meni imaju neke od najlepsih stilova sa bojama i sponzorima u NASCAR-u.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“