Sređivanje plina je prioritet pre šminkanja.
Svratio danas do Rašića da probamo da rešimo ponovni problem sa gašenjem na plinu, kada ga zavrtim ozbiljno, pa naglo stanem.
Ponovo mi se dešava da kada ozbiljno zavrtim turbinu, raspršivač nabija pritisak plina do određene granice, pa kada naglo pustim papučicu gasa i pređe u cutoff, pritisak plina ode u nebesa (a trebalo bi samo do 2,2-2,5 bara, tj ne prekine da ga pumpa na vreme). Kada krene ponovo da radi na leru (tipa staneš na semafor), zbog izuzetno velikog pritiska previše obogati smešu i uguši auto na leru ili u boljem slučaju uzme da varira obrtaje neko vreme.
E sada, kada su raspršivači novi i čisti (ne voziš na domaći plin), mogu da odrade regulaciju pritiska i da spreče da pritisak ode u nebesa.
Na oba raspršivača mi se desilo da posle vožnje na domaćem plinu počne da se pojavljuje ovaj problem.
Za sada smo rešili to tako što kada pritisak pređe 2.2 bara i motor je u cutoff modu, pušta plin u kratkim intervalima dok ne spusti pritisak na dozvoljen nivo.
Više se ne gasi, ali sada imamo fine detonacije u auspuhu, kada ga zavrtim, pa naglo pustim gas.
Nešto kao što ima i na benzinu, samo malo jače.
Nisam proverio da li baca plamen pozadi.
Uglavnom sad, kada ga zavrtim, pre stajanja, stisnem gas malo, da potroši višak plina i obori pritisak.
Ovo je čisto da se ne bi gasio.
Rasturićemo rasprčivač radi čišćenja u nekom trenutku, ali za sada i ovo rešava problem.
BOOM, BOOM, BOOOM
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks