Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Capri MK1 DOHC Projekt

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 10:55h

S obzirom da nisam imao ozbiljnog kupca za Capri odluceno je da ostane u mom vlasnistvu.
E sad s obzirom da ima lepu liniju i na neki nacin polako postaje kultni auto,radice se jedan mali update.
Dakle umesto 1.5 V4 koji je sada u njemu ulazi 2.0 DOHC iz Sierre koji raspolaze sa nekih 120-130 ks sto je sasvim dovoljno za Capri-jevu karoseriju.Necu da ubacujem nesto da se raspada od konja,potrosnje i registracije.
Naravno radice se i limarije,potrebni su novi blatobrani i rubovi a mozda i pragovi,videcemo kad cekic i srafciger uleti u njega.
Enterijer se mora kompletan raditi zbog neodgovornosti prethodnih vlasnika.
Najbolje bi bilo da uzmem celu Sierru pa da mi sluzi kao donator,jer trebace tu dosta stvari uraditi.
Naravno kocnice nece biti izostavljene jer ove njegove ne mogu da ga zaustave u varijanti sa 2.0 motorom.
Takodje se moraju menjati i amorti,skracivati opruge ili ako ima negde kupiti skracene.
Malo slika:

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Pocele su prve probe i serapanja..
Kao prvo uklonjen auspuff marke Glasan jer mi na zalost nece odgovarati za motor koji ce biti ubacen.
Zanimljiv detalj ovog auspuff-a je da ima mala vratanca za stelovanje protoka,dakle otvorite vratanca i nastelujete da li ce biti veci protok izduvnih gasova ili manji u zavisnosti da li se trkate ili rolate gradom... :D :D :D :D :D :D :D

Slika Slika

Zaboravio sam spomenuti da imam i sportsku rucicu menjaca tipa Shalterica:
Slika

A sada da se uozbiljimo,dakle pre limarskih radova sam morao probati i felne da vidim koliko mesta ima i da li cu morati razvlaciti rubove.
Felne su 7.5J 17" sa gumom 205/40 i to izgleda otprilike ovako:
Meni se svidja.....

Slika Slika Slika Slika

izvadjen enterijer radi pregleda patosa,sicsenja i pripreme za peskarenje.
U stvari izvadjen je skoro ceo enterijer,ostao je komad table i tapacirunzi na vratima i bocnim panelima.
I to sve izgleda ovako a videcete i sta sam izvukao ispod patosa...

Imao sam i pomocnika... :D :D :D
Slika

Slika Slika Slika

Posle ciscenja:
Slika Slika

Spolja uklonjene sve oznake,branici i retrovizori. trebao bih jos ukloniti lajsne,prednju masku,tablu i nadam se izvaditi motor i ocistiti motorni prostor.

Sliiiike:

Slika Slika

U medjuvremenu je oteran na full pranje kako bi se uklonile sve necistoce pre peskarenja koje je zakazano u utorak a odmah posle zavrsetka peskarenja ide kod limara.
Premijerno su slike sedista koje ce biti upakovana a preuzeta su iz Golfa 3 GTI iz 1997 god.
Jedno sediste je malo pohabano ali nista ozbiljno tj nista sto se ne moze jeftino srediti...

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika

Tabla od Capri Mk1 1700 GT sa par dodatnih cukica za razliku od moje table koja je sasvim obicna.



I pokupljen auto sa peskarenja.Iskreno ocekivao sam daleko vise trulezi ali ovo je skroz ok.

Slika Slika Slika

Pored svega ovog uradjeno je dosta na limariji ali ne bih previse sad da kuckam i pisem bice mozda kasnije ili sutra...

stigao je i donator delova srca i ostalih unutrasnjih organa.

Slika Slika

Slika

Kupljen i RS volan :

Slika

Pa se malo radilo na limariji:

Slika

Slika

Slika

Kupio sam nove matice za felne , jos mi ostane da resim brezone.

Slika

Ovako su izgledala ta famozna krila koja su skinuta s auta..

Slika

Slika

Dakle krenulo se prvo sa resavanjem krova , ne znam zasto al` tako je majstor hteo , nemam nista protiv.

Slika

Kad je to zavrsio bacio se na desnu stranu auta da zavrsi sto je prethodni poceo i to izgleda otprilike ovako:

Slika

Zatim se krenulo malo u seckanje limarije, iznenadjen sam bio koliko je u stvari truo i na koliko je mesta
krenula ta rdja a i uz to koliko je slabasan taj auto u osnovi ...
Neke stvari smo poboljsali tipa , grede smo pojacali i napravili novo postolje za dizalicu od 1.5 mm lima
i unutra ugurali poprecna ojacanja da ga ukrutimo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

A nazad?
Nazad je opsti haos , dobro da nisam ostao bez gibnja :D
Nazad je situacija bila bas losa sto se uopste nije videlo dok se nije rasekao lim i rasporila mu se utroba.

Slika

Napravljeno ojacanje unutar praga

Slika

Malo patos kod vozaca sredjivan

Slika

Pa sad to polako pocinje da lici na nesto , deluje malo kompletnije i cvrsce od onoga sto je
bilo pre radova.

Slika

Slika

Napokon je dobio i prag i pocinje da lici na auto a ne groblje ...

Slika

Slika

Napravljen novi komad lima gde se srafe krila.
Slika

Pravi se novi vezni lim posto naravno nema da se kupi kod nas pa mora da se pravi ....

Slika

I ja sam se malo zezao s motorom , dekla motora prefarbana mat crnom bojom kao i EFI ofarbano.

Slika

Dakle prostor za rezervni tocak uradjen , dzepovi kod zadnjeg tocka , zadnji rub , greda gde se kaci gibanj uradjena i pojacana ,
patos zavrsen.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I ovo sam mu spremio:

Slika

Krila
U osnovi dobra , saderao sam svi farbu , git i gluposti rucno i udario ih u osnovnu boju pa sam planirao kasnije da ih nosim
kod limara ali od toga verovatno nece biti nista.
Mada sinoc sam otisao do njega da vidim sta ima i da mu saopstim da cu odvuci auto kad ono vidim motor i menjac spusteni u auto.
Valjda jedna dobra vest u moru losih.

Slika

Slika

Ubacen motor :D

Slika

Slika

Menjac taman dovoljno dugacak da rucica dodje do fabricke rupe...
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od BokiRS » četvrtak, 27. jan. 2011. u 11:06h

Joj koliko me nervirate vi nostalgicari.
Sve sam blize da nabavim i ja ovako nesto.
Svaka ti cast
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od totti » četvrtak, 27. jan. 2011. u 11:07h

clap clap clap
Slika

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 11:34h

@Boki

Izvini brate nije namerno thumbsuph hahahaha

@totti

Zahvaljujem thumbsuph
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Markedjani » četvrtak, 27. jan. 2011. u 11:38h

Kako će to biti do jaja vozilo za svaki dan sa twinky-jem pod haubom ;)

Ništa spec brzo ali najbolji kompromis ;)

A za posao odrađen do sad mogu samo reći svaka čast ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 11:45h

Pa pazi ja sam i hteo tako nesto , znaci kompromis u segmentu performanse-odrzavanje-registracija ...
Nije toliko bitna potrosnja jer je vikend vozilo pa ono , plin mi ne treba hahahaha
U svakom slucaju , malo trenutno stagniram ,treba mi hauba sa grbom (nasao je al` nikako otici po nju)
i jos jedan trenutan problem je sto mi se do sada novcanik stanjio za 2000 eur , pa sada laganica dalje ...
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od goja » četvrtak, 27. jan. 2011. u 12:39h

Bravo,lave! Ovome nema smrti dugo,pogotovo sto ce od sad biti auto za smekanje,bez soli,kise i kojekakvih parazita limarijskih...

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Boris88 » četvrtak, 27. jan. 2011. u 12:44h

svaka cast Coki,jedva cekam da izguras do kraja sve pa da vidimo masinu thumbsuph
rust is not a crime

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od van » četvrtak, 27. jan. 2011. u 15:36h

I i motor ti je pola puta do RS2000 8)

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 16:01h

Planirao sam kad zavrsim sve to da se malo glava motora obradi po onom manual-u , i da se uradi 4-2-1 , i nadam se da cu iz svega toga dobiti oko 10 ks ..
I masala , zavrsena prica thumbsuph
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
TBV
Poruka: 597
Član foruma od: sreda, 24. jun 2009. u 19:57h
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od TBV » četvrtak, 27. jan. 2011. u 16:45h

Svaka cast thumbup
No Turbo-no fun! No LPG! Slika

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od zeteks » četvrtak, 27. jan. 2011. u 20:26h

Ovo je ozbiljan posao do sada uradjen. Jedna od vecih restauracija na forumu. thumbup
Prosto fantasticno kako je rucica menjaca od sierre dohc bas na pravom mestu na kapriju. clap
Da li je postojala opcija da se stavi zetec motor iz Mondea u kapri. (naravno stavo bi se MT75 ili Type 9 menjac). Da li bi bilo komplikovanije nego ovo sa dohc motorom iz sierre?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Markedjani » četvrtak, 27. jan. 2011. u 20:46h

Van je stavio zetec u caprija... nađi temu capri v6.

A cenim da je ovo 56x bolja i lakša solucija... motor pravljen za rwd konfiguraciju ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 20:47h

Pa pazi posao je velik , restauracija traje sa prekidima nekih godinu i 2 meseca , a sad sto se tice motora , dohc mi je nekako bio prvi izbog , kao sto sam rekao dovoljno snage , lepo ce da radi u niskim obrtajima (8 ventila velikih kao ratkapa :) ) ,trosice relativno normalno , a ici ce sasvim zadovoljavajuce.
Van je radio konverziju na Zetec , koliko mi se cini problemi na koje je naisao bili su prepravka kartera , i kuciste termostata je opasno blizu pozarnom zidu , da li je jos nesto bilo ne znam ,to ce morati on da kaze.
Daleko od toga da je jednostavno uglaviti i DOHC , nije ja sam naleteo na sl problem usisna grana i ventil dekla su mi na nekim delovima previsoki stoga mi treba i grbava hauba , e kad to resim resio sam probleme.
Sto se tice rupe za menjac to je taman , ali tunel mora da se prepravi jer je MT75 mnogo masivniji i tunel je pre mali za njega , N9 bi verovatno bilo lakse resenje ,ali sam se ipak odlucio za MT75.

Edit: Markedjani me je preduhitrio vezano za Van-ov Capri :D
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 27. jan. 2011. u 21:15h

To mi nikad nije palo na pamet da te pitam, kakav je problem sa izduvnom granom, ako ga uopšte i ima, zbog stuba volana i letve?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Iosis » četvrtak, 27. jan. 2011. u 21:40h

Odlino izgleda, svaka čast na urađenom poslu. Biće to dobar Capri. thumbsuph
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 27. jan. 2011. u 21:50h

@Iosis
Hvala buraz , nadam se da hoce...

@Stefan , nema problema sto se tice grane , ona prolazi bez problema , jedino cu vuci nove ceve od sonde do nazad.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od van » petak, 28. jan. 2011. u 00:16h

NA dohc motoru nema nikakvih problema sa izduvnom granom .
Ugradnja dohc motora je par nijansi laksa nego ugradnaj zetec motora . Nema prepravke kartera , koje je kostala 20ak evra za zavarivanje , nema pravljenja ceti za vodu koja kosta 5 e za materijala , nema prepravke izduvne grane koja sama po sebi kosta oko 80-90 e za delove , ali je i znacajno bolje konfiguraciej nego fabricka pa to onda moze da se podvede pod tjunirani deo . Rad nisam racunao ... Ali verujem da je 2 dana vise potrebno za ugradnju zetec motora , nego dohc.
I sa jednim i sa drugim kapri ce biti veoma startan za normalne automobile , oko 9-10 sec do 100 km , zavisi od prenosa

Avatar korisnika
HEMI 426
Poruka: 286
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 15:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od HEMI 426 » petak, 28. jan. 2011. u 01:07h

Iosis piše:Odlino izgleda, svaka čast na urađenom poslu. Biće to dobar Capri. thumbsuph

Voleo bi da i ja zavrsim mog pa da Coki i ja krenemo u kruzing... ;)
Ford Mustang GT 5.0 & BMW 320Ci

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od van » petak, 28. jan. 2011. u 02:05h

ХЕМИ засучи рукаве

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od kubura16v » petak, 28. jan. 2011. u 09:06h

Sedi 5. :D
odlican,cekamo dalje. thumbsuph

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od zeteks » petak, 28. jan. 2011. u 11:13h

MT75 je svakako jaci menjac od Type9.
Zetec motor je nesto noviji i duze se ugradjivao. Predpostavljam da ce se kako vreme bude odmicalo za njega lakse nalaziti delovi nego li za DOHC koje bije glas da imaju problema sa glavama. A opet za DOHC kazu da lepo vuce na nizim obrtajima.
Kako stoje stavari sa povezivanjem elektricne instalacije. Kod kog od ova dva motora ima manje prepreka da se sve lepo poveze.
Kako sa katalizatorom zbog lambda sonde, kako sa pumpama za gorivo, sa kutijom filtera vazduha, crevima za dovod vazduha i slicno.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Iosis » petak, 28. jan. 2011. u 11:32h

Pa Hemi šta čekaš, radi. mrgreen
Bilo bi ljepo na sledećem okupljanju da vidimo dva Caprija, da se sve sjaju i blistaju! :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od 911s [SK] » petak, 28. jan. 2011. u 13:37h

zeteks piše: Zetec motor je nesto noviji i duze se ugradjivao. Predpostavljam da ce se kako vreme bude odmicalo za njega lakse nalaziti delovi nego li za DOHC koje bije glas da imaju problema sa glavama. A opet za DOHC kazu da lepo vuce na nizim obrtajima.
Kako stoje stavari sa povezivanjem elektricne instalacije. Kod kog od ova dva motora ima manje prepreka da se sve lepo poveze.
Kako sa katalizatorom zbog lambda sonde, kako sa pumpama za gorivo, sa kutijom filtera vazduha, crevima za dovod vazduha i slicno.
Pa da, ali i dan danas imaš da nadješ bukvalno sve delove i za Pinta koji se počeo ugradjivati '70-te, tako da će delova za DOHC ponestati tek možda 2060-te. mrgreen
Pumpu za gorivo uzmeš eksternu od Sierre ili Scorpia koji su bili EFi ili K-jetronic, jako je teško naći te pumpe uopšte kod nas a pogotovo dobre, tako da je razumno rešenje kupiti novu od preko koja košta oko 70 do 80 evra. Ona daje nešto veći pritisak, ali se to reguliše putem regulatora pritiska.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Capri MK1 DOHC Projekt

Poruka od Taunus 17m » petak, 28. jan. 2011. u 13:52h

Za 100 eur mogu kupiti Walbro eksternu pumpu kao i sto cu uraditi ,nema smisla da se zezam sa polovnim pumpama koje ce pitaj boga do kada trajati.
A sto se tice povezivanja motora , tacnije el. instalacije sve sam pocupao iz sierre , znaci bukvalno kompletnu instalaciju od farova do nazad stop svetala.
Znaci originalnu izbacujem i ubacujem od sierre , sto mi je i najbolje zbog dzekova i gluposti a sve u svemu i samo povezati motor nije neka matematika.
Sierra koju sam ja rastavio nije imala katalizator , tako da mi to nije briga a vuci cu nov izduv od motora do zadnjeg branika.
Nesto sam planirao uraditi glavu , predihtovati komplet motor,uraditi 4-2-1 granu i da se ne brinem.
Pripremio sam zadnji lonac za njega , pa cu po njemu i praviti ostatak izduva.
Sve u svemu imam dosta toga reseno u glavi samo treba polako da realizujem.
Nadam se da ce u narednih 6 meseci moci da se pocne sklapanje.
Svakako kasnim jedno 6-7 meseci s radovima ali nema veze , nadoknadice se nekad , jednom ....
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“