Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Zlizo79
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 7. mar. 2020. u 09:32h

Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od Zlizo79 » sreda, 20. maj 2020. u 13:56h

Pozdrav fordovci. Sinoc sam parkirao auto ispred kuce i nakon nekog vremena se ukljucio desni zmigavac. Znaci, auto ugaseno, znigavac radi. Odem pokusam na rucicu, ne vrijedi, upalim auto i tad prestane. Ali cim ugasim auto, opet pocne da blinka. Na kraju morao skinuti klemu s akumulatora i evo danas moram svaki put da nabijam i skidam klemu. Ima li neko ideju sta se desava ili neki savjet gdje ici?
I ne rekoh, u pitanju je ford kuga 2,0 tdci 2011 god.

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od zez » četvrtak, 21. maj 2020. u 07:49h

To sa skidanjem klemem svaki čas i nije baš pametno. Meni je crkla Blaupunkt fabrička navigacija usled naglog gubitka struje, tako da oprez.
Probaj da proveriš da ti nije ostalo nešto uključeno pa ti signalizira. Na skoro svim novijim kolima je tako rešeno da ako nešto zaboraviš da ugasiš u kolima on ti siglalizira ili svetlosno ili zvukom (po meni bolje je zvukom, jer nekad ne vidiš da ti sija pozicija ili desni migavac pogotovo po danu).

Zlizo79
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 7. mar. 2020. u 09:32h

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od Zlizo79 » četvrtak, 21. maj 2020. u 08:23h

Znam i ja da nije bas pametno, ali ne znam sta da radim, ne mogu ostaviti da blinka cijelu noc. Jutros sam vratio klemu i nista se ne desava, a juce mi je blinkao cim vratim klemu, tako da ni sam ne znam da li da ganjam neke majstore dalje, jer ovaj moj nije znao da rijesi. Ili da cekam da li ce opet poceti da se ukljucuje jer neki prijatelj mi je spomenuo da se njemu to desavalo zbog vlage i kad se osusilo vise nije. Ali i to mi nije neko rjesenje jer sad svaki cas virim i gledam da li se pali.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od mbole » četvrtak, 21. maj 2020. u 22:54h

Da li je na auto dodavano nesto tipa alarma, daljinca ili neceg slicnog?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Zlizo79
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 7. mar. 2020. u 09:32h

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od Zlizo79 » petak, 22. maj 2020. u 06:34h

Ja ga kupio prije 3 mjeseca i nista mu nisam dodavao. A uvezen je iz Njemacke, pa ne znam da li su mu tamo sta radili. Najgore je sto se nekad upale, a nekad ne. Evo sinoc sam parkirao i nista, a prije toga u toku dana pocne blinkati i tad i brisaci odrade jednom cim upalim auto. Inace u voznji je sve normalno. Jedino sto se desavalo od pocetka je to da ne upali zmigavce kad ga zakljucavam, samo zakljuca onako bez signala. A kad otkljucavam onda ih upali.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od mbole » petak, 22. maj 2020. u 12:41h

Jel daljinac fabricki na kljucu, ili neki dodatni privezak?

Koliko me secanje sluzi, fabricki daljinac pri zakljucavanju pali migavce samo kad ga duplo zakljucas (dva pritiska na taster zakljucavanja, vise ne moze da se otkljuca ni iznutra).

U svakom slucaju, imas neki problem sa instalacijom, verovatno negde ulazi voda/vlaga, pa il gubi kotakt ili prespoji sto ne treba.
Ne znam tacno za kugu, al ta instalacija je obicno negde na dnu levog A stuba.
Kako god... morace elektricar da razbuca i pregleda sta mu je.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Zlizo79
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 7. mar. 2020. u 09:32h

Re: Ukljucivanje zmigavaca u ugasenom autu

Poruka od Zlizo79 » petak, 22. maj 2020. u 15:49h

Jutros trebao voziti nekom elektricaru po preporuci koji je trazio da mu ostavim auto, pa da pogleda kad stigne. A s obzirom da mi se od sinoc nikako ne ukljucuju i meni je palo na pamet da je vlaga u pitanju i da se to mozda i osusilo. Kako god, sacekacu, pa cu vidjeti sta ce se desavati, nesto mi se i ne ostavlja auto 7-8 dana kod nepoznatog majstora.
A daljnac je fabricki.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“