Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od zolee » nedelja, 23. jun 2019. u 16:35h

Smax 2008
Prestala da radi klima. Radila. Ugasio auto. Posle rucka ponovo seo u kola, ventilator i sve na displeju radi samo sto ne hladi.
Cini mi se da se kompresor ne ukljucuje jer kad upalim i ugasim a/c dugme nista se ne desava. Obrtaji se ne dizu, potrosnja ne raste i vazduh nije hladniji.
Probao sam samodijagnostiku klime ali zaglavi kada se na displeju klime upali sve pa ne dobijem nikakav kod greske.

Ima neko neku ideju?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Klima ne radi

Poruka od FM III » nedelja, 23. jun 2019. u 17:11h

Iscureo gas možda, idi do servisa da provere.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi

Poruka od zolee » nedelja, 23. jun 2019. u 18:34h

Mislis da ni ne daje signal kompresoru jer je nivo gasa prenizak?
Hladio je 3 sata pre toga... istina, ove sezone malo slabije hladi nego prosle godine.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk




Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Klima ne radi

Poruka od macaneli » nedelja, 23. jun 2019. u 20:47h

Imam ja ideju
Ili nema freona ili ti je crko senzor temperture isparivaca klime,pitaj me kako znam lol
Isti problem imam,faking senzor registruje -2 i ne dozvoljava kompresoru da se upali
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od zolee » ponedeljak, 24. jun 2019. u 08:36h

Kako si to ustanovio? Forscan ili mora majstor?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od macaneli » ponedeljak, 24. jun 2019. u 08:53h

Majstor za klimu
Prvo prekontrolisao sistem
Pa prekontrolisao freon
Pa kompresor
Pa onda dijagnostika

Slika
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od zolee » sreda, 26. jun 2019. u 16:31h

Tek sutra sam dobio termin kod majstora.
U medjuvremenu mi je neko pogledao da li kompresor dobija struji - nedobija.

Zna neko gde je osigurac kompresora?

Btw.
Snimio sam neke parametre iz forscana.
Temperatura isparivaca deluje normalno - 40C
Sa druge strane evaporator temperature signal voltage pokazuje - 5000V
A/C pressure sensor pokazuje 960kPa

Kada mi je na fokusu crkla klima majstor je pregledao i rekao da je crko kompresor i trazio tolko i tolko para. U subotici sam nasao majstora koji je odradio posao za 30tak evra sa punjenjem - presostat je bio crko.
Pokusavam da saznam sto vise pre nego sutta pocnu da me farbaju...


SlikaSlikaSlika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od zolee » četvrtak, 27. jun 2019. u 14:29h

Problem: P0691:00-6C Fan 1 Control Circuit Low
U prevodu, ventilator hladnjaka ne radi pa se ni klima ne pali.
Kada se obrise greska klima na momenat radi dok pcm ne skonta da se ventilator ne okrece pa se radi samozastite kompresor klime ugasi.
Znaci, pcm preko bele roze zice salje signal o brzini u kontrolni modul koji je na ventilatoru. U kontrolni modul ulazi 12v, i iz njega izlazi struja do ventilatora.

Cesto problem moze biti korodirala belo roznjikava zica (gornji deo slike) na konektoru iznad kontrolnog modula ventilatora (kutija sa rebrastim hladnjakom, zakacena na kuciste ventilatora). Ona ide skroz do PCM i moze da korodira bilo gde. Dosta njih je resilo ovaj kód greske bajpasovanjem te zice. Ona kontrolise brzinu ventilatora. Kako sam citao treba da daje 12V u prazno kada ventilator ne radi, ali i da se moze citati samo osciloskopom jer nije obican jednosmerni napon. Meni na unimeru pokazuje 0.5V

Ne bih da sve raskupusavam pa da nije to na kraju. Zbog toga sam hteo i da isprobam ventilator tj., da ga zakacim direktno na akumulator ali se bojim sta ako je u kratkom spoju...
Izmerio sam otpor ventilatora, na zelenom dzeku dole na slici koji je pretpostavljam direktno povezan na ventilator, pokazuje 1 ili 0 oma.... kratak spoj?
Koliko oma treba da ima ovaj ventilator??

Takodje, ne mogu da pronadjem osigurac ventilatora F5. Sve drugo nalazim kada obrnem poklopac kutije osiguraca ali ceo taj red f3-f5 i f16-f21 kao da ga nema u kutiji uopste.
Zna neko gde je? Dole je slika moje kutije


Btw. Za ovu gresku nije predvidjeno paljenje kontrolne lampe. Zaista cudno. Voleo bih da znam da mi ne radi ventilator hladnjaka!!! Prekjuče sam vozio za Beograd nemajuci pojma da potencijalno rizikujem pregrevanje motora!

Slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

SlikaSlika

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od zolee » petak, 28. jun 2019. u 15:23h

Popravio sam.
Ona roza zica je bila u pitanju. Uskoro cu okaciti par slika, mozda nekome pomogne.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od Djole » petak, 28. jun 2019. u 15:26h

Okači i objasni sta si radio čisto da neko ko bude imao sličan problem moze da proveri

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od zolee » petak, 28. jun 2019. u 15:52h

Znaci na ventilatoru hladnjaka motora se nalazi modul koji kontrolise brzinu ventilatora. Posto ventilator nije hteo da se pokrene ni klima se nije mogla ukljuciti jer je taj ventilator i u funkciji klime.
U modul koji kontrolise brzinu ventilatora ulazi dzek sa 3 zice. Masa, 12V i roze zica koja nosi signal preko kojeg motorni racunar regulise brzinu ventilatora. Zeleni dzek iz modula nosi struju u ventilator.
SlikaSlika

Proverio sam F5 osigurac - ispravan.
Proverio sam ventilator sa 12V direkt sa akumulatora - zavrteo je lepo.
Modul dobija 12V.
Dakle, ostaje ili sama elektronika modula ili kontrolna zica.
Ta roze zice treba da daje 4 ili 12V (razlicite informacije sam nasao). Kod mene je davala 0.5V, dakle, moguci prekid.

Pratio sam zicu od modula do prvog racvanja (umotana je sa drugim kablovoma u plasticno crevo). Da bi mogao ispratiti snop kabela morao sam skinuti kutiju filtera vazduha da bi uopste bilo sta i video i far radi lakseg pristupa.
Kod prvog racvanja sam raskupusao izolaciju, dosao do roze zice i tacno se videlo da je u prekidu.
Na jednom mestu je guma nabubrila i pobelela a zica je bila savijena kao da je u lomu.
SlikaSlikaSlikaSlika

Zicu sam premostio tj., isekao slomljen deo i zalemio zdravu zicu.
Slika

Upakovao sve nazad sa termoizolacionom trakom (nisam slikao), obrisao gresku u forscanu (P0691) startovao klimu i proradila najzad! :) Tj., ventilator je proradio a klima je i bila ispravna samo sto nije mogla raditi bez ventilatora. Ovih dana sam jedva drzao temp. motora pod kontrolom...

Sve me je kostalo 150din za termoizolir traku. Mogu mislit koliko bi kostalo da sam auto nosio kod elektronicara. A nije da nisam otisao i do njih, nego svi zauzeti minimum nedelju dana.... sva sreca :)

Bilo bi dobro promeniti naslov teme, ili dodati u naslov "ventilator hladnjaka" jer ovo u stvari samo indirektno ima veze sa klimom. Glavni problem ovde je ventilator hladnjaka i ta zica koja kada istrune i pukne to joj se desi uglavnom tu gde meni ili gore gde se ubada u modul.
Da se desilo zimi ko zna kolko bi mi trebalo da skontam da ventilator hladnjaka motora ne radi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Klima ne radi? - Smax '08

Poruka od mbole » petak, 28. jun 2019. u 17:07h

Gde je na kraju bio osigurac F5?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od zolee » petak, 28. jun 2019. u 17:17h

Tu plastiku treba izvuc gore i ispod nje su usarafljena tri osiguraca. Dva od 60A i jedan od 80. Srednji je F5 (60A)Slika

A relej kvacila kompresora je crni relej, desno od tri veca siva releja na levoj strani slike.
Zaboravio sam napisati da je i to provereno pre nego sam cackao roza zicu.
Relej je proveren ispravan. A i kada se relej izvadi i kratko spoje pinovi u kutiji osiguraca onda se culo kako kvacilo ubacuje.
Relej je jos majstor klime isprobao, a ni on nije nasao F5. Srecom pa imamo net :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

tubifeks
Poruka: 39
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 19:00h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od tubifeks » subota, 15. feb. 2020. u 18:40h

Da se ubacim u ovu temu iako je stara.

Nedavno sam kupio Mondeo 2008 1.6 benzinac.
Pre dva dana sam ustanovio da ne radi ventilator hladnjaka. Kazaljka za temperaturu stoji na dole, milimetar ka niže, i tu stoji već od 50 stepeni po temperaturi iz "self testa".
Došao sam bio sa posla i rešio da proverim vazduh u isparivaču i tako je sve krenulo. Pošto sam video da temperatura raste rekoh ajde da vidim šta će biti sa kazaljkom. Kazaljka nije mrdala sve do 90 stepeni po digitalnom pokazivaču i onda se pomerila samo za milimetar pravo na srednju crtu tj na treću.
Motor se grejao i grejao, došlo je do 96 stepeni i pošto ne znam koja je radna temperatura i na koliko treba da pali ventilator izašao sam da proverim da li je uključio ventilator hladnjaka i video da ne radi ventilator. Vratio se nazad krenulo je da gura na dalje temperaturu, svo vreme sam pratio ventilator i nije se palio. Tako do 100 stepeni, onda sam rešio da startujem klimu da vidim šta se dešava, i dalje ventilator hladnjaka nije palio. Kazaljka je ostala u istom položaju na srednju crtu.
Inače klima radi, kompresor uključuje i to sam već znao i ranije samo što nisam znao da ne radi ventilator hladnjaka a koliko znam to je obaveza na svim automobilima, da kada se startuje klima odmah pali ventilator hladnjaka bez obzira na temperaturu.
Čim sam video da ne pali ventilator posle uključenja klime ugasio sam motor.
Danas sam ispitivao ventilator i modul hladnjaka. Do modula dolazi 12v i masa, iz modula ne izlazi masa što je verovatno i normalno inače bi ventilator radio non stop. Ono što mi je nepoznanica ne znam gde ide roze žica, da li ide na ECU?
Nisam ovu temu video ranije a da jesam bilo bi mi lakše. Jedina razlika je što kod Zole klima nije radila a kod mene radi normalno ali ne radi ventilator hladnjaka, uključuje kompresor, to sam proverio kada sam išao da gledam auto prilikom kupovine ali tada nisam obraćao pažnju na ventilator hladnjaka.
Roze žicu nisam ispitivao jer ne znam gde završava, plašio sam se da ne napravim kuršlus jer nemam šeme i nikako ne mogu doći do njih. Znam samo da mi je ventilator ispravan i po svoj prilici biće da je modul problem.
Inače osigurač F5 kod mene ispod te crne plastike ne postoji a vidim da je i Zole napisao da je ušrafljen, što bi značilo da je tu žica verovatno kao i kod mene pa se pitam gde se nalazi taj osigurač. Kod mene ide kabl na dole, i na papučici koja je tu ušrafljena obojeno je žutom i piše 60 što su amperi ali ne znam gde je osigurač.
Roze žica meni više deluje kao blago ljubičasta :)
Opet ako Zoli nije startovala klima zbog ventilatora radi prevencije kako meni startuje a ventilator ne radi? Ja nigde ne vidim da je tu neko nešto premostio, uopšte auto je po majstorima dobro održavan i sve na njemu piše FoCom, od kaiševa lonaca itd.
Sutra ću proveriti koliko volti ide preko roze žice.
Pošto imate iskustva jedno pitanje. Kazaljka za temperaturu motora je jako blesava, brzo skoči i kada je po digitalnom delu temperatura 50 ona je već na milimetar do trećeg podeoka i popela se na treći tek na sto stepeni. Negde sam pročitao da je na Fokusu 2001 (ne sećam se koji motor) radna temperatura 109 C°.
Znači, da li je to normalna pojava što se tiče kazaljke da brzo dostiže taj podeok, i ako dolazi do pregrevanja kada će ona signalizirati? Meni se čini ovo jako opasnim ali opet ne znam koja je radna temperatura motora, kada otvara termostat, kada pali ventilator i kakvo je ponašanje kazaljke? Hvala unapred
Nastavak sledi jer nisam imao mira. Roze žica ima 4,3V i kada se startuje kompresor klime pada na 3,6V.
E sad, relej broj dva (kontrolni relej motora), na slici koju je postavio Zole pored crnog releja kvačila kompresora klime, meni nakon zaključavanja vozila jedno pet minuta se pali gasi u intervalim. Kada se upali radi 10 sec, pa se ugasi na 40 sekundi i tako opet pali gasi jedno 5 min možda i više, nisam merio. Za svo to vreme roze žica, tanka koja ide na modul ventilatora hladnjaka dobija tih 4,5V.
Sad me brine kako će se ponašati ventilator kada sve bude proradilo jel jelte moraće. Možda je to i normalno nadam se da ćete mi reći.
Prekidač auto gasa se svo to vreme pali i gasi kako radi relej, svetle lampice na prekidaču. Prekidač je postavljen između menjača i ližišta za čaše a u ležištu za čaše ima jedan taster i lampica koja ne radi i prilikom na pritisak tastera ja ne vidim neke promene. Pretpostavljam da je tu bio neki GPS uređaj za praćenje, u kaseti imam jedan isečen kabl, jedan RGB kabl i jedan veći džek kao za neki stariji štampač. Vozilo je navodno od Ministarstva finansija Francuske. Od kablova još sam primetio ispod suvozačevog sedišta smotan kabl, onako malo tanji od klasičnog koaksijalnog za televiziju i ispod zadnje klupe isto tako neki kabl sa okruglim džekom. I da, tamo gde dođu čaše na drugom ležištu ima dole isto postavljen okrugli džek sa dosta pinova, a u naslonu za ruku na onom stepenu na dnu ima tri rupe izbušene tako da su spojili u jednu. A na krovu iznad suvozača ima sitne ogrebotine što sam shvatio kao postavljanje rotacije. Prijatelj koji je živeo u francuskoj mi je rekao da i policija koristi dosta Fordove automobile pa eto možda je korišćen i kao stacionarski radar jer mu je motor slab za nešto drugo ili je prosto bio pratnja u ministarstvu finansija.
Sad vi mi recite vaše mišljenje. Pomislio sam da je vozilo možda taksi ali ide dosta žica pozadi i kada sam video te sitne ogrebotine na jednom prostoru shvatio sam i nadam se da je tako, da je u pitanju bila rotacija.
Brine me to da nije možda modul crkao zbog ponašanja tog releja i kako će se ponašati ventilator kada sve bude proradilo. A za prekidač autogasa su verovatno uzeli struju od tog postojećeg tastera u ležištu za čaše. Sad se mislim da nisu oni tu nešto zeznuli kada su ugrađivali autogas. Inače auto sam tako kupio sa ugrađenim gasom, ugrađen prošle godine u avgustu kada je i prvi put registrovan u Srbiji.
Izvinjavam se zbog ovolikog teksta ali eto, da napišem sve što sam ustanovio kako ne bi bilo iznenađenja prilikom eventualnih izlaganja mišljenja o problemu ventilatora hladnjaka. Hvala na prostoru :)

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od zolee » nedelja, 16. feb. 2020. u 02:40h

Uh, sad sam vec zaboravio...
Roza (kod mene je maltene bela bila) zica bi trebala da ide do motornog kompjutera. Ona je kontrolna zica preko koje racunar salje signal na modul koji je na ventilatoru. U zavisnosti od signala izlazni napon iz modula ka ventilatoru se menja i time se regulise brzina ventilatora.
Ako ti ne radi ventilator.... mislim da nema sanse da ti radi klima. Modul klime u kabini svetli i sve ti kao da radi - ali ti hladjenje ne radi. Nema sanse. To bi primetio leti kad je topao vazduh. Ovako ti spolja usisava vazduh od par stepeni pa ti duva hladno a ti mislis radi klima. Ne radi.
Ne znam da li je tebi roza zica u pitanju. Ali na smax to im je boljka.
Od ventilatora, ispratis roza zicu, raskupusas izolaciju da bi mogao da je pratis. Ima dva mesta gde obicno strada. Ako nije jedno onda je drugo. Meni je stradala mislim skroz dole gde pod krivinom ulazi u neki drugi snop zica. Tacno se videlo ko neka kvrga. Odseces kvrgu, zalemis. Sve obmotas nazad sa termoizolacionom trakom i to je to.
Barem je kod mene bilo tako.
Nadam se da sam ti pomogao nesto. Mislim da ima gore i slike.

Edit: Sad citam taj post sa slikama. Izmeri napon na roza zici da li ga imas. Na 90 stepeni sigurno treba da se pali ventilator, sto znaci da motorni racunar na roza zici daje neki napon.
Ako imas neki redovan napon, onda mozda i nije do nje. Ja sam imao 0.5 volti.
Ne mozes sada isprobavati paljenje ventilatora sa paljenjem klime jer po ovoj hladnoci mislim da se i ne ispunjavaju uslovi za paljenje kompresora. Mozda gresim. Ali ako ti motor dodje do 90 stepeni, vent mora da se pali. 80tak bi trebalo da je normalna temp.

Inace, resavaj ovo jer ce se uglaviti u nekoj guzvi stani kreni pa ce ti se pregrejati motor.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od Scorpio 696 » nedelja, 16. feb. 2020. u 10:31h

Ajd da se i ja ubacim
Proslo leto je prestala da hladi klima
1. otisao da dopunim freon ( majstor kaze pun je)
2. citao po forumima za roza zicu (raskupusao instalaciju ali nije to)
3. pogledao konektore na ventilatoru hladnjaka i eto ga

Trebalo je obrnutim redosledom da proveravam.
Slika Slika Slika Slika
Slika

tubifeks
Poruka: 39
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 19:00h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od tubifeks » nedelja, 16. feb. 2020. u 15:32h

Zole kompresor uključuje, čuje se kvačilo i vrti kompresor, neće da ga upali kad je nula i niže ali hoće i tada kada se pusti da vazduh duva u prednje staklo tj kada se uključi odmaglivanje. Veruj mi da znam o čemu pričam jer vidim svojim očima a na prethodnom autu sam sam popravljao klimu jer su mi tražili 220€ za dihtovanje kompresora što sam ja rešio za 40€ sam plus punjenje. Roze žica ima napon na kontaktu od 4,5V a kada upalim kompresor pada na 3,6V.

Skorpio, kod mene su kontakti dobri, provereno.

Meni nije jasno kako je moguće da motorni računar dozvoljava startovanje kompresora kada ventilator hladnjaka ne radi, tj on kao da ne zna da sistem nije ispravan.
Nadam se da moj majstor ima modul od S Maxa, sutra će da ga potraži. Kada budem stigao proveriću napon na roze žici prilikom povećanja temperature u motoru. Hvala na informacijama.
Inače danas sam se bavio levom pozicijom u petim vratima. Nema logike šta se dešavalo ali je na kraju proradila sijalica. Čitao sam ovde na forumu da je neko rešavao odspajanjem akumulatora, kod mene nije to upalilo. Inače ja osigurač nisam mogao da nađem po uputstvu a čitao sam da to ide preko motornog računara.

Danas sam opet sredio auto ali opet ga nisam slikao i predstavio vam ga, možda kasnije stignem i to da uradim.
I zna li neko da li postoje sijalice u vratima pošto ima one crvene plastike ali ni jedna ne sija? Mislim da sam video u nekom uputstvu da tu ima sijalica.
Poslednja izmena: tubifeks, na dan nedelja, 16. feb. 2020. u 17:06h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od macaneli » nedelja, 16. feb. 2020. u 16:08h

Zavisi od opreme,a uglavnom nema
Uzmes struju sa prekidaca i spustis do plastika i gotov posao
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

tubifeks
Poruka: 39
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 19:00h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od tubifeks » nedelja, 16. feb. 2020. u 16:24h

Možda ću to uraditi ali za sada ipak ne, nešto mi se čini da bih polomio tu plastiku. Otom potom. Prvo rešavanje ventilatora, pa forscan, rezanje ključa i nameštanje istog pa onda još jedan
Poslednja izmena: tubifeks, na dan nedelja, 16. feb. 2020. u 17:07h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od mbole » nedelja, 16. feb. 2020. u 16:28h

Tesko da motorni tacunar (pcm) ima nesto sa pozicijom.
Bice da je u pitanju bcm (body control module)

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

tubifeks
Poruka: 39
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 19:00h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od tubifeks » nedelja, 16. feb. 2020. u 17:02h

Možda sam pogrešno razumeo. Uglavnom pozicija sada radi sa istom tom sijalicom. Ne znam šta je razlog. A desna strana je normalno radila i posle skidanja sijalica u toku rada nije htela ni jedna, nakon gašenja i ponovnog paljenja su proradile. Ne znam koja je to fora ali uglavnom sada sve radi sa istim tim sijalicama. Skrenusmo sa teme tj ja sam krivac.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od FM III » nedelja, 16. feb. 2020. u 17:41h

Otvori novu temu za taj drugi problem.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od zolee » nedelja, 16. feb. 2020. u 21:46h

Jesi probao ventilator direkt na 12v?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


tubifeks
Poruka: 39
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 19:00h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od tubifeks » nedelja, 16. feb. 2020. u 21:50h

Jesam Zole i radi. Mislim da sam napisao gore ako nisam moj propust. Dolazi sve do ulaska u modul a izlazi samo + i to konstantno. Masu treba da pusti ona roze tj šta već komanduje. Ako stignem sutra pogledaću šta se dešava sa naponom na roze žici prilikom podizanja temperature motora. Mada ako sutra majstor pronađe modul od S Maxa ići ću odmah po njega da probam šta se dešava.

petar1964
Poruka: 654
Član foruma od: subota, 22. dec. 2018. u 22:23h

Re: Klima ne radi? -ventilator hladnjaka Smax '08

Poruka od petar1964 » ponedeljak, 17. feb. 2020. u 00:19h

ventilator se ukljucuje na 102c-106c

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“