Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nascar zanimljivosti

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. jun 2019. u 18:07h

1979 Daytona 500 je bila prva trka koja je bila na nacionalnoj televiziji od prvog do zadnjeg kruga. Po prvi put u istoriji su koristene i kamere unutar auta.
Trka je zavrsila velikom tucom. U zadnjem krugu Donnie Allison (#1 Oldsmobile) je vodio ispred Cale Yarborougha (#11 Oldsmobile). Yarborough je pokusao da ga prestigne, ali je doslo do kontakta i oba su se slupala. To je omogucilo Richard Pettyju da ih stigne i pobedi.
Posle trke Donnijev brat Bobby Allison je dosao do mesta nesrece i doslo je do tuce izmedju njega i Yarborougha. NASCAR je kaznio obojicu sa $6.000 i stavio ih na probnu listu na 6 meseci. Sledeceg dana slike tuce su bili na svim naslovnim stranicama u Americi i NASCAR je dobio veliki publicitet.

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » utorak, 11. jun 2019. u 10:07h

i sad ima tuca u Nascaru, oni gaje tu slobodu koju F1 nece da dozvoli i zato mi se vise svidja Nascar. a F1 nije ni svesna kad bi se desio neki fajt izmedju Hama i Fetla da bi im to enormno diglo popularnost. Ustvari cudi me da to ne znaju, mislim da itekako znaju ali nije mi jasno zasto onda zabranjuju?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » utorak, 11. jun 2019. u 10:46h

Lepse da im podele sacmare, pa da to rese trajno :)
Jbt... odakle takva zelja u ljudima za gladijatorstvom?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » utorak, 11. jun 2019. u 13:32h

mbole piše:
utorak, 11. jun 2019. u 10:46h
Lepse da im podele sacmare, pa da to rese trajno :)
Jbt... odakle takva zelja u ljudima za gladijatorstvom?
ne lupetaj.

inace vozaci su gladijatori modernog doba na stazi, tako Nascar vozi i ako neko od vozaca nije zadovoljan posle trke on ide da se obracuna sa drugim prvo verbalno a potom pesnicama kao sto se i bilo ko od nas barem jednom potukao u zivotu. imas i u drugim sportovima da se tuku (NHL, NBA, MLB...). Samo F1 to gusi video si i na ovoj trci u Kanadi da oni cak i zabranjuju vozacima da se trkaju jedan protiv drugog-Fetelu je zabranjeno braniti se HELOUUUUUUUUUUUU. Ceo svet im se smeje.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » utorak, 11. jun 2019. u 15:10h

Vidim da si lepo vaspitan :(
Ostatak me dalje ne cudi.

Jedno je rasprava i odbrana preko suda, drugo pesnicama.
Naravno da treba ugasiti prenos, naravno da nekoga ko to uradi treba kazniti debelo (godinu dana zabrane bilo kakvog takmicenja na bilo kom nivou bi bio neki minimum), naravno da treba da gusi i to bilo koji sport, ne samo F1.
Sta sam ja radio ili radim u mom privatnom zivotu, to je samo moja stvar. Kada to radi neko ko se bavi necim sto bi trebalo da bude sport, u toku takmicenja, to je sasvim druga stvar.

Svi "sportoovi" i lige koje si pomenuo, odavno veze sa sportom nemaju.

I na kraju, smao za tebe :)

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 11. jun 2019. u 17:07h

F1 i NASCAR su previse razliciti sportovi da bi se moglo ocekivati da ono sta prolazi kod jednih moze proci i kod drugih.

Pre svega, NASCAR nema pravilo sta je (ne)dozvoljeno. Nekada vozaci budu kaznjeni, a nekada ne za identicnu situaciju. I takodje treba razumeti da posebno u tom period 1970-ih vecina vozaca su prakticno dosli iz suma gde su se bavili proizvodnjom moonshine tokom Prohibicije. U to vreme nije bilo policije (jer ono sta su radili je ilegalno) vec se svako borio za sebe. I to su onda preneli u NASCAR, gde su opet vecina gledaoca bili takvi i zeleli su da vide takve stvari. To su prakticno bili ljudi koji su imali mozda 4-8 razreda skole i za njih pesnice su bile jedini nacin da rese nesporazume.

Tek 1990-ih godina kada je dosao Jeff Gordon se situacija polako promenila.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » utorak, 11. jun 2019. u 23:55h

Tale pa od 90-tih do danas ja sam se nagledao vise tuca u Nascaru nego pre toga. pre toga znam samo za ovu sto si sad pomenuo na Daytoni '79.
mbole piše:
utorak, 11. jun 2019. u 15:10h


Jedno je rasprava i odbrana preko suda, drugo pesnicama.
gde da idu na sud kad trke sudi Nascar i vozac ako je u tom momentu besan jer ga je drugi slupao naravno da ce mu odmah uzvratiti dok je vruce glave nego kad se ohladi i onda mu ni nece biti to vazno.
Naravno da treba ugasiti prenos, naravno da nekoga ko to uradi treba kazniti debelo (godinu dana zabrane bilo kakvog takmicenja na bilo kom nivou bi bio neki minimum), naravno da treba da gusi i to bilo koji sport, ne samo F1.
Sta sam ja radio ili radim u mom privatnom zivotu, to je samo moja stvar. Kada to radi neko ko se bavi necim sto bi trebalo da bude sport, u toku takmicenja, to je sasvim druga stvar.
znaci onda i boks/ufc treba zabraniti. sad ces ti reci glupo predjenje jer vozac vozi trke nije bokser, e pa vidis da ima i boksera medju tim vozacima :)
Svi "sportoovi" i lige koje si pomenuo, odavno veze sa sportom nemaju.
Formula 1 nema veze sa sportom. citaj malo na internetu kakva se buka digla oko ove kontroverzne odluke da Fetlu oduzmu pobedu.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » sreda, 12. jun 2019. u 00:33h

Naskar, ili FIA ili bilo koji sport imaju institucije koje su ekvivalent suda.
I takvi problemi se tamo resavaju.
Da li ce biti reseni pravicno ili ne... kao i svaki drugi sud... al to ne znaci da treba da ukinemo sudove i stvari resavamo "ko je jaci" principom.

I kad se ja ili ti pobijemo u kafani, za to idemo na sud, posto je u pitanju krivicno delo (u zavisnosti od okolnosti, do tri godine, ili od sest meseci do pet godina ako ima laksih telesnih povreda, za teze ide za samo ucestvovanje u tuci 3 godine i posebna stavka za nanosenje istih, pa ti izvoli).
Strogo geldano, i kada se pobiju na utakmici, trci... trebalo bi ih poapsiti i poslati da malo okopavaju lukac. Zasto se to ne radi...

Boks ili bilo koji drugi borilacki sport, nije tuca. Brkas babe i zabe.

Gde sam napisao da F1 jeste pravi sport? Nije to vec podugo, nazalost, upravo zahvaljujuci takvima.
Al to ne znaci da treba da se i dalje krece u pogresnom smeru, kopirajuci ono sto je odavno postao realiti.

I Fetel ce da dobije pobedu nazad ako se pomaklja sa Hamiltonom?
I kakve to ima veze sa time da li je odluka FIA-e pravedna ili nije.
Licno smatram da nije trebalo da bude kaznjen, i da se jednostavno vadio iz problema (komentari ona dva mamlaza koji prenose o mrdanju volana na desno, nemaju veze sa zivotom, kao uostalom ni bilo sta drugo sto kazu).
To sto se digla buka po internetu... stvarno sam se zabrinuo zbog toga :)

Usput, "moderni gladijatori" je floskula koju "novinari" cesto pominju. Ni oni ni ti nemate pojma o cemu pricate.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. jun 2019. u 00:50h

kirbi piše:
utorak, 11. jun 2019. u 23:55h
Tale pa od 90-tih do danas ja sam se nagledao vise tuca u Nascaru nego pre toga. pre toga znam samo za ovu sto si sad pomenuo na Daytoni '79.
Zato sto je raniji period bio jako slabo dokumentovan dok je danas sve pod kamerana. Ne desava se ni danas cesto, retko kad.
mbole piše:
sreda, 12. jun 2019. u 00:33h
Naskar, ili FIA ili bilo koji sport imaju institucije koje su ekvivalent suda.
I takvi problemi se tamo resavaju.
Da li ce biti reseni pravicno ili ne... kao i svaki drugi sud... al to ne znaci da treba da ukinemo sudove i stvari resavamo "ko je jaci" principom.
Ne podrzavam tuce u sportu, ali kada se vozaci fizicki obracunaju onaj ko izgubi ce i te kako paziti kako ce sledeci put voziti.

Recimo u NASCAR-u je bio slucaj Kurt Buscha. Dobar vozac, ali uvek jako ljut, neoprezan, u zurbi, itd., i takav nacin voznje je naravno iritirao druge vozace koji bi zavrsili u zidu zato sto se Buschu "zurilo". Dok jednog dana Jimmy Spenceru nije pukao film i nakon sto ga je Busch slupao, Spencer mu je prisao posle trke i spucao ga sakom u glavu.

Hajmo reci da je posle toga Busch u buducnosti uvek pazio kako obilazi Spencera ... Doduse u NASCAR-u retko kad dodje do tuca vec se vozaci obicno zakace autima, a posto NASCAR auti mogu da pretrpe veliku stetu tako da nikakvih povreda za vozace i nema.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » sreda, 12. jun 2019. u 09:17h

To samo znaci da pravila igre nisu pratila ono sto se desava u stvarnosti, ili da sudije trke nisu radile svoj posao, ili da je namerno terano u pravcu incidenata da bi bilo "zanimljivije".

Da su ga rebnuli debelu cifru, ili zabranu voznje na nekoliko trka, Spencer bi se cas posla doveo u red.
Kad opale po dzepu, boli grdnije od samara :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » sreda, 12. jun 2019. u 13:20h

mbole piše:
sreda, 12. jun 2019. u 00:33h
Naskar, ili FIA ili bilo koji sport imaju institucije koje su ekvivalent suda.
I takvi problemi se tamo resavaju.
Da li ce biti reseni pravicno ili ne... kao i svaki drugi sud... al to ne znaci da treba da ukinemo sudove i stvari resavamo "ko je jaci" principom.
vidi se da nemas pojma za Nascar jer ga ni ne gledas. Nascar za razliku od F1 dozvoljava "hard racing" "bump n run" i tako te stvari ne zabranjuje im kao kastrirana i sterilisana F1 i onda u Nascaru na nekoj trci ovo sto kaze Tale neko nekog slupa i to je to jer to je dozvoljeno to spada u trkanje ja ne znam kako to tebi da objasnim kad nisi gledao ti izgleda samo znas za F1 i nista drugo ko da je F1 centar sveta a nista drugo ne postoji a istina je malo drugacija. nego da se vratim i onda kad je taj slupani vozac besan na drugog a zna da Nascar nece tom drugom nista uraditi onda on ide licno da se obracuna sa tim vozacem i to treba dozvoliti kad je vec takvo trkanje dozvoljeno. i nema tu nista lose to si i sam rekao svakom se moze desiti na ulici osim sto ih ovde snimaju kamere i pod budnim su okom celog sveta. ali nisu li to i bokseri/mma borci koji se jos gore biju. trebas da shvatis da je ta tuca (u Nascaru) isto deo showa. a ko bolje prodaje show od fajta. vidis kolko se sad zapenilo oko ovog incidenta Fetla/Ham a zamisli da su se tamo gore potukli znas li ti koji bi to boom odjeknuo u svetu i kolko bi se o tome pricalo i oni koji ne prate trke bi culi za to i pozeleli bi da pogledaju sledecu trku. ako je to tebi lose meni nije, jer to je ono sto treba i Nascar to zna ali ustogljena F1 koja svojim vozacima zabranjuje da pokazuju emocije i sve gusi zarad nekog korporatistickog stava.
Gde sam napisao da F1 jeste pravi sport? Nije to vec podugo, nazalost, upravo zahvaljujuci takvima.
Al to ne znaci da treba da se i dalje krece u pogresnom smeru, kopirajuci ono sto je odavno postao realiti.
Kojima takvima kad je F1 dijametralno suprotna od onoga sto ja i Nascar zagovaramo jer mi znamo sta je dobro za sport i show. F1 je izabrala drugi pravac sva je ispolitizovana i tu nema sporta.
I Fetel ce da dobije pobedu nazad ako se pomaklja sa Hamiltonom?
Slika

nije to poenta (naravno da mu nece vratiti pobedu) vec da iskaze svoje emocije nezadovoljstvo u tom momentu ako je tako raspolozen. potukli bi se oni jos u Baku 2017 da F1 nije ovo sto jeste (Sumi je bio na ivici da udari Kultarda 1998 da ga njegovi mehanicari nisu zaustavili, Max prosle godine je hteo da udari Okona). recimo da su u Nascaru to bi vec bio fajt i svi bi pricali o tome, publicitet i popularnost bi enormno skocili ali ne shvatas ti to i dzabe ja pricam.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » sreda, 12. jun 2019. u 16:07h

Jel su ta pravila naskara da je dozvoljena "gruba igra" na stazi java i znaju se pre trke?
Ako jesu (a jesu), kao vozac si pristao na to, i sta se sad bunis?
Jel dozvoljeno da te gurne?
Jeste.
Gurnuo te.
Gurni i ti njega ako umes i mozes.
Ali na stazi, autom, a ne van staze pesnicom.

Ti ne shvatas da to sto popularnost raste kada se radi nesot lose, treba suzbiti a ne pospesivati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. jun 2019. u 17:30h

NASCAR je veliki kontakt sport i "guranje" je dozvoljeno. Dozvoljeno je cak i da slupas onog pored sebe u zadnjoj krivini da bi ti pobedio. Jedino nije dozvoljeno da ako slupas nekoga kada se ne borite za poziciju (recimo da jedan vozac bude par krugova zaostatka i slupa nekoga ko se bori za vrh).

U vecini slucajeva vozaci ce resiti to guranjem autima na sledecoj trci. Ono, "dugujem ti uslugu jer si me slupao pre 3 sedmice". To van staze sa pesnicom se radi bas retko. Nekada dodje do pesnica, ali cak i onda bude minimalno (vise fizicko guranje), retko kad dodje do bas tuce.
Ajde da se vratimo zanimljivostima ...

U celoj NASCAR istoriji (od 1949. sezone), sezona nikada nije imala manje od 19 trka, a u jednom periodu su imali i preko 60.

U celoj istoriji samo 2 vozaca su osvojili titulu sa samo 1 pobedom u sezoni. U oba slucaja vozaci su pazljivo vozili celu sezonu i nisu jurili pobede vec su gledali da svaku trku zavrse u Top 10.

Prvi put se desilo u 1973. sezoni. Benny Parsons je imao 1 pobedu u 31 trci.

Slika

U 2003. sezoni Matt Kenseth je pobedio 1 od 36 trka. Posle te njegove titule NASCAR je uvek novi system bodovanja gde se sezona delila na regularni deo pa onda playoffs.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » četvrtak, 13. jun 2019. u 10:43h

mbole piše:
sreda, 12. jun 2019. u 16:07h
Jel su ta pravila naskara da je dozvoljena "gruba igra" na stazi java i znaju se pre trke?
Ako jesu (a jesu), kao vozac si pristao na to, i sta se sad bunis?
Jel dozvoljeno da te gurne?
Jeste.
Gurnuo te.
Gurni i ti njega ako umes i mozes.
Ali na stazi, autom, a ne van staze pesnicom.

Ti ne shvatas da to sto popularnost raste kada se radi nesot lose, treba suzbiti a ne pospesivati.
ja znam da ne volim kada se suzbijaju emocije to nije dobro da kipti u sebi i zato kad ih neko razbesni se trebaju odma isprazniti. to je prirodno, prirodna reakcija. i ti kad si na nekog ljut jer smatras da te je na neki nacin povredio/naneo nepravdu i tolko si ljut da ga pozelis udariti jel sam u pravu? znam iz iskustva.

pritom rekao sam ti da tuca na TV ne izgleda lose jer svaki dan gledamo boks/ufc meceve a ovde su ti trke plus jos malo fajta i sta je tu onda lose? 2 in 1 :) a rejting raste.
Poslednja izmena: kyle, na dan četvrtak, 13. jun 2019. u 10:45h. Ukupno izmenjeno 1 put.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 13. jun 2019. u 10:45h

Bas zbog toga svaki dan gledas i rijalitije.
mbole piše:
sreda, 12. jun 2019. u 16:07h
Ti ne shvatas da to sto popularnost raste kada se radi nesot lose, treba suzbiti a ne pospesivati.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » četvrtak, 13. jun 2019. u 14:09h

Ponovo...
Boks i ufc nisu tuca

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od FM III » četvrtak, 13. jun 2019. u 14:42h

Kirbi pošto vidim da voliš da mešaš sportove, zamisli samo koji bi bio bum za gledanost kada bi umesto tuče vozači odigrali partiju šaha da se vidi ko je u pravu.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 13. jun 2019. u 17:26h

1988. godine Bill Elliott je sa svojim Fordom Thunderbirdom osvojio prvu titulu za Ford jos od 1970. godine. U tu cast, Ford je ponudio i serijski model po uzoru na trkacki. Uglavnom kozmeticke promene da lici na trkacki model (na zadnje 2 slike je trkacki model). 5.0L V8 motor sa 225 ks, proizvedeno ih je samo 50.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od kyle » četvrtak, 13. jun 2019. u 17:38h

mbole piše:
četvrtak, 13. jun 2019. u 14:09h
Ponovo...
Boks i ufc nisu tuca

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
hahahaha

u pravu si nisu to je jos gore.
FM III piše:
četvrtak, 13. jun 2019. u 14:42h
Kirbi pošto vidim da voliš da mešaš sportove, zamisli samo koji bi bio bum za gledanost kada bi umesto tuče vozači odigrali partiju šaha da se vidi ko je u pravu.
vidis dobro si se ovoga setio thumbsuph kao da si znao jer nedavno sam citao da su ovo htela da urade jedna dva poznata svecka boksera. ako se dobro secam u pitanju su Vitalij Klicko i Lenoks Luis.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od mbole » četvrtak, 13. jun 2019. u 17:59h

Mozda ces jednom shvatiti...
Al bojim se da mnogo vode treba da protece Dunavom do tad :(
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 16. jun 2019. u 21:20h

Osnivac NASCAR-a Bill France je rekao da je za njega Lloyd Seay najbolji vozac koga je ikada upoznao. Seay je dominirao u lokalnim predratnim sampionatima, ali nikada nije docekao da se trka u NASCAR-u. Umro je 1941. godine kada je imao samo 22 godine, a ubio ga je rodjak zbog neisplacenog duga za secer u proizvodnji moonshine.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 18. jun 2019. u 05:00h

Kako je Junior Johnson otkrio drafting.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 25. jun 2019. u 17:21h

Marty Robbins je jedan od najuspesnijih muzicara country muzike, ali je takodje bio veliki ljubitelj trkanja i vozio je 35 trka u NASCAR-u uglavnom za svoj tim Robbins Racing. Najbolju poziciju (5.) je ostvario na Michiganu u 1974. sezoni.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 17. jul 2019. u 22:26h

Mark Martin se smatra najboljim vozacem u istoriji koji nikada nije osvojio titulu. 40 pobeda u karijeri i cak 5 puta je zavrsio kao 2. u generalnom plasmanu.

Najblizi tituli je bio 1990. godine kada je zapravo osvojio vise poena od eventualnog sampiona Dale Earnhardta, ali je izgubio titulu zbog kazne.

U toj sezoni Martin (#6 Ford) je pobedio 3 trke, a Earnhardt (#3 Chevrolet) cak 9. Sporni momenat se desio vec u 2. trci u sezoni (Richmond), kada je Martin pobedio, ali je koristio nesto veci karburator od dozvoljenog (koji nije povecao performance). Zbog toga su mu oduzeta 46 poena. I pored toga, Martin je imao prednost u generalnom plasmanu sve do finisa sezone tj. sve do 2 trke pre kraja sezone. U zadnjoj trci njegov tim (Roush) je odlucio da koristi drugi Ford od Robert Yates Racing jer je smatrao da je bolje spremljen, ali ni to nije pomoglo. Earnhardt je osvojio titulu sa 26 poena vise od Martina, sto znaci da je spomenuta kazna bila presudna.

Ono sta je posebno ucinilo Fordovce ljutim je detalj koji se desio na 4 trke pre kraja sezone na Charlotte. Earnhardt je prebrzo napustio pit stop bez da je tim stavio srafove na gume. Dok je izlazio iz pit tima ostao je bez sve 4 gume. Iako pravila kazu da tim ne sme da bilo sta radi na autu izvan pit stopa, njegov tim je uspeo da vrati gume i Earnhardt je zavrsio trku kao 25. Po pravilima je trebao biti kaznjen, ali posto je bio velika zvezda ipak nije.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. avg. 2019. u 05:17h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“