Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Beograd - Berlin?

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Marzoki
Poruka: 121
Član foruma od: četvrtak, 22. okt. 2015. u 08:21h
Lokacija: Beograd

Beograd - Berlin?

Poruka od Marzoki » nedelja, 29. okt. 2017. u 17:28h

Pošto bi trebao uskoro porodično do Berlina, pitanje za upućene. Da li ima u regionu neki bliži grad, neki low cost do Berlina?
Pošto nas je četvoro možda je bolje kolima, zbog stvari i koječega. Kojim putem najbrže? Via michelin kaže preko Mađarske i Češke?
Da li u Češkoj/Slovačkoj imaju neke putarine/vinjete?

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od totti » nedelja, 29. okt. 2017. u 18:17h

I Slovačka i Češka imaju vinjete. Češka je oko 11€, slovačka bi trebalo da bude slično otp.
Od Brna do Praga ima na par mesta radova i suženja na ap, ali manje nego prethodnih godina. Ono što Česi prave je jako dobro, trake su primetno šire od uobičajenog.
Berlin je među jeftinijim gradovima u Nemačkoj (koliko god to čudno zvučalo), pogotovo što se tiče smeštaja. Grad kao grad vrhunski i ogroman, svašta za videti.
Na autobanu samo čekaš znakove za prestanak svih zabrana, a onda gas u patos

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » nedelja, 29. okt. 2017. u 18:31h

Ako odes kolima napisi utiske kako je bilo, ja sam ove jeseni hteo i do Stutgarta kod drugara ali se nisu sve kockice poklopile, tako da postoji sansa da cu otici na prolece.
Uvek sam pre za auto nego za ostala prevozna sredstva, mada kapiram da je avion + rent-a-car (ako ima potrebe) prakticnije i mozda cak jeftinije resenje ako se naleti na low-cost let. WizzAir centrala je u Budimpesti, mozda odande imas jeftinije letove nego iz BGa, znam gomilu prijatelja koji tako lete jer je jeftinije. Nekim kombijem do Budimpeste, voze prilicno brzo do gore tako da put ne traje dugo (mozes i kolima, ali da razmisljas gde da parkiras auto itd...).
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od totti » nedelja, 29. okt. 2017. u 18:37h

Pa napisaću ti ja utiske

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od milan_gt » nedelja, 29. okt. 2017. u 18:38h

..kako je dav'o pun gas :D

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od duratecHE » nedelja, 29. okt. 2017. u 18:41h

I gde da svratiš “ na devojke” pa opet u patos :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marzoki
Poruka: 121
Član foruma od: četvrtak, 22. okt. 2015. u 08:21h
Lokacija: Beograd

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od Marzoki » nedelja, 29. okt. 2017. u 20:07h

Video sam sad da ima Ryanair iz Niša. Ja bih najradije kolima, ali sa decom je to veselje (piš pauze, nervoze, spavanje....)
Avionom ne može puno stvari da se nosi, manje će i žena da potroši para jer ne može da ponese nazad puno, tako da je avionom jeftinije i manje nervoze, bar se nadam. Mada kad god sam putovao avionom preselo mi je čekanje, ovo,ono...let od sata, kad sabereš sve ostalo, traje 5 sati.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od macaneli » nedelja, 29. okt. 2017. u 20:32h

druze na godisnjem si verovatno ides da uzivas cemu zurba
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od duratecHE » nedelja, 29. okt. 2017. u 21:14h

Odličan način da se zblizi porodica! No wi-fi, druženje, razgovor, smeh, smaranje, sve... sa porodicom. Jedino tada ne zurim i uživam u vožnji ( zato obožavam Mondea :-) stvoren za to)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » utorak, 26. dec. 2017. u 00:03h

dule0911 piše:
nedelja, 29. okt. 2017. u 18:31h
ja sam ove jeseni hteo i do Stutgarta kod drugara ali se nisu sve kockice poklopile, tako da postoji sansa da cu otici na prolece.
Ipak idem sad :)

Gledam rute i viamichelin i imam pitanje za ljude koji su putovali ovim pravcem. Bec - Minhen deo mi je sporan, da li ici autoputem svo vreme ili preseci kao sto viamichelin sugerise? Kilometraza nebitna, trazim najbrzu varijantu. Otac je isao preko Salzburga ali je to zadnji put bilo pre nekih 7-8 godina, ne znam sta se u medjuvremenu promenilo.
1. Preko Salzburga
2. Preko Passau-u
3. Michelin preporuka

U jednom smeru mozda idem i "lepsom" rutom tj kroz Austriju/Sloveniju/Hrvatsku, nisam jos odlucio da li mi se baca dodatnih 50e na tunele/putarine da bih usput gledao malo vise planina :) Iako je ruta bar po proracunu i vremenski kraca.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od nikola_focus » utorak, 26. dec. 2017. u 00:34h

Ja sam isao ovom rutom koju je Michelin preporucio, doduse ne svojom voljom :D, ali nije bilo problema u smislu guzve itd. U jednom delu nekih 50km se silazi sa autoputa, sto mi se i nije svidelo, i gubi se malo vremena.. Navigacija je izracunala da je bolje da preseces nekih 30km manjom brzinom, nego da ides autoputem 30km duze vecom brzinom :) Sa druge strane, prolazi se pored i kroz dosta manjih mesta, i bas je zanimljiv taj deo. Ogranicenje je uglavnom 100km/h, putevi odlicni (a kakvi bi inace i bili :) ) Isao sam i Minhen-Salzburg-Graz-Maribor, i to je pravo uzivanje, mislim da bih tuda svakog dana prolazio, stvarno je vrhunsko okruzenje.. Sto se tice lepote predela, osim upravo ovog dela Graz-Salzburg, sve ostalo je uglavnom ravnica i donekle jednolicno, ali je i tako zanimljivo.. Koliko sam cuo najbolje i najbrze se prodje ovom deonicom Salzburg-Wels-Linz, tuda uglavnom prolaze nasi ljudi.. Moj otac stigao pre 2 dana otuda, kaze katastrofalne guzve, ali samo u pravcu ka HU-SRB, u suprotnom jako slabo, sto je i za ocekivati :)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od macaneli » utorak, 26. dec. 2017. u 01:17h

Guzve su prosle
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od Almighty.shO » utorak, 26. dec. 2017. u 11:02h

dule0911 piše:
utorak, 26. dec. 2017. u 00:03h
dule0911 piše:
nedelja, 29. okt. 2017. u 18:31h
ja sam ove jeseni hteo i do Stutgarta kod drugara ali se nisu sve kockice poklopile, tako da postoji sansa da cu otici na prolece.
Ipak idem sad :)

Gledam rute i viamichelin i imam pitanje za ljude koji su putovali ovim pravcem. Bec - Minhen deo mi je sporan, da li ici autoputem svo vreme ili preseci kao sto viamichelin sugerise? Kilometraza nebitna, trazim najbrzu varijantu. Otac je isao preko Salzburga ali je to zadnji put bilo pre nekih 7-8 godina, ne znam sta se u medjuvremenu promenilo.
1. Preko Salzburga
2. Preko Passau-u
3. Michelin preporuka

U jednom smeru mozda idem i "lepsom" rutom tj kroz Austriju/Sloveniju/Hrvatsku, nisam jos odlucio da li mi se baca dodatnih 50e na tunele/putarine da bih usput gledao malo vise planina :) Iako je ruta bar po proracunu i vremenski kraca.
Svake srede vozim u Nemacku pa cu ti ja reci moju prreporuku...

Posto ides od Beca sve i jedna navigacija ce te voditi na Salzburg (sve je autoput). Ukoliko ides na Braunau am Inn znaj da je most zatvoren jos koji dan (do 31.12) i imas par mostova u opticaju ja uvek prodjem kroz sam Braunau (Zentrum) i predjem most (ima kruzni tok pre) i izadjem u Simbach am Inn i to je to. E tu jedino imas nekih 80km magistrale (opustenoj vozis 120) i onda dolazi jedan deo autoputa od 50km i opet malo magistrale i dolazis na autoput za Minhen. Sto se tice Passau tu kruzis bzvz...

Mi uglavnom pravimo pauzu na Wels-u u Austriji (sipamo gorivo na BP pumpi) https://www.google.rs/maps/place/BP/@48 ... sQ_BIIajAF i onda kad odatle idemo za Minhen (ili na taj kraj) onda uvek okrenemo na Braunau jer nema kontrole nikakve)

BTW, preporuka za IGO Primo NG navigaciju sa Q3 2017 Here mapama nema greske.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » utorak, 26. dec. 2017. u 11:36h

Problem je sto nemam vremena da instaliram sad NG, ako stignem instaliracu, ali bas sam knap sa vremenom posto putujem u petak. Here imam vec i sinoc sam skinuo najnovije mape, valjda ce posluziti, mada uvek volim da se pripremim unapred i ne pratim navigaciju koliko put i znakove :)
Tu rutu preko Braunau koristite zbog manjka kontrole ili je realno brza? Planiram uglavnom ogranicenje da vozim posto ne mogu da se smaram sa kaznama u inostranstvu, ionako mi je kratak odmor pa mi se ne gubi vreme i na to. Hvala za vrlo bitan savet za most, zajebao bih se i psovao da mi nisi rekao :D

@nikola
Hvala za savete. O toj ruti preko Graza i Maribora nisam ni razmisljao, ali i to moze biti interesantno, razmislicu u svakom slucaju :)

edit:
Pumpe u austriji, isplati li se sici sa autoputa ili ne? Ovu BP cu zapamtiti ako idem na tu stranu, posto mislim da cu od nase granice uspeti da izguram do tamo bez dosipanja, ne volim da sipam u Madjarskoj jer em je uglavnom los kurs usput za zamenu u forinte, em mi posle ostanu i ne znam sta cu sa njima, i tako ih zaboravim u nekoj fioci kad treba sledeci put da idem :)
Fiesta!!

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od Almighty.shO » utorak, 26. dec. 2017. u 12:28h

dule0911 piše:
utorak, 26. dec. 2017. u 11:36h
Problem je sto nemam vremena da instaliram sad NG, ako stignem instaliracu, ali bas sam knap sa vremenom posto putujem u petak. Here imam vec i sinoc sam skinuo najnovije mape, valjda ce posluziti, mada uvek volim da se pripremim unapred i ne pratim navigaciju koliko put i znakove :)
Tu rutu preko Braunau koristite zbog manjka kontrole ili je realno brza? Planiram uglavnom ogranicenje da vozim posto ne mogu da se smaram sa kaznama u inostranstvu, ionako mi je kratak odmor pa mi se ne gubi vreme i na to. Hvala za vrlo bitan savet za most, zajebao bih se i psovao da mi nisi rekao :D
Nama navigacija izbaci da je ta ruta preko Braunau am Inn brza (kad se krece iz Welsa) a ujedno i zbog toga sto nema ama bas nikakve kontrole (nema punktova i slicno kao na Salzburgu ili Pasau), sve pre tog mesta salje na Salzburg (ukoliko i dalje pricamo o Minhenu). GLedaj, sto se tice ogranicenja na autoputu toga nema, eventualno ako su vremeneski uslovi "losiji" onda ogranice na 100 ali uglavnom je 130 i preko (ukoliko ides kroz neki tunel tu je uvek 90). BTW, ako te uslika kamera, ne brini, ne salju kazne za Srbiju.

Pa da, ima tu vise mostova ali sam taj prilaz je zatvoren i onda on kruzi negde, mada ja uvek (poslednjih par meseci) prodjem kroz sam centar grada (ima 3 kruzna gde samo ides pravo) i na poslednjem se ide desno direkt na most i tu si na Sinbach am Inn i samo pravi, izbijas na pristupni put za autoput ka Minhenu.

Slika
dule0911 piše:
utorak, 26. dec. 2017. u 11:36h
Pumpe u austriji, isplati li se sici sa autoputa ili ne? Ovu BP cu zapamtiti ako idem na tu stranu, posto mislim da cu od nase granice uspeti da izguram do tamo bez dosipanja, ne volim da sipam u Madjarskoj jer em je uglavnom los kurs usput za zamenu u forinte, em mi posle ostanu i ne znam sta cu sa njima, i tako ih zaboravim u nekoj fioci kad treba sledeci put da idem :)
Silazi, OBAVEZNO, gorivo je mnoooooooooooooooogo jeftinije (npr na BP pumpi autoput bude 1.40 a kad sidjes bude 1.15, jbg, ustedi se koliko toliko). Moje preporuke su:

AUSTRIJA
JET pumpe koje se nalaze u Loosdorf, Melk ili Ansfelden (ovde, Ansfelden, imas i extra kebab, zove se Zwick i odmah je pored pumpe https://www.google.rs/maps/place/Jet/@4 ... kQ_BIIezAP )
BP Wels
(evo ti i lokacije JET pumpi, extra im je gorivo https://www.jet-tankstellen.at/de/tanks ... nnaehe.php )

NEMACKA
BTW, na tom putu, ako ides preko mosta posle 20km (or so) ima SHELL pumpa, jeftino gorivo bude jer nije na autoputu. Probacu da nadjem adresu
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od nikola_focus » sreda, 27. dec. 2017. u 23:54h

Svuda se isplati sici sa autoputa za gorivo, ako si voljan da se cimas :D Ja bih samo da dodam na svoju prethodnu poruku da teoretski mozes i da izbegnes placanje vinjete u SLO ako odlucis da ides na Maribor tako sto ces da prodjes lokalnim putevima :) SLO je tu najuza, mislim da ima nekih 50km od Maribora do Macelja na granici sa HR.. Usput svratis malo u Maribor, Ptuj :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » četvrtak, 28. dec. 2017. u 00:18h

Ipak sam odlucio da do gore idem najbrzom varijantom iz BG, tj HR-SLO, preko Ljubljanje, ispod Karavanke na Vilach i Salzburg dalje. Za povratak cu razmotriti i varijantu preko Graza i Maribora, ali na kraju mi je ipak najbitnijenda put traje sto je moguce krace.
Hvala svima na savetima, ako me ne bude mrzelo napravicu i mali putopis kad se vratim :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Petar
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 14:58h
Lokacija: Velika Plana

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od Petar » četvrtak, 28. dec. 2017. u 00:21h

I na izlaz Iz Slo stoji pandur sa dvogledom koji prati ko nema vinjetu.
Fiesta 1.6 s

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 28. dec. 2017. u 09:42h

Na lokalnom putu moz' te gleda koliko hoce :D a lokalnim putem moze da se dodje skroz do granice.. Jedino ako su zavrsili taj deo autoputa zato sto se uveliko gradilo kad sam prolazio, mada se to na ovoj Michelin mapi ne vidi, a deluje mi prilicno azurno :) na kraju krajeva, posto ces vec i u odlasku preko SLO moja prica postaje bespotrebna :) U svakom slucaju srecan put i izvestavaj :)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od macaneli » četvrtak, 28. dec. 2017. u 09:45h

Petar piše:
četvrtak, 28. dec. 2017. u 00:21h
I na izlaz Iz Slo stoji pandur sa dvogledom koji prati ko nema vinjetu.
Ne stoji uvek
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » četvrtak, 28. dec. 2017. u 10:25h

Vinjetu za Sloveniju ionako uzimam verovatno mesecnu ili godisnju kuda god isao tako da to nije problem, posto auto sa kojim idem cesto ide za Sloveniju a sigurno ce u januaru ici jos jednom-dva puta.
Fiesta!!

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od macaneli » četvrtak, 28. dec. 2017. u 11:09h

Mesecna ti je 30e godisnja 100e tunel je mislim 7-8e
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od dule0911 » petak, 29. dec. 2017. u 17:17h

Jedan tunel 7.2 i putarina za drugi deo gde ima dosta tunela 11.5. Desetodnevna vinjeta za austriju 9e, mesecna za Sloveniju 30.
Almighty.shO piše:BTW, ako te uslika kamera, ne brini, ne salju kazne za Srbiju.
Jel ovo 100% provereno? Spucala me jedna kamera pre Salzburga, preticao i nisam je od dzipa skontao, taman sam bio na pola njega i videh kako bljesnu :) nisam isao preterano brzo, po cajgeru 115-120, dozvoljeno 100. Pre toga isao 105 po cajgeru i dodao gas da preteknem, maler :)


Inace put Vilah-Salzburg je mnogo dobar i krajolik je prelep, nisam se nimalo pokajao sto sam isao tuda :)

Fiesta!!

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od Almighty.shO » petak, 29. dec. 2017. u 21:31h

Yeah, meni do sad (a vozim vec bas dugo) nista nije stiglo. Slikalo me i u Austiji i u Nemackoj i nista nije stiglo.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Beograd - Berlin?

Poruka od milan_gt » petak, 29. dec. 2017. u 22:02h

I mene je slikalo u ch..blicne s preda i s guza

Odgovori

Povratak na „Putovanja“