Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Planinarenje Triglav

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Odgovori
vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 19:42h

Drugari,
da li ima neko od vas na forumu da se kojim slučajem penjao na Triglav u poslednjih nekoliko godina.
Ako ima, volio bih čuti komentare tipa gdje, šta, kako i koliko jer planiram na godišnji u SLO pa bih posjetio i tu planinu.
Unaprijed hvala.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 21:24h

Nisam planinario tamo ali podrzavam sve oblike putovanja i obilazenja, tako da ako te ne mrzi opali koju fotku za nas koji nismo u mogucnosti da idemo, mozes i mondea u akciji nije problem :D
Fiesta!!

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 21:49h

Narvno, ako odem na kraju na Triglav.
Za tu odluku će mi biti presudni komentari onih koji su bili.
Da napomenem, interesuju me upute kojim putanjama se kretati, odakle poći i kuda se spuštati, i iskustva ljudi koji su odsjedali u planinarskim domovima na Triglavu.
Nisam nekakav aktivan planinar ali bih iskoristio priliku i pokušao se popeti sa dragom, dok još traju ovi ljetni mjeseci. Nadam se da će nas vrijeme poslužiti.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 22:07h

vojo.bogdanović piše:Nisam nekakav aktivan planinar ali bih iskoristio priliku i pokušao se popeti sa dragom
Daj recept.
Kako si uspeo da zenu nagovoris da ostane kuci?

NHF :) nisam mogao da izdrzim.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » utorak, 16. avg. 2011. u 09:51h

Znaš kako, privedeš je a ne oženiš se.
Pa je možeš predstavljati po potrebi, kao ženu, kao djevojku, kao ljubavnicu ... 8)

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od FM III » utorak, 16. avg. 2011. u 11:11h

Znači nisi registrovan :rotfl: .
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od Lale » utorak, 16. avg. 2011. u 12:19h

Sumnjiv si mi Vojo.Planina, litice, žena, odron........nema žene.... smileychar022Slika
Poslednja izmena: Lale, na dan utorak, 16. avg. 2011. u 12:56h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
Slika Slika

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od totti » utorak, 16. avg. 2011. u 12:49h

hahahaha hahahaha hahahaha
Slika

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » sreda, 7. sep. 2011. u 22:54h

Jbg, prokužili ste me pa nisam smio nastaviti sa planom. Bilo bi previše očito. lol
Ipak, nisam otišao na Triglav.
Kada sam popričao sa svojim domaćinima u SLO koji su bili na Triglavu nebrojeno puta shvatio sam da je potrebno prvo malo (?) steći kondiciju i oprobati se u alpskom planinarenju (čitaj alpinizmu :shok: ) da bi čovjek znao ima li za te stvari dovoljno kockaste loptice između nogu. Tako da su Kamniške alpe došle kao nekakva proba. Navodno, Triglav je mnoooogo teži od ovoga, a iz slika ćete vidjeti da "ovo" nije niti blizu jednostavnog. Kako li sam se prevario i u kakvoj sam zabludi bio.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Malo slikanja pred Logarskom dolinom.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Ovo treba vidjeti uživo. Slika ne može da dočara ni blizu kako to stvarno izgleda.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Ispod slapa Rinka, gdje rijeka Savinja, tik nakon što je izronila iz stijanja na cca 1000m nadmorske visine, obrušava u slap visok 90-ak metara.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Izvor rijeke Savinje, 100m iznad slapa.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Zimska Kuća na Okrešlju, u pozadini Mrzla Gora - jedan od najvišljih vrhova Kamniških Alpa. Česte su lavine sa vrha od kojih je jedna odnijela prvu kuću koja je stajala malo dalje. Sada su je izmjestili sa "puta".
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Moja malenkost, u bukvalnom smislu te fraze, ispod Mrzle Gore.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Dom Freischauf na Okrešlju. Na ovim klupama sam zaspao od umora pri povratku i probudio sam sebe sopstvenim hrkanjem. Majko moja, kako sam se bio umorio.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Cilj je "sedlo" pod nazivom Kamniško sedlo iza vrha najvišeg bora na slici. Čas posla, zar ne?
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Vrh Planjava i Kamniško sedlo sa desne strane. Planjava doseže 2394m nadmorske visine.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Draga u akciji. Poslednja ravnina pred najveći uspon. Cca 1500m nadmorske visine.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Ovo je mjesto gdje počinje SEX. Tačnije klinovi i sajle.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Poslednja stanica prije samog uspona na sajle.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
U napad ... Ispod je litica od cca 500-700m dubine. Ko nikad nije imao strah od visine, tu ga ima.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Pogled na Mrzlu Goru sa putanje za Kamniško sedlo.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Litica ispod nas. Nakon što smo draga i ja shvatili da nismo spremni za ovaj sado-mazo sex. Bar ne još uvjek.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Na slilazu. Nadam se da možete steći dojam o strmini litice.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Neki vanzemaljci, cura i momak, što su prošli kraj nas i skoro bez držanja za sajle otišli u oblake. Nisu se vratili pa sam pretpostavio da su sišli sa druge strane prema Kamniku.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Logarska dolina sa pozicije ispod Kamniškog sedla.

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » sreda, 7. sep. 2011. u 23:11h

Na kraju, nismo stigli do cilja, a i shvatili smo da su ove naše Bosanske planine "mala maca" za ovakav način planinarenja. Ovde čovjek ne samo da treba biti spreman, nego i prespreman, kako u fizičkom tako i u psihičkom smislu.
Ja bih možda i nastavio da mi draga nije stala, uhvatila se za klin i rekla da ne mrda dalje. Kaže "Da 100 poskoka naiđe ne puštam ovaj klin..."
Možda je tako i bolje jer sam već bio na izmaku snaga i pitanje da li bih imao snage da se vratim niz liticu ako bih i otišao do kraja. Kako mi reče ova prijateljica koja nas je i odgovorila od Triglava, hrabrost je priznati sam sebi i odustati kada vidiš da ne možeš. Uvjek postoji sledeći put.

Uvjek ću pamtiti ovaj dan i prvi susret sa ovakvim planinama. Jedan od najljepših dana u mom životu, do sada.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od Cedo » sreda, 7. sep. 2011. u 23:16h

Kakva avantura :bravo: , prelepe slike..reci mi da li ste isli sami u planinarenje, koja oprema je neophodna za jedan ovakav uspon i jesi je vec imao ili si je tamo uzeo/iznajmio, jel putovanje bilo aranzman preko agencije ili u licnoj reziji?Stvarno predivni predeli, kao sa razglednica..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od dule0911 » sreda, 7. sep. 2011. u 23:56h

Odlicne slike, bas prelep kraj, zavidim ti thumbsuph

Ja obozavam isto ovakve stvari, samo isto nemam kondicije nimalo :(

Nego deder predstavi nam do veliko sivo sa prve slike kad stignes... Dobar thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od Iosis » četvrtak, 8. sep. 2011. u 00:20h

Svaka čast! Imam želju za planinarenje, ali ne i hrabrost. Nije zbog visine, nego od toga što bih došao gore, ali je muka vratiti se. mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od vojo.bogdanović » četvrtak, 8. sep. 2011. u 15:22h

Za Cedo86:
U principu, jedino što ti treba je mnogo dobre volje i malo kondicije. Ruksak ima svako, gojzerice većinom svi nosimo zimi, štapove hoćeš li kupiti aluminijske ili ćeš napraviti ljeskove to je do toga da li si liberal ili konzervativac. Pošto sam se i ja susreo prvi put sa sajlama i klinovima ne mogu tu puno da pričam. Da je opasno, jeste, ali samo na ovakvim putanjama do alpskih vrhova. Međutim, mi u Bosni i Srbiji nemamo baš nekih planina ovog tipa pa nam je potreban minimum opreme. U Bosni bi jedino približan mogao biti Prenj i Visočica ali ih još nisam posjetio pa ne znam detaljnije.
Putovanje je bilo u ličnoj režiji, tačnije gostovali smo kod prijatelja u Murskoj Soboti pa smo imali namjeru da obiđemo što više različitih stvari dok smo bili na odmoru.
Išli smo supruga i ja sami jer domaćini nisu mogli pošto su radili, ali su iskusni planinari i sigurno bi smo se popeli na vrh da smo imali njih kao vodiče. Pronaći ovo mjesto je jako lako, autoputem od, recimo, BG do Ljubljane u kojoj se prati putokaz za Maribor, zatim se vozimo do Celja tj. do putokaza za Logarsku dolinu, a tu se siđe sa autoputa i vozi se cestom ravno jedno 65 Km, kroz gradić Solčava, dok se ne udari u planinu odakle se, na žalost :) , mora pješke. Kao pasulj.
U Logarskoj ima raznog smještaja a može se i kampovati. Generalno, Slovenci su po pitanju turizma cca 3 svjetlosne godine daleko ispred nas, tako da se možete pouzdati da je sve označeno i osigurano, od transporta i smještaja do samih putanja po planinamai vrhovima. Jedino nisu poravnali planine, ali to ne bi imalo ni smisla, zar ne?
Što se tiče troškova, sve zavisi od korisnika kako će se organizovati. Prehrana i odjeća su isti ili jeftiniji za nijansu u SLO nego u BiH, kafana je duplo skuplja, pecaju turiste na vinjetu ali se može bez problema doći do ove i mnogih drugih destinacija i bez nje, samo se pogleda karta ili se ubaci u navigaciju da izbjegava autoputeve sa naplatom. Smještaj ne znam koliko je jer mi nije trebalo ali na internet stranici bilo koje destinacije u SLO se može naći ta informacija. Na Triglavu, koji se obično ide 2-3 dana, smještaj u planinskim domovima na cca 2000m/nv je oko 10-15 eura za ležaj bez ikakvih obroka dok se bilo šta drugo plaća papreno (flašica soka 0,5l ili sendvič je 6-7 eura) jer je dostava robe do tih mjesta uglavnom helikopterom. U domu na Okrešlju, gdje sam ja bio, imaju malu žičaru koja vodi jedno 4-5 Km, zrakom, do doline i po toj žičari ide mala prikolica, kao za auto, kojom donose stvari u dom. Da sam, recimo, planirao da idem iz BL direktno u Logarsku imao bih troškove 8 eura za autoput u HR, 15 eura za vinjetu u SLO, gorivo za cca 800 Km (tamo i nazad) što je oko 45 litara uz prosjek 5,5 l :haha: koliko sam imao sada, hrana,smještaj i to je to.
Kada bih morao da biram između ležanja na plaži 15 dana i 2-3 dana ovakvog planinarenja i odmora, uvijek bih odabrao ovo drugo. Na kraju krajeva, kada sam bio u Makarskoj nisam se smirio dok se nisam "natakario" na Biokovo. A pogled na more sa 1800 m/nv je nešto posebno. Šta ćeš, volim da gledam sve sa visine. :D

Za dule0911:
Ma Mondeo TDCi, 2002. gp, Ghia, sa park senzorima. Stanu u njega troje ljudi, dva bicikla i jedno 4-5 kofera. Da imam Thule na krovu mogao bih organizovati đačke ekskurzije sa njim.

Za iosis:
Nema to veze sa hrabrošću. Volja, želja i ljubav ka prirodi. Ostalo se lako organizuje, kao što sam napisao iznad. Znaš kako kažu, ko neće traži razlog, ko hoće traži način.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od Iosis » četvrtak, 8. sep. 2011. u 17:57h

Upravu si za pogled s visine na more, a inače bilo koji pogled s visine je odličan.
Evo od mene par sličica:

Slika

Slika

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Planinarenje Triglav

Poruka od Cedo » petak, 9. sep. 2011. u 01:54h

@Vojo
Hvala na info..volim ove stenovite planine, u takvom kraju sam se i rodio..rado bih posao u ovakvu avanturu, nije ni meni samo lezanje na plazi idealan odmor, mada more ne bih preskocio, jer sto kaze Dr.Nele "More je izvor života" :) ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Odgovori

Povratak na „Putovanja“