Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zatvaranje brava

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » sreda, 20. maj 2009. u 21:00h

Interesuje me gde se mogu kupiti mehanizmi za otvaranje vrata,elektroniku sam napravio(ovako nesto http://www.lafranceautoworks.com/video/MTDEMOsmall.wmv ),samo jos mehaniku,imam motorice od centralne,otvaraju ali su bučni,a i voleo bih original :D
Slika

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » četvrtak, 21. maj 2009. u 17:56h

Da odgovorim sam :D
Video sam da je par Vas radilo to,raspolozen sam i za DIY varijantu.Koje motorice koristite? Videh na jednom forumu da koriste i automat od anlasera :D
Slika

Avatar korisnika
Turbo Force
Rostilj majstor
Poruka: 386
Član foruma od: sreda, 15. okt. 2008. u 16:14h
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Zatvaranje brava

Poruka od Turbo Force » petak, 22. maj 2009. u 14:06h

Ja Imam dorproper kupljen u gangland-u u principu da sam znao da radi na isti princip kao automat za alnaser nikad ne bi kupio originalni. Prvo kao da nema doviljno snge da otvori vrata, drugo sajla koja je povezana na bravu se vremenom istegne pa joj treba stelovanje, jedino stoje dobro kod originala je to sto nema varenja sipkica i zezanja,sve moze da se montira na licu mesta .
Jedino sto ce ti trebati je jaka instalacija i dobri releji jer ne bi voleo da ulazis kroz gepek kad nesto zakaze.

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » petak, 22. maj 2009. u 21:21h

izmericu u nedelju da vim kolko treba da povuce,ali mislim da ce automat da zavrsi posao.releji su od 10A(250V),valjda je dovoljno?
Slika

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » ponedeljak, 25. maj 2009. u 20:59h

Popizdeo sam...ceo dan sam se zezao,automat neće da otvori,ako ga previse izvucem(da bi mogao dovoljno da povuche) on ne radi,ako ga uvucem,povlaci al nema hod,da otvori. Pa sam napravio malo pre onako kako sam zamislio,pre nego sam procitao za 'ebeni automat i naravno radi,izgleda da motorčić i nije preterano bučan,ali svakako otvara bez problema.
[youtube]JcCEPE49eN8[/youtube]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo gore radi ali nema snage da otvori vrata(zadnja,mislim da ce sa prednjim raditi,ne znam zasto,ali zadnje brave malo teze otvaraju...probao sam pre pola godine sa 1 motorom prednja vrata i radilo je).pa sam stavio dva motora :-)

Motori i elektronika!
SlikaSlika
Picture Gallery with PicTiger

[youtube]cLOEZm0uVXQ[/youtube]
Slika

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » četvrtak, 28. maj 2009. u 13:19h

kao,odgurne ih keder,ali cu staviti oprugu na zadnja vrata,jer bar kod mene,zadnja zalepe,povuces rucicu,vrata stoje kao da ih nisi otvorio,a brava je otvorila,tako X njih trazi da odkljucam,isto unutra,umalo mi nisu otkinuli rucicu,umesto samo da gurnu vrata :D
Slika

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Zatvaranje brava

Poruka od Scorpio 696 » četvrtak, 28. maj 2009. u 17:46h

Bice ovo dobro kada se ugradi.
Zalepe i meni zadnja a ponekad i suvozaceva kada se ne otvaraju par dana.
To ce biti u principu kao na gepeku brava, kod mene je skroz elektronska problem je kada nema struje nema ni otvaranja.
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zatvaranje brava

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 28. maj 2009. u 20:25h

sibi piše:Jutros sam probao kod mene na autu, i isto se zadnja vrata otvaraju teze (moras rucicu da povuces jace). Zasto ne znam.
Zalepe kederi, glave šarke, mehanizam brave ne otvara zubac doboljno jako...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zatvaranje brava

Poruka od kimaa1 » četvrtak, 28. maj 2009. u 23:40h

911s [SK] piše:
sibi piše:Jutros sam probao kod mene na autu, i isto se zadnja vrata otvaraju teze (moras rucicu da povuces jace). Zasto ne znam.
Zalepe kederi, glave šarke, mehanizam brave ne otvara zubac doboljno jako...
mmmm...nista od toga,takva su:)
Slika

pdusan
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 14. avg. 2009. u 09:56h

Re: Zatvaranje brava

Poruka od pdusan » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:30h

kimaa1 piše:Interesuje me gde se mogu kupiti mehanizmi za otvaranje vrata,elektroniku sam napravio(ovako nesto http://www.lafranceautoworks.com/video/MTDEMOsmall.wmv ),samo jos mehaniku,imam motorice od centralne,otvaraju ali su bučni,a i voleo bih original :D
e tooo ocu ja ovo kako se to zove i da li moze neko da mi objasni kako to funkcionise tj dali mi treba centralna brava(otkljucavanje) treba mi jer nemam bravu na zadnjim vratima suvozaca i ne mogu da nadjem taj deo pa sam mislo onda da skinem sve brave i da postavim te senzore :)

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“