Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Poklon uljez

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 11. avg. 2020. u 21:46h

E, ovako...
drugar me je vrlo prijatno iznenadio i poklonio mi auto, ničim izazvan. Naravno da sam bio vrlo prijatno iznenađen tim gestom pogotovu što mi taj čovek i nije tako blizak prijatelj kakve imam.
Elem, u pitanju je Hyundai Coupe - Tiburon, motor 2.0 benz. 102 kw. Koliko sam se upoznao za ovo kratko vreme to bi trebalo da je Hondin motor, izvorno. Star je, 97. god. ali vrlo zanimljiv, atraktivnog dizajna. Od opreme ima klimu koja vrhunski hladi, podizače, abs, tempomat koji radi...u principu na autu baš sve radi. Motor troškara ulje ali ga on tako vozio godinama, ipak nikad nije otvaran i za svoje godište je to do nekle i normalno. Trebalo bi da je na orig. 320 kkm - piše sada 150 ak kkm jer je pri uvozu km max smanjena. On je za 10 ak god prešao samo 60 ak kkm. Zadivoljan sam kako vuče i uopšte stanjem auta za to godište. Urađen je veliki seevis i kočnice, ima još sitnih ulaganja u trap - to su sve gumeni elementi uglavnom, ništa kruono. Naravno limarijski bi imalo šta da se radi, truo nije ali je krov matirao skroz i ima sitnijih oštečenja- prošao je tehnički bez problema.
Eto, ukratko bi to bilo to, pojavom je i dalje vrlo interesantan i zanimljiv ljudima...čuvaću ga jer moram, a još uvek nemam baš ideje šta sa njim i vredi li ulagati u njega da bi se doveo u neko perfektno stanje. Napiminjem da je uz još neka sitnija ulaganja u trap u vrlo korektnom stanju i upotrebljiv.
Ukoliko imate neki savet, predlog, šaljite, neki komentar, neko iskustvo sa ovakvim ne tako čestim autićem na našim putevima...

Slika

Slika

Slika

Slika
Poslednja izmena: oristic, na dan utorak, 11. avg. 2020. u 23:05h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Poklon uljez

Poruka od dule0911 » utorak, 11. avg. 2020. u 22:33h

Oduvek su mi bili zanimljivi, lepu boju ima. Ako ti ne treba vikend vozilo onda prosledi dalje, jbg. Ali posto ima klimu, ja bih ovo terao samo tako kao drugo vozilo, ako odrzavanje ne bude astronomsko.
Fiesta!!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 11. avg. 2020. u 23:01h

Koliko sam primetio cene delova za veliki, mali servis i kočnice su više nego povoljne, uobičajene i u skladu sa njegovim godinama, tome se nadam i za gumene elemente trapa...u spiskovima iz radnji pominju se svi mogući modeli Hyundai osim ovog, Mazda, Honda i Renault😂

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez - Hyundai Tiburon 2.0

Poruka od oristic » nedelja, 16. avg. 2020. u 09:43h

Da li neko ovde na forumu zna neki otpad kod nas koji bi mogao da ima ovakvo vozilo? Nedostaje mu 3. stop svetlo u spojleru na gepeku, nije ga bilo kaže prijatelj ni pri kupovini pre mnogo godina. Mislio sam da ga kompletiram skroz, za početak...

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Poklon uljez

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 17. avg. 2020. u 01:43h

Sve ima, samo treba malo potraziti po netu

http://www.polovniautomobili.com/auto-d ... ndai-coupe

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » subota, 22. avg. 2020. u 22:47h

Ih...brobao sam ja sve njih, nema ništa od toga, ni dogovora...mislim takve pojedinačne slučajeve koji bi da prodaju pola auta odjedanput...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » utorak, 1. dec. 2020. u 22:19h

Da osvežim malo temu.
Elem, prodao sam Audi - poslužio me je extra i kako su naišli troškovi oko velikog servisa, kočnica i trapova porodao sam ga i to za baš lepe pare.
Ostao je Coupe kao jedini auto pa sam mu posvetio više pažnje.
Sredio sam mu kompletno trapove, prednji i zadnji, zadnji je bio fabrički pa je tu imalo više posla, zamenjeni su i zadnji amortizeri sa pogačama, prednji su dobri, zamenjene pogače napred, selen blokovi, stabilizatori...dakle većina stavri - urađena reklaža tako da je auto stabilan i dobro se ponaša na putu za svoje godine. Pronašao sam zadnji spojler sa 3. stop svetlom u njemu, ubacio novi Pionir Cd player...
Vozi se svaki dan, oko motora ništa nije dirano. Jedanput se nešto zakašljao pa ukoliko neko može da predpostavi šta mu je bilo neka proba, bilo je to ovako: auto vruć, vozim se po gradu, par stajanja zbog kupovine, sednem kresnem upali i ugasi se odma, ja ponovim isto, probam 3. put vergla ali ne pali, probam ponovo 4. put isto, vergla ali ne pali, obavim jedan telefonski razgovor razmišljajući šta ću i koga da zovem, probam pali, radi, eto ga i dan danas, šta mu je bilo nemam pojma...Konsultovao majstora a on kaže kad crkne dovezi ga kod mene, haha.
Sada je naručen set kvačila da i to odradim, kvačilo ne proklizava ali je poprilično pred kraj po svim parametrima.
Ulje je potrošio oko 0,5l na 3000 km što je prihvatljivo za sada, to sam već znao da troškara ulje. Ide lepo, vuče...ne znam šta da radim sa motorom, uglavnom mi svi savetuju da ništa ne diram. Motor je opran kad sam ga preuzeo i još uvek je suv i čist, nema nekih curenja.
Eto, toliko od mene za sada...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Poklon uljez

Poruka od 911s [SK] » sreda, 2. dec. 2020. u 01:56h

Ta potrošnja ulja ti je prevedeno u pare 100 dinara na hiljadu kilometara, ako si zbog toga voljan da otvoriš motor i potrošiš par stotina evra ti samo izvoli.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 2. dec. 2020. u 11:25h

Za sada neću da diram ništa, neka ga tako....dolijem i teram dok ide. Menjaću ulje na 5000 km. Sipam Total 10w40 i to je to.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Poklon uljez

Poruka od FM III » sreda, 2. dec. 2020. u 12:50h

Tema prebačena gde i treba da bude, a ne u off-u ;)
Auto za svoje godine izgleda više nego pristojno, održavaj ga i teraće on još.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Poklon uljez

Poruka od mbole » sreda, 2. dec. 2020. u 15:09h

10w..?
Cudno mi da je to predvidjeno za ipak mladji auto

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 2. dec. 2020. u 15:27h

97. godište je, baš je mlad...haha. Ne znam, pre mene je sipana Selenia gold isto 10w 40, a od kad je kod mene sipali smo Total, prvih 1500km skoro da nje trošio na meraču, a posle je počelo polako da pada....
Ovako piše u programu
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Poklon uljez

Poruka od mbole » sreda, 2. dec. 2020. u 16:06h

Negde sredinom i pri kraju 90-tih je krenuo prelaz sa 10w na 5w, pa kako kod koje firme.
Fakat... nisam gledao koliko je "mlad" :)
Mislio sam da je negde posle 2000

Odakle ti je ova tabela? Dosta su cudni podaci, ili fali neka kolona.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 2. dec. 2020. u 17:10h

Hynes Pro

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Poklon uljez

Poruka od Markedjani » sreda, 2. dec. 2020. u 17:19h

nemoj da se oslanjaš na haynes... nađi originalno uputstvo za upotrebu, ono je najpreciznije.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 2. dec. 2020. u 20:44h

Ima li neko ideju šta je moglo da zabaguje prilikom problema koga sam opisao u gornjem postu
" bilo je to ovako: auto vruć, vozim se po gradu, par stajanja zbog kupovine, sednem kresnem upali i ugasi se odma, ja ponovim isto, probam 3. put vergla ali ne pali, probam ponovo 4. put isto, vergla ali ne pali, obavim jedan telefonski razgovor razmišljajući šta ću i koga da zovem, probam pali, radi, eto ga i dan danas, šta mu je bilo nemam pojma..."
Ili je i vaš odgovor isti ko od mog majstora, kad crkne rešavaćemo ga....
Koliko sam se upoznao sa njim u njemu je Hondin motor - valjda se u Accord-a ugrađivao, 102 KW, 2.0

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Poklon uljez

Poruka od Lucky » sreda, 2. dec. 2020. u 21:49h

Pao si mi na pamet pre neki dan pa sam screenshot-ovao oglas za svaki slucaj :D

Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 2. dec. 2020. u 22:43h

Hvala!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Poklon uljez

Poruka od Neša » četvrtak, 3. dec. 2020. u 08:08h

Срећно!
Јел другари из сервиса Вук имали ту част да га сервисирају?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » četvrtak, 3. dec. 2020. u 09:32h

Naravno !!! Proveo je dosta vremena tamo, prednji trap, zadnji trap...sitnice neke, karoserijske...star auto.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » nedelja, 27. dec. 2020. u 11:17h

Evo da rezimiram radove na autu pred kraj ove nesrećne godine. Kad sam preuzeo auto bio je u voznom stanju, pa tako zbog godišta neko ne bi tu ništa dirao i vozao bi se tako kako je, a verujem da ne bi imao većih problema. Međutim, ja ne bi bio ja kad ne bi popravio sve što mi smeta a tiče se ispravnosti vozila i ponašanja na putu.
Krenuću hronološki: prvo je auto radio majstor koji ga je održvao 10 ak god. a to je neposredno pre nego što sam ga dobio, urađen veliki servis ali iz nekog meni nepoznatog razloga bez pumpe za vodu, svećice, zamenjen je antifriz, uradjen je mali servis kompletan, servisirana klima i dezinfikovana, zamenjeno servo ulje, ulje u kvačilu, ulje u menjaču, urađene kočnice ali su diskovi stari, OK su, zadihtovana dekla, opran motor... tako ga je preuzimam i radim sledeće: gumeni elementi, selen blokovi- stabilizatori - sve što nije valjalo u prednjem u zadnjem trapu, desni sferni zglob, zadnji amortizeri (prednji su bili skoro menjani), pogače sve 4 - to je što se tiče trapa, urađena reglaža trapa i stavljene hankok zimske gume (polovne, ali odlične, dobio sam ih na poklon, a poklonu se u zube ne gleda). Urađen je set kvačila Valeo (oni prave setove za prvu ugradnju za koreance).
E sad, jedini kvar je bio što mi je procurela pumpa za vodu (hm, nisu je zamenili pri VS) pa smo to zamenli (menja se sačuvaj Bože komplikovano) - sipali opet nov antifriz ovoga puta zeleni G12 jer je bio crveni, a on nije adekvatan za Japanske motore - reče majstor. Zamenjen je termostat - na otvorenom je obarao temp. kada je postalo hladno vreme. Primetili smo da zadnja desna klešta vlaže, vrlo malo, ali je stigo set za reparaciju klešta, ide peskarenje pa remont tih desnih, a to će se desiti pred novu godinu.
Na estetici nije puno rađeno, samo sam nabavio spojler sa 3. stop svetlom i to je sada upotpunjeno (imao sam spojler, ali ne i 3. stop), nabačena su nova potkrila napred, pran je usisavan redovno, popravljeno osvetljenje km sata i nabačene one presvlake samo na prednjim sedištima iz praktičnih razloga - sedišta su mu plišana i skoro je nemoguće prilikom sedanja zavrnuti dupe u njima...U farove su ubačene Osram Night Breaker H1 za kratko svetlo u projektor, duga su klasika, a u pozicije sam stavio neki led jači tako da to koristim ko dnevno svetlo. Jedan far je tu solidan, dok drugi nije dobar i rasipa svetlo, postolje sijalice nije kako vlalja i tu bi trebalo zameniti far ceo. Montiran je drugi Pionir Dex cd player - kao nov sa zelenim svetlom, haha. Da napomenem da na autu radi svako dugme, osim nivelacije jednog fara i podešavanja nivoa osvetljenja instrument table.
Eto, moguće je da sam samo nešto propstio, ali to je u suštini to...Na proleće bih verovatno poradio na spoljnom izgledu, krov je matirao skroz, a nema laka i na delu gepeka, letnje gume nemam,a možda legnu i neke lepše felne. Ipak mi je ispravnost vozila na prvom mestu.
Eto, možda sam malo smorio, ali kome je smor ne mora da čita...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Poklon uljez

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. dec. 2020. u 20:46h

Samo napred :) Svakako zanimljiv auto pa mu vredi posvetiti malo paznje.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Poklon uljez

Poruka od Neša » ponedeljak, 28. dec. 2020. u 05:19h

Није смор,врло интересантно. Само замишљам мајсторе из сервиса Вук како се максимално посвећују сваком ауту и имају живце за сваку муштерију и да објасне..види се да воле то што раде. Мени су Мондео средили тип-топ некад давно и сад само мењам уље,исто тако и Клио сад скоро.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » ponedeljak, 28. dec. 2020. u 17:06h

Pa da, sve su oni odradili, sad trenutno repariraju klešta na zadnjem desnom točku. Za svaku sitnicu ih davim jer živim u centru Niša pa ne mogu skoro ništa sam da uradim, kad sedim u autu sa otvorenim vratima umem da smetam nekoe ko tu baš mora da parkira, jbg, tako je to...

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Poklon uljez

Poruka od oristic » sreda, 17. mar. 2021. u 14:40h

Evo posle 6000 km da osvežim temu. H se vozi svaki dan, što po gradu, što van grada, jer drugi auto još nisam kupio, ova korona zeza pa moj dobavljač ne ide za Nemačku😂. Nakon 6000 i nešto više pređenih km uradio sam zamenu ulja i filtera ulja, da ne bih kupovao drugi litar za dolevanje. Potrošio mi je max 1,5 l na tu km, a kako je poprilično star i sa oko 330 kkm ja sam zadovoljan. Ostale filtere ću da zamenim pri sledećoj zameni ulja, mislim da je to ok. Desio se i prvi kvar, posle dužeg puta i to po povratku ispred zgrade bukvalno, počeo je da radi na 3 klipa. Odma sam uvideo šta je, a već sutradan dobio je nove NGK kablove i svečice. Stari kablovi su bili od 2 auta, budženi (malo od Kadeta), ali pošto su ispod poklopca to nismo uvideli na vreme. Nešto sitno kozmetike, nova ručica menjača koja se slaže sa novom kožicom, neke popucale ručice na kvakama, uštelovan šaltač da to sve bolje radi, puknuti okvir oko ručice menjača zamenjen, tako, sitnice. Zamenio sam zadnju desnu štopku jer je bila krpljena tako da je to sada sve vrlo pristojno. Na proleće mu sleduje farbanje matiranog krova, flekovanje gde treba, poliranje maglenki koje su plastične i sređivanje felni (lepše od orig. nisam našao, a da nisu nove i skupe). Nabavio sam i noviji km sat - od novijeg modela i godišta, pa to planiram da zamenim kad majstor bude imao vremena. Naručio sam i motorčić za nivelaciju jednog fara jer jedino to ne radi na autu... Eto to bi ukratko bilo to...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“