Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Hyundai i20 aka Ženomobil

Iliti uljezi foruma :)
Odgovori
Avatar korisnika
Zvukoljub
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 10. dec. 2009. u 12:08h
Lokacija: Vaistinu konza

Hyundai i20 aka Ženomobil

Poruka od Zvukoljub » ponedeljak, 21. jan. 2019. u 18:48h

Hyundai i20 1,25L 16v proizveden 2009. U našu kuću je stigao proleća 2015. sa 63 kkm, a nedavno je prebacio 100 kkm. Veoma, veoma pouzdan i rentabilan mali gradski auto. Odličan odnos između spoljašnjeg gabarita i prostora u kabini. Primetno prostraniji i ozbiljnijeg opšteg utiska nego recimo Clio III (kojeg smo takođe imali), a spolja čak nešto manji. I posle 10 godina kvačilo, menjač i ručna rade na mali prst (svaki put pomislim da je pukla sajla :D ), klima zamrzava u mestu iako nikad nije pipnuta, motor veselo radi i čak ima lep, rezak zvuk na višim obrtajima. Potrošnja u gradu ženina oko 6,5L, moja litar više.

Godišnji mali servis je oko 55e, a osim toga za prethodne četiri godine zamenjeni su PK kaiš i kočiono ulje (64 kkm), prednji diskovi i pločice (90 kkm), šolje prednjih amortizera i svećice (100 kkm), što je sve zajedno koštalo oko 250e. Pored toga, na 73 kkm kupljene su nove letnje gume (195e), a pred ovu zimu i nove zimske gume (220e).

Od nedostataka, meni lično smeta kretenski prejaka opruga pedale gasa, koja onemogućava precizno doziranje. Situacija je malo bolja nakon perioda navikavanja, ali i dalje nije to to. Kapiram da bi moglo da se reši, ali pošto žena kaže da je njoj super i da ja ne znam da vozim, ne zamaram se oko toga više :D Druga stvar i pravi hit decenije jeste odsustvo intervala na brisačima: ljudi, tek kad to nemate shvatite koliko je korisno. Valjda je to jožnokorejska ideja štednje... U tu ideju se valjda uklapa i bord koji to nije, jer ima samo trip A, trip B i vreme provedeno u vožnji. Mislim, kome to treba, bolje da nisu ništa stavili. I treće... iiiizgleda da mu limarija nije baš najjača strana. Na par mesta ima male klobuke na farbi, uz jednu kvaku i uz zadnji brisač. Opet, to stoji tako već nekoliko godina bez širenja i u suštini me baš briga, ne planiramo da ga zadržimo do kraja života.

Toliko za početak, a komentari i pitanja su naravno dobrodošli redbullw

Slika

Slika

Slika
2015 C-Max 1.0 EcoBoost Trend

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Hyundai i20 aka Ženomobil

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 24. jan. 2019. u 15:26h

Ja sam prešao 50kkm sa službenim i20. Jeste prava mala zujalica. Ono što je užasno je gas. Ali ne tvrdoća papučice, nego njegovo računanje koliko zapravo da da gasa. Sećam se da je imao latencu par sekundi između pritiskanja papučice i podizanja obrtaja motora. U firmi su svi i20 imali fabrički plin sa 1.2 benzinskim motorom i na 100.000km su svima pocrkale glave motora, da znaš.

Avatar korisnika
Zvukoljub
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 10. dec. 2009. u 12:08h
Lokacija: Vaistinu konza

Re: Hyundai i20 aka Ženomobil

Poruka od Zvukoljub » četvrtak, 24. jan. 2019. u 20:53h

Ne znam, moj utisak je da je baš do opruge, jer pri polasku iz mesta polako pritiskam pedalu i ništa se ne dešava, da bi u jednom trenutku pritisak nadjačao oprugu i obrtaji otišli u nebo. I to je tako oduvek. Elem, šta god da je, s njim svaki put krećem kao auto-škola. Kolega od kog smo ga kupili (a on ga je kupio novog) je nedavno imao test-vožnju novog Tucsona atmosferca i kaže da je ista stvar.

Za plin znam s druge strane, poznaniku je motor na i20 otišao u večna lovišta nedugo nakon ubacivanja plina. Sad, dal je do loše ugradnje ili taj motor baš ne voli plin, znaj ga... Ovaj primerak svakako nikad nije imao plin niti će ga imati dokle god je kod nas.
2015 C-Max 1.0 EcoBoost Trend

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Hyundai i20 aka Ženomobil

Poruka od Dusan64 » petak, 25. jan. 2019. u 11:26h

Nama je plin bio fabrički ugrađen. Tako da ne verujem da je loša ugradnja. Ali se neko tu nešto debelo preračunao. Mada majstori nisu okrivili plin za stradale glave, ne sećam se tačno razloga.

Avatar korisnika
Zvukoljub
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 10. dec. 2009. u 12:08h
Lokacija: Vaistinu konza

Re: Hyundai i20 aka Ženomobil

Poruka od Zvukoljub » petak, 8. feb. 2019. u 15:06h

Danas (106 kkm) zamenjeni zadnji kočioni cilindri i paknovi, ukupno 85 evra. Korejci su za nijansu problematični jer ih na ulicama nema kao nekih drugih brendova, koji su ovde popularni već decenijama, pa je i izbor zamenskih delova sužen. Stavljeni su Japanparts i Nipparts, valjda će biti ok.
2015 C-Max 1.0 EcoBoost Trend

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“