Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lancer 1.3 12v GL 1991.

Iliti uljezi foruma :)
Odgovori
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » utorak, 16. sep. 2014. u 12:56h

Kakvo je ovo vreme napolju zima je vec dosla, tako da Fiesta ide u hibernaciju lol

Trazio sam da uzmem sebi neki auto za svaki dan, zet se javio da vise nece voziti njegov Lancer, posto znam kakav je auto i sta mu sve fali, uzeo sam ga. Mondeo je postao magare koje svi jasu, tako da ne mogu stalno da ga koristim.

Ima posla, posto u zadnje vreme zet zbog posla nije imao vremena da mu se posveti, ali bice sto vise toga sredjeno. Skupljam limariju polako, uzeo sam zadnje rubove nove, ostaje mi jos krila da nadjem i ide kod limara. Sredjuje se navedeno + krov, koji je vec drugi put pustio (radjen je bio pre mozda 5-6 godina, pitanje kako je tad bio uradjen). Ono sto je misterija jeste kako je poceo da rdja/truli od krova (nije udaran tu bio nikad, plus prvih 10+ godina proveo u garazi), posto mu je patos maltene kao nov.

Inace zet je prvi vlasnik, auto presao 340k km, motor nije diran (sem zamene gumica ventila), plin ima zadnjih 200k km (mozda malo vise, preko 10 godina), i generalno je mehanicki u dobrom stanju. Treba malko utegnuti prednji trap, solje prednjih amortizera, zadnje amortizere (nisu kriticni, to cu posle zime). Resiti nekoliko gremlina, sitnica i to je to, auto je generalno solidan :)

Originalno za trziste Saudijske Arabije (kupljen '91 kada je jedan od kamiona koji je bio upucen dole ostao zarobljen kod nas zbog sankcija), tako da ima drugacije branike i klimu - koja je zadnjih par godina delimicno poslusna, ove godine uopste nije, ali resice se.

Evo par slika, nemam bolje pri ruci, plus ovo vreme ne dozvoljava bolje.
Slika Slika Slika Slika Slika
I od prosle godine sa Ade Huje kad nisam imao sa cime da dodjem pa sam morao sa njim :ozid:
Slika
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

Poruka od Markedjani » utorak, 16. sep. 2014. u 13:03h

Sviđaju mi se patosnice :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

Poruka od totti » utorak, 16. sep. 2014. u 13:20h

Jel karburator ili einspritz?
Vidim da ima i start/stop dugme... Da li to znači da je i Keyless go? :D
Kad pomenu za koje je tržište... Viđao sam kod nas neke primerke za te egzotične zemlje koji nemaju grejanje :doh:

Inače, jako volim taj model Lancera. Ima ga moj teča iz Novog Sada, još uvek nije prešao ni 100.000. Ja sam išao da ga podignem u AK Đelmaš dalekog Decembra 1990. :)
Poslednja izmena: totti, na dan utorak, 16. sep. 2014. u 13:24h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » utorak, 16. sep. 2014. u 13:24h

Karb, ali mislim da ima nesto sitno elektronike na sebi. Sauh mu je automatski. Ovaj ima grejanje, i to vrlo dobro grejanje :)

@patosnice
Kako se sijaju, si vido lol
Inace izuzetno prakticne, kad udjes sa cipelama punim snega, sve proslede tepihu i izolaciji na upijanje, nista ne zadrzavaju i uvek su ciste :rotfl: :ozid:
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

Poruka od darko darko » utorak, 16. sep. 2014. u 21:24h

ovaj i tojota korola ta generacija su jedni od najizdrzljivijih japanaca! pa i sa mnogim nemcima nisu mogli da se ni uporedjuju! e sada 1.5 ,motor neznam kakav je!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

Poruka od Daki_81 » utorak, 16. sep. 2014. u 21:25h

Volim taj motorčić jer slatko sam se navozao u Hyundai-ju sa njim nekih 9 godina... i još uvek se vozi ali sada onako veteranski kod keve :D
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 20. sep. 2014. u 15:45h

Ipak je 1.3 12v sign0007 59kw
Generalno, nije ni bitno, nije neki sportista (pogotovo ne uzbrdo) ali je sasvim upotrebljiv za svaki dan. Plus ekonomican, u zavisnosti od noge na gasu trosi izmedju 7-9L plina. Mislim, verovatno moze i manje, ali ne kod mene :)
Uzeo Champion brisace, Easy Vision, da vidim kako ce se pokazati, odavno nisam uzimao Champion. Svakako ce biti bolji od ovih trenutnih koji su kao smirgla. Bosch nisam hteo jer ne mogu da nadjem brisace koji nisu stajali dugo, zadnja dva para Bosch sto sam uzimao su bila losa ubrzo nakon montaze. Pitanje da li su i ovi Champion svezi, ali to mi je sto mi je za ovu zimu.
Kupio ulje Modrica HC power polu-sinteticko, 10w40. Filter ulja/vazduha cekam zet da donese sto je spremio vec za zamenu, pa sutra ako stane ova kisa da ga dignem i zamenim.
Slika

Za ulje nemam pojma kavo je, niti da li ima nesto bolje/jeftinije. Uzeo sam ga jer zet sipa Modricino vec 20 godina ili odprilike 300k km, ocigledno mu odgovara. 1750din za 4L kanticu.
U par radnji kad sam usao i pitao za Modricu, nude 20w60 i zamalo me nisu napljuvali u dve radnje kad sam trazio 10w40 od modrice kad ima toliko boljih a jeftinijih, jedan lik mi kaze kako je ova modrica preskupa tj 800din/L i kako je tehnologija od pre 20 godina tj samo pogodno za zastavu :rotfl:

Inace sam malopre nasao u autu originalne knjizice, sa jedne strane na engleskom, sa druge strane na arapskom, ali se i stranice motaju natraske, nije samo napisano kontra lol
Zanimljivo da je servisni interval za zupcasti po uputstvu na 100k km. Zamena svecica na 20k km. Zamena ulja u menjacu na 80k km.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Daki_81 » subota, 20. sep. 2014. u 22:31h

Da li je i njemu mali karter jer meni u Hyundu sa istim motorom staje jedva 3l sa filterom i da bude na šipci max? A dok mi nije troškario ulje držao sam na pola šipke i tada sam sipao po 2,5 litre!
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 20. sep. 2014. u 22:37h

Izgleda da je tako, zet mi kaze da staje oko 3L ulja. Sutra ako vreme posluzi menjam pa cu javiti tacno thumbsuph
Jel si proverio gumice ventila? Zet mi kaze da ih je do sada menjao 2-3 puta, i svaki put kad krene da mu trosi ulje krene da misli kako mora da menja karike, radi generalnu itd... I uvek su samo gumice (ili sta vec ima ovaj motor) bile problem.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Daki_81 » subota, 20. sep. 2014. u 22:49h

To su samo gumice ventila, već sam se raspitivao odavno... nisu hteli to da mi menjaju dok ne pređe da troši 0,5 l na 1000 km. Moj troškari oko 0,3 - 0,4 l... A to je ovom motoru jedina boljka, ja se slatko navozah sa njim. Jedino sam 2 puta menjao benzisku pumpu, jednom mojom krivicom jer ostao suv rezervoar a vozi se na plin već nekih 130 000 km... Letos zamenjena fabrička razvodna kapa i ruka na nekih 170 000 km, set kvačila je takođe i dalje fabrički bez imalo znakova istrošenosti...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 20. sep. 2014. u 23:32h

E vidis moj zet je menjao gumice kad mu je trosio pola litra na 5000km lol
Tako uglavnom i za ostale stvari, zupcasti menjao uvek na 60-80 a ne na preporucenih 100k km, mada dobro to je razumljivo ako se ne stavlja original kais itd.
Ovom je menjan set kvacila pre nekih 40-60k km, ali mi je u planu za godinu dana da ga promenim, posto je ili stavljena remontovana korpa, ili je set los. Tvrdo u pm, a ne mozes da odvojis u prvoj/drugoj normalnom brzinom a da ne cimne, vec moram da otpustam papucicu veoma polako, sto smara kad ocu zustrije da krenem.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » nedelja, 21. sep. 2014. u 19:47h

Stalo mi 2.5-2.6L ulja, na sipci je na 3/4 izmedju min i max. To je nakon sto je upaljen pa sam dolio, generalno, bas malo ulja staje, isplati mi se da ga menjam i na manje od 10k km.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 21. sep. 2014. u 20:48h

Pa ti bi da predješ njime još 300 hiljada :rotfl: :rotfl: :haha: :haha: :woohoo:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Daki_81 » nedelja, 21. sep. 2014. u 22:41h

Ovi motori su stvarno čudo kao i od tojote korole `90-tih, biće ko se zadnji smeje-najslađe se smeje... :ntwrthy: ::P:
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » četvrtak, 25. sep. 2014. u 20:01h

:doh: :doh: :doh: :ozid:
Slika

14' sa Galanta. Apsolutno nepotrebno i apsolutno mi sad finansijski nije odgovaralo, ali izletele povoljno i nisam mogao da odolim. Morace da se sredjuju, jedna ce mozda morati i malo da se ispravi, ali imam celu zimu za to tako da ne zurim.

Uzet i znak za prednju masku, nije od ove generacije ali prilagodicu ga. Mom fali gornji deo dijamanta, pa da ga malo popravim :)
Slika
Fiesta!!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 25. sep. 2014. u 23:35h

Gume su baš dobre, jedna stavka manje... Uzgred, jel znaš Dekija iz Vinče on radi samo Micubiši?
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 26. sep. 2014. u 11:07h

Pa bas gume su lose, neravnomerno pojedene, plus neodgovarajuca dimenzija za lancer, svakako ce ici druge do proleca :)
Nije bilo nikakve potrebe za ovim jer vec imam 2 seta 13' za leto i zimu, nego eto, sto da ne... :D
Znam za Dekija, kad budem zavrsio sa limarijom i farbanjem ima da se cujem sa njim zbog par gremlina koje imam, da resim jedno po jedno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » četvrtak, 16. okt. 2014. u 10:41h

Jutros preuzeo auto od farbara. Nisam stigao da slikam jer sam bio u guzvi da stignem na posao, ali nisam zadovoljan, a gledao sam ga po tmurnom vremenu i po kisi.

Koliko vidim ofarban je dobro, nisam na brzinu primetio da ima prasine negde ili da je lak cureo. Boja totalno promasena, mislim jeste nijansa tirkizne, ali nema veze sa ovom sto je na autu. "Pa mi smo gledali ali posto su sad sve boje vodene, nema nijedne koja je iste nijanse, ovo je bilo napribliznije". Ok, vozicu kariran auto :(
I sad jedna stvar koja je pozitivna i negativna u isto vreme. Ofarbali su vise nego sto smo se dogovorili, nisu radili prednja krila i rubove do crte, vec komplet krila i pozadi komplet liniju do krova (i krov, naravno). To je dobro jer su vise odradili, lose je sto se sad vise primecuje da boja nije pogodjena, da je do crte bi bilo manje primetno.
Lajsnu na levom krilu smo se dogovorili da probuse rupu za istu pre farbanja, ali em je nisu probusili em su i onu jednu popunili, vidim da su samo pipnuli burgijom ali da nisu probusili. Sad zasto, ne znam, moracu veceras da smaram majstora da mi to zavrsi za vikend, dal da je zalepi ili nesto, posto sad to ne bih busio kad vec nije izbusio na vreme - ima da mi se tu stvara rdja i da opet propada krilo, ako se sad busi pa opet zasticuje.
Slag na tortu, krenem od majstora i posle 2km auto nece da ide... Nisu odvrnuli neku slavinu na boci za plin, pa sam vozio na benzin, to cu morati veceras da odmah odem tamo da odvrnu (odradio bih i ja ali nikad nisam imao iskustvo sa plinom pa ne bih da sjebem nesto).

Kriticne tacke (oko soferke, donje delove rubova itd) nisam ni zagledao, kad to budem pogledao sutra nadam se da nece slog da me strefi :)
Ali kao radili su mi po "povoljnoj" ceni, posto su neki caletovi prijatelji, pa nisam hteo da im pravim scenu, ko me j. kad nisam hteo da cekam na boljeg farbara vec mi se zurilo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 16. okt. 2014. u 11:04h

Da su ga farbali parcijalno tek bi se onda videla razlika u nijansi.
A to što su nesposobni, glupi ili ćoravi da nadju originalnu nijansu je njihov problem. Svaka boja ima svoju oznaku, to što ta nijansa nema da se kupi na bure u prodavnici farbi za tarabe i kokošinjce ne znači da ne treba da se potrude i u katalogu bilo kog ozbiljnijeg proizvodjača nadju tu nijansu koju će im farbara uslužno napraviti.
Čuveni izgovor "nismo mogli da pronadjemo tu nijansu", važi, ne mogu ni ja da pronadjem pare da vam platim.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Markedjani » četvrtak, 16. okt. 2014. u 11:14h

I meni se boja razlikovala kad je tek auto bio ofarban... posle nekoliko meseci sve je došlo na svoje i vidi se najviše razlika u svežem laku.

Inače,otvori gepek i na plinskoj boci imaš plastičan okrugli poklopac... odvrni taj poklopac i videćeš metalnu slavinicu,odvrni je i Voila!

Mislim da bezveze ne trošiš gorivo... it's easy.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » četvrtak, 16. okt. 2014. u 11:24h

Vec je odvrnut plasticni poklopac, i video sam jednu malu slavinicu, samo ne znam jel to treba skroz da odvrnem ili kako? Znam da su bile neke price o slavinama gde ljudi steluju "smesu" ili sta vec pa im bude los rad itd, jel to ta slavina ili neka u motornom prostoru?
Ne verujem da ce se promeniti boja, videces ga uzivo, nije mala razlika - bar ne u mojim ocima, s tim sto ovog puta ne kenjam kao po obicaju :D . Jedino kako je moglo da ispadne slicno ovoj na kolima jeste da su preko baze prefarbali sa zutim lakom.

@Krstic
Platio sam im samo jer nisam hteo caletu da pravim problem. "Znas, on nije farbicki farban sa bojom na vodenoj bazi, ovo je najpribliznije sto ima bla bla bla...". Navodno je boja glasurit, ako stvarno jeste, onda me jos vise cudi da nisu uspeli da nabodu nijansu, predpostavljam da makar oni imaju tu nijansu u katalogu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Markedjani » četvrtak, 16. okt. 2014. u 11:26h

odvrći skroz,ta slavinica za smešu se nalazi u motornom prostoru.

Ako je skroz omašena boja,tu nema pomoći... ako se malo razlikuje,doćiće to na svoje.

Doduše znajući tebe koji si drama queen cenim da nema razlike lol
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » četvrtak, 16. okt. 2014. u 11:34h

Nemo' me teras da posle posla dolazim na Cerak lol
Super za plin, onda cu to posle posla odma da odvrnem.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 16. okt. 2014. u 12:25h

Na samoj boci imaš dva ventila, jedan je dolazni, drugi odlazni, obično je strelicama označen smer na njima. Možda će ti trebati neka klješta.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » nedelja, 19. okt. 2014. u 22:51h

Danas se malo radilo :)
Stavio znak na prednju masku, sto je bilo mnogo komplikovanije nego sto sam mislio da ce biti, posto je stari znak odbijao da se odvoji (zapekli srafovi, da ne kazem zavarili se za plastiku, nikad nisu skidani), na kraju je morala brusilica da radi, ali veoma pipavo jer nisam hteo sam nosac znaka da ostetim. Razmisljao sam se da ofarbam i masku u mat crno kad sam je vec skinuo, ali posto sam se predomisljao ostavicu to mozda za neki drugi put.
Slika Slika Slika

Ocistio mahovinu i blato iz oba rikverc svetla, a posto se zaptivna guma pretvorila u prah, stavio sam frisku diht masu. Cak mi se svidja kako nakon tretmana imaju crnu liniju u krug zbog boje diht mase :)
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Kad sam vec kupio diht masu, sredjene i zadnje stopaljke. Zet je stavljao neku uzasnu diht masu ranije, crvene sparusene boje, ispucala skroz i verovatno nije ni vrsila funkciju. Posto mi voda ulazi na par mesta u prtljaznik, da barem zasigurno eliminisem taj "ulaz" :)
Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Ostaje jos da se sredi pre zime od stvari koje treba da se urade dok je lepo vreme:
- keder prtljaznika ako ima nov ili dobar polovan, moj pusta na 3 mesta
- gornji deo kedera vozacevih vrata
- ciscenje i zastita poda, makar parcijalna tamo gde treba (nema trulezi ali se ponegde zuti)
- skidanje zadnjeg stakla i menjanje diht mase koja je propala i kruni se (nije hitno jer ne pusta mnogo vode, stavice se crni poliuretan kao zamena za postojecu), posto staklo nema keder niti je klasicno lepljeno vec ima neke lajsne, pa oko njih diht masa, ako sam dobro skapirao

U utorak ga ostavljam kod elektricara da se sredi bendiks na anlaseru, usput da se remontuje na istom ako treba kad je vec skinut i ako nadju resenje za pistanje pk kaisa. Odmah posle toga kod plinadzije da mi sredi uvod za plin jer mi je limar zagubio konusne srafove koji su bili pa ne mogu da punim plin (sreca pa je boca bila puna da imam da se vozim). Pitao u lokalnoj gvozdjari ali nemaju takve, tako da cu morati da platim plinadziju da to sredi.
Cekam i farove da mi stignu, posto mi levi ima rupicu na staklu i kondenzuje.
Crni deo branika se razmisljam da li da slajfujem pa farbam bamper sprejom, nisam pametan. Nije auto za izlozbu ali me nerviraju tako neke sitnice koje znam da ne kostaju mnogo a popravile bi utisak :)

Slike gde se odprilike vide delovi koji su radjeni tj farbani. Ove po mraku su prvo vece kad sam ga doterao, sad mi se cini da je malko bolja situacija sto se neslaganja boja tice. Ali i na tim slikama se vidi da iz nekih uglova nema prevelike razlike, iz drugih se bas primeti da nije ista nijansa boje.
Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“