Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lancer 1.3 12v GL 1991.

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 23:24h

U Kaludjerici u ulici Ratka Pavlovića (Ćićka) u broju 8a imaš farbaru koja ima strašan izbor i rade miksovanje, jeftiniji su od većine drugih farbara po gradu. Ace1 je skoro kupovao sve farbe za buggy kod njih.
Ili - sa Smederevca skreneš u glavnu ulicu u Kaludjerici, spustiš se skroz dole do kraja, autobus skreće levo a ti produžiš još 50tak metara u ulicu pravo i skreneš u prvu levo i videćeš sa leve strane farbaru.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » utorak, 4. nov. 2014. u 01:00h

Pa to je fenomenalno, jos bolje, hvala :D Sve dok stavljaju u sprej, imam kompresor ali nemam dobar pistolj tako da mi je lakse sa dobrim sprejom :)
Doduse sacekacu malo da se osusi, da bih mogao malo sa skalperom da secnem viskove, stavio sam bas dosta diht mase pa ako prefarbam ovako bice opet ruzno, mora malo da je skresem kad se stvrdne da mogu da je seckam :)
Ako ne bude toplo onda cu na prolece da farbam, sta je tu je.

Inace sam veceras montirao i drugo svetlo, otelio sam se. Posto tu zazori nisu bas savrseni, imao sam preko 5mm sa donje strane svetla da nadomestim sa diht masom, kao neki vajar :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » utorak, 4. nov. 2014. u 22:29h

Traži da ti stave dobru diznu na bocu. Iz mog iskustva najbolje dizne imaju Body plastik-prajmer sprejevi. Oblik mlaza je velika uspravna crta, a ne krug.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 4. nov. 2014. u 22:55h

imam ja neku diznu koja se steluje, sa nekog prajmera, ima + i -

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od zeteks » nedelja, 9. nov. 2014. u 11:19h

Imas jednog Lancera koji je skoro dovezen na otpad koji se nalazi kada se sa Obrenovackog puta skrene ka Zelezniku i Sremcici. Tu ima nekoliko otpada u nizu. Mislim da se otpad zove Sana ili nesto slicno.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » utorak, 9. dec. 2014. u 23:18h

Malopre zamenih staklo na levom faru. Uzeh neke farove, boze me sacuvaj kakvi su, ali su im stakla bila citava pa ajde, reko iskoristicu ih.
Medjutim tek sad kad sam sve zavrsio, primetih da sam se verovatno zajebao.
Naime, odmah kad sam otvorio svoj far koji je bio na autu primetih da se razlikuje od ovog sto sam kupio (oba leva, jelte). Posto ovaj sto sam kupio nije imao onu pecurkicu tj lim preko sijalice. Racunam, verovatno je neko skinuo, nema veze ionako staklo stavljam na moj far. Medjutim nakon sto sam zavrsio sve, kad sam pakovao staro staklo, primetih da pecurku ima desni far. Sto bi trebalo da znaci da sam kupio farove od engleza :( Jer cim sam montirao far, iako nisam dirao sraf za podesavanje visine, bije visoko, tj vislje od desnog... Racunam, verovatno sam ga malo pomerio dok sam cistio stari lepak, plus sto mi se polomio jedan sraf pa ga preostala tri mozda ne drze savrseno u liniji (iako mi deluje dobro fiksiran, nije ukrivo i slicno). Ali kad sam video da desni far ima pecurku, predpostavljam da je staklo glavni krivac :(
Staklo se predpostavljam razlikuje, jel ima leba da pokusavam da ga nastelujem ili da se manem corava posla i kupim drugi far? Necu da smetam nikome.
Evo i slike fara ako neko ume da prepozna po staklu :) (obe slike su od novog stakla)
Slika Slika
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od milan_gt » utorak, 9. dec. 2014. u 23:23h

ma da nije to iz Japana direkt :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » utorak, 9. dec. 2014. u 23:24h

Hehe to sam i ja pomislio, kako god, nije za nasu stranu volana :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » petak, 12. dec. 2014. u 01:01h

Oba fara su za levi volan i to se gleda po šarama na staklu. Pečurka preko sijalice može biti ili ne mora, u zavisnosti od konstrukcije fara, ali ne utiče na sam snop. Prešteluj far, ili si možda loše montirao sijalicu u ležište.

http://www.leehedges.com/t34/t34world/h ... LHDRHD.jpg
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 12. dec. 2014. u 09:25h

Onda ne cudi da je nakon stelovanja sve u redu tj bije kako treba thumbsuph
Nastelovah ga sam pre 2 dana, odokativno ali bitno da ne smetam drugima. Mada mislim da je taman, ali cu kad budem u prolazu svratiti do autoelektricara da mi nasteluje sa onim aparatom. Znam da ima i varijanta sa zidom itd, ali nemam nigde ravnu povrsinu i zid/garazu ispred, garaze su mi pune tako da i to otpada :)

Oba fara - isti far :) Nisam stigao da slikam pre cele avanture, ovo je posle. Zbog pecurke sam mislio da su rhd, ali eto, sad znam koja je razlika thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » petak, 12. dec. 2014. u 14:51h

Videces po magli da li si ih dobro ustelovao :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 12. dec. 2014. u 15:07h

Jutros bila magla ali nije bio mrak :P
Imam jake pozicije, za maglu :D Zet stavio neke smd, svetle sasvim fino, samo ruzne, plave.

Uskoro ce ici kod jednog cike za kojeg kazu da je Gagi za Mitsubishi, mada ono sto mi rece preko telefona mi ne uliva poverenje da cu resiti rad na benzinu kad je hladan.. Ali sta je tu je.
Fiesta!!

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od zeteks » petak, 12. dec. 2014. u 22:16h

Ranije pre puno godina kada su bile sankcije bila je prica da ti karburatori na Lancerima i Coltovima imaju u nekom svom kanalu plasticnu kuglicu. Pa kada su nasi serviseri karburatora cistili karburatore potapajuci ih u razlicite rastvarace desavalo se da se ta kuglica istopi. Posle ti karburatori nisu nikako mogli da se naprave da rade kao 100% ispravni.
Na alibabinom sajtu ima karburatora - "kineskih"replika koji su za razne japance. Cene su prihvatljive ali ne znam kako ide sa transportom. To bi bilo veoma dobro resenje.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 12. dec. 2014. u 22:37h

Nasao sam set dihtunga i dizni za karburator original japanski (bar tako kaze prodavac). Auto je danas ostavljen kod majstora koji ima volje malo da se pozabavi problemom (bar se nadam), pa cemo videti sta ce biti. Sto se ler gasa tice, zato sam ga ostavio.
Sto se nemirnog rada na benzin tice, kad je hladan pa radi kao na 3 cilindra, tu mi kaze da je problem u nekom kanalu izmedju izduvne i usisne grane koji sluzi za ekologiju, nesto kao egr. Medjutim nepristupacan je za ciscenje sem ako se ne otvara motor, i generalno kad se zapusi, prvi cilindar ne radi. Ciscenje isto nije uvek delotvorno, cak i kad se otvori motor. Ono sto mi je cudno jeste sto na plin auto radi lepo i kad je hladan. Tako da je moguce da je samo karburator problem jer baca zivo gorivo na auspuh. Objasnio sam mu sve pa ce pogledati, mada svakako set dihtunga za karb ne bi lose dosao s obzirom da vrlo verovatno nikad nije menjan.

Inace idem sutra da pogledam neka sedista i jos par sitnica, malo su bolja od mojih, ali kupujem ih samo ako su udobnija, ako nisu nemam razloga da ih menjam, tako da cemo videti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od zeteks » petak, 12. dec. 2014. u 23:45h

uzmi i karburator za rezervne delove ako je cena ok. Mozda i neke druge sitnice koje su karakteristicne za Lancera.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 12. dec. 2014. u 23:51h

Efi je.. Ali vise idem zbog nekih sitnica nego zbog sedista, videcu tamo kad stignem kakva je situacija. Tipa, rucica za otvaranje gepeka koju ja nemam (nekad davno je postojala ali je pukla pa se sad gepek samo sa kljucem otvara), oplate u gepeku koje nemam, malo za zvucnu izolaciju jer se sve cuje sto dopire od zadnjih tockova, keder na vratima koji mi je propao ako je u dobrom stanju, i vidim da ima vise popunjenih dugmica na tabli, ako je nesto korisno da uzmem to sa sve instalacijom :D

Doduse idem sa Transitom pa mogu celog Lancera da uteram pozadi hahahaha
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 16. dec. 2014. u 03:20h

Imas u jagodini stranca 250 ili 300e, nisam siguran...ki pucka :D 1.5 kraburator. Limarija perfektna, enterijer apoteka. :)
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 3. jan. 2015. u 18:48h

Majstori :ozid: :suicide:
Posle prvog jaceg mraza/snega:
Slika Slika Slika Slika Slika

Znao sam da nece dugo trajati, ali da nece ni 3 meseca da sastavi...

Inace sam nabavio druga sedista, vozacevo ima malo vise podesavanja, potrebno je srediti sundjer ali to cu lagano, ne zuri mi se. I jos par nekih sitnica, kederi, duza antena (sada imam los prijem na radiu pa da probam sa tim), itd.
Zamenjene svecice, sredjeno curenje rashladne tecnosti, prepravljena neka ploca za plin, uglavnom zadovoljan sam. Trosio mi je 9.2L plina po najjacim mrazevima u kombinovanoj voznji (palim na benzin), pre toga kad je bilo oko 0C potrosnja je bila 8L. I dalje ima nekih gremlina ali sad nemam puno vremena da odvojim, resavacu to narednog meseca.
Fiesta!!

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od zeteks » subota, 3. jan. 2015. u 20:27h

reklamiraj. i to sto pre. to je tvoje pravo.
sa majstorima ne treba drugarski, cisto poslovno.

Ovo sto se podklobucilo i iskocilo je rdja koja potice sa druge- unutrasnje strane lima. Nije je lako eliminisati ako se nema pristupa sa unutrasnje strane. Mogli su da je "kapsuliraju" i da probije tek za 2-3 godine, ali ocigledno se nisu trudili. Mozda je i bolje jer bi samo zamaskirali problem. Ovako znas da postoji. Ovo na vratima reklo bi se da je rdja povrsinskog tipa. Zbog nepristupacnosti nisu se trudili da je lepo ociste i ofarbaju. Vodii su se maksimom Vreme je novac. Ona ako se na prolece lepo ocisti i ofarba po propisu moze trajno da se eliminise.

Kod ovih stvari vazi: ako hoces da se kvalitetno uradi moras sam da radis.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 3. jan. 2015. u 20:41h

Prvo je zadnji vezni lim (probao sam da pipnem i mekano je, znaci ima vode i dalje), sledece 3 slike levo krilo (mada ni desno nije sjajno u toj regiji), poslednja levo krilo.
Problem je sto mi je jedan covek radio limariju, a drugi farbanje. Kad sam prvi put otisao da reklamiram kod farbara prica je bila kako je navodno vareno ispod pa je to puklo i zato je git koji su oni stavili preko puko. Ali kao, sredili su mi za dzabe. Ja mislim da su samo sfusarili git i da je ivica pukla, sta god da je bilo ispod trebali su to u startu da vide.
Sad je pitanje cija je ovo greska i koga prvo da jurim. Krila znam da nisu bajna i da su vec bila radjena - nisam ni ocekivao da ce potrajati godinama. Medjutim nije bas moralo posle prvog mraza da se raspadne, ipak sam platio da bih to izbegao, inace sam mogao auto da ostavim onako rdjav kakav je bio. Plus sad ako ih jurim da se sredi, radice se po vlaznom vremenu i mogu isto ovo da ocekujem kroz mesec dana. Ne znam, nisam pametan.

Ovo mi je auto za svaki dan pa nisam imao ambicije sam da ga radim, ali kako stvari stoje za fiestu cu dobrano morati da razmislim da li mi se isplati da je dajem nekom limaru ili da pare investiram u co2 aparat/alat. I to sto kazes da zakamufliraju bi mi bilo bolje od ovoga, posto ne planiram vecno da ga vozim. Auto je strukturno dobar, sve sto sam radio sam radio jer me estetski nerviralo, kako stvari stoje vrlo brzo cu biti na istom.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od van » subota, 3. jan. 2015. u 22:21h

Док не опескираш рђу са неприступачних мест , и удариш епокси преко , нема сигурне заштите . И ако се пробије лим од рђе и биде рупичаст после пескирања , епокси то затвори од рђе лепо , а преко фибер гит да попуниш рупе , па онда обичан гит.
Гит на го лим на местима где се очекује корозија је со на рану .
Да знаш на шта су личила врата од таунуса , па после пескирања и епоксирања , стајала су тако на киши и зими 3 године , и ни трага корозије нема . А и одакле

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » subota, 3. jan. 2015. u 22:41h

Verujem da si u pravu, samo eto za ovaj auto je vec kasno. Nije isao git na go lim, sem ako ga farbar nije opet osmirglao, bio je auto zasticen nekom obicnom wurth nitro bojom ako se dobro secam. Ove ivice krila iznutra gde se kaci podkrilo su bile musave i kad su napustile limara, doduse nije bilo vidljive rdje vec osnovna boja pa sam to smatrao nebitnom estetskom manom.

Za fiestu cu dobrano morati da razmislim sta cu da radim, jer ne zelim ovakve stvari ni u najavi.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od van » subota, 3. jan. 2015. u 23:40h

Ако такве ствари немаш сада на фиести неће их ни бити касније

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 4. jan. 2015. u 00:00h

ispeskiras, neki konvertor rdje pa epoksi prajmer pa tecni cement, spric git pa ako posle toga probije onda je los lim :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » nedelja, 4. jan. 2015. u 00:14h

van piše:Ако такве ствари немаш сада на фиести неће их ни бити касније
Vise sam mislio u kontekstu fusarenja od strane majstora.
A ovakvih bubuljica ima nesto sitno, ali sto se podiglo ranije. Doduse nije na ovako vidnim mestima niti se siri posto auto spava u grejanoj garazi vec 2 meseca :)
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“