Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2024. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 2. apr. 2024. u 21:04h

Poprilicno sam siguran da ima negde u ugovoru da dobija tih 50% pod uslovom da ostane u timu.

U protivnom, sa poslovne strane ne bi bilo smisla da mu Gene Haas da 50% da dodje u tim, a Tony onda preproda tih 50% sutradan.

SHR je ove godine bolji nego sto sam ocekivao. I Gragson i Berry su imali nekoliko zapazenih rezultata za sada. Gragson 9. na Daytoni, 6. u Vegasu, 12. na Richmondu. Berry 12. na Bristolu, 11. na Richmondu. Briscoe je samo 13 poena trenutno izvan playoff pozicije.

Naravno, daleko je SHR od onog tima od pre 5-10 godina kada su bili medju najboljim u celom NASCAR-u, ali je za sada napredak uocljiv u poredjenju sa 2023. sezonom.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 3. apr. 2024. u 00:05h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 1. apr. 2024. u 19:08h
Childressa bas nece ove sezone, a nisu se nesto proslavili ni prosle...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 3. apr. 2024. u 13:58h

Ovo je ono sta pricam zadnjih godinu dana - Kaulig je u jednom momentu napredovao toliko brzo da se mislilo da ce biti sledeca elita medju timovima.

I onda - nista.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 3. apr. 2024. u 17:00h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 1. apr. 2024. u 15:59h
Nije bas da NASCAR uvek donese ispravnu odluku. Jel bese prosle sezone bas na Richmondu Byron slupao Hamlina pod zutom zastavom, a NASCAR nije nista uradio povodom toga uz izgovor da "nisu videli" (a cela Amerika na tv-u videla).

Evo tog momenta, ova linija u crvenom je restart zona i vozaci ne smeju da se trkaju i prestizu pre toga.

Slika

Evo tog momenta, vidi se na 6:14. Hamlin zaista jeste udario po gasu pre te linije, ali nije strasno. Mogla je odluka biti i da jeste i da nije "jump start". Truex je verovatno iznerviran sto mu je promakla pobeda pa je dao takvu izjavu posle trke. I to ne samo na racun Hamlina vec je u zadnjem krugu nekoliko puta namerno udario i Larsona jer je bio nezadovoljan sto ga je Larson izgurao do zida.

Sta NASCAR kaze o ovome.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1670
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » sreda, 3. apr. 2024. u 17:58h

Slika

6000 trka za Penske
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 4. apr. 2024. u 16:44h

Pitam se sta ce biti na Bowmanom na duzi period, posebno zato sto Hendrick ulaze velike nade u Truck vozaca Rajah Caruth.

Bowman i ove sezone vozi po svom tipicnom sistemu toplo-hladno. U 7 trka ima 3 top 5 finisa, ali je isto tako u preostalim trkama zavrsavao na 17-27. pozicijama. Tako je generalno vozio kroz karijeru, nema da ima solidan dan vec ima ili super dan ili katastrofalan dan.

Trenutno je 11. u generalnom plasmanu.

Njega u Hendricku odrzava samo skupoceni ugovor sa Ally, ali verujem da ce i Ally dosaditi da placa racune kada nema vecih rezultata. Bowman je uvek bio najlosiji vozac Hendricka, posebno sad kad je Byron odrastao i postao zvezda.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 5. apr. 2024. u 15:24h

Renoviranje Sonome nije proslo bas najbolje.

Slika

Ali udarna vest nocas je bila izmedju Hamlina i Marcus Smitha na Twitteru. Smith je vlasnik firme Speedway Inc koja u svom vlasnistvu ima gomilu staza, ukljucujuci i Sonomu i koja je finansirala ove "renovacije".

Hamlin ga je prozvao da je upropastio ne samo Sonomu vec ranije i Texas, a sledeci na redu je i North Wilkesboro. Smith je odgovorio i krenula je raspravka gde je Smith prozivao Hamlina sto nema titulu, a Hamlin njemu govorio da upropastava firmu koju je njegov cale izgradio.

Poprilicno komicno, evo ovde ima cela prepirka.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 5. apr. 2024. u 18:43h

Talladega_500 piše:
sreda, 27. mar. 2024. u 17:34h
Licno mislim da ce nekoliko vozaca biti bez posla na kraju sezone zbog losih rezultata.

Austin Dillon ... Mnogi misle da je stigao u Cup zbog dede (Richard Childress), ali je Dillon zapravo osvojio titule u Truck i Xfinity pre nego sto je promovisan u Cup. I nije bio los tokom prvih par godina, uglavnom vozac za 10-15. mesto. Ali prosle godine je zavrsio kao 29., a trenutno je takodje 29. u generalnom plasmanu. Kada se vidi koliko brzo Austin Hill napreduju u Xfinity, nece me iznenaditi ako taj #3 tim bude imao novog vozaca.
Ovo sta sam pisao pocinje da ima smisla.

Childress je danas objavio da ce Austin Hill voziti nekoliko trka u Cup ove sezone u trecem Childressovom timu (#33), pocev od sledece sedmice na Texasu.

Hill je u zadnje 3 sezone pobedio 8 trka za Childressa u Xfinity. Mislim da se sve sprema da zameni Dillona u #3 sledece sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. apr. 2024. u 00:25h

Ocekivana pobeda Hendricka na Martinsville. Ne samo da imaju najbolju istoriju na Martinsville vec je danas 40. godina od njihove prve pobede tako da je NASCAR morao da ima pricu kako Hendrick pobedjuje na svoju veliku godisnjicu.

Na kraju 1-2-3 za Hendrick. Byron je pobedio 3 od 8 trka ove sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1670
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 8. apr. 2024. u 00:38h

Dosadna trka. Treba sve short staze izbaciti iz kalendara.

Short staza ima smisla samo ako je dirt. Nascar je to odavno prevazisao.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. apr. 2024. u 01:48h

Short tracks so po mom misljenju najbolje. Tamo se vidja najbolje trkanje. Evo na Bristolu pre par sedmica je bilo pre 50 prestizanja za vodjstvo.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. apr. 2024. u 15:07h

Fordu bas lose ide ove godine.

Od Rousha se ocekivalo da ce nastaviti sa napretkom od prosle godine, ali Buescher je trenutno 13., Keselowski je 18. Buescher ima samo 1 top 5, Keselowski ima 2. Rick Ware je isto trebao da napreduje zahvaljujuci tehnickoj saradnji sa Roushom, ali Grala i Haley trenutno nisu ni u top 30 u poenima.

Ford trenutno ima samo jednog vozaca u top 12 u poenima - Blaney na 5. mestu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 8. apr. 2024. u 21:15h

Najnovija prica - ako SHR zaista napusti Ford na kraju sezone (kao sto se prica), onda ce Chase Briscoe napustiti SHR jer je on Fordov vozac.

U tom slucaju, Briscoe bi bio novi vozac u #21 timu umesto Harrison Burtona.

To bi bas voleo da vidim - #21 je moj omiljeni tim, a Briscoe mi je jedan od omiljenih vozaca.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1670
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » utorak, 9. apr. 2024. u 02:12h

ako SHR zaista napusti Ford na kraju sezone (kao sto se prica)
na koje motore prelaze?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. apr. 2024. u 02:37h

Nemaju bas neki izbor, Chevy ili Toyota.

Ja licno mislim da ce ostati na Fordu jer bez obzira na sve tamo imaju najbolje uslove. Chevy vec ima previse timova i sve resurse odlaze na Hendrick, Childress, Trackhouse i Kaulig. A Toyota se fokusira na kvalitet umesto kvantiteta i ne uzimaju timove samo da ih uzmu, a vec imaju 3 tima (Gibbs, 23XI i Legacy Club).

Tako da na kraju dana ne verujem da ce SHR od Forda.

Ono sta se prica je da je Dale Jr zainteresovan da kupi deo vlasnistva koji trenutno pripada Gene Haasu i da on i Tony Stewart zajedno vode tim. Nisam siguran koliko je to realisticno, jer je Dale sam pricao da ima zelju da prebaci svoj Xfinity tim JR Motorsport u Cup, ali da nema novca za chartere. A ako ne moze da priusti dva chartera (ruku na srce, svaki charter kosta cak $40 miliona), ne vidim kako ce moci da kupi pola SHR-a.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1670
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » utorak, 9. apr. 2024. u 04:46h

A ako ne moze da priusti dva chartera (ruku na srce, svaki charter kosta cak $40 miliona), ne vidim kako ce moci da kupi pola SHR-a.
moze podigne kredit :)
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. apr. 2024. u 15:18h

Ovaj charter sistem je nesto najgore sto se moglo desiti NASCAR-u. Od sporta gde se svaki "obicni smrtnik" mogao pojaviti i trkati su napravili sport bogatih gde cak ni jedan Dale Earnhardt Jr nema finansije da se takmici. Pa kakve sanse onda ima neko drugi?

Spire je prosle godine platio charter $40 miliona... I to samo da ima sansu da se pojavi na prvoj trci, a koliko jos treba novca da se tim takmici godinu dana. I to za jedan jedini tim, onda mozes zamisliti koliko novca treba nekom novom timu koji ima 2-3 vozaca. Bukvalno ispod $120-160 miliona ne mozes proci i to samo za prvu sezonu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. apr. 2024. u 19:55h

Dosta se prica da ce i Childress imati velike promene sledece godine.

Dillon vec drugu godinu za redom jedva u top 30, pa ce mozda Austin Hill biti u tom timu sledece godine. Njemu ide u korist sto je dedin tm, ali nece ni Richard Childress zauvek trpiti lose rezultate - posebno zato sto Hill vozi super u Xfinity seriji.

Ali nije sigurno ni da ce Kyle Busch biti u timu. Njegov glavni problem je sa sponzorima. Sve sponzore koje ima su na jednu ili par trka, mislim da je imao 10-15 razlicitih sponzora prosle sezone. To naravno nije idealna situacija, idealna situacija bi bila da ima istog sponzora na 25-30 trka. Kad vidis drugacijeg sponzora svaku trku znas da je finansijska situacija losa - jer takvi sponzori obicno nemaju novca za nesto vise.

Ispostavice se na kraju da je odluka Gibbsa da se resi Buscha i da to mesto u timu Ty Gibbsu bila dobra na duzi period.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. apr. 2024. u 22:56h

Dobra analiza - da li je William Byron trenutno najbolji vozac u Hendricku?

Byron ima najvise pobeda od svih vozaca od kada je Next Gen automobil debitovao - 9 pobeda u kroz zadnje 2 sezone.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1670
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » sreda, 10. apr. 2024. u 07:17h

Jel ima naslov?
NASCAR: "WE NEED TO WORK HARDER" ON SHORT TRACK PACKAGE

https://www.motorsport.com/nascar-cup/n ... /10596952/
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 10. apr. 2024. u 15:05h

Denny Hamlin je imao odlicnu analizu o tome na svom podcastu pre neki dan.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. apr. 2024. u 03:44h

SHR po obicaju svaka trka novi sponzor za Gragsona i Berry. I ni jedan sponzor ne opstane duze od jedne trke.

U slicnim govnima je i Kyle Busch.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. apr. 2024. u 15:14h

Minimalni napredak Legacy Club od kada su presli sa Chevroleta na Toyotu.

John Hunter Nemechek je 19., Erik Jones je 20.

I dalje daleko od mesta gde bi Jimmie Johnson voleo da vidi tim, ali definitivno napredak u poredjenju sa katastrofalnom 2023. sezonom.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. apr. 2024. u 15:39h

kyle piše:
utorak, 9. apr. 2024. u 04:46h
A ako ne moze da priusti dva chartera (ruku na srce, svaki charter kosta cak $40 miliona), ne vidim kako ce moci da kupi pola SHR-a.
moze podigne kredit :)
Evo nesto povezano sa ovom temom.

Dale Earnhardt Jr je na zadnje 2 trke ubacio u svoj Xfinity tim JR Motorsports vozace koji generalno ne voze NASCAR. Prvo Bubba Pollard, onda Carson Kvapil.

Danas je rekao da bi voleo da to radi na svakoj trci, da da sansu nekom vozacu izvan NASCAR-a - ali nema finansije.

Ako jedan veliki Dale Earnhardt Jr nema finansije za dodatni auto cak i u Xfinity seriji - pa kakve su onda sanse za bilo koga drugog u Cup? NASCAR je jednostavno postao "zatvoren" osim ako si bogatas, a ja sam bas poceo NASCAR da gledam zato sto su "obicni smrtnici" imali prilike da se takmice.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11337
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. apr. 2024. u 22:16h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“