Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » sreda, 4. okt. 2023. u 21:14h

Znas kako ti kazes da volis playoffs jer vozaci nemaju pravo na gresku ako hoce da osvoje titulu?

Ali bas gledam Truexa. Ovo su njegovi rezultati u ovogodisnjem playoffu:
Darlington 18.
Kansas 36.
Bristol 19.
Texas 17.
Talladega 18.

Znaci 5 trka za redom da taj covek nije ni blizu top 10 plasmana - i opet je na +17 u poenima u ovoj rundi, i bice minimalno +15-20 za sledecu rundu (zavisno koji drugi vozaci se plasiraju).

Eto, znaci i u playoffu mozes da vozis u stilu "ranije sam skupljao dosta poena, sad ih samo cuvam" - a NASCAR je bas zbog takve voznje Kensetha u 2003. sezoni uveo playoffs. Nista se nije promenilo...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 8. okt. 2023. u 23:46h

Ispali Chastain, Wallace, Keselowski i Busch. Kao sto sam rekao prosle sedmice, Keselowskog je ona glupost na Talladegi sa Hocevarom kostala top 8.
Ovaj Truex je najveca prevara ovogodisnjeg playoffa. Navijao sam u finisu za Buscha samo da Truex ispadne.

Truex danas 20. U ovih 6 playoff trka nije zavrsio bolje od 17. mesta. I opet je u top 8 u poenima i opet ulazi u sledecu rundu sa ogromnom prednoscu (+15 nad najblizim pratiocem za eliminaciju). I onda neko hvali kako je ovaj sistem bodovanja jako dobar ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 02:30h

Talladega_500 piše:
nedelja, 8. okt. 2023. u 23:58h
Ispali Chastain, Wallace, Keselowski i Busch. Kao sto sam rekao prosle sedmice, Keselowskog je ona glupost na Talladegi sa Hocevarom kostala top 8.
Ovaj Truex je najveca prevara ovogodisnjeg playoffa. Navijao sam u finisu za Buscha samo da Truex ispadne.

Truex danas 20. U ovih 6 playoff trka nije zavrsio bolje od 17. mesta. I opet je u top 8 u poenima i opet ulazi u sledecu rundu sa ogromnom prednoscu (+15 nad najblizim pratiocem za eliminaciju). I onda neko hvali kako je ovaj sistem bodovanja jako dobar ...

Slika
Tale, pa on je bio sampion reg. dela sezone. A ti si kritikovao kako ne valja sto Nascar to anulira. Pa sta je sad valja ili ne valja?
kyle piše:
sreda, 20. sep. 2023. u 17:45h
Slika

Tale ajmo prognozirati sledecu cetvorku koja ispada

Ja kazem: Buba, Castain, Bel, Busch.
Tri sam pogodio. OMG :D
kyle piše:
petak, 29. sep. 2023. u 02:11h
Trueks predvidja da ce on, Bajron, Hamlin i Larson biti finalisti u Finiksu.
Za sada idu sva 4 thumbsuph
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 02:50h

kyle piše:
ponedeljak, 9. okt. 2023. u 02:33h
Tale, pa on je bio sampion reg. dela sezone. A ti si kritikovao kako ne valja sto Nascar to anulira. Pa sta je sad valja ili ne valja?
Ceo playoff ne valja, ja pricam to godinama. Ako vec playoff mora da postoji, onda mi je drago da rezultati iz regularnog dela sezone nesto znace u playoffu, ali ja sam i dalje generalno protiv celog playoff sistema.

Realno, sva 4 vozaca koja su danas ispala su imali bolje rezultate od Truexa u playoffu ove sezone.

U cemu je sad razlika izmedju Truexa ove sezone i recimo Kensetha u 2003. sezoni (kada je osvojio titulu i NASCAR zbog toga uveo playoff)? I Kenseth je tada skupio dosta poena u pocetku i onda ih samo odrzavao preko top 10 plasmana na svakoj trci. Truex je sada uradio istu stvar - skupio dosta poena u regularnom delu sezone i onda se nije video u playoffu i opet ce u finalu. Truex moze da ne zavrsi ni u top 15 u naredne 3 trke i opet ce u finale.

Zamisli koja ce to biti sramota za NASCAR ako se to desi - da u finale ide neko ko u 9 trka playoffa ni jednom nije zavrsio ni u top 15. Skoro jednaka komedija kao kada je Ryan Newman ostao bez titule za samo 1 poen iako te sezone nije imao ni jednu pobedu. ;)
kyle piše:
ponedeljak, 9. okt. 2023. u 02:33h
Trueks predvidja da ce on, Bajron, Hamlin i Larson biti finalisti u Finiksu.

Za sada idu sva 4 thumbsuph
Nije ni Larson nesto posebno vozio ovu rundu, i njega su izvukli poeni iz regularnog dela sezone.

Dok izgovor u Texasu moze traziti u sudaru, na Talladegi je zavrsio kao 15., a danas kao 13. Takvi rezultati sad nece biti dovoljni da ga poguraju u finale, mora mnogo bolje u ovoj rundi. U ovom momentu vece sanse za finale dajem Buescheru nego Larsonu. Doduse, Larsonu ide u korist sto sledeca runda ima Martinsville, a njegove 2 od 3 pobede ove sezone su na short track (ukljucujuci bas na Martinsville).

Realno, titulu je ove sezone zasluzio Byron, ali po ovom sistemu bodovanja, titulu ne osvaja najbolji...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 04:38h

Nije ni Larson nesto posebno vozio ovu rundu, i njega su izvukli poeni iz regularnog dela sezone.
Pa znaci da reg. deo sezone ipak vredi nesto. Nije bas da se sve anulira.
Realno, titulu je ove sezone zasluzio Byron, ali po ovom sistemu bodovanja, titulu ne osvaja najbolji...
Kako ne? Pa jel ti znas da je naslov teze osvojiti sada nego po bilo kom ranijem sistemu. Pa evo pogledaj unazad deceniju ko je odbranio naslov? Niko. A pre po 'tvom sistemu' su ljudi lakse branili naslove. Sad je teze osvajati titule. Zato je npr. Jeff Gordon ostao na 4 pre uvodjenja plej ofa.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 04:45h

To me opet dovodi do onog originalnog pitanja - cemu playoff? Ukinuli su stari nacin bodovanja jer nisu hteli da neko u pocetku skupi dosta poena i onda ih samo odrzava prosecnom voznjom kasnije. A evo ova sezona je pokazala da i po danasnjem nacinu bodovanja mozes da uradis isto - primer je Truex.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 14:45h

Slika
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. okt. 2023. u 15:32h

kyle piše:
ponedeljak, 9. okt. 2023. u 04:38h
Kako ne? Pa jel ti znas da je naslov teze osvojiti sada nego po bilo kom ranijem sistemu. Pa evo pogledaj unazad deceniju ko je odbranio naslov? Niko. A pre po 'tvom sistemu' su ljudi lakse branili naslove. Sad je teze osvajati titule. Zato je npr. Jeff Gordon ostao na 4 pre uvodjenja plej ofa.
Tek sada vidim da si ostavio i drugi deo komentara.

Ne slazem se uopste sa tim da je danas teze osvojiti titulu. Titulu nikada nije bilo lakse osvojiti nego danas jer danas bukvalno ti treba najbolji auto samo na par trka u sezoni. Ne moras celu sezonu da vozis odlicno (kao nekada) vec samo odredjene trke. Vozi prosecno regularni deo sezone, pobedi tu i tamo, onda u playoffu nemoj mnogo zabrljati, spremi najbolji auto u Phoenixu i eto titule. Eto opet cu spomenuti Truexa - cak i da ne zavrsi ni jednu trku u top 15 u sledecoj rundi, on ce opet u finale. Kazi ti meni kako kandidat za titulu moze biti neko ko 9 trka za redom ne zavrsi u top 15? Ili Byron prosle sezone - vozio je skoro 4 meseca za redom bez top 10 i opet bio na pragu finala. Pa gde to jos ima? Ili jos nesto prosle godine - Truex propusta playoffs iako je bio 4. po poenima, a u playoff idu vozaci tipa Dillon, Cindric, Briscoe, Suarez zato sto su na jednoj trci zalutali do pobede i onda se nisu videli preostalih 25 trka.

Bas zbog toga sto niko u zadnjoj deceniji nije obranio titulu govori da titule ne osvaja najbolji. Osvaja ih onaj ko vozi ok regularni deo sezone, onda ne zabrlja u playoffu i na kraju ima najbolji auto u Phoenixu. To je bio slucaj sa Loganom prosle sezone iako realno nije bio ni top 5 vozac, a da ne govorim sampion. Vozaci su po mom sistemu branili naslove zato sto su bili najbolji te sezone, a po ovom sadasnjem sistemu najbolji uopste nije sampion (u vecini slucajeva, necu reci "uvek").

Gordon vise nije osvajao titule iz par razloga. Ostao je bez Ray Evernhama (koji je napustio Hendrick da osnuje sopstveni tim) i naravno dolazak Jimmie Johnsona. Plus njega su mucila ledja kroz dobar deo kasne karijere. Ako pogledas broj njegovih pobeda u karijeri, vecinu je ostvario tamo od sredine do kasnih 1990-ih godina - kada je Dale Earnhardt postao mator, a nova generacija vozaca jos bili klinci. Tada je imao period kada je bio najbolji i to je iskoristio. Izuzetak je bila jedino 2007. sezona kada bi osvojio titulu da nije bilo Johnsona.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. okt. 2023. u 03:52h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » četvrtak, 12. okt. 2023. u 15:41h

Slika
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. okt. 2023. u 19:49h

Navijacki: Hamlin, Buescher, Reddick, Blaney.

Realno: Byron, Hamlin, Truex, Larson.

Ali u sustini, ako bilo ko osvoji titulu ko je nije Byron - to ce jos jednom pokazati slabost ovog playoff sistema.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » petak, 13. okt. 2023. u 03:27h

Po meni mora biti jedan Ford u finalu. Kladio bih se na Busera. Usudim se reci da ce Larson dobiti Vegas. Bel. I cetvrti nek bude Hamlin.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » petak, 13. okt. 2023. u 03:31h

kyle piše:
petak, 13. okt. 2023. u 03:27h
Po meni mora biti jedan Ford u finalu. Kladio bih se na Busera. Usudim se reci da ce Larson dobiti Vegas. Bel. I cetvrti nek bude Hamlin.
Nema ni najmanje sanse da Byron nece biti u finalu, osim ako se slupa u sve 3 trke. Pobedio je 6 trka ove sezone i ceo playoff vozi odlicno (na zadnje 3 trke je zavrsio 1., 2., 2.).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » petak, 13. okt. 2023. u 14:22h

Evo i nascar.com ima pricu o Truexu i kako je moguce jos biti u playoffu iako na zadnjih 6 trka najbolji plasman mu je 17. mesto.

https://www.nascar.com/news-media/2023/ ... ar-season/
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 00:35h

Bell zavrsio kao 2., nadoknadio samo 6 poena (sa -8 na -2).

Blaney zavrsio na odlicnoj 6. poziciji, pao sa -10 na -17.

Reddick zavrsio na isto odlicnom 8. mestu, pao sa -8 na -18.

Buescher zavrsio na solidnom 11. mestu, pao sa -3 na -23.

Hamlin isto na solidnom 10. mestu, prednost pala sa +10 na samo +2.

Truex isto solidno 9. mesto, prednost pala sa +16 na samo +2.

Gde je logika?

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 01:11h

kyle piše:
petak, 13. okt. 2023. u 03:27h
Po meni mora biti jedan Ford u finalu. Kladio bih se na Busera. Usudim se reci da ce Larson dobiti Vegas. Bel. I cetvrti nek bude Hamlin.
Slika

:jeeej:
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 01:52h

Vozac (Larson) koji je u prethodnoj rundi zavrsio kao 31., 15. i 13. se bori za titulu ... :wtf: Zemljo otvori se ...

NASCAR ima ubedljivo najgori sistem bodovanja od svih profesionalnih auto sportova.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 02:41h

Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 03:55h

Nikad mi nece biti jasno kako neko moze da prodje inspekciju pre trke, a onda padne posle trke - posebno za deo koji je nemoguce zameniti tokom trke.

Ista stvar za Harvickom posle Talladege - posle trke primetili da zadnje staklo nije dobro prcvrseno. Pa kako je moguce da to nisu primetili na inspekciji pre trke?

Sto je jos smesnije u celoj prici je to sto delovi stizu od dobavljaca koje je NASCAR samo odobrio. Nije Penske pravio taj deo vec ga je kupio od odobrenog dobavljaca i ugradio u auto. I na kraju dana Blaney je taj koji je popio kaznu... ;)
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1667
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od kyle » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 12:00h

Zato sto timovi mogu da nameste u toku trke te nepravilnosti. To su trikovi razni.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 16. okt. 2023. u 16:09h

kyle piše:
ponedeljak, 16. okt. 2023. u 12:00h
Zato sto timovi mogu da nameste u toku trke te nepravilnosti. To su trikovi razni.
Ceo pit tim je pod video nazorom - kako je Harvickov tim mogao da odvije vijke koji drze zadnje staklo bez da niko ne primeti?

Ili ovo sa Blaney juce - ovo je deo koji je pao inspekciju. Pa trebalo bi celom timu sat vremena da ovo zamene, a ne za 6 ili 8 sekundi koliko pit stop traje.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » utorak, 17. okt. 2023. u 00:25h

Blaney zadrzao 6. mesto iz Vegasa.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » sreda, 18. okt. 2023. u 00:53h

Kao sto rekoh, dosadio ljudima dosadni playoffs... Nije ni cudo sto je iz godine u godinu gledanost manja.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » sreda, 18. okt. 2023. u 15:33h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11315
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: ***Plej Of Naskar Kup 2023.***

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 18:48h

Smesna izjava Bella... jer svi znamo sta bi Larson njemu uradio da je situacija bila obrnuta.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“