Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

NASCAR Camping World Truck Series

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 6. dec. 2022. u 02:39h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 27. okt. 2022. u 17:34h
Ono sta se pricalo je danas postalo realnost. David Gilliland Racing ce napustiti Ford i sledece godine ce koristiti Toyotu. Tim ce takodje promeniti ime u TRICON Garage i prakticno ce zameniti Kyle Busch Motorsport kao Toyotin tim za razvijanje mladih vozaca.

Imace 4 auta ...

#1 - kombinacija mladih vozaca, niko jos nije potvrdjen.
#11 - Corey Heim. Toyotin vozac u razvoju vec par godina, prosao je kroz sve kategorije ARCA, prosle sezone pobedio 6 trka i zavrsio kao 2. u generalnom plasmanu. Ove sezone je vozio 15 trka za Kyle Buscha u Truck, pobedio 2.
#15 - Tanner Gray. Nije mnogo pokazao zadnjih par godina, ali je i dalje najmladji sampion u NHRA Pro Stock kategoriji.
#17 - Taylor Gray. Tannerov mladji brat i za njega mi je najvise zao sto ga Ford gubi. Ima samo 17 godina, ove sezone je uglavnom vozio ARCA, pobedio 5 trka izmedju glavne ARCA serije, ARCA East i ARCA West. Vozio je i par trka u Truck.

Slika

Slika
TRICON Garage ce imati jos jedan auto - #5 koji ce voziti Dean Thompson. Znaci imace 4 puna tima i peti za delimicnu sezonu.

Thompson je imao jako losu rookie sezonu iza sebe, zavrsio je tek kao 23. u generalnom plasmanu za Niece Motorsports, ali sa sobom dovodi porodicnog sponzora Thompson Pipe Group.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 6. dec. 2022. u 16:20h

Prica se da je ThorSport Racing spreman da se vrati na Ford za 2023. sezonu i da ce Hailie Deegan biti jedan od vozaca.

ThorSport Racing je osnovan 1996. godine pod imenom SealMaster Racing. Koristili su Chevrolet (1996-2011.), Toyotu (2012-2017.), Ford (2018-2020.) i opet Toyotu (2021-). Osvojili su 4 titule, od cega je Matt Crafton osvojio jednu od njih sa Fordom 2018. sezone (godina kada je imao 0 pobeda). Rec je o jednom od najuspesnijih Truck timova u zadnjih desetak godina.

Trenutno imaju 5 timova. Ty Majeski, Matt Crafton, Christian Eckes i Ben Rhodes voze punu sezonu dok Johnny Sauter vozi delimicnu sezonu. Prosle sezone su Majeski i Rhodes bili u finalu.

Ako se ova vest pokaze istinitom onda ce biti fantasticna zamena za David Gilliland Racing koji je napustio Ford nedavno i presao na Toyotu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 6. dec. 2022. u 20:20h

Veliki dan za transfere u Truck seriji.

McAnally-Hilgemann Racing je objavio postavu za 2023. To su Christian Eckes i Jake Garcia. Eckes je proveo zadnje 2 godine u ThorSport, pre toga je vozio za Kyle Buscha. Garcia je rookie. Posto Garcia jos nema 18 godina, neko ce morati da vozi Daytonu 500 umesto njega. Puni 18 godina pocetkom marta.

Odlaskom Eckesa se otvorilo mesto u #98 timu u ThorSport i svi ocekuju da ce Hailie Deegan biti taj vozac. Kao sto sam spomenuo jutros, ocekuje se da ce ThorSport preci sa Toyote na Ford.

Nije poznato sta ce biti sa Derek Krausom. On je vozio za McAnally-Hilgemann jos od 2017. godine, prvo u ARCA (osvojio je i titulu sa njima), posle i u Truck. Eckes preuzima njegov auto, a McAnally-Hilgemann se nece siriti tako da ce morati u neki drugi tim.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 7. dec. 2022. u 19:02h

Talladega_500 piše:
nedelja, 4. dec. 2022. u 22:17h
Rajah Caruth je novi vozac #24 Chevroleta za GMS Racing. Tu ce zameniti Jack Wooda koji je presao da vozi za Kyle Buscha.

Caruth je prosle godine vozio u ARCA, zavrsio je kao 2. u generalnom plasmanu. Ovo znaci da ce GMS preci sa 2 na 3 tima u 2023.

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 7. dec. 2022. u 22:07h

Talladega_500 piše:
utorak, 6. dec. 2022. u 20:20h
McAnally-Hilgemann Racing je objavio postavu za 2023. To su Christian Eckes i Jake Garcia. Eckes je proveo zadnje 2 godine u ThorSport, pre toga je vozio za Kyle Buscha. Garcia je rookie. Posto Garcia jos nema 18 godina, neko ce morati da vozi Daytonu 500 umesto njega. Puni 18 godina pocetkom marta.
Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 8. dec. 2022. u 20:40h

Carson Hocevar ce i sledece sezone voziti #42 Chevrolet za Niece Motorsport.

Mali je sigurno najtalentovaniji vozac u Truck, steta sto propada u tako niskobudzetnom timu. Niece Motorsports je prosle godine imao 3 auta, ali je samo Hocevar bio dobar, zavrsio je kao 10. u generalnom plasmanu. Ove godine Dean Thompson je vec napustio tim, nije sigurno da li ce se Lawless Alan vratiti.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 9. dec. 2022. u 02:07h

Jennifer Jo Cobb je u medijima cak i kada ne vozi hehe.

Eddie Troconis je nekadasnji vozac, crew chief u Truck za Young's Motorsport i muz od Jennifer Jo Cobb. Zapravo nisu zajedno vec godinama, ali su jos uvek zakonski u braku. Prosle godine Eddie je fizicki napao coveka po imenu Clayton Hughes. Desilo se u oktobru prosle godine tokom trke na Talladegi. Hughes radi za Jennifer Jo Cobb, njen je spotter i takodje njen novi decko, i pretpostavlja se da ga je Troconis napao iz ljubomore. Udario ga je sa ledja i onda nastavio da sutira dok je lezao na zemlji do te mere da je Hughes danas invalid.

Troconis je proglasem krivim za napad, NASCAR ga je suspenvoao, a sada mu se smesi robija u trajanju o 1-10 godina.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. dec. 2022. u 18:30h

AM Racing prelazi sa Chevroleta na Ford u 2023. sezoni. Ponovo ce imati 2 vozila - Austin Self ce voziti #22, a #37 ce biti kombinacija mnogih vozaca.

Self je celu karijeru proveo u AM Racing, od 2016. godine, sa izuzetkom par trka koje je vozio u Alpha Prime Racing u 2017. sezoni. Najbolji plasman u generalnom plasmanu mu je 12. mesto. Prosle godine je zavrsio kao 25., ali je vozio samo 16 od 22 trke. Najbolji plasman mu je prosle sezone bio 9. mesto u Las Vegasu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. dec. 2022. u 21:41h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 8. dec. 2022. u 20:40h
Carson Hocevar ce i sledece sezone voziti #42 Chevrolet za Niece Motorsport.

Mali je sigurno najtalentovaniji vozac u Truck, steta sto propada u tako niskobudzetnom timu. Niece Motorsports je prosle godine imao 3 auta, ali je samo Hocevar bio dobar, zavrsio je kao 10. u generalnom plasmanu. Ove godine Dean Thompson je vec napustio tim, nije sigurno da li ce se Lawless Alan vratiti.

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. dec. 2022. u 20:54h

Talladega_500 piše:
utorak, 6. dec. 2022. u 16:20h
Prica se da je ThorSport Racing spreman da se vrati na Ford za 2023. sezonu i da ce Hailie Deegan biti jedan od vozaca.

ThorSport Racing je osnovan 1996. godine pod imenom SealMaster Racing. Koristili su Chevrolet (1996-2011.), Toyotu (2012-2017.), Ford (2018-2020.) i opet Toyotu (2021-). Osvojili su 4 titule, od cega je Matt Crafton osvojio jednu od njih sa Fordom 2018. sezone (godina kada je imao 0 pobeda). Rec je o jednom od najuspesnijih Truck timova u zadnjih desetak godina.

Trenutno imaju 5 timova. Ty Majeski, Matt Crafton, Christian Eckes i Ben Rhodes voze punu sezonu dok Johnny Sauter vozi delimicnu sezonu. Prosle sezone su Majeski i Rhodes bili u finalu.

Ako se ova vest pokaze istinitom onda ce biti fantasticna zamena za David Gilliland Racing koji je napustio Ford nedavno i presao na Toyotu.

Slika
Potvrdjeno - ThorSport prleazi sa Toyote na Ford i Hailie Deegan je novi vozac u timu. Vozice #13. U timu ce zameniti Christian Eckesa, ostatak vozacke postave je isti. Johnny Sauter, koji je prosle godine vozio 4 trke za tim, se nece vracati.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. dec. 2022. u 22:09h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 22. dec. 2022. u 19:05h

Sto bi bilo lepo kad bi bilo istinito ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 22. dec. 2022. u 22:15h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 4. jan. 2023. u 17:17h

Johnny Sauter izjavio da ne ocekuje da ce ikada opet voziti punu sezonu. Ima 44 godine. Zeli da se fokusira na karijeru svog sina.

Imao je par pokusaja u Cup i Xfinity, ali je najveci trag ostavio bas u Truck. Pobedio je 24 trke (od cega 3 Daytone 200) i osvojio titulu 2016. godine. U periodu od 2009. do 2019. godine je uglavnom zavrsavao u top 5 u poenima. Poslednja puna sezona mu je bila 2021. kada je zavrsio kao 12. u generalnom plasmanu. Prosle sezone je vozio 6 trka za 3 tima, najbolji rezultat mu je bio 2. mesto na Martinsville.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 4. jan. 2023. u 20:40h

Spencer Boyd se vraca u Young's Motorsports. Bice to njegova 6. sezona u timu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 11. jan. 2023. u 19:55h

Petty GMS je jutros objavio da menjaju ime u Legacy Motor Club u Cup. Istovremeno je objavljeni da ce Truck tim nastaviti da se zove GMS Racing.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » subota, 14. jan. 2023. u 02:40h

Tyler Ankrum ce i sledece sezone voziti za Hattori Racing Enterprises. Nije poznato ko ce biti drugi vozac u timu. Prosle godine je to bio Chase Purdy, ali je nedavno potpisao za Kyle Busch Motorsport.

Ankrum je imao solidnu karijeru u ARCA (dok se serija jos zvala K&N), osvojio je i titulu u 2018. sezoni, ali taj uspeh nikada nije preneo u Truck. Ovo ce mu biti 5. sezona u Truck, ima 1 pobedu (Kentucky 2019.), tada je ujedno zavrsio kao 8. u generalnom plasmanu. Prosle sezone je zavrsio kao 12.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 17. jan. 2023. u 18:41h

Niskobudzetni Hill Motorsports ce se takmiciti i sledece sezone, vozaci ce biti braca Tyler i Timmy Hill, ali ce imati 1 tim umesto 2.

Tim je osnovan 2019. godine. Prosle sezone Timmy je vozio punu sezonu i zavrsio kao 21. u generalnom plasmanu. Tyler je vozio 7 trka.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 18. jan. 2023. u 20:11h

Ryan Vargas je bio jedan od mojih omiljenih vozaca prosle sezone u Xfinity, mislim da je rec o velikom talentu koji bi dosta pokazao da mu dati dobar auto.

Ranije je objavljeno da se nece vracati u JD Motorsports u Xfinity vec da ce voziti u Truck za Our Motorsports u 2023. sezoni. Vozice #30 Toyotu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 19. jan. 2023. u 04:09h

Talladega_500 piše:
utorak, 17. jan. 2023. u 18:41h
Niskobudzetni Hill Motorsports ce se takmiciti i sledece sezone, vozaci ce biti braca Tyler i Timmy Hill, ali ce imati 1 tim umesto 2.

Tim je osnovan 2019. godine. Prosle sezone Timmy je vozio punu sezonu i zavrsio kao 21. u generalnom plasmanu. Tyler je vozio 7 trka.

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 19. jan. 2023. u 15:50h

NASCAR je zabranio Cup vozacima da voze Xfinity trku na Chicago Street. Mnogi su je planirali voziti da se pripreme za Cup jer niko ranije nije vozio Chicago Street.

Zanimljivo, nije im zabranio da voze Truck trku na North Wilkesboro da se pripreme za Cup.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 19. jan. 2023. u 20:20h

William Sawalich se smatra sledecom velikom zvezdom. Gibbs ga je potpisao da vozi za njih punu 2023. ARCA sezonu. Sada je objavljeno da ce voziti i 6 trka u Truck za Tricon (nekadasnji DGR).

Mali je prosle sezone imao 15 pobeda u Late Model.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 23. jan. 2023. u 18:25h

Dosta rookies ove godine ... Vecinu ih poznajem iz ARCA, dosta talenata.

Rajah Caruth
Daniel Dye
Nick Sanchez
Jake Garcia
Bret Holmes

Malo cudno da je Holmes na listi posto je vozio 15 trka tokom zadnje 2 sezone.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 25. jan. 2023. u 18:32h

Reaume Brothers Racing je prosle godine bio u centru paznje zato sto je 3 trke za njih vozio Thad Moffitt. On je unuk Richard Pettyja i vozio je #43 za STP kao sponzorom - isti broj i sponzor koji je Richard koristio kroz vecinu karijere. Tim je imao jos par vozaca i takmicio se tu i tamo.

Sada se vracaju za punu sezonu, vozac ce im biti Mason Massey. Takodje ce koristiti Ford umesto Chevroleta.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11271
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Camping World Truck Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 25. jan. 2023. u 23:33h

Talladega_500 piše:
sreda, 7. dec. 2022. u 22:07h
Talladega_500 piše:
utorak, 6. dec. 2022. u 20:20h
McAnally-Hilgemann Racing je objavio postavu za 2023. To su Christian Eckes i Jake Garcia. Eckes je proveo zadnje 2 godine u ThorSport, pre toga je vozio za Kyle Buscha. Garcia je rookie. Posto Garcia jos nema 18 godina, neko ce morati da vozi Daytonu 500 umesto njega. Puni 18 godina pocetkom marta.
Slika

Slika
I vozac na Daytoni 200 ce biti - Chase Elliott. Bice to jedina trka za njega umesto Garcia posto Garcia tada jos nece imati 18 godina.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“