Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2022 sezona

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 03:15h

Jel se nekad desilo da sampion postane vozac koji nije ni jednom pobedio? To bi bila sramota.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 03:27h

U Cup ne, ali je u Xfinity seriji sampion bio Austin Dillon sa 0 pobeda u sezoni. U Truck seriji je Matt Crafton bio takodje sa 0 pobeda. To je u skorije vreme, verovatno ima i drugih slucajeva, ovo je ovako napamet u zadnjih 20-ak godina koliko ja pratim NASCAR.

U Cup najmanje pobeda sa titulom su imali Matt Kenseth i Benny Parsons - po 1. Ali Ryan Newman je bio jako blizu u 2014. sezoni. Te sezone nije imao pobedu, ali se plasirao u finale i u finalu je zavrsio kao 2., a trku je pobedio Harvick i osvojio titulu. Znaci jedna pozicija je delila Newmana da osvoji titulu bez pobede.

Navijam da Blaney osvoji titulu ove sezone ne samo zato sto mi je omiljeni vozac vec da pokaze besmislenost ovog sistema za poene. Ako neko bez pobede osvoji titulu, mozda ce se NASCAR opametiti i vratiti na svoj originalni nacin bodovanja jer je ovaj nevidjeno glup.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 11:57h

Ovaj je zanimljiv jer se bitka vodi do poslednje krivine.

Nego cudno mi kako u finalu uvek su ta 4 vozaca brza od ostalih kao da im je NASCAR povecao snagu za tu trku
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 16:19h

Ovaj nacin da se dobije sampion je vestacki. Opet cu spomenuti Byrona koja je vozio 5 meseci bez skoro ijednog top 10, ali zbog dve rane pobede na pocetku sezone u svaku rundu ulazi sa velikom zalihom poena. Zamisli da takav vozac osvoji titulu ...

Cini mi se da je vozacima danas jako malo stalo do titule. Cak i Harvick kada nije osvojio titulu pre par godina nakon 9 pobeda u sezoni nije bio nesto razocaran, rekao je nesto tipa "titula bi bila samo bonus, ali po ovom sistemu nije obavezna". Ni Jimmie Johnson nikada nece imati postovanje kao Petty i Earnhardt iako ima isti broj titula jer ce javnost uvek Johnsona gledati kao "playoff sampiona".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 16:42h

Zasto je vestacki? Pa onda je i ceo NFL, NBA, MLB, NHL vestacki jer isto tako imaju plejof sistem
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 16:57h

U ostalim sportovima uvek se igra na istim terenima. U NASCAR-u svaka runda je na drugacijim stazama i jedna trka moze da odluci da li ces proci dalje ili ne. Eto uzmi za primer Harvicka - imao je relativno dobru sezonu, ali u prvoj rundi na jednoj trci mu se zapalio auto, na drugoj ga je Bubba slupao, na trecoj imao mehanicki kvar. I Harvick ispade iz playoffa zbog 3 trke. A spomenuti Byron je vozio 20-ak trka bez skoro ijednog top 10 i eno ga i dalje u playoffu. Eto zasto je vestacki nacin.

U NFL kad krene playoff onda igras jedan po jedan tim dok u NASCAR-u svi auti i dalje voze kao da playoff ne postoji. I kao sto rekoh - svaka runda je na drugim stazama, neko je mogao imati fantasticnu sezonu, ali zabrljati ja jednoj trci (Harvick u 2020. sezoni) i ostati bez sansi da se uopste bori za titulu. Dok recimo u NFL, eto LA Rams su osvojili titulu - u 1. rundi su igrali protiv Arizone i samo protiv Arizone, ne protiv svakog tima u NFL. Zato ne mozes porediti playoffs u ostalim sportovima sa playoffom u NASCAR-u, dva potpuno razlicita sistema.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 17:19h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 3. okt. 2022. u 16:57h
U ostalim sportovima uvek se igra na istim terenima. U NASCAR-u svaka runda je na drugacijim stazama i jedna trka moze da odluci da li ces proci dalje ili ne. Eto uzmi za primer Harvicka - imao je relativno dobru sezonu, ali u prvoj rundi na jednoj trci mu se zapalio auto, na drugoj ga je Bubba slupao, na trecoj imao mehanicki kvar. I Harvick ispade iz playoffa zbog 3 trke. A spomenuti Byron je vozio 20-ak trka bez skoro ijednog top 10 i eno ga i dalje u playoffu. Eto zasto je vestacki nacin.

U NFL kad krene playoff onda igras jedan po jedan tim dok u NASCAR-u svi auti i dalje voze kao da playoff ne postoji. I kao sto rekoh - svaka runda je na drugim stazama, neko je mogao imati fantasticnu sezonu, ali zabrljati ja jednoj trci (Harvick u 2020. sezoni) i ostati bez sansi da se uopste bori za titulu. Dok recimo u NFL, eto LA Rams su osvojili titulu - u 1. rundi su igrali protiv Arizone i samo protiv Arizone, ne protiv svakog tima u NFL. Zato ne mozes porediti playoffs u ostalim sportovima sa playoffom u NASCAR-u, dva potpuno razlicita sistema.
Pa Tale o cemu mi pricamo? Pa u NFL-u isto vazi. Tim koji je dominirao u regularnom delu sezone moze u prvom kolu ispasti iz plejofa. Jos je u Nascaru pravednije jer u svakom kolu ima po 3 trke a u NFL-u samo jedna utakmica.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 3. okt. 2022. u 17:28h

Ne vazi isto. Kao sto rekoh gore, LA Rams je na putu do titule prosle godine igrao samo protiv Arizone u 1. rundi playoffa. Dok je Larson na putu do titule prosle godine morao da nadmasi 15 drugih vozaca u 1. rundi playoffa i ukupno 37 auta na stazi. Ili ono sta se desilo ove sezone - da u sve 3 trke 1. runde pobede vozaci koji uopste nisu u playoffu - pa u kom drugom sportu se to moze desiti, da u playoffu pobedjuju timovi/vozaci koji uopste nisu u playoffu?

Zato ti kazem, NFL/NBA/MLB/NHL playoff i NASCAR playoff su nebo i zemlja i ne mogu se porediti, ne mozes reci "ako NFL/NBA/MLB/NHL imaju playoff sto ga i NASCAR ne bi mogao imati". U NFL/NBA/MLB/NHL takodje nema timova koji imaju lose rezultate 80% regularnog dela sezona da se uopste plasiraju u playoff i onda jos imaju prednost u vidu bonus poena u playoffu, a to je u NASCAR-u moguce (ne pricam samo o Byronu vec i o Bowmanu, Cindricu, Dillonu, itd).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 4. okt. 2022. u 16:37h

Talladega_500 piše:
sreda, 28. sep. 2022. u 02:10h
Slika
U cetvrtak ce biti objavljena konacna odluka nakon zalbe Hendricka.

Ocekujem da ce Byron bolje proci nego sto je bila originalna kazna. Trenutno je na -11, mozda ga kazne sa oduzimanjem 15 poena umesto 25 - taman da ga stave na granicu playoff pozicije za sledecu rundu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 4. okt. 2022. u 21:20h

Daytona ovih dana...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 5. okt. 2022. u 01:17h

Bowman propusta i Roval. Umesto njega ce opet voziti Gragson.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 5. okt. 2022. u 23:48h

Prica se da je kaznjen sto previse kritikuje NASCAR oko novog auta. Znaci i Hamlinu se isto smesi...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. okt. 2022. u 19:14h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. okt. 2022. u 22:59h

Naravno, pravila ne vaze za Hendrick ... Nista drugo nisam ni ocekivao. Kaznili Byrona da poguraju Elliotta, e onda Elliott pobedjuje na Talladegi i vise mu ne trebaju poeni pa ajde da vratimo poene Byronu ... :suicide:

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 7. okt. 2022. u 16:28h

I Cody Ware propusta Roval zbog proslonedeljnog udesa, umesto njega ce voziti JJ Yeley.

Znaci 3 vozaca ove sezone koji moraju da propuste gomilu trka zbog povreda sa novim autom ... NASCAR je u teskim govnima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 00:00h

Ispade na kraju Hendrickova zalba za Byrona je kostala Larsona plasmana hehe

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 02:46h

Nesto istrazuju Kola Kastera. Glupost.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 03:39h

Prosle godine na Bristolu Elliott koji je 9 krugova zaostatka namerno blokira Harvicka da bi Larson mogao da pobedi. Nikakva istraga nije radjena.

Sad odjednom zato sto je ispao Hendrickov vozac ajmo praviti istragu da bi nekoliko ugurali Larsona u sledecu rundu. Jos samo nek nadju nacin da poguraju i Bowmana u sledecu rundu iako uopste nije vozio ni jednu trku ove runde ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 16:37h

Gledam raspored do kraja sezone, pa ovoj nesreci Byronu raspored bas odgovara i nece me iznenaditi ako stigne do finala.
Vegas, tu je u 1. delu sezone zavrsio kao 5. Martinsville, tu je u 1. delu sezone pobedio. Homestead Miami nije vozen ove godine, ali zadnji put kada jeste bio vozen (prosle godine) je pobedio.

Sa izuzetkom Elliotta koji ima veliku prednost i morace da se desi cudo da ispadne, mislim da je preostalih 7 vozaca relativno izjednaceno i svaki od njih ima realne sanse za finale.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 19:34h

Po meni:

Eliot
Logano
Castain
Bel (ili Hamlin)

u finalu
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 19:44h

Po meni:

Elliott
Byron
Chastain
Blaney

Mislim da ce Blaney biti taj koji ce se provuci jer je on ekspert kako da osvaja stage poene i na taj nacin se provlaci. Blaney je davno shvatio da su stage poene bitniji nego plasman na kraju trke.

Realno Bella je juce spasio kasni caution i to sto je otisao po gume kada niko od lidera to nije uradio, plus onda jos jedan caution 2 kruga pre kraja. Da nije bilo zadnjeg cautiona sumnjam da bi Bell stigao Harvicka, tako da bi Bell ispao. Chastain se isto provukao, cini mi se za 3 poena, da se Cindric nije slupao u zadnjem krugu malo je falilo da Chastain juce ispade.

Najbolji prosek u prosloj rundi je zapravo imao Briscoe. On je bio jedini playoff vozac koji je zabelezio top 10 finise u sve 3 trke sa prosecnim plasmanom 8. mesto.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 11. okt. 2022. u 02:56h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 11. okt. 2022. u 22:43h

kyle piše:
ponedeljak, 10. okt. 2022. u 02:46h
Nesto istrazuju Kola Kastera. Glupost.
Custer kaznjen oduzimanjem 50 poena, crew chief suspendovan, SHR kaznjen sa $100.000.

Da nije smesno - bilo bi zalosno. Kada ce da kazne Hendrick sto je Elliott blokirao Harvicka na Bristolu prosle godine da omoguci Larsonu da pobedi?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » utorak, 11. okt. 2022. u 23:18h

Talladega_500 piše:
utorak, 11. okt. 2022. u 22:43h
kyle piše:
ponedeljak, 10. okt. 2022. u 02:46h
Nesto istrazuju Kola Kastera. Glupost.
Custer kaznjen oduzimanjem 50 poena, crew chief suspendovan, SHR kaznjen sa $100.000.

Smesno. Ovo nema veze sa sportom. Ovo ce pre biti jer su iz tog tima kritikovali nove automobile cini mi se.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11295
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. okt. 2022. u 02:16h

Licno mislim da je ovo zbog toga sto je Larson ispao. Larson je nevidjeo popularan u NASCAR-u i da tako velika zvezda, koji pri tom jos vozi za Hendrick, ne prodje u top 8 je veliki udarac za NASCAR. Da je kojim slucajem jedan vozac Hendricka blokirao da omoguci drugom vozacu Hendricka da se plasira - nikakve kazne ne bi bilo.

Ono sta je smesno u celoj prici je da ovo uopste nije igralo ulogu u svemu jer je Briscoe imao plasman u sledecu rundu cak i da Custer nije blokirao. U tom slucaju Briscoe i Larson bi imali isti broj poena, ali je Briscoe imao tie-breaker.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“