Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2022 sezona

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » utorak, 19. apr. 2022. u 18:58h

Dosta kritika i od vozaca i od gledaoca na racun dirt trkanja u NASCAR-u,
TV rejtinzi kazu drugacije. 4 miliona gledalo, najvise od 2016.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 19. apr. 2022. u 19:09h

Dosta je gledalo, ali je dosta i kritikovalo ukljucujuci one koji su gledali. Meni se licno jako dopalo. Smatram da je Bristol najbolja staza na kalendaru, a jos trkanje na zemlji je dalo posebnu draz.
I ajde buli malo aktivniji ovde, imam osecaj da pricam sam sa sobom tokom zadnjih nekoliko sedmica hehe.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » utorak, 19. apr. 2022. u 21:22h

Talladega_500 piše:
utorak, 19. apr. 2022. u 20:52h
I ajde buli malo aktivniji ovde, imam osecaj da pricam sam sa sobom tokom zadnjih nekoliko sedmica hehe.
Nije bilo neke zanimljive teme. Ali citam redbullw
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2022. u 01:28h

Kazu da je NASCAR 21: Ignition toliko los da NASCAR vise nece saradjivati sa Motorsport Games u razvoju buducih NASCAR igrica.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2022. u 04:45h

Gledam generalni plasman, Hamlin osim pobede na Richmondu nema ni jedan top 10 u ovih 9 trka. Stavise, u tih 9 trka cak 5 puta je bio 28. ili losiji. Larson isto, jeste pobedio Californiju, ali u 5 od 9 trka je bio 20. ili losiji.
Mnogo vise sam ocekivao i od Harrison Burtona. Jeste rookie, ali sam ocekivao mnogo vise od 28. mesta u generalnom plasmanu.

Pozitivno iznenadjenje za sada - Ross Chastain na 8. mestu, Chase Briscoe 10., a mogu reci i da je Keselowski solidan. Jeste da je tek 30. u generalnom plasmanu zbog kazne, da mu nisu oduzeti poeni bio bi 15., sto je odlicno kada se zna koliko je taj #6 tim bio los vec duzi broj godina. Kada je dosao u Penske bile su mu potrebne cak 32 trke da zabelezi prvi top 10, a sa Roushom je uradio vec na prvoj trci.

Ostali su svi vise-manje gde sam ih ocekivao.
Chase Briscoe ce voziti 25 trka ove sezone u sprint cars, super dirt late model, midget i micro sprints.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » sreda, 20. apr. 2022. u 11:37h

Ne verujem da ce Brad ikad vise biti sampion. Kyle Busch isto bledi, sada je sasvim slucajno pobedio. Hamlin veciti drugi.

Mislim da Nascar u narednom periodu pripada Hendrikovim vozacima, tu i tamo Redik i Castain (ipak su oni u nesto slabijim Sevroletima)

SHR posle Harvika kao da nema pravu zamenu.

Tojote isto kad odu ovi veterani niko im ne ostaje.

Penske sa Blejnijem kao novim liderom mozda nesto i uspe.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2022. u 15:37h

Eh sad, ako bi gledali "slucajne pobede" onda recimo Bowman skoro da nema ni jednu pobedu u karijeri, gotovo sve njegove pobede su dosle "slucajno".

Ne slazem se za ono sta si napisao za Toyotu uopste jer Toyota ima vise mladih talenata nego bilo ko drugi. U Xfinity seriji imaju Ty Gibbsa, u Truck imaju Ben Rhodesa, Chandler Smitha, John Hunter Nemecheka, Corey Heima, u ARCA imaju Sammy Smitha ... Sve su to vozaci koji mogu voziti Cup - posebno Gibbs i Smith. A nece me iznenaditi ako Kyle Busch Motorsport u Truck pronadje jos kojeg talenta jer niko nije pronasao vise talenata od njega.

A na sve to, kada se otvore mesta u #19 i #11 timovima u Cup nakon sto se Truex i Hamlin penzionisu, pa navalice i drugi Cup vozaci iz drugih timova da voze za Gibbsa, jer ko ne bi zeleo da vozi za Gibbsa ... Recimo Reddick propada u Childress, taj bi poleteo da mu dati #19 ili #11 automobil. Erik Jones takodje, pa i Chris Buescher, Todd Gilliland ... sve su to daleko bolji vozaci nego sto im sadasnji timovi dozvoljavaju da budu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2022. u 23:11h

Kakav otac takav sin ...

Auto Harrison Burtona za Darlington.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. apr. 2022. u 03:06h

Zavrsio sam seriju o Bubba Wallace na Netflix. Ima samo 6 epizoda. Nije los dokumentarac. Vise se bavi njegovim privatnim zivotom i sta se desava iza zatvorenih vrata u 23XI Racing. Naravno morali su spomenuti i mnoge politicke teme, ali to je ocekivano.

Posle gledanja vidim da nije slucajno da Hamlin ima lose rezultate jer mnogo vise vremena provodi u 23XI zgradi nego u Gibbsovoj.

Preporucujem za pogledati.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 21. apr. 2022. u 12:08h

Danas gledam pregled Bristola i razmisljam sta fali Nascaru. Duplo bodovanje, komplikovano. Fejkiran zavrsetak, manje vise znamo kojih ce 16 vozaca uci u plej of. To bi bili 3 Penskea, 3 ili 4 Gibsa, 4 Hendrika a ostali su tu da popune mesto ionako nece uci u final 4. Trke su predugacke po 3. 3 i po sata.

Moj predlog.

Skratiti trke na oko 2 sata. Osim Dejtone 500 i par kultnih.

Ukinuti stejdzove.

Uvesti novi sistem bodovanja odnosno izbrisati ih. Dodeljivati zlatne medalje za pobedu. Sampion bi bio onaj ko ostvari najvise pobeda u sezoni. Ako imaju isti broj pobeda gledala bi se druga mesta (pa treca itd.)

Mislim da bi ovime svaka trka dobila na vaznosti. Ovako kao da samo cekam Septembar (Oktobar).
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. apr. 2022. u 15:44h

Uh to da sampion bude onaj sa najvise pobeda nikako ne bi voleo da vidim. To bi teralo vozace da se ili bore za pobedu ili slupaju, a taj "Ricky Bobby" stil je za mene besmislen. NASCAR je uvek nagradjivao takozvani "consistency" gde je sampion onaj koji vozi najbolje celu sezonu, a ne samo odredjeni broj trka.
Pa da samo pobede odlucuju sampiona Larson bi prosle sezone bio sampion vec na pola sezone. Secam se dobro 2003. sezone jer je to bila prva godina koju sam bas aktivno pratio. Ryan Newman imao najvise pobeda (8), ali je tek zavrsio kao 6. u generalnom plasmanu jer je cesto bio u sudarima. Ili 2006. sezona u kojoj je Kasey Kahne imao najvise pobeda (6), ali je zavrsio tek kao 8. u generalnom plasmanu jer je takodje non-stop bio u sudarima.

Sta bi ja promenio ...

- Moraju da vrate Dodge u NASCAR kako znaju i umeju. Bez obzira koliko novca Toyota investira, Toyota nikada nece imati verne pratioce medju "good ole' boys" koji prate NASCAR.

- Eliminisati stage i eliminisati playoff. Vozi 36 trka i sampion je onaj koji osvoji najvise poena na kraju sezone.

- Smanjiti broj cautiona. Nema potrebe da se zove caution za svaku sitnicu, ako ima neka sitnica na stazi ili ako neko udari u zid i nastavi da vozi.

- Amerika ima previse dobrih staza da bi non-stop vozili trke na istima. Ok, one kultne staze tipa Daytona, Talladega, Charlotte, Martinsville, itd trebaju ostati. Ali nema razloga da Kansas ima dve trke, da je Pocono do prosle sezone imao 2 trke, sta ce New Hampshire na kalendaru. Evo recimo Road America u Wisconsinu je ucvrscen u kalendar po prvi put za 2021. sezonu i obe godine je bio rasprodat, jer je nova i zanimljiva staza i ljudi cekaju celu godinu za nju. Ili sad su stavili Gateway pored St Louisa, gledao sam ulaznice za Truck seriju, 2/3 ulaznica je vec rasprodato iz istog razloga (iako se trka vozi tek za 6 sedmica) - nova lokacija i ljudi su uzbudjeni da gledaju NASCAR na takvim mestima. Licno bi zadrzao one najbitnije staze svake sezone, neka one budu pola trka na kalendaru, ali druga polovina kalendara bi menjao svake godine i uvek se trkao na drugim stazama.

- Prestati favorizovati popularne vozace i timove. Ok, razumem neko je popularan i NASCAR od njega pravi najvise novca, ali mi je muka kada vidim sta sve Hendricku dopustaju (najnoviji primer je ovaj sa njihovim trkanjem na LeMansu) dok se na "sitnim ribama" izivljavaju sa kaznama. Menjati pravila da bi ugodili jednom proizvodjacu (kao sto su prosle godine uradili da ugode Chevroletu) je besmisleno.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 21. apr. 2022. u 17:15h

Meni je glupo da se na nekim stazama voze po 2 trke. To ima smisla samo na Dejtoni i Taladegi posto su one jedine superspeedway.

Sto se Dodge-a tice to zavisi samo od Stelantisa.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. apr. 2022. u 17:27h

Jos nesto - besmisleno je sto su zabranili testiranja. Ne razumem u cemu je problem i zasto bi se protivili testiranju, ovako timovi ulaze u trke na slepo jer u dosta slucajeva prakticno idu sa autom koji nikada ranije nije vozen na stazi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 22. apr. 2022. u 15:38h

Pomalo cudna inspiracija za Elliotta za Darlington - Jimmy Means iz 1993. sezone. Vozac koji je te sezone zavrsio tek kao 36. u generalnom plasmanu.

Vidim da je Means uglavno vozio za nizerazredne porodicne timove kroz karijeru i uglavnom se borio izmedju 15. i 25. mesta u generalnom plasmanu.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 23. apr. 2022. u 00:46h

Narucio sam ulaznice za GMR Grand Prix na Indianapolisu za 3 sedmice. Nikad nisam gledao Indy uzivo tako da jedva cekam.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 23. apr. 2022. u 01:32h

Nisi hteo Indy 500?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 23. apr. 2022. u 01:46h

Prevelika guzva na Indy 500, prosle godine je bilo cini mi se 135.000 gledaoca. Jos kad vozim iz Milwaukee do Indianapolis treba mi 4.5 sata u svakom pravcu, sa guzvom bi mi trebalo daleko duze, a ista staza, isti vozaci ... Eto jedino Indy 500 je na ovalu, a GMR na road course.

Sto se tice NASCAR-a, plan mi je Gateway u Junu cini mi se i mozda Michigan u Avgustu, ali nisam jos odlucio. Nesto razmisljam da gledam Truck na Gateway, i onda Cup na Michiganu, licno mi je Truck daleko zanimljiviji od Cup.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 23. apr. 2022. u 10:15h

"Ista staza"?

Samo je jedan Indy 500 :)
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 23. apr. 2022. u 14:35h

U cemu je razlika osim u imenu? Isto kao sto je u cemu razlika izmedju Daytona 500 i Pepsi/Coke Zero?

Plus za open wheel racing vise volim voznju u krivinama nego na oval. Za stock cars oval je idealan.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » subota, 23. apr. 2022. u 20:01h

Okej sta volis vise to je druga prica.

Ali jedan je Indy 500 'the greatest spectacle in racing'
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 24. apr. 2022. u 14:46h

Mislim da nema tu neke razlike, ako je ista staza, isti vozaci onda je i trkanje isto. Nije bas da ako se jedna trka zove "X", a druga "Y" da postoji neka razlika ako su i staza i vozaci isti.
Kyle Busch odgovarao na pitanje novinara o svojoj buducnosti ... Ne zvuci mi bas optimisticki da ce i sledece sezone voziti za Gibbsa.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » nedelja, 24. apr. 2022. u 19:36h

Talladega_500 piše:
nedelja, 24. apr. 2022. u 14:47h
Mislim da nema tu neke razlike, ako je ista staza, isti vozaci onda je i trkanje isto. Nije bas da ako se jedna trka zove "X", a druga "Y" da postoji neka razlika ako su i staza i vozaci isti.
Ali nije ni staza ista. Poredimo road course sa ovalom.

A cak i u slucaju iste staze Daytona 500 i Coke 400 ljude vise privlaci Dejtona i tu je veca novcana nagrada. Jednostavno prestiz.

Mislim ako ti tako gledas onda bi mogao reci i da su Truck i Arca trke na Dejtoni iste.
A sto ni jedan sponzor nece sa Kyleom? Pa nije on zajebo nesto poput Larsona (koji unatoc tome vozi)
Nascar champion

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 25. apr. 2022. u 01:20h

Ross is the boss :)

Kida mali
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11302
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2022 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 25. apr. 2022. u 01:31h

kirbi piše:
nedelja, 24. apr. 2022. u 19:39h
Mislim ako ti tako gledas onda bi mogao reci i da su Truck i Arca trke na Dejtoni iste.
Kako mislis iste? Nisu isti vozaci, nisu ni isti auti. Dok i Daytona 500 i Pepsi/Coke Zero jesu i isto vozaci i isti auti i ista konfiguracija staze. Ako gledas uzivo ne primecujes razliku koja trka je Daytona 500, a koja Pepsi/Coke Zero.
kirbi piše:
nedelja, 24. apr. 2022. u 19:39h
A sto ni jedan sponzor nece sa Kyleom? Pa nije on zajebo nesto poput Larsona (koji unatoc tome vozi)
Jos je rano, tek je proslo 10 trka. Sponzorima nije u interesu da rano postignu ugovor jer sto vise vremena prolazi tako ce Gibbs biti primoran da prihvati manje novca od ugovora.
kirbi piše:
ponedeljak, 25. apr. 2022. u 01:20h
Ross is the boss :)

Kida mali
Larson poslao Kurt Buscha pravo u zid pred finis liniju, bukvalno direktno ga poslao u zid. Pitam se koga ce Larson sada okriviti jer obavezno krivi druge zbog ovakvih incidenata ...

Ford nevidjljiv danas, sto i nije cudo kad su Bubba i Truex u jednom cautionu slupali gomilu Fordova ukljucujuci 2 od 3 Penske Forda ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2022 sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 25. apr. 2022. u 01:53h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 25. apr. 2022. u 01:34h
kirbi piše:
nedelja, 24. apr. 2022. u 19:39h
Mislim ako ti tako gledas onda bi mogao reci i da su Truck i Arca trke na Dejtoni iste.
Kako mislis iste? Nisu isti vozaci, nisu ni isti auti. Dok i Daytona 500 i Pepsi/Coke Zero jesu i isto vozaci i isti auti i ista konfiguracija staze. Ako gledas uzivo ne primecujes razliku koja trka je Daytona 500, a koja Pepsi/Coke Zero.
Dejtona je 500 milja a Coke 400
Nascar champion

Odgovori

Povratak na „Nascar“