Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 19. maj 2021. u 00:17h

Pola valjda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 19. maj 2021. u 00:21h

Talladega_500 piše:
sreda, 19. maj 2021. u 00:17h
Pola valjda.
Nije nasao sam. Kao sto sam i mislio minor. Jordan je glavni.

Slika

Smena generacije
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 19. maj 2021. u 02:14h

I nije bas neka smena. U top 10 pola vozaca ima vise od 10 godina iskustva. Od bas starijih veterana skoro niko vise nije ni ostao osim eto Harvicka i mozda Hamlina, tako da su ovi mladi morali poceti pobedjivati pre ili kasnije. Ali opet eto i prosle i ove sezone ubedljivo najbolju statistiku imaju vozaci koji su stariji (prosle sezone Harvick i Hamlin, ove Truex).
UPDATE: Brad Keselowski driving and having an ownership stake in Roush Fenway Racing appears to be a done deal, according to multiple industry sources with knowledge of the situation.

In addition to sources indicating the deal is done, there are a couple of signs that indicate Keselowski will leave Penske at the end of the season and head to Roush Fenway. The general manager of his former truck series team, Jeremy Thompson, is already working out of the Roush Fenway Racing shop, according to sources. And Keselowski was initially scheduled to do the Next Gen tire test for Team Penske two weeks ago at Texas but then was replaced by Ryan Blaney.
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 19. maj 2021. u 12:38h

Kako ce Kez voziti u Roushu? Taj tim sada izgleda jako slabo.

I pitam se da li je ovo hteo Brad ili Roger?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 19. maj 2021. u 15:49h

Ne verujem da je ovo hteo Roger. Jos pre par meseci Brad je pricao kako pregovori sa Penske oko produzetku saradnje idu dobro i da ocekuje da ce opet voziti #2 i u 2022. sezoni. Roger da je hteo da se resi Brada onda ne verujem da bi dao Cindrica u #21 tim sledece sezone vec bi ga cuvao za sebe. Vec je verovatno Brad dobio ovu ponudu Rousha i odlucio da je iskoristi jer se takve sanse ne ukazuju cesto.

Ocekivanja su da bi Brad mogao da preporodi Roush na slican nacin na koji je Tony Stewart preporodio Stewart-Haas jer je tadasnji Haas bio jedan od najgorih timova pre dolaska Stewarta. Doduse, ne znam koliko je to realno jer ako jedan Ryan Newman (koji je fakultetski obrazovan inzenjer) nije to uspeo ne vidim kako ce Brad uspeti. Roush je solidan ove sezone, Buescher je trenutno u playoff poziciji.

Ovo je poprilicno hrabar potez Keselowskog, napustiti mesto prvog vozaca u jednom od najboljih timova da bi vozio vozac-vlasnik nizerazrednog tima. Mnogi veliki vozaci su se oprobali u takvoj ulozi u zadnjih 40-ak godina (Dale Earnhardt, Bill Elliott, Cale Yarborough, Bobby Allison, Darrell Waltrip, Geoff Bodine, itd). Jedini koji je imao koliko-toliko uspeha je bio Earnhardt, a ovi ostali su brzo pali u zaborav jer su bili mnogo uspesniji u tudjim timovima nego u svojima.

Dosta pitanja sada ko ce gde voziti u 2022. sezoni. Dolaskom Brada u #6 se postavlja pitanje gde ce Newman - da li ce biti otpusten ili ce Roush dobiti 3 tima? Ocekujem da ce Blaney biti prebacen u #2 tim, Logano ce ostati u #22, a ko ce onda u #12? Cindric ce sigurno preuzeti #12, ali tek 2023. sezone, sto znaci da Penske ima jedno otvoreno mesto. Licno bi voleo da Erik Jones dobije to mesto jer mislim da je mnogo bolji vozac nego sto #43 zasluzuje. Doduse, pitanje je hoce li Jones hteti da dodje na samo jednu sezonu. A postoji mogucnosti i zamene vozaca - Cindric u #21, DiBennedeto u #12 ...
Tony Stewart kupio Mustang Mach E hehe.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. maj 2021. u 06:22h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. maj 2021. u 16:00h

Jamie McMurray iz mladjih dana. Umro sam od smeha sinoc kad sam ga video.

Slika
Ako Roush otvori 3. tim sledece sezone, pitanje je koji broj ce koristiti. Njihova dva legendarna broja su preuzeli drugi. Kaulig Racing koristi #16 (doduse samo 3 trke ove sezone, ali ce voziti punu sezonu sledece godine), dok #99 koristi Trackhouse Racing.

To ostavlja mogucnost #97 ili #26. To je zapravo bio isti tim, #97 je originalno koristio Kurt Busch i sa njim osvojio titulu da bi onda broj promenjen u #26 kada je Jamie McMurray preuzeo tim.

Najvise sanse zapravo ima #60. To je legendarni Fordov tim u Xfinity, osvojili su titulu sa Carl Edwardsom, i velike su sanse da ce Roush izabrati bas taj broj.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 20. maj 2021. u 18:47h

Broj mi je manje bitan. Bitnije mi je kolko ce Kez biti brz? A mislim i da Njuman odlazi mator je i spor nece ga Keselowski placati.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. maj 2021. u 19:46h

Nece to biti tim Keselowskog. Keselowski je "minority partner", sto znaci da ce mu Jack Roush dati odredjeni % tima, ali ne i moc da samostalno odlucuje ko ce biti u timu, a ko ne. Posebno zato sto je mocna Fenway grupa vlasnik 50% Rousha. Znaci cak i da mu Jack da polovinu svog vlasnistva, Keselowski u najboljem slucaju ce biti vlasnik 25% tima.

Cak i u Stewart-Haas, gde je Tony Stewart dobio 50% vlasnistva, opet Tony ima kontrolu nad samo 2 tima. Recimo Tony se jako protivio da Kurt Busch bude vozac #41 tima jer su njih dvojica uvek imali probleme, ali nista nije mogao da uradi povodom toga jer Gene Haas ima punu kontrolu nad #41 i #10 timovima, a Tony nad #4 i #14.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 20. maj 2021. u 20:28h

Pa sad ne ulazim u detalje ali sigurno ce se oko nekih stvari i Kez pitati. Moze mu Kez predloziti skloni ovog i Jack ce ga poslusati. Mislim da ne idu na 3 auta.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. maj 2021. u 20:35h

Licno bi voleo da vidim Roush opet sa vise auta. Buescher ce sigurno ostati, voleo bi da ostane i Newman uz dolazak Keselowskog.

Ne znam bas kako ce sve to funkcionisati. Jack Roush je izuzetno teska osoba za saradnju, to je cak i Mark Martin cesto pricao u svom podcast iako je proveo skoro 20 godina vozeci za Rousha. Cesto se prica da je "Jack svoj najveci neprijatelj", ali mu se treba odati priznanja za sve sta je uradio u NASCAR-u jer je Roush i dalje 4. na vecnoj listi po broju pobeda u celoj istoriji NASCAR-a.

U svakom slucaju, Keselowski im samo moze pomoci, tako da mi je drago da je ostao uz Ford. Jer znam da ga je Hendrick jurio godinama i godinama da "ispravi gresku" sto ga je uopste pustio da ode u Penske. I prosle godine Keselowski je bio glavni kandidat da preuzme #5 tim dok Larson nije potpisao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 21. maj 2021. u 20:19h

Odlicna prica kako Keselowski moze da pomogne Roushu.

https://nascar.nbcsports.com/2021/05/21 ... j2VGPZVzoU
Harvick ce voziti trku ove sedmice u Xfinity seriji. Njegov auto ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 22. maj 2021. u 22:41h

Todd Gilliland pobedio na COTA u Truck seriji. Prva pobeda Forda u sezoni na prvoj ikada vozenoj trci na Circuit of the Americas.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 23. maj 2021. u 17:16h

Novo u kolekciji.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 24. maj 2021. u 00:45h

Ovo guranje Elliotta je toliko smesno da nemam reci. Ovako cak ni Juniora nisu gurali. Truex, Custer i Harvick umalo da stradaju, ali se trka ne zaustavlja. Ali cim je Elliott poveo i postalo jasno da nece pobediti jer nije imao goriva da zavrsi trku bez odlaska u pit, e onda ajmo brzo da proglasimo trku zavrsenom. Ne krivim Elliotta, ali ako ce ovako donositi odluke na racun trka onda nek u buducnosti jednostavno proglase kraj trke cim Elliott povede i onda ce NASCAR sigurno biti zadovoljan.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 24. maj 2021. u 04:34h

Danasnja pobeda Elliotta je oborila dva rekorda.

- Pobeda #800 za Chevrolet.
- Pobeda #268 za Hendrick Motorsport, cime su se izjednacili sa Petty Enterprise na vecnoj listi.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 24. maj 2021. u 14:09h

Nascar moze ovom malom odma i titulu da pokloni
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 24. maj 2021. u 16:21h

Uslovi za voznju su zaista bili bas losi, ali nisu bili nista gori 14 krugova pre kraja (kada je trka prekinuta) nego sto su bili ranije. Harvick se slupao posle samo 11 krugova i kritikovao NASCAR sto je uopste dozvolio da se trka vozi jer svi voze "slepo" i ne vide sta se desava ispred njih. Posle toga onaj tezak sudar Truex - Custer. NASCAR je cekao kraj trke da Elliott povede i postalo je jasno da Elliott nece moci voziti do kraja bez jos jednog odlaska u pit stop po gorivo, dok gomili drugih vozaca nije bio potreban odlazak u pit stop ...

Jadno da ne moze biti jadnije ... NASCAR se vise i ne trudi da sakrije guranje Elliotta ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 26. maj 2021. u 17:06h

Ona prica oko Keselowskog i Rousha se nesto brzo utisala. Bila glavna tema u NASCAR-u par dana, a vec sedmicu dana ni reci o tome ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 26. maj 2021. u 19:07h

Pa kad bude zvanicno objavice
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 26. maj 2021. u 19:13h

Obicno kad se takva prica procuje onda se prica o tome neko vreme. Traze se izjave vozaca, sponzora, vlasnika, itd. Ovaj put ni jedan intervju sa Bradom, Jackom ili Rogerom oko toga, pa cak ni ono standardno "ne mozemo jos da komentarisemo o tome".
Nabijem ih ... Kvalitet srozali jer nemaju konkurenciju, a podigli cene ... Cene standardnih Cup, Xfinity i Truck modela skocile za $7, a Ellite za cak $20 vise. Ne bi se ljutio da im je kvalitet zaista dobar, ali od kada je Lionel postao jedina firma koja ima dozvolu da pravi NASCAR modele - kvalitet im je bas opao.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 26. maj 2021. u 21:09h

Talladega_500 piše:
sreda, 26. maj 2021. u 21:01h
Obicno kad se takva prica procuje onda se prica o tome neko vreme. Traze se izjave vozaca, sponzora, vlasnika, itd. Ovaj put ni jedan intervju sa Bradom, Jackom ili Rogerom oko toga, pa cak ni ono standardno "ne mozemo jos da komentarisemo o tome".
Pa to nece da komentarisu. Kad dodje vreme bice otvoreni za medije. Ali to njihovo cutanje je znak odobravanja znaci desava se nesto u pozadini.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 26. maj 2021. u 21:21h

Sam podatak da novinari ne pokusavaju da izvuku intervju od njih i onda napisu da nisu zeleli da komentarisu je iznenadjujuci. Ali je situacija bila sasvim drugacija u proslosti kad su se radili slicni transferi (tipa kada je Stewart prelazio u Haas) - tad su novinari svakodnevno pitali Stewarta i Haasa takva pitanja i onda pisali price da "ni jedna strana nije zelela da komentarise".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1666
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » sreda, 26. maj 2021. u 21:49h

Ja znam iz iskustva da ako ih nesto pitaju (sto se suska) a ovi ne zele nista da pricaju to je potvrdan odgovor. Ali pricace kad za to dodje vreme (kamere se upale). Verovatno kao i sa Larsonom pred kraj sezone.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11304
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 26. maj 2021. u 22:28h

Iz mog iskustva, kada se nesto suska novinari pitaju vozace/vlasnike/sponzore o tome, a ovi obicno odgovaraju "ne zelim da pricam o sledecoj sezoni, kocentrisem se za sadasnju sezonu, bla bla bla". Ali ovaj put niko nista nije pitao ni Keselowskog ni Rousha da vidi da li je ta prica uopste istinita.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“