Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 10. apr. 2021. u 12:56h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 8. apr. 2021. u 03:29h


Kad je takvom vozacu svejedno da li ce osvojiti titulu ili ne,
Setio sam se jos jednog primera



Jedan vozac je izjavio kako su danasnji Nascar auti suvise bezbedni i zato se vozaci danas ne plase sudara i upustaju se suvise lako u iste. A mozes posmatrati i iz druge prizme. Jimi Johnson je otisao voziti Indycar ali ne i ovale.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. apr. 2021. u 16:48h

Ne razumem sta hoces da kazes za Johnsona. Retko ko je odlazio iz NASCAR-a u Indy, obicno je bilo obrnuto. Jimmie je otisao jer verovatno ga ni jedan jaci tim u NASCAR-u vise nije hteo, zadnjih nekoliko godina su mu bile bas zajebane. Doduse ne mislim da je sve njegova krivica jer je Chevrolet zaista bio los u tom periodu. U sustini Indy ga je iskoristio za marketing. Evo ja pratim Indy bas slabo (nikad nisam voleo open wheel racing), ali eto sledeci vikend cu obavezno gledati otvaranje sezone zbog Johnsona i McLaughlina.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 10. apr. 2021. u 17:06h

Talladega_500 piše:
subota, 10. apr. 2021. u 16:48h
Ne razumem sta hoces da kazes za Johnsona.
Pa nije potpisao da vozi ovale jer su opasniji u open-wheel odnosno Nascar auti su bezbedniji.

Tamo ce se za rukija boriti Grozan i McLaughlin
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. apr. 2021. u 17:15h

Istina je da su danasnji NASCAR auti mnogo sigurni. Morali su nesto da urade nakon sto je Dale Earnhardt poginuo, mada je njegova smrt bila vise njegova krivica nego bilo cija drugo. Doduse nije samo Earnhardt poginuo, tada je stradalo jos nekoliko vozaca u roku od par godina - Adam Petty (unuk Richard Petty-a, prvi put da NASCAR ima 4 generacije vozaca), pa Kenny Irvin, Tony Ropper ...

No, ako cemo realno, najbolje trkanje je bilo u vreme kada su automobili bili najmanje "stock".

Slika
Jos jednu stvar koju hocu da spomenem jer je mozda to pravac u kom NASCAR zeli da ide.

Pre par godina timovi u Truck seriji su prestali da razvijaju sopstvene motore, znaci nema vise da Toyota, Chevy i Ford imaju svoje motore koje uglavnom razvija najjaci tim svake firme kao sto je slucaj u Xfiniti i Cup. Svi timovi u Truck seriji koriste motore britanske firme Ilmor bez obzira da li je rec o Toyoti, Chevyju ili Fordu. Svaka kompanija i dalje razvija svoju sasiju, ali po pitanju motora svi koriste identican od Ilmora.

Dok se mnogi zale da na taj nacin nema razlike izmedju Toyote, Chevyja i Forda (i zaista nema, osim nalepnica na vozilu), takva odluka je jako snizila troskove takmicenja - negde sam citao da prosecan tim sada moze da vozi celu sezonu za "samo" $200.000 dok je u proslosti bilo potrebno $3-4 miliona po sezoni.

Pitam se hoce li nesto slicno debitovati i u Xfiniti/Cup u buducnosti ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 10. apr. 2021. u 17:45h

No, ako cemo realno, najbolje trkanje je bilo u vreme kada su automobili bili najmanje "stock".
Koje je to vreme? Pa sad nemaju skoro nista serijsko (najmanje su 'stock')
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. apr. 2021. u 18:02h

Period od negde sredine 1980-ih pa do debitovanja CoT. Specificnije, sredine 1990-ih do ranih 2000-ih.
Danas se barem trude da auti koliko-toliko lice na serijske ... sto nije bio slucaj pocetkom 2000-ih godina.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 10. apr. 2021. u 21:05h

Sto se tice izgleda ti sto nisu licili na serijske su meni bili ruzni. Danasnji su mi lepsi.

A od sredine 80-ih podseti me ako gresim ali zar nije Eliot sad ne znam tacno koje godine pobedio na Taladegi ubedljivo jer je imao prednost u krovu odnosno taj serijski auto je to imao i onda su od tada sve serijsko ukinuli.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. apr. 2021. u 21:50h

Koristili su krov sa serijskih auta sve do debitovanja CoT. CoT je bio prvi koji nije imao bas nista sa serijskim autima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. apr. 2021. u 16:17h

Jedan od lepsih auta u Xfinity seriji - Toyota Supra koju Brandon Jones vozi za Joe Gibbs Racing.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 11. apr. 2021. u 19:42h

Sad sam malo pogledao finis ove trke rekao bih da su automobili u Xfinity lepsi nego u Cupu
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. apr. 2021. u 20:03h

Meni se licno vise svidja Xfinity Mustang nego Cup Mustang.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 00:39h

Kako mi se ne gleda Martinsvil. Kreno da gledam, pa pustio neki film, sad pogledo trenutni poredak i nista vise. Ja bi sve staze ispod 1,5 milja ukino. Nascar mora biti brz.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 04:15h

Nije sve u brzini, nesto je i kako se snaci u guzvi gde su auti oko tebe non-stop.

Generalno volim Martinsville kao stazu iako ne volim bas da gledam trke na njoj u Cupu jer uvek isti vozaci pobedjuju - Truex, Hamlin i Elliott. A ne volim bas ni jednog od njih. Trka u Xfinity je bila dobra, drago mi je da je Josh Berry pobedio, uvek je lepo videti rookie kako pobedjuje.

Jednu stazu koju ne podnosim je New Hampshire. Nisam neki ljubitelj ni Pocono, mada mi ne bi smetalo kad bi imali samo 1 trku. Dve je vec previse.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 15:24h

Kartinzi su brzi od ovog Martinsvila.

Ako Nascar sebe smatra ozbiljnim, ako zele rame uz rame Formuli 1, trebaju da voze samo brze staze. Od 1,5 milja i duze

I moraju napraviti te gume za kisu. Tu se osipa dosta gledalaca. I u pravu su Evropljani kad kazu "Pa kakvi su to vozaci kad ne voze po kisi"
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 15:25h

Dale Earnhardt Jr najavio mogucnost da se njegov tim JR Motorsport takmici i u Cup kad debituju novi auti. Do sada se takmice samo u Xfinity.
kirbi piše:
ponedeljak, 12. apr. 2021. u 15:24h
Ako Nascar sebe smatra ozbiljnim, ako zele rame uz rame Formuli 1, trebaju da voze samo brze staze. Od 1,5 milja i duze
Ne slazem se sa tim. NASCAR je nastao bas na stazama kao sto su Martinsville. Vise volim i takve trke nego Daytonu i Talladegu gde stisnu gas do kraja i zakace se sa nekim.
kirbi piše:
ponedeljak, 12. apr. 2021. u 15:24h
I moraju napraviti te gume za kisu. Tu se osipa dosta gledalaca. I u pravu su Evropljani kad kazu "Pa kakvi su to vozaci kad ne voze po kisi"
Oval je jako tesko voziti po kisi. Ne samo stock aute vec i recimo Indy. Pa cak i road courses kad voze po kisi non-stop su sudari, pa zamisli tek kako bi bilo na ovalu. Mada se prica da hocu da testiraju gume za kisu na short tracks.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 17:31h

Ne slazem se sa tim. NASCAR je nastao bas na stazama kao sto su Martinsville. Vise volim i takve trke nego Daytonu i Talladegu gde stisnu gas do kraja i zakace se sa nekim.
Nascar se od tada mnogo promenio. Prestali su da voze trke na zemlji. Nemaju nista zajednicko sa serijskim automobilima.

Inace Nascar je nastao na Daytona Beach
Oval je jako tesko voziti po kisi. Ne samo stock aute vec i recimo Indy. Pa cak i road courses kad voze po kisi non-stop su sudari, pa zamisli tek kako bi bilo na ovalu. Mada se prica da hocu da testiraju gume za kisu na short tracks.
Moze Tale sve se moze samo treba uloziti $$$
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 18:31h

NASCAR kao NASCAR jeste prvo vozio trke na Daytona Beach, ali NASCAR vuce poreklo skoro 20-ak godina pre nego sto je zvanicno nastao. Pioniri NASCAR-a su bili "bootleggers" koji su ilegalno prevozili moonshine (vrsta viskija) tokom prohobicije i vikendom bi se okupljali na short tracks i trkali. Martinsville je jedna od originalnih NASCAR staza na kojima se NASCAR trka od prvog dana, mislim da su samo Martinsville i Darlington na toj listi.

Sto se tice trosenja dodatnog novca, i ovako se svi zale da je trkanje postalo previse skupo, zato i rade onakve radikalne poteze kao sto sam spomenuo za jedan isti motor u Truck seriji. Nema sanse da ce NASCAR uloziti novac da bi se trkali po kisi. Posebno zato sto su probali na road courses i bile su zute zastave svakih 30 sekundi. Nema neke poente da ulazu toliko novca da se trkaju po kisi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 19:42h

To je zato sto nisu napravili dobre gume. Treba da odrese kesu (za R&D) ali cini se da nece. Mozda misle da je krov jeftiniji...
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 19:50h

NASCAR mora naci nacin da snizi troskove takmicenja, vidis da su smanjili broj auta na stazi na 40 i cak ni to ne mogu da popune vecinu dana. A ne da jos odrese kesu da povecaju troskove takmicenja.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 20:18h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 12. apr. 2021. u 19:50h
NASCAR mora naci nacin da snizi troskove takmicenja, vidis da su smanjili broj auta na stazi na 40 i cak ni to ne mogu da popune vecinu dana. A ne da jos odrese kesu da povecaju troskove takmicenja.
Ne razumes, ne bi oni timovima povecali troskove nego oni treba da odrese SVOJU kesu i naprave te gume kako valja. I onda ce to timovi koristiti kad padne kisa. Kao i ove gume sto koriste, nikakve razlike.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 20:48h

Pa nece NASCAR timovima placati delove (ukljucujuci gume). Timovi su sami duzni za kupuju gume cak i da kojim slucajem NASCAR resi da plati razvoj. A gume za losije vremenske uslove su uvek bile skuplje od onih "normalnih".

I opet na kraju to ne bi bilo to, gledali bi prakticno demolition derby gde bi se auti lupali svakih 30 sekundi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. apr. 2021. u 23:28h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 12. apr. 2021. u 20:48h
Pa nece NASCAR timovima placati delove (ukljucujuci gume). Timovi su sami duzni za kupuju gume cak i da kojim slucajem NASCAR resi da plati razvoj. A gume za losije vremenske uslove su uvek bile skuplje od onih "normalnih".

I opet na kraju to ne bi bilo to, gledali bi prakticno demolition derby gde bi se auti lupali svakih 30 sekundi.
Kazem ti uz prave gume isli bi kao po suvom.

A normalno da ce te setove placati kao i ove sto placaju. Ali 1 set=1 set
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. apr. 2021. u 15:37h

Specijalne gume (kao one specificno za kisu) nikada nisu kostale isto kao gume za suve uslove voznje. Cak i da NASCAR finansira takve gume, opet ce trosak biti na timovima za trke - i opet se ne bi dobila voznja kao po suvom.

No, videcemo, NASCAR je najavio da ce testirati gume za kisu na kratkim stazama (Martinsville) pa cemo videti sta ce biti od svega.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. apr. 2021. u 22:23h

Jennifer Jo Cobb ce debitovati u Cup seriji na Talladegi. Vozice #15 Chevrolet za Rick Ware Racing.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11280
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 14. apr. 2021. u 16:41h

Mustang u subotu slavi 47. rodjendan. Perfektan sponzor za Chase Briscoe za trku ovog vikenda.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“