Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2010 sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 22. feb. 2010. u 02:48h

Izuzetno losa trka za Ford danas u Fontana, California.

Ocekivanja su bila velika posto je Ford pobedio ovu trku zadnjih 5 godina za redom, ali danas nijedan Ford se nije izdvojio.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. maj 2010. u 18:39h

Katastrofalna sezone za Ford za sada. 13 trka i dalje bez pobede, sto je najgori rezultat jos od 1949 godine kada se Ford poceo takmiciti u NASCAR.

Iako je Ford ove godine na papiru mnogo jaci nego prethodnih godina, rezultata jednostavno nema. Sto je najgore od svega, Fordova uopste nema u vrhu da se bore za pobedu. Ako neki Ford zavrsi u Top 5 to je ravno pobedi.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: 2010 sezona

Poruka od Deckonja » ponedeljak, 31. maj 2010. u 19:14h

Onda je pravo vreme za temeljne promene...

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. maj 2010. u 19:34h

Znas kako, zvucace kao teorija zavere, ali od kada ja pratim NASCAR - NASCAR je uvek radio promene u pravilima svaki put kad bi Ford zabelezio bolje rezultate.

Recimo u 2005 sezoni Roush Racing (jedan od Fordovih timova) je plasirao svih 5 vozaca u "borbu za titulu" (nesto kao playoff). Iste godine NASCAR menja pravilo da timovi ne smeju da imaju vise od 4 vozaca "da bi i ostali timovi dobili sansu". Medjutim, kad je sledece godine cak 9 od 12 vozaca u borbi za titulu bili Chevroleti - nista nisu menjali. Sam podatak da je taj sistem playoffa napravljen kao odgovor titule Matt Kensetha (Ford) u 2003 sezoni sve govori.
Ili kad su Jeff Gordon i Dale Earnhardt Jr. propustili borbu za titulu te 2005 godine (oba voze Chevrolete), NASCAR je odmah promenio pravilo i povecao broj vozaca koji se mogu boriti za titulu sa 10 na 12. Ali kada su godinu dana ranije Carl Edwards i Greg Biffle (oba voze Fordove) propustili borbu za titulu (realno gledajuci, Edwards i Biffle su daleko bolji vozaci od Gordona i posebno Earnhardta), NASCAR apsolutno nista nije menjao.

Slicnu prednost imao i Toyota, koja ulaze u NASCAR vise nego Chevrolet, Ford i Dodge zajedno.
U 2008 sezoni Toyote su bile nezaustavljive, sa 9 pobeda u prve 22 trke (sto je poprilicno mnogo za NASCAR standarde i za potpuno novi tim). Svi su znali da Toyote imaju prednost u snazi, to se lagano videlo, jer kad jedan vozac napravi sekundu prednosti na drugim za pola kruga u borbi za 1. mesto - nema sanse da razvijaju istu snagu.
I posle ogromnog pritiska NASCAR konacno stavlja nekoliko Toyota na dyno, koji naravno pokazuje da Toyote razvijaju 25-50 hp vise od konkurenata i Toyota mora da smanji snagu. Od tog momenta pa do kraja sezone (14 trka), Toyota je pobedila samo 1 i to poklonjena pobeda.
Te iste sezone Carl Edwards (Ford) je bio ubedljivo najbolji vozac, ali je Jimmie Johnson (Chevrolet) morao da osvoji titulu. Ono je bila sramota, o tome se stalno pricalo po internet forumima. Zuta zastava svaki put kad je Johnsonu bila potrebna, onako nesto ni na filmu nije bilo isplanirano.

Ima jos gomila razloga. Kao sto rekoh, pare igraju najvecu ulogu kao i u svakom sportu, ali General Motors (Chevrolet, Pontiac, Buick, Oldsmobile) su imali uvek naklonjenost NASCAR zato sto su bas oni izvukli NASCAR iz govana tokom 1970ih godina. Naime, tad je usledila kriza, Ford (Ford i Mercury) i Chrysler (Plymouth i Dodge) se povukli iz NASCAR, GM je uskocio i spasio ih. Od tog momenta su uvek imali naklonjenost, postoji gomila slucajeva tokom 1980ih i 1990ih, pa i u zadnjih 10-ak godina kada su Fordu kradene titule.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: 2010 sezona

Poruka od Deckonja » ponedeljak, 31. maj 2010. u 19:40h

Vrlo moguce, mada nekad teorija zavere i nije samo teorija zavere vec susta istina...

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 31. maj 2010. u 20:56h

Sa pozitivne strane, neki Fordovi ce koristiti nove motore (na kojima je Ford radio vec neko vreme) vec ovaj vikend, a onda sledeci vikend svi Fordovi timovi ce koristiti ovaj novi motor.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 20. jun 2010. u 02:25h

Konacno pobeda za Ford. Doduse jeste pobeda u slabijoj Nationwide seriji, ali pobeda je pobeda.

Trku je pobedio Carl Edwards, koji vozi #60 Ford za Roush Fenway Racing koji je vodio 35 od ukupno 50 krugova.

Zanimljivo je da je trka vozena na Road Amerika u Wisconsinu (jedno sat vremena voznje od mene), jednoj od retkih ne-ovalnih staza u Americi. To je privuklo paznju mnogih "specijalista" za ovakve staze kao sto je bivsi Formula 1 sampion Jacques Villeneuve koji je zavrsio kao 25. vozeci #32 Toyotu.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. jul 2010. u 15:52h

Nova pobeda Forda sinoc, takodje u slabijoj Nationwide seriji. Pobedu je opet ostvario Carl Edwards. Inace medju prvih 9 su bili 4 Forda.

Slika

Ali je trka protekla u velikom incidentu u zadnjem krugu izmedju Edwardsa i velikog rivala Brad Keselowski. Njih dvojica su vec nekoliko puta bili u zescim sudarima.
U zadnjem krugu Edwards je vodio, Keselowski ga malo udario i izbio na lidersku poziciju. U poslednjoj krivini Edwards je uzvratio uslugu, a Keselowski se spucao u zid.

I evo kako je zavrsio.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 28. jul 2010. u 02:54h

Australijanac Marcos Ambrose napusta JTG Daugherty posle 5 godina i vraca se u Ford.

Ambrose je dvorstruki sampion Australijske V8 Supercar serije sa Fordom i kad je dosao u NASCAR vozio je Ford. Medjutim, njegov tim JTG Daugherty je na pocetku prosle sezone presao sa Forda na Toyotu. Ambroseu istice ugovor na kraju sezone i nece ga produziti sa JTG Daugherty vec ce najverovatnije voziti #9 Ford za Richard Petty Motorsports (ovo jos nije potvrdjeno, ali se nagadja).

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 2. avg. 2010. u 00:56h

Konacno pobeda u najjacoj seriji, Greg Biffle pobedio u Pocono.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 30. avg. 2010. u 02:26h

Nova pobeda za Ford danas u Nationwide seriji.

Pobedu je ostvario Boris Said, koji uopste nije NASCAR vozac, ali posto je trka bila ne-ovalna dobio je poziv koji nije odbio.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: 2010 sezona

Poruka od mirke » ponedeljak, 30. avg. 2010. u 10:29h

Lepo za cuti... ide na bolje
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 30. avg. 2010. u 16:46h

Tesko da je moglo na gore. :D
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: 2010 sezona

Poruka od mirke » ponedeljak, 30. avg. 2010. u 18:45h

cuti, uvek moze gore :D
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 3. okt. 2010. u 22:20h

Pobeda Forda danas u Kansasu sa vozacem Greg Biffle.

Generalno dobar dan za Ford koji je imao 5 automobila u Top 10.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. nov. 2010. u 00:50h

Ford za 2011 sezonu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 15. nov. 2010. u 00:21h

Pobeda Carl Edwards-a danas u Phoenixu. Treca pobeda za Ford u najjacoj seriji ove sezone.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2010 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 22. nov. 2010. u 06:24h

Ford je uspeo da pobedi poslednju trku u sezoni, pobeda Carl Edwards-a (ponovo) na Homestead Miami danas.

Ford je tako sezonu zavrsio sa samo 4 pobede, sto je izuzetno slab rezultat. Medjutim, krajem sezone Ford je debitovao novi motor koji se pokazao fantasticno (4 pobede u kratkom roku, nekoliko pol pozicija i jos gomila propustenih sansi za pobede) tako da ocekujem odlicnu sledecu godinu.

U generalnom plasmanu najbolje plasiran Fordov vozac je bio Carl Edwards (4. mesto); Matt Kenseth je zavrsio kao 5., a Greg Biffle kao 6.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“