Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nascar zanimljivosti

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 17. nov. 2023. u 01:53h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. nov. 2023. u 01:50h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 26. nov. 2023. u 15:57h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. dec. 2023. u 23:09h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. dec. 2023. u 15:22h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. dec. 2023. u 20:16h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. dec. 2023. u 23:36h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 29. dec. 2023. u 22:41h

Nesto zanimljivo - u NASCAR-ovoj meksickoj seriji (danas NASCAR Mexico, nekada NASCAR Corona) se takmicila i Mazda.

Verovatno jedini put da se Mazda takmici u bilo kojoj NASCAR seriji. Cak su uspeli da osvoje i titulu u 2012. sezoni sa vozacem Jorge Goeters.

Nisam siguran kad su izasli iz serije, ali su poceli da se takmice 2010. sezone i pobedili su 14 trka.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 30. dec. 2023. u 02:10h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 31. dec. 2023. u 16:23h

U 84. godini zivota je danas preminuo Cale Yarborough. Jedan od najboljih vozaca u NASCAR istoriji - osvojio je 3 titule (1976., 1977. i 1978.) i uz Jimmie Johnsona, jedini vozac u istoriji koji je osvojio 3 titule za redom. Verovatno je mogao da juri i 4. titulu za redom, ali posle sampionske 1978. sezone je odlucio da vozi samo delimicne sezone da bi proveo vise vremena sa familijom.

Pobedio je 83 trke u karijeri sto ga stavlja na 6. mesto vecne liste. Od 1959. do 1970. godine je bio jedan od retkih fabrickih vozaca, tj. nije vozio za privatni tim vec za fabricki tim (u njegovom slucaju Ford). Kada se Ford povukao iz NASCAR-a, imao je dosta uspeha sa timom Junior Johnson & Associates.

Citao sa njegovu biografiju, mnogo gotivan covek.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 2. jan. 2024. u 22:14h

Izgubismo legendu sporta zadnjeg dana 2023. godine.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » utorak, 9. jan. 2024. u 20:20h

Penske juri 3. uzastopnu titulu u 2024. sezoni.

Zanimljivo je da u celoj istoriji NASCAR-a samo nekoliko timova je to poslo za rukom.

1976-1978 Junior Johnson & Associates - sve Cale Yarborough.
1995-1998 Hendrick Motorsports - prvu Terry Labonte, preostale tri Jeff Gordon.
2006-2010 Hendrick Motorsports - sve Jimmie Johnson.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 10. jan. 2024. u 00:02h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. jan. 2024. u 14:38h

Definitivno zanimljiva prica ... Gde su neki NASCAR vozaci mogli da zavrse.

- Dale Earnhardt je imao ponudu da predje u Fordov tim Robert Yates Racing sredinom 1990-ih godina, ali ga je Ford na kraju odbio jer je Earnhardt bio zastitno lice Chevroleta. Posao je dobio Dale Jarrett.

- Jeff Gordon je imao ponudu Rousha pre nego sto je presao u Hendrick. Odbio je jer mu Jack Roush nije hteo dati Ray Evernhama za crew chiefa.

- Pre nego sto je Kyle Busch potpisao za Joe GIbbs Racing 2008. godine, tim je pokusao da dovede Dale Earnhardt Jr. Junior je odbio ponudu jer je ceo zivot vozio Chevrolete, a Gibbs je bas tada presao na Toyotu.

- Greg Biffle je imao ponudu da predje u Joe Gibbs Racing 2009. godine kada je Tony Stewart napustio tim. Biffle je odbio jer je tada imao najbolju sezonu u karijeri sa Roushom.

- Jamie McMurray je imao ponudu da predje u Penske kada se Rusty Wallace penzionisao. Odbio je jer je imao usmeni dogovor sa Roushom. Posao je na kraju dobio Kurt Busch, da bi McMurray zamenio Buscha u Roushu.

- Mark Martin je imao ponudu 1994. godine da napusti Roush i predje u Junior Johnson & Associates. Martin je odgobio, posao je dobio Bill Elliott. Tim je ugasen 2 godine kasnije zbog finansijskih problema.

- Naravno, ponuda koju je SHR poslao Kyle Larsonu, ali je Ford stopirao transfer 2 puta.

- Kevin Harvick je imao ponudu da predje u Red Bull.

- Juan Montoya i Ryan Newman su imali ponude da preuzmu #78 u Furniture Row pre nego sto je Martin Truex Jr dobio posao. Truex je na kraju osvojio titulu.

- Joey Logano je imao ponudu Rousha kada je imao samo 15 godina. Odbio je i ostao u Gibbsu. Takodje je imao i ponudu Michael Waltrip Racing nakon sto je izgubio posao u Gibbsu. Na kraju je presao u Penske.

- Kasey Kahne je imao ponudu SHR-a 2019. godine. Odustao je zbog zdrastvenih problema.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 14. jan. 2024. u 15:47h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. jan. 2024. u 14:53h

Jimmie Johnson ulazi u Kucu slavnih i dosta se prica o njemu ovih dana da li spada medju najbolje vozace u istoriji.

Na papiru bi svakako trebao da bude u top 5 vozaca svih vremena. Njegovih 7 titula, ukljucujuci 5 za redom, dele rekord sa Pettyjem i Earnhardtom. Njegove 83 pobede ga stavljaju na 6. mesto (zajedno sa Cale Yarboroughom) vecne liste. S tim sto njegova karijera jos uvek nije gotova - ako pobedi jos jednu trku, onda ce deliti 4. mesto sa Bobby Allisonom i Darrell Waltripom. Barem meni, njegov #48 Chevrolet sa Lowe's sponzorom je jednako kultan kao Pettyjev STP Plymouth i Earnhardtov Goodwrench Chevrolet.

Gledao sam Johnsona kako se trka jos od njegove karijere u tadasnjoj Busch seriji (danas Xfinity), tako da sam gledao njegovu Cup karijeru od prvog dana.

E sad, sta ga koci da stvarno bude u top 5 svih vremena ...

- Previse je "moderan" vozac. NASCAR publika je uglavnom starija i za njih je zivot stao kada je Dale Earnhardt poginuo. Bas zbog toga, ni jedan od modernih vozaca ne moze u isti kod sa Earnhardtom i Pettyjem.

- Cesti skandali sa varanjem. Tu nije Jimmie kriv, on je samo vozio auto, ali je njegov crew chief Chad Knaus mozda najveca varalica u istoriji NASCAR-a. Zato se cesto mogu cuti komentari "lako je bilo Johnsonu da pobedjuje kada mu je Cheating Chad dao ilegalni auto".

- Nacin bodovanja mu takodje ne ide u korist, jer je Johnson osvojio sve titule tokom sistema bodovanja playoff. Zato ljudi uvek kazu da su Petty i Earnhardt osvajali sampionate, a Johnson je osvajao playoffe.

- I mislim da se Johnson prerano penzionisao. Istina, zadnje 3 godine u NASCAR-u nisu bile bas najbolje za njegove standarde, ali to je isto bio period (2017., 2018. i 2019. sezone) kada je Chevrolet bio bas los i ni jedan vozac Chevroleta nije mnogo pobedjivao. Te 3 godine za redom ni jedan Chevrolet nije bio u finalu tako da su rezultati vise posledica krize Chevroleta nego Johnsonove voznje. Napustio je Hendrick, tj. presao u Indy bas u vreme kada je NASCAR promenio pravila i Chevrolet je opet poceo da dominira. Da je kojim slucajem nastavio da vozi od 2020. sezone pa na dalje, verujem da bi sada imao barem 10-ak pobeda vise.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 24. jan. 2024. u 16:04h

Ko bi rekao da je vec proslo 18 godina? Secam se kao da je juce bilo.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. feb. 2024. u 14:31h

Oglas - 2005 Dodge Charger koji je Rusty Wallace vozio na 2005 Daytoni 500.

https://bringatrailer.com/listing/2005- ... harger-16/

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. feb. 2024. u 18:32h

Martinsville Speedway je jedina aktivna staza na kojoj su se vozile trke od samog nastanka NASCAR-a. Staza je izgradjena 1948. godine, originalno kao dirt staza (asfaltirana 1955. godine) i od 1949. godine (kada je vozena prva Cup sezona) pa do danasnjeg dana tamo se voze Cup trke svake godine.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. feb. 2024. u 16:22h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 14. feb. 2024. u 00:30h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » sreda, 14. feb. 2024. u 15:58h

Na danasnji dan trkanje na superspeedways je postalo tesko sranje.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » subota, 17. feb. 2024. u 16:02h

U novoj dokumentarnoj emisiji "I Am Kevin Harvick", Harvick je otkrio neke zanimljive detalje iz karijere.

Poznato je da je Harvick pozuren u Cup nakon sto je Dale Earnhardt poginuo, ali on nije bio prvi izbor vec Rick Mast. Mast nije bio neki vozac - u 13-godisnjoj karijeri nikada nije pobedio ni jednu Cup trku i nikada nije zavrsio na boljem mestu od 18. u generalnom plasmanu. Sezonu pre pogibije Earnhardta je zavrsio kao 33. u generalnom plasmanu. Tek kada je Mast odbio je Harvick dobio posao.

Harvick isto prica o odlasku iz Childressa u SHR. Generalno se misli da je napustio Childressa jer mu se nije dopalo sto Childress promovise svoju unucad (Ty i Austin Dillon), ali Harvick kaze da to nije istina. Kaze da pravi razlog lezi u tome sto je sponzor Goodwrench izgubio "nadu u Harvicka" (iako je Harvick u svojoj zadnjoj sezoni u Childressu pobedio 4 trke i zavrsio na 3. mestu u generalnom plasmanu) i hteli su nekoga mladjeg. I onda se pojavio SHR koji je vec imao sponzore, a Harvick i Stewart su i ranije bili bliski prijatelji, tako da mu odlazak nije tesko pao.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. feb. 2024. u 03:09h

Daytona 500 se vozi svake godine jos od 1959. godine. Ako sutrasnja trka bude pomerena zbog kise (a sigurno hoce), evo nekih zanimljivosti na racun Daytone 500 i kise.

- Prve 53 Daytone 500 u istoriji su uvek vozene u zakazano vreme, sto znaci da ih kisa ni jednom nije stopirala.

- Dva puta je Daytona 500 pomerena za nedelju uvece umesto standardne nedelje popodne (2014. i 2021. godine).

- Dva puta je Daytona 500 pomerena za ponedeljak zbog kise (2012. i 2020. godine).

- 4 puta je Daytona 500 zavrsena pre vremena zbog kise:
--- 1965. godine, 133 od 200 krugova (pobednik Fred Lorenzen).
--- 1966. godine, 198 od 200 krugova (pobednik Richard Petty).
--- 2003. godine, 106 od 200 krugova (pobednik Michael Waltrip).
--- 2009. godine, 158 od 200 krugova (pobednik Matt Kenseth).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11318
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Nascar zanimljivosti

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. feb. 2024. u 14:54h

Talladega_500 piše:
subota, 17. feb. 2024. u 16:02h
U novoj dokumentarnoj emisiji "I Am Kevin Harvick", Harvick je otkrio neke zanimljive detalje iz karijere.

Poznato je da je Harvick pozuren u Cup nakon sto je Dale Earnhardt poginuo, ali on nije bio prvi izbor vec Rick Mast. Mast nije bio neki vozac - u 13-godisnjoj karijeri nikada nije pobedio ni jednu Cup trku i nikada nije zavrsio na boljem mestu od 18. u generalnom plasmanu. Sezonu pre pogibije Earnhardta je zavrsio kao 33. u generalnom plasmanu. Tek kada je Mast odbio je Harvick dobio posao.

Harvick isto prica o odlasku iz Childressa u SHR. Generalno se misli da je napustio Childressa jer mu se nije dopalo sto Childress promovise svoju unucad (Ty i Austin Dillon), ali Harvick kaze da to nije istina. Kaze da pravi razlog lezi u tome sto je sponzor Goodwrench izgubio "nadu u Harvicka" (iako je Harvick u svojoj zadnjoj sezoni u Childressu pobedio 4 trke i zavrsio na 3. mestu u generalnom plasmanu) i hteli su nekoga mladjeg. I onda se pojavio SHR koji je vec imao sponzore, a Harvick i Stewart su i ranije bili bliski prijatelji, tako da mu odlazak nije tesko pao.

Slika
Jos jedna zanimljivost na racun njegove karijere...

Harvick je potpisao za Childressa 2000. godine da vozi u tadasnjoj Busch seriji (danas Xfinity), ali u ovoj dokumentarnoj emisiji kaze da je imao i ponudu GIbbsa. Kaze da je izabrao Childress zato sto je zeleo da vozi za isti tim kao Dale Earnhardt. Posao u Gibbsu je dobio pokojni Jason Leffler.

Znaci malo je falilo da Harvick jednog dana vozi #11 umesto Hamlina ili #18 umesto Kyle Buscha da je kojim slucajem otisao u Gibbs.

Kako je samo istorija mogla da bude drugacija...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“