Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2019 sezona nova pravila

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » petak, 9. avg. 2019. u 19:56h

znaci stize Micigen. u junu je izdominiro Logano (pol+najvise krugova u vodjstvu+pobeda) iako se ja iskreno te trke ni ne secam.

Tale kolka je cena karte za xfinity trku a kolka za cup?
sta bi sa Andretijem hoce li ulaziti u Nascar?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » petak, 9. avg. 2019. u 20:15h

Pa eto za Xfiniti trku za Road America za par sedmica ja sam platio $50. Za Cup obicno budu oko $75-100 pa na vise.

Najveci problem nisu cena ulaznica vec cena svega drugoga. Imali su jedan dan analizu koliko kosta poseta tipicnoj trci za ljude koji ne zive u tom gradu (grad gde se trka desava). Najveci problem su cene hotela jer nece da ti iznajme sobu samo za 1 noc vec moras na 3-4+ noci. Pa cene hrane i pica na stazama, pa parking, suveniri ...

Za Andetti nisam cuo nista novo. Ali se ozbiljno prica da bi ovo mogla biti poslednja sezona Jimmie Johnsona.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od dule0911 » petak, 9. avg. 2019. u 21:01h

Ovo je povoljnost u odnosu na f1.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » petak, 9. avg. 2019. u 21:04h

Zeleo sam par puta da idem u Austin ili u Kanadu na F1 trku, ali zaista preskupo.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od dule0911 » petak, 9. avg. 2019. u 21:09h

F1 se isplati ako si iz tog grada, sve ostalo je dizanje cena u nebesa za taj vikend, smestaj pogotovo, mada ni karte nisu jeftine. Najjeftinije za Madjarsku je tipa 100e neko losije mesto i to da ss uzme karta u ovoj godini za sledecu. Pritom se najjeftinije rasprodaju izuzetno brzo. Plemicki sport.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od mbole » petak, 9. avg. 2019. u 23:54h

Khm... :)
Tu i tamo... moze se dobiti karta za trku od poslovnog partnera, koji ju je dobio "bem li ga kako, a i zabole me"...
Uklopi se poslovni put sa terminom trke, smestaj je negde posaleko od staze (u principu na redovnom kompanijskom odredistu), ali to ionako nije bitno, posto do staze stignes ovako ili onako...

Sve u svemu... nije bas prosto, ali je moguce :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » subota, 10. avg. 2019. u 00:29h

Na polu! :bravo:

Slika
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. avg. 2019. u 03:41h

Zadnjih godina Michigan je staza sa najvecim brzinama.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » subota, 10. avg. 2019. u 13:01h

kolke su sad brzine kad su 'ubili' snagu motora?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » subota, 10. avg. 2019. u 15:43h

Eto Keselowski je imao 190 mph ... Inace su isli do 205-206 mph pre toga.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. avg. 2019. u 04:51h

Austin Cindric opet pobedio u Xfiniti seriji, ovaj put u Ohio.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » nedelja, 11. avg. 2019. u 12:25h

NASCAR Watkins Glen ratings lowest in at least 20 years
While ratings have increased for several NASCAR races this season, the declines are starting to pile up.

Sunday’s NASCAR Cup Series race from Watkins Glen (N.Y.) averaged a 1.7 rating and 2.72 million viewers on NBCSN, down 26% in both measures from last year on the NBC broadcast network (2.3, 3.67M), and down 15% and 16% respectively from 2017 on NBCSN (2.0, 3.25M).

Chase Elliott‘s win ranks as the lowest rated edition of the race since at least 1999 and the least-watched since at least 2001. The previous lows were set in 2017.
Ne ide mi jedna stvar u vugla. Amerikanaca ima 327 miliona. A samo eto da zaokruzimo na 3 miliona je gledalo zadnju trku (iste brojke su i na prethodnim). Jel se meni cini ili je to jako malo ljudi za sport koji kazu da je drugi po popularnosti.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 11. avg. 2019. u 21:00h

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 00:23h

ne znam... ja sam pre par godina cito da je drugi-treci. a ovo je glasanje odredjenog broja ljudi. jel imas zvanicne brojke tv rejtinga?

meni je nestvarno da je evropski fudbal odnosno kako ga ameri zovu "soker" popularniji od Nascara.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 00:47h

Kevin Harvick pobedio u Michiganu.

Slika
kirbi piše:
ponedeljak, 12. avg. 2019. u 00:23h
ne znam... ja sam pre par godina cito da je drugi-treci. a ovo je glasanje odredjenog broja ljudi. jel imas zvanicne brojke tv rejtinga?

meni je nestvarno da je evropski fudbal odnosno kako ga ameri zovu "soker" popularniji od Nascara.
Mnogo toga se promenilo u zadnje vreme. Broj MLS timova je porastao sa 15 na 24 u zadnjih 10 godina uz jos 3 nova tima do 2021. Istovremeno NASCAR je u istom periodu spao sa ovoga na ovo (ovo je poredjenje na Bristolu danas i pre 10-ak godina).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 09:12h

https://www.reddit.com/r/MLS/comments/b ... v_ratings/


Why are TV Ratings So Important?

TV ratings are incredibly important to any sports league, and a TV deal is a main bloodline for a league. To put it frank – a big TV deal guarantees that a sports league will have great exposure, coverage, an audience, and profit.

Let’s put it in some perspective and get the TV dollar numbers from the NFL, America’s largest sports league. For the 2019 season, each individual NFL team gets $255 million from the NFL’s TV deal with CBS, FOX, ESPN, and NBC, and the amount increased from $99.9 million in 2010, or a growth rate of 150%. That is insane. This coincides with TV ratings reaching highs in 2014, teams getting new stadium deals, and the NFL greatly expanding its footprint worldwide; Europe and Latin America have become prime markets for the NFL to conquer, and they have done quite well too.

For more perspective, part of why the English Premier League formed in the first place was over TV contracts and broadcasting rights. How has that benefited the Premier League? A fuckton. A review by Deloitte in 2014 showed that during the 2012-13 season, the Premier League generated more revenue than any other soccer league in the world, at a total of £2.5 billion. Imagine that number in 2019, with the league being broadcast throughout the world and being more popular than ever.

So, what are the implications for Major League Soccer? The current MLS TV deal with FOX, ESPN, and Univision runs through 2022, and is paid a figure of $90 million per year. Compare this to the WNBA, which receives $12 million per year, or NASCAR’s TV deal, which is estimated to be worth up to $8 billion.

When you put it in this perspective, these are serious numbers. Imagine MLS getting a more lucrative TV deal; this could allow owners to spend more money, allocate more resources to make individual teams more visible, increase the cap league-wide, etc.

TV ratings lead to a bigger TV deal, which means more money for the league, and it means that the league will become bigger.

League Ratings Are Rather Low, Should This Be Concerning?

Yes and no.

Let’s put things in better context. Heading into 2015, Major League Soccer had averaged 200,000 viewers per game, which was a milestone for a burgeoning league. The increase in numbers (aided by the 2014 FIFA World Cup) allowed MLS to score a rather sweet TV deal. No longer would MLS be bumped to obscure networks such as Fox Soccer Channel or Galavision but would instead get exposure on ESPN/Fox Sports, alongside local broadcasters. Since then, MLS average ratings have consistently increased, and in 2018 the average for a game was 276,000.

Here’s where I think MLS fans are missing the forest from the leaves; MLS TV ratings should not necessarily be compared to any other American sport (NFL, NBA, MLB, NASCAR), or even another league (EPL & Liga MX, which have more money to spend anyway, and have a stronger established viewing base). Rather, we need to look at average league ratings throughout the years and make the comparison there.

Because MLS has been able to: a) consistently increase its TV ratings b) expand into new markets with teams that are immediately popular c) stay stable and profitable – this indicates that MLS is going to potentially have a sweet TV deal come 2022. ESPN, Fox, and Univision didn’t sign off on that deal in 2015 and expecting NFL-like numbers or even EPL/Liga MX numbers; they knew that this was a very long-term investment, and that the numbers will grow over time. The 2020s will not only give MLS much larger viewer numbers, but the 2026 FIFA World Cup will provide a huge potential boon. This can only further help the league negotiate a bigger TV deal.

In an even more positive sign, terrestrial FOX broadcasts averaged 988,000 in 2018, which is a great number given the context of the league’s history on television. I also wonder whether the networks have internal numbers which show better numbers than Nielsen indicates.

One final thing that I should note – the 2015 MLS TV deal was signed when Atlanta, Los Angeles FC, and Minnesota had not yet entered the league; all of these teams are in major media markets, so we can only assume that a future TV deal will take this into consideration. Also remember that Austin, Miami, and Nashville will be in the league before that contract is negotiated, in addition to Sacramento and St. Louis likely being in the league by 2022. (Other note – I figure Detroit, despite its stadium issues, has this in its favor, and I suspect MLS is trying to get a team in Detroit no matter what)

That doesn’t mean that things are all peaches and roses; MLS being unable to consistently get a true national audience interested in a game, its lack of reach in some TV markets (Detroit, St. Louis, etc.) or irrelevance in others (Boston, Chicago, New York) are all issues the league needs to work out. While an MLS game may never beat out even the worst NFL match-up, MLS should be looking to come close to numbers posted by Liga MX or the English Premier League (which are both foreign); to not even come that close isn’t comforting.
a ovde opet drugacije pise, da je MLS 2017 prihod 851 mil. $ a Nascara 660. :wtf:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_p ... by_revenue
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 16:33h

Mislim da je dobar deo tih NASCAR-ovih ugovora na snazi jos iz perioda kada je NASCAR bio bas popularan, kada nisu imali problema da napune staze. Ali nema sumnje da su danas tribine punije na MLS utakmicama nego na NASCAR trkama (sa izuzetkom nekoliko njih, kao sto su zadnje 2 trke u sezoni).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 18:53h

ok ali jedno je tribine a drugo tv rejting. po ovome gore sa redita tv rejting je na strani Nascara.

a sto se tice tribina MLS je prosle godine generiso 21,873 prosecno po utakmici i 8,552,503 ukupno. za Nascar nisam jos nasao. Ali treba imati u vidu da je utakmica u MLS-u 391 a u Nascaru 36.
Poslednja izmena: kyle, na dan ponedeljak, 12. avg. 2019. u 20:30h. Ukupno izmenjeno 1 put.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 19:50h

Bilo kako bilo, popularnost NASCAR-a bas pada i to velikom brzinom i mislim da je tu kriv sam NASCAR. Toliko su se trudili da privuku novu publiku i pri tom zaboravili na publiku koja ih je originalno proslavila. A isto se odnosi na originalne staze koje su ugasili (North Wilkesboro, Rockingham, itd.).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. avg. 2019. u 16:33h

Sta mislis hoce li Jimmie Johnson u penziju na kraju sezone? 44 godine, poslednji put je pobedio jos u junu 2017. godine na Doveru.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » utorak, 13. avg. 2019. u 17:45h

to samo on zna.
Here are the full week sports ratings for Monday July 29 through Sunday August 4, 2019. Eligible programs include sporting events on broadcast and cable networks (minimum audience size 300K P2+ live+same day). Programs are grouped by sport and ranked within each sport by P2+ audience size.

Slika

Votkins Glen je bio gledaniji od klasika Boston/NY Jenkiz, golfa, i "sokera" MLS.


a evo i za proslu nedelju 5-11 avgusta

Slika

Micigen prvi.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 13. avg. 2019. u 18:27h

Bio je verovatno gledaniji zato sto ima jedna jedina trka tokom cele sedmice, a u MLB recimo svaki tim igra minimalno 5-7 utakmica. "Derbi" Red Sox - Yankees nije isto sto i kod nas derbi, jer Red Sox - Yankees igraju 20 puta medjusobno (plus playoffs) svake sezone.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » sreda, 14. avg. 2019. u 13:22h

nisam bas razumeo zasto je Buba Valas istetovirao 'Kinga'?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » sreda, 14. avg. 2019. u 16:24h

Prica se da ce Christopher Bell zameniti Erika Jonesa u #20 timu sledece sezone. Gibbs mora da ubaci Bella u Cup jer je previse dobar da bi vozio Xfiniti. Druga opcija je da vozi godinu-dve za Leavine Family Racing pre nego sto se otvori prilika u nekom Gibbs timu.
David Ragan odlazi u penziju na kraju sezone. To znaci da ce Stewart-Haas verovatno ubaciti Cole Custera u #38 tim posto je Clint Bowyer blizu da produzi ugovor na jos godinu dana u #14 timu.

Ragan mi nikad nije bio nesto poseban vozac. Dosao je kao velika nada da zameni Mark Martina u #6 timu, ali je bas malo pokazao. Pamtim ga jedino po tome sto je na Talladegi doneo prvu pobedu za Front Row Motorsports.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » četvrtak, 15. avg. 2019. u 08:45h

I am Indy 8)

Odgovori

Povratak na „Nascar“