Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2024. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. maj 2024. u 15:17h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 20. maj 2024. u 18:33h
Zanimljiva analiza za SHR. Vozaci kazu da nemaju pojma sta se desava i niko im nista ne govori. Gragson i Berry kazu da nisu sigurni do kada ce imati posao. Briscoe kaze da jos nije dobio dozvolu da pregovara sa drugim timovima za sledecu sezonu - njegov ugovor je team option sto znaci da SHR odlucuju da li ce ugovor biti produzen za sledecu sezonu.

Zaposleni su ranije pricali da ne pamte kada su zadnji put videli Tony Stewarta jer vecinu vremena provodi sa NHRA timom.

https://www.foxsports.com/stories/nasca ... ain-future

Slika
Jutros su imali analizu na racun ovoga.

Sta ce biti sa SHR bi trebali da znamo do kraja juna najkasnije. To se odnosi na to koje ce aute koristiti u 2025. sezoni i koliko ce timova imati sledece sezone.

Fox kaze da im je pricao "blizak izvor" da planiraju da prodaju minmalno 2 chartera. Bas zbog toga sto je cak 2 chartera odjednom ponudjeno - samim tim su srozane i cene, ocekuje se da ce vrednost svakog chartera biti izmedju $20-30 miliona. To je daleko manje nego sto je Spire platio za charter prosle godine ($40 miliona).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » utorak, 21. maj 2024. u 17:34h

Slika

i busch zeli voziti indy 500
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. maj 2024. u 21:00h

Karijera Buscha ide polako silaznim putem. Ove sezone se ne vidi. Nije se nesto video ni prosle sezone iako je pobedio 3 trke. Onaj skandal sa Stenhouse u nedelju je pokazao kakva mu je ova sezona.

Ispostavilo se da je odluka Gibbsa da ga pusti da ode bila ispravna.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 22. maj 2024. u 02:02h

Zanimljiva prica na racun Childressa je ta da bi se Austin Dillon mogao povuci od voznje na kraju sezone i voditi tim iza zatvorenih vrata, u sustini da vodi poslovnu i takmicarsku stranu tima kao predsednik RCR-a.

Pretpostavljam da bi ga onda zamenio Austin Hill u #3 timu. Hill vec par godina vozi za Childressa u Xfinity i dosta je uspesan.

Dillon u proslosti i nije bio los, obicno je bio vozac za 10-15. mesto, pobedjivao bi trke sa vremena na vreme i uglavnom se plasirao u playoff. Ali prosle sezone je zavrsio tek kao 29. u generalnom plasmanu, ove sezone je trenutno 31.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 22. maj 2024. u 14:00h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 22. maj 2024. u 17:03h

Stenhouse kaznjen sa $75.000, jedan crew chief suspendovan na 8 trka, drugi crew chief na 4 trke, Stenhouseov cale banovan sa trka na neodredjeno vreme.

Busch ili njegov tim nisu dobili nikakve kazne, sto je smesno jer je njegovo namerno slupanje Stenhousea uzrokovalo ceo slucaj.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 22. maj 2024. u 21:36h

Novi dan, novi rumor za Stewart-Haas Racing.

Danasnja prica kaze da ce SHR prodati 2 chartera, a onda se udruziti sa Front Row, cime bi nastao novi tim sa 4 vozaca jer bi onda imali 4 chartera.

Ista prica kaze da bi Briscoe napustio SHR i presao u Wood Brothers da vozi #21 umesto Burtona. Novonastali Front Row-SHR (verovatno bi dobio novo ime) bi onda od vozaca imao Gillilanda, Berryja, Gragsona i ko god da zameni McDowella.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 23. maj 2024. u 23:11h

Atlantic danas pise da SHR trenutno pregovara da proda sva 4 chartera i da se uopste ne takmici sledece sezone. Interesovanje da kupe chartere su pokazali Front Row, Trackhouse i 23XI.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 23. maj 2024. u 23:22h

vec sam bio rekao da je stjuartu najpametnije da izadje. covek se bavi NHRA-a
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2024. u 01:45h

NASCAR je daleko prestiznije takmicenje i samim tim je tamo i zarada veca. Napustiti NASCAR da bi se fokusirao na NHRA je prelazak sa konja na magarca.

Ali naravno tim ne moze da se vodi iz fotelje. Sam Harvick je pricao o ovome nedavno kada je rekao da je Rick Hendrick non-stop uz tim cak i za vreme ne-takmicarske trke kao sto je all-star, dok ne pamti kada je Tony Stewarta video zadnji put.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2024. u 04:47h

Novi poslovni centar 23XI. U toj zgradi se vodi poslovni centar, prave i testiraju auti, itd.

Ovde ima video unutra, izgleda impresivno.

https://x.com/AlanCavanna/status/1793737965195411577

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » petak, 24. maj 2024. u 14:15h

Talladega_500 piše:
petak, 24. maj 2024. u 01:45h
NASCAR je daleko prestiznije takmicenje i samim tim je tamo i zarada veca. Napustiti NASCAR da bi se fokusirao na NHRA je prelazak sa konja na magarca.

Ali naravno tim ne moze da se vodi iz fotelje. Sam Harvick je pricao o ovome nedavno kada je rekao da je Rick Hendrick non-stop uz tim cak i za vreme ne-takmicarske trke kao sto je all-star, dok ne pamti kada je Tony Stewarta video zadnji put.
samo sto Toni posle odlaska Harvika gubi novac.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2024. u 15:45h

kyle piše:
petak, 24. maj 2024. u 14:15h
samo sto Toni posle odlaska Harvika gubi novac.
Odakle ti ta informacija?

Ne demantujem da SHR danas gubi novac, ali otkud ti to da nije gubio novac dok je jos Harvick bio tamo? Sam Jeff Gordon je rekao da Hendrick nije vec godinama ostvario profit. Ako Hendrick nije u stanju da posluje sa profitom, onda mozes zamisliti kakva je situacija sa drugim timovima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2024. u 18:49h

Atlantic takodje pise da razlog zasto NASCAR i timovi jos uvek nisu postigli novi dogovor oko chartera lezi u tom sto NASCAR hoce da smanji maksimalni broj timova.

Prema sadasnjim pravilima, svaki tim moze imati do 4 auta na trci. NASCAR zeli da taj broj smanji na 3.

Trenutno samo tri tima imaju 4 auta - Hendrick, Gibbs i SHR, s tim sto SHR sledece sezone sigurno nece imati 4 tima. Hendricku i Gibbsu bi bilo dozvoljeno da zadrze 4 tima jer su ih imali i ranije, ali nikome vise u buducnosti to ne bi bilo dozvoljeno.

Ne znam koliko je ova vest tacna. NASCAR i ovako ne moze da popuni svih 40 pozicija na stazi, nema mi mnogo logike da jos limitiraju broj vozaca jer bi ih onda bilo jos manje na stazama.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » petak, 24. maj 2024. u 20:58h

Talladega_500 piše:
petak, 24. maj 2024. u 15:45h
kyle piše:
petak, 24. maj 2024. u 14:15h
samo sto Toni posle odlaska Harvika gubi novac.
Odakle ti ta informacija?

Ne demantujem da SHR danas gubi novac, ali otkud ti to da nije gubio novac dok je jos Harvick bio tamo? Sam Jeff Gordon je rekao da Hendrick nije vec godinama ostvario profit. Ako Hendrick nije u stanju da posluje sa profitom, onda mozes zamisliti kakva je situacija sa drugim timovima.
pa eto ako je hendrik 'na nuli' onda je toni jasno u minusu
pa vidis da prodaju dva auta. nego sta nego gube novac.
secas se kad je roush imao 5 auta. Pet. a sada samo dva. i gde su?
kad pogledas timovi sa najvise auta su i najbrzi. vise auta, vise podataka, razmena set-upa informacija itd.

Hendrik i Gibs - 4

Penske - 3

SHR sledece godine 2 tim vec tone.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. maj 2024. u 21:21h

NASCAR se mnogo promenio od kada je Roush imao 5 puta. To je bilo pre 20 godina i u to vreme sponzora je bilo ko mrava i bilo je mnogo novca u sportu. O tome je Hamlin pricao na svom podcastu nedavno. Danas ne samo sto nema mnogo sponzora vec i oni sponzori koji jos uvek jesu u sportu trose daleko manje novca nego ranije.

Zato je NASCAR i predstavio novi auto i limitirao testiranje - da ustedi timovima na novcu. Ovaj sadasnji auto je krs prema onim prethodnim autima, i po pitanju trkanja i po pitanju bezbednosti, ali je trebao biti jeftiniji za takmicenje.

Roush je prosle godine sa 2 auta imao oba vozaca u top 8. 23Xi je isto sa 2 auta imao oba vozaca u top 10.

Problem SHR-a nije u sponzorima (nasli su sponzore za svakog vozaca svake trke ove sezone) vec to sto je Tony potpuno nezainteresovan za NASCAR. Pad SHR-a je i poceo kada je Tony kupio tim u NHRA i poceo da svu paznju da obraca na NHRA. NHRA je velika stepenica ispod NASCAR-a tako da ne znam zasto je to uradio, osim ako ga NHRA samo vise interesuje.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » subota, 25. maj 2024. u 09:40h

pa sad ako se ne varam jedan proizvodjac proizvodi sasije za sve timove. nascar je spec serija u tom pogledu. jedino sto ih razlikuje su motori.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 25. maj 2024. u 14:58h

Motori i "setup" naravno. Hendrick i Gibbs imaju tehnologiju da znaju i najmanji detalj, sto nema recimo neki mali tim.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 25. maj 2024. u 19:21h

Talladega_500 piše:
petak, 24. maj 2024. u 18:49h
Atlantic takodje pise da razlog zasto NASCAR i timovi jos uvek nisu postigli novi dogovor oko chartera lezi u tom sto NASCAR hoce da smanji maksimalni broj timova.

Prema sadasnjim pravilima, svaki tim moze imati do 4 auta na trci. NASCAR zeli da taj broj smanji na 3.

Trenutno samo tri tima imaju 4 auta - Hendrick, Gibbs i SHR, s tim sto SHR sledece sezone sigurno nece imati 4 tima. Hendricku i Gibbsu bi bilo dozvoljeno da zadrze 4 tima jer su ih imali i ranije, ali nikome vise u buducnosti to ne bi bilo dozvoljeno.

Ne znam koliko je ova vest tacna. NASCAR i ovako ne moze da popuni svih 40 pozicija na stazi, nema mi mnogo logike da jos limitiraju broj vozaca jer bi ih onda bilo jos manje na stazama.

Slika
Danas je i Jayski preneo ovu pricu, da ce timovima biti ograniceno samo 3 chartera.

Najvise se buni Trackhouse koji ima 4 vozaca za sledecu sezonu (Chastain, Suarez, SVG i Smith).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 25. maj 2024. u 23:04h

Sports Business Journal tvrdi da su svi vozaci SHR-a dobili dozvole da pregovaraju sa drugim timovima. Sto u teoriji znaci da SHR nece postojati sledece sezone.

Chase Briscoe se najcesce dovodi u vezu kao novi vozac #21 Wood Brothers gde bi zamenio Harrison Burtona.

Noah Gragson isto ima interesovanje, jer je popularan, a ove sezone belezi mnogo bolje rezultate nego sto se ocekivalo.

Josh Berry i Ryan Preece ce najverovatnije nazad u Xfinity, ne vidim koji Cup tim bi ih potpisao.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 26. maj 2024. u 22:57h

Larson propusta pocetak Coca-Cola 600, mozda i vise, zavisno kada Indianapolis 500 zavrsi i koji rezultat zabelezi. Umesto njega trku ce voziti Justin Allgaier.

NASCAR pravila kazu da se rezultat pripisuje vozacu koji pocne trku bez obzira ko je zavrsi. Samim tim Larsonu se rezultat sa Coca-Cole 600 nece pripisati cak i ako je zavrsi, znaci pripisivace se da nije vozio trku.

To znaci da ce morati da dobije waiver od NASCAR-a za playoff. Ne sumnjam da ce ga dobiti iako ne bi trebao da ga dobije jer nije propustio trku zbog bolesti ili povrede - doneo je odluku da je propusti da bi vozio drugo takmicenje.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1700
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 27. maj 2024. u 11:41h

pa ne bi on to uradio da nije bio siguran da ce mu nascar dozvoliti. naravno da je prvo njih pitao da li sme.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 27. maj 2024. u 14:36h

kyle piše:
ponedeljak, 27. maj 2024. u 11:41h
pa ne bi on to uradio da nije bio siguran da ce mu nascar dozvoliti. naravno da je prvo njih pitao da li sme.
Kao sto rekoh - ne sumnjam da ce dobiti waiver jer je ipak Hendrickov vozac. Poenta mog komentara je da ne bi trebao da dobije waiver jer nije propustio trku zbog nekog nekontrolisanog razloga (povreda ili slicno) - propustio je trku jer je doneo odluku da se trka negde drugo umesto u NASCAR-u.

Za to se waivers ne bi trebali davati jer bi onda svaki vozac koji pobedi jednu trku u regularnom delu sezone (i samim tim plasira se u playoffs) mogao da bira da preskace trke da bi vozio negde drugo. Onda su mogli dati waiver i SVG prosle sezone nakon sto je pobedio Chicago Street - jer je preostalih 25 trka iz regularnog dela sezone odlucio da vozi drugo takmicenje (Supercars).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 27. maj 2024. u 17:43h

Sinoc je vozeno samo 249 od 400 krugova zbog kise.

Nije mi bas jasno sta se na kraju desilo - trka je stopirana u oko 7 uvece zbog kise. I onda su proveli naredna 2 sata da osuse stazu i taman kada su je osusili - proglasili su trku gotovom. Gde je logika? Posebno sto je danas Memorial Day, niko ne radi tako da nisu morali da zure da zavrse trku sto brze.

"Pobedio" je Bell, njegova 2 pobeda u sezoni. Steta za Keselowskog jer je bio brzi, da je trka trajala jos 10-ak krugova Keselowski bi ga prestigao.

Keselowski u 4 od zadnjih 6 trka je zavrsio kao 1. ili 2.

Allgaier zavrsio kao 13. menjajuci Larsona.

Berry drugi uzastopni top 10.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11546
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 27. maj 2024. u 21:20h

Penske se bas muci ove sezone. Blaney 12., Logano 17., Cindric 20. u generalnom plasmanu.

Jeste da ceo Ford ima bas losu godinu, ali opet u ovih 14 trka - Blaney 4 top 5, Logano i Cindric po 1. Da danas krece playoffs Logano se ne bi ni plasirao u playoffs sto mu se nikada nije desilo od kada je dosao u Penske pre 12 sezona.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“