Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. apr. 2021. u 16:44h

Planiras li da gledas otvaranje Indy sezone u subotu? Nisam ljubitelj open-wheel trkanja, ali cu gledati zbog Johnsona i McLaughlina.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 15. apr. 2021. u 20:01h

U nedelju je trka u 21:00 (u isto vreme kad i Ricmond)

Ne planiram nista, Ricmond je staza kraca od milje i ne privlaci me a Indy bi mozda mogao pogledati ako ne budem gledao nesto drugo. Uglavnom JJ ce biti slab a McLaughlin nece do postolja mozda ni u top 10. Od tih novih Grozan ce se najbolje snaci.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. apr. 2021. u 20:13h

Ne ocekujem ni ja nesto mnogo od Johnsona i McLaughlina, ali opet ce mi biti drago da ih vidim na stazi. Richmond trku u Cup cu DVR i gledati kasnije. I tako mi je bitnije da gledam Truck trku na Richmondu u subotu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 15. apr. 2021. u 20:34h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 15. apr. 2021. u 20:13h
I tako mi je bitnije da gledam Truck trku na Richmondu u subotu.
Zbog nekog posebno?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. apr. 2021. u 21:32h

Ima ih vise.

Tanner Gray i Hailie Deegan su oboje Fordovi vozaci u razvoju.

Zane Smith i Sheldon Creed imaju dobre sanse da stignu do Cup-a i da budu buducnost Hendricka. Creed je trenutno bolji, ali je Smith talentovaniji.

Mislim da ni John Hunter Nemechek nije zavrsio svoju Cup karijeru iako je odlucio da se vrati u Truck posle godinu dana u Front Row u Cupu.

Od Toyotinih vozaca, Ben Rhodes je veliki talenat. Ty Gibbs je verovatno sledeci Kyle Busch - izuzetno dobar i talentovan vozac, ali nema "lepo ponasanje" koje ce ga verovatno cesto dovoditi u probleme.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » četvrtak, 15. apr. 2021. u 21:47h

Ja sam mislio pratiti zbog Diganove ali slaba je. Od ovih sto si nabrojao interesantan mi je Ty Gibs.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 15. apr. 2021. u 21:54h

Deegan zapravo vozi mnogo bolje nego sto rezultati pokazuju. U vecini trka je obicno u top 15, sto nije lose s obzirom da je rookie koji vozi za nizerazredni tim. Problem za nju obicno bude sto u finisu trka bude u sudaru i onda zavrsi na losoj poziciji. Da je kojim slucajem izbegla te sudare bila bi mnogo bolje plasirana u generalnom plasmanu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 02:50h

Jos jedna mlada zvezda ce debitovati u Cupu na Talladegi. Harrison Burton ce voziti #96 Toyotu za Gaunt Brothers Racing.

Burton se cesto spominje kao potencijalni naslednik Denny Hamlina u #11 timu posto Hamlin pokazuje godine. Vozi za Gibbsa u Xfinity, prosle sezone je pobedio 4 trke. Njegov cale Jeff Burton je bio veoma uspesan vozac tokom 1990-ih i 2000-ih godina za Roush Fenway i Richard Childress Racing.

Slika

Slika
Jedan od najboljih finisa prosle sezone, kada je Burton nadoknadio veliki zaostatak u zadnjih nekoliko krugova u pobedio u Texasu.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » petak, 16. apr. 2021. u 14:28h

Znam mu caleta ali daleko od toga da je bio narocito uspesan.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 15:19h

21 pobeda, 8 puta u top 10 u poenima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » petak, 16. apr. 2021. u 16:44h

Talladega_500 piše:
petak, 16. apr. 2021. u 15:19h
21 pobeda, 8 puta u top 10 u poenima.
Bez naslova

On je kao Junior samo sto se ne preziva Junior
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 16:54h

Eh sad, pa nije titula jedino merilo ko je uspesan, a ko nije. Ima i Alan Kulwicki titulu pa sigurno nije uspesniji nego Mark Martin, Junior Johnson, Denny Hamlin i gomila drugih vozaca koji nemaju titule.

Burton je daleko od Juniora. Junioru su uvek sva vrata sa dobrim autima i skupocenim sponzorima bila otvorena zbog prezimena. A Burton se ocajnicki morao boriti za svaki posao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » petak, 16. apr. 2021. u 18:08h

Ja poredim Burtona i Juniora jer imaju slican skor (Junior cak malo bolji) a znam kolko cenis Juniora :) Tako da...
Talladega_500 piše:
petak, 16. apr. 2021. u 16:54h
Eh sad, pa nije titula jedino merilo ko je uspesan, a ko nije. Ima i Alan Kulwicki titulu pa sigurno nije uspesniji nego Mark Martin, Junior Johnson, Denny Hamlin i gomila drugih vozaca koji nemaju titule.
Hoces da kazes da Martin sve svoje pobede ne bi dao za titulu. Gresis. Kulwicki je poznat vozac ja iako tada nisam gledao cuo sam sve najbolje o njemu. Za Martina to nisam cuo.

Cini mi se da sam cuo da bi Kulwicki bio najbolji vozac da nije poginuo u avionskoj nesreci.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 18:35h

Ne gledam samo broj pobeda i/ili titula da bi cenio vozace. Burton i Junior imaju isti broj pobeda - ali je Junior kroz celu karijeru imao medju najbolje aute i najskuplje sponzore. Burton nije. Isti razlog zasto smatram da je recimo Janet Guthrie daleko bolja nego Danica Patrick iako Patrick je statisticki uspesnija.

Kulwicki je poznat zbog nacina na koji je umro i zbog nacina na koji je osvojio titulu (samo zato sto je vodio 1 krug vise nego Bill Elliott u zadnjoj trci). Da je danas medju zivima bio bi zaboravljen isto kao recimo Benny Parsons i ostali slicni vozaci koji su zalutali do titule.
Kulwicki je imao 39 godina kada je umro, samo 5 pobeda u karijeri, sumnjam da bi imao vise od 10-15 pobeda ukupno cak i da nije poginuo, jer je Ford tokom 1990-ih godina uglavnom zaostajao za Chevroletom, a nestali su takvi owner-operated timovi. A Kulwicki nikada ne bi vozio za nekog drugog.

Davey Allison je taj koji bi verovatno postigao mnogo da nije umro, ali Kulwicki je verovatno dostigao vrhunac karijere pre nego sto je umro.

Martin nije poznat i nisi cuo sve najbolje o njemu? Jel ti to ozbiljno?
Ako nisi gledao - velika preporuka. Paralelno prati karijeru dva vozaca - Dale Earnhardta i Michael Waltripa. Waltrip je vozio za Earnhardtov DEI tim kobnog dana 2001. godine kada je Earnhardt poginuo, i pobedio 2001 Daytonu 500. Jedna od boljih dokumentarnih emisija na temu NASCAR-a.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » petak, 16. apr. 2021. u 20:10h

Talladega_500 piše:
petak, 16. apr. 2021. u 19:24h
Ne gledam samo broj pobeda i/ili titula da bi cenio vozace. Burton i Junior imaju isti broj pobeda - ali je Junior kroz celu karijeru imao medju najbolje aute i najskuplje sponzore. Burton nije. Isti razlog zasto smatram da je recimo Janet Guthrie daleko bolja nego Danica Patrick iako Patrick je statisticki uspesnija.

Kulwicki je poznat zbog nacina na koji je umro i zbog nacina na koji je osvojio titulu (samo zato sto je vodio 1 krug vise nego Bill Elliott u zadnjoj trci). Da je danas medju zivima bio bi zaboravljen isto kao recimo Benny Parsons i ostali slicni vozaci koji su zalutali do titule.
Kulwicki je imao 39 godina kada je umro, samo 5 pobeda u karijeri, sumnjam da bi imao vise od 10-15 pobeda ukupno cak i da nije poginuo, jer je Ford tokom 1990-ih godina uglavnom zaostajao za Chevroletom, a nestali su takvi owner-operated timovi. A Kulwicki nikada ne bi vozio za nekog drugog.

Davey Allison je taj koji bi verovatno postigao mnogo da nije umro, ali Kulwicki je verovatno dostigao vrhunac karijere pre nego sto je umro.

Martin nije poznat i nisi cuo sve najbolje o njemu? Jel ti to ozbiljno?
Covek nema titulu tako da po meni ne moze u isti kos sa nekima. Svima je njima prvi cilj osvojiti naslov. Ako to ne uspeju njihova karijera se smatra neuspesnom (ne u finansijskom smislu tu mogu dici lepu lovu)

Da Kulwicki je bio pred zalaskom karijere ipak je to neki drugi vozac za kog su rekli da bi bio najbolji.

Sto se tice Burtona i Juniora, Junior ima malo vise pobeda (26-21) i zajednicki im je najbolji plasman (3rd). A to ko je imao bolje uslove je ovde irelevantno. Ako ti cenis Burtona vise zasto onda nije postigao vise od Juniora? Junior je uspeo zbog prezimena zasto Burton nije uspeo zbog talenta?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 20:22h

Ne slazem da je titula ta koja odlucuje da li je neko uspesan ili ne. Mnogi izuzetno uspesni sportisti nikada nisu osvojili titule pa to ne umanjuje koliko su imali uspesnu karijeru. Eto recimo Karl Malone, mozda u top 5 igraca u istoriji NBA iako nema titulu. Ili neki vozaci su osvojili samo 1 titulu iako su bili medju najboljima po nekoliko decenija (Bobby Allison recimo).

Uslovi i oprema irelevantni? Kako mozes reci to, pa za mene su to presudne stvari. Zar bi Richard Petty ili Dale Earnhardt ili JImmie Johnson osvojili po 7 titula da nisu imali jake uslove i opremu?

Objasnio sam gore zasto Burton nije uspeo vise od Juniora - auto i sponzor. Junior je imao ubedljivo najbogatijeg sponzora u NASCAR-u, a sa bogatim sponzorima stizu i pare i samim tim mozes kupiti najbolju opremu. Plus je Hendrick uvek bio bolji tim od Rousha. Roush je sve karte tokom 1990-ih godina uvek bacao na #6 tim (Mark Martin), a #99 (koji je vozio Burton) je uvek bio sporedni. Dok je Junior kroz celu karijeru uvek dobijao najbolje uslove i to nikad nije znao da iskoristi.

Nije isto kad neko danas zavrsi kao 25. vozeci Gibbsovu Toyotu i vozeci Wareov Ford ... Valjda mozes povuci paralelu.
Konacno imam malo slobodnog vremena za igrice. Narucio sam, stize sutra. Javljam utiske.

Slika
Stigli danas ... ukljucujuci i ARCA Toyota tvoje ljubimice.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » petak, 16. apr. 2021. u 22:43h

Uslovi i oprema irelevantni? Kako mozes reci to, pa za mene su to presudne stvari. Zar bi Richard Petty ili Dale Earnhardt ili JImmie Johnson osvojili po 7 titula da nisu imali jake uslove i opremu?
Zar nisu zasluzili? To je Nascar tu imas nekoliko top timova nije to F1 gde samo jedan tim pobedjuje. Tako da Burton da je zaista nesto valjao izborio bi se za mesto odnosno neko bi ga primetio i kupio. Ali on je bio slab ja ga tako pamtim. Isti kao Junior samo sto se preziva Burton.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 16. apr. 2021. u 22:53h

Ako su price kada su poceo da pratis NASCAR istinite, onda si mogao da gledas Burtona tek pri kraju karijere kada je presao u Childressa. Nisi ga gledao kada je bio na vrhuncu karijere tokom 1990-ih godina.

NASCAR tokom 1990-ih godina nije funkcionisao kao danas, nije bilo da timovi imaju po 4 vozaca + satelitske timove. Evo sad sam proverio recimo 1995. sezonu - od 37 timova koji su se takmicili full-time samo Hendrick (3) i Roush (2) su imali vise od 1 vozaca.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 17. apr. 2021. u 10:26h

Hendrik i Roush bili jedini top timovi 90-tih?

Tacno Burtona sam gledao pri kraju tek.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 17. apr. 2021. u 16:10h

Nisu bili jedini top timovi tokom 1990-ih vec su top timovi uglavnom imali samo po 1 vozaca, a ako su imali vise onda su dobijali otpatke. Tada je bilo isti broj top timova kao i danas, ali su kao sto rekoh imali samo po 1 vozaca. TI gore kazes "da je Burton nesto valjao neko bi ga kupio". Hendrick je imao Gordona i Labontea, Childress je imao Earnhardta, Elliott je vozio za sopstveni tim, Penske je imao Wallacea, Roush je imao Martina ... Znaci sva mesta u najjacim timovima su bila popunjena. Burton nije bolji od nijednog od spomenutih vozaca, ali je opet tokom 1990-ih godina redovno bio u top 10.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. apr. 2021. u 15:50h

Pitam se hoce li Kyle Busch Motorsport vise poceti da se takmici i u Xfinity i jednog dana u Cup? Zaista su dominantni u Truck seriji, gledao sam juce trku, njegove Toyote na kraju 1., 2. i 4.

Znam da su se pre par godina probali takmiciti jednu sezonu u tadasnjoj Nationwide/Xfinity bez mnogo uspeha. Kyle po prvi put je vozio sezonu bez pobede, a Kurt Busch pobedio 1 trku. Na kraju sezone je taj tim postao deo Gibbs.

Plus, Kyle Busch je ekspert za pronalazenje mladih talenata. Erik Jones, Christopher Bell, William Byron, Noah Gragson, Bubba Wallace i jos mnogi drugi - svi su zapoceli karijeru kod Buscha.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 18. apr. 2021. u 21:26h

Talladega_500 piše:
nedelja, 18. apr. 2021. u 15:50h


Plus, Kyle Busch je ekspert za pronalazenje mladih talenata. Erik Jones, Christopher Bell, William Byron, Noah Gragson, Bubba Wallace i jos mnogi drugi - svi su zapoceli karijeru kod Buscha.

Otkud sad Baba talenat hahahaha
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. apr. 2021. u 22:32h

Bubba je bio veliki talenat dok je vozio Trucks. Samo sto to nikada nije uspeo da prebaci i na vece serije.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 19. apr. 2021. u 02:55h

Nece ova sezona biti dobra za Johnsona. Ne znam sta mu je trebalo da ode u Indy. Bez obzira sto je samo senka nekadasnjeg vozaca, i dalje mislim da je mogao da nadje mesto u NASCAR-u. McLaughlin nesto bolji, ali ni on nikad nece dostici nivo u Indy koji je imao u Supercars.

Drago mi je da vidim Bowmana da pobedi danas. Od svih Chevy vozaca on mi je jedini koga volim.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 19. apr. 2021. u 12:02h

Mislim da su sva trojica (Mclaughlin, JJ i Grozan) dovuceni zbog marketinga. Penskeu je sad potreban marketing.
I am Indy 8)

Odgovori

Povratak na „Nascar“