Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ford fokus c max 1,8 benzin-gas

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
zvezdanford
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 5. dec. 2016. u 13:26h

ford fokus c max 1,8 benzin-gas

Poruka od zvezdanford » sreda, 26. apr. 2017. u 00:22h

Vozim c maxa 2004 ghia evo vec punih pet meseci i prezadovoljan sam. :ford: :ford: Auto je uvezen iz Svajcarske 2013 ,ja sam mu drugi vlasnik u Srbiji.Uz auto dobio i kompletnu istoriju o vozilu od servisne knjige (servisiran uredno u fordovom ovlasc.servisu Belcar u Svajcarskoj),zatim knjizicu od mp3 sony autoradia, pa uputstvo za koriscenje zadnjih sedista,autokartu Svajcarske,nalepnice servisa na bocnim stranama prednjih vrata... thumbsuph Pre nesto manje od godinu dana predhodni vlasnik ugradio auto gas ac stag 200-4,tomaseto rasprsivac,crveni 3oma injektori,kapalica za ventile,tocak boca, sve kako treba :D .Gas je ugradjen u ovlascenom servisu za ugradnju ac stag uredjaja ,a ja sam uradio prvi atest u Milankovic servisu u Subotici jer predhodni vlasnik nije.To me izaslo 10 500 din.Auto je izuzetno ocuvan kako spolja tako i iznutra sa pravom km 159 950 km sam ga kupio (sve originalni delovi na njemu)i za pet meseci mu uterao 20 000km i sve je u najboljem redu.Auto pali na benzin i na temperaturu motora automatski prebaci na gas ,ide podjednako dobro na oba goriva,preko 3000 obrtaja prosto leti :bravo: .Jednom mesecno auto izvozam 2 dana samo na benzinu za svaki slucaj i za sada sve 5.Gorivo tocim iskljucivo na mol-u i to vec odavno na prethodnim autima i nikad problem.Kada sam ga kupio uradio sam mu mali servis ulje 5w-30 5 lit. fordovo za taj motor sa svim filterima max 50 e izadje.Zamenio sam mu i hidraulicni nosac motora jer je treskao malo na leru 50 e.i naravno uradio mu i veliki servis sve osim lanca(on se menja tek na 250 000 km) dakle spaner sa klizacem,nov lezaj alternatora, kais i vodena pumpa ukupno 120 e(plus ruke 25 e).Problem kod ovih motora 1,8 i 2,0 je potrosnja ulja, navodno su konstruktori priznali neku gresku u vezi sa karikama ali za sada ja taj problem nemam :bravo: potrosi mi 6 deci otprilike na 10 000km kad inace i radim servis.Imao sam problem ulaska vode u bocne strane gepeka sto vidim i drugi imaju.Otisao u ovlasceni servis skinuli zadnji branik , ispod branika se nalaze kao neke folije i vremenom se odlepe i krece da ulazi voda u gepek,zalepili to kako treba i resen problem. :) To zadovoljstvo platio 2900 din.Nedavno zamenio i zadnji nosac motora i nosac menjaca 3100 din. swag i 1300 din.corteco.Sa svecicama se ne treba igrati tu je ford osetljiv ,kupiti ih u ovlascenom servisu je najsigurnije, motorkraft- ngk oznake agfs 22 ipj iridijum ,jedna kosta 1 7 20 din.paket 6 900 din.(ali traju mnogo preko 60 000 km) i vozite se bezbedno bez neugodnih missfire na bobinama, a i auto manje trosi :clap: Bobina izadje 3060 din. originalna u ovl. servisu, a ngk zamenska koja je isto ok od 3200 do 3500 din.Voznja je prava uzivancija ,komotno se sedi, mesta ima preglednost odlicna ,sve na svom mestu, menjac upravljivost odlicna ,plastika necujna kvalitetna,pravi porodican auto! :ford: :ford: :ford:

MOD EDIT: Slike su obavezne.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: ford fokus c max 1,8 benzin-gas

Poruka od mbole » sreda, 26. apr. 2017. u 01:37h

Sve je to lepo, samo ne vidim kakve veze ima sa korisnickim uputstvima?
Pre bi moglo u korisnicka iskustva, ako imani takvu temu :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“