Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln

Moderator: ace1

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 16:25h

Talladega_500 piše:Naravno, Amerikanci su nesposobni da bilo sta urade sami pa tako moraju da kopiraju od Evrope cak i neke od najgadnijih auta koje je Evropa ikada dizajnirala. thumbsuph
To si ti rekao. Ali, sad, zaista, prati siluetu linije poklopca gepeka Scorpia koja pravi spojler i zatim pogledaj istu liniju na novom Lincolnu - da, dobro si video - to je to :)

Stari Lincoln, priznaćeš, sa ovim novim nema nikakve veze. Vidi se da je uticaj dosta moderniji.. Evropa 90ih thumbsuph
BojanM piše:...
P.S. To što je fancy napisao je bila šala, ne znam samo zašto se trudio uopšte da potencira eliminaciju kučeta iz cele slike, valjda da ne bi umanjilo ružnoću auta...
Zapravo, pažljivim posmatranjem uočavaju se - ne jedno nego čak 3 kučeta. Znaju mice šta valja :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 17:06h

Sa sacekamo pune slike veceras u ponoc pre nego sto ga iskritikujemo ili pohvalimo (a pohvale ce doci samo ako budemo mogli reci da je Evropa imala uticaj u dizajn)?

Zar stvarno mislis da bi Ford koristio jedan od najruznijih automobila koje je ikada proizveo kao inspiraciju za luksuzni Lincoln?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:16h

Vidi, nije bitno šta ja mislim, ali ako su zaista takvi glodari kakvim ih ti smatraš zbog upropašćivanja dizajna Fusiona (i prihvatanja euro uticaja na još nekim modelima) - zar istom logikom onda i to što si napisao nije sasvim moguće? :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 20:43h

Lincoln nikad nije bio niti ce ikada biti globalni, za razliku od Fusiona koga pokusavaju napraviti gobalnim automobilom.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 21:13h

Ko je ikad tvrdio da je Lincoln globalni ili će da bude?

Sad se skoncentriši i čitaj polako da ti nešto ne promakne:
1. Jel isto rukovodstvo uvodi Globalni fazon u Ford i rukovodi Lincolnom? Da.
2. Pa ako su dovoljno tupavi (po tebi) da sa Fordom rade to što rade (na svoju štetu, dakle) zašto ne bi bili i u vezi Lincolna? Nevezano za globalni dizajn. Isti ljudi su u pitanju.

Eto, to je moja logika. Ako ovo ne shvataš, pokušaću i da pišem sporije.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 21:18h

Ama covece jel ti shvatas da jedan brend (Ford) rade sa ciljem da se dopadne kupcima u celom svetu, a drugi brend (Lincoln) da se dopadne samo jednoj drzavi?
Jeli Volkswagen kada je dizajnirao novu Jettu (koja se prodaje po celom svetu) koristio istu formulu kao kad dizajnira Skodu i Seat (iako potpuno isti ljudi ih rade)? Naravno da ne.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 21:46h

Ama čoveče jel ti shvataš da su isti ljudi u pitanju kad se donose odluke u oba brenda? :D
Da rastavim na slogove?
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 21:58h

Pa sta ako su isti ljudi?
I ja radim sa 45 clanova - mislis da donosim odluke za svakog od njih na isti nacin? Naravno da ne, za svakog od njih je situacija drugacija.

Tako je i sa Lincolnom. Ako Lincoln cilja da ce mu prosecan kupac biti Amerikanac godina 50-60 sigurno ga nece uraditi u istoj meri kao da cilja da ce mu prosecan kupac biti svabo godina 20-30.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » utorak, 10. jan. 2012. u 00:10h

Da vratim film na početak






Imaš nezgodan običaj da kreneš da izbacuješ random stringove kad ne znaš šta ćeš da kažeš. lol
U svakom slučaju, ako pokušavaš da me ubediš da isti ljudi za jednu firmu donose dobre odluke a za drugu loše, prvo ubedi sebe da to ima ikakvog smisla umesto da juriš svoj rep sa pričom o matorim Amerikancima i mladim Nemcima.

Ne postoji ni prirodna ni drušvena nauka koja bi mogla da odbrani takav stav o ponašanju jedne grupe ljudi.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 01:08h

fancy piše:ako pokušavaš da me ubediš da isti ljudi za jednu firmu donose dobre odluke a za drugu loše
Mozda bi ti meni onda mogao objasniti kako isti ljudi u Volkswagenu sve sto urade za VW postane uspeh, a vecinu onoga sta urade za Seat lose prodje ...

Znas sta mi nije jasno? Zasto uopste ti dolazis u ovu sekciju Forda u USA? Nisi upoznat sa njihovim proizvodima niti te zanimaju, samo ih pljujes bez da ikada izneses i najmanji razlog zasto ... Sto se ne drzis onoga sta te interesuje i ostavis ovu sekciju onima koje interesuju Americki Fordovi?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » utorak, 10. jan. 2012. u 07:39h

Talladega_500 piše: Mozda bi ti meni onda mogao objasniti kako isti ljudi u Volkswagenu sve sto urade za VW postane uspeh, a vecinu onoga sta urade za Seat lose prodje ...
Ne možeš da povlačiš paralele sa unapred zadatom premisom da je jedno uvek dobro a da je jedno uvek loše jer - to jednostavno nije tako. Tu bi pre važila paralela Ford USA - Ford EU, VW - Seat... a ni to nije najsrećnije poređenje iz više razloga.
Talladega_500 piše:Znas sta mi nije jasno? Zasto uopste ti dolazis u ovu sekciju Forda u USA?
Ekvivalentno pitanje - šta ti uopšte radiš na ovom forumu kad više pljuješ po Fordu nego što pokazuješ poštovanje za brend - od mene ipak nećeš dobiti. To je problem za neku drugu boju :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln

Poruka od dule0911 » utorak, 10. jan. 2012. u 11:02h

Bez uvrede ljudi ali sto ne razmenite lepo brojeve telefona ili skype imena pa se ispricate/iskucate do mile volje?

Jedan uvek provocira, drugi uvek naseda, i vrtite se beskonacno u krug.

Za koju je boju pitanje fancy ne brini, nema razloga da mi upozoravamo nekoga ko ne voli Forda, jedino ako preteruje sto svakako trenutno nije slucaj.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 11:09h

Ocu slike da vidim :D

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » utorak, 10. jan. 2012. u 11:19h

Baš vala, čekam ih od ponoći party0021
Slika

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 11:22h

Izgleda da u Amerike jos spavaju ;) :D

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 14:45h

Ekvivalentno pitanje - šta ti uopšte radiš na ovom forumu kad više pljuješ po Fordu nego što pokazuješ poštovanje za brend - od mene ipak nećeš dobiti. To je problem za neku drugu boju :)
Kada sam pozvan na ovaj forum receno mi je da prenosim informacije o Fordu iz USA - sto i radim. Kao sto vidis, ova cela sekcija Forda USA je puna informacija koje sam ja napisao o Americkim Fordovima.
A sta si ti tacno uradio u ovoj sekciji Ford USA? Ako je Americki proizvod - pljujes, ako je globalni - tvrdis kako Amerikanci samo sanjaju o njemu bez da te tvrdnje pokrijes sa ikakvim cinjenicama ili dokazima, sve se zasniva na jednom komentaru koji si procitao na nekom auto-forumu ili youtube.
Ako te ne zanimaju Americki Fordovi idi pisi nesto drugo u sekcijama koje te zanimaju.

Evo zvanicnih slika 2013 MKZ:

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » utorak, 10. jan. 2012. u 14:51h

Zadnji kraj me neodoljivo podseća na Lagunu coupe.
Cajgeri su mi ovde lepši nego na Fusionu/Mondeu
Felne - vidi se da Lincolna i Forda ista majka radja.
Slika

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 15:00h

Meni je skrooz dobar, crn naravno i lov moze da pocne :)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » utorak, 10. jan. 2012. u 15:02h

5 rječi: sviđa mi se, želim ga!
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 15:04h

pet reci kazes :rotfl:
Posedovao bih ga iz fazona :D

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » utorak, 10. jan. 2012. u 15:07h

Iosis piše:5 rječi: sviđa mi se, želim ga!
Ima li nešto što ne želiš? ;)
Talladega_500 piše:...
Ako te ne zanimaju Americki Fordovi idi pisi nesto drugo u sekcijama koje te zanimaju.
...
Samo ti nastavi da radiš ono za šta si "pozvan" i ubuduće bez ličnih opaski. Ford USA sekcija traži mnogo više od puke propagande, prevođenja i prenošenja tuđih tekstova i kopiranje sadržaja bez kopirajta :) E, vidiš, tu je uloga ne mene, nego svih ostalih osim tebe koji su ovde pisali.

I, zanimljivo je nešto, kad me već prozivaš za pisanje o tome "šta amerikanci sanjaju" (mada sam ubeđen da sam drugačije formulisao tu ideju) - nije li zadnjih nekoliko meseci - godinu dana - upravo potvrdilo ono o čemu smo nekoliko nas ovde pisali? Tvoj jedini komentar na sve je "propašće Ford zbog toga". Argumenti? Kao i uvek... neuhvatljivi. Plus netrpeljivost prema svemu što nije američko. Aman...
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln

Poruka od dule0911 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:08h

Zanimljiv je skroz.
Svidja mi se sto nema kvake na vratima. Kako se otvaraju vrata uopste? :)

Unutrasnjost je extra, za cajgere se slazem ovde su dosta bolji nego u Mondeu (tj Fusionu). Ono sto mi je cudno su bocni otvori za ventilaciju i palice iza volana - wtf, kakav je to oblik :wtf: Ko krila neke ptice, malo bzvz. Gde je menjac, ne vidim ga?

Zadnji kraj mi nije ruzan kao na vecini Lincolna zbog tog crvenog svetla, ovde je nekako lepse uklopljeno i manje upadljivo. Bocna silueta mi je ipak najlepsa, podseca na Jaguar XJ (sto nije lose :D ). Prednja svetla su zanimljiva jer su dosta mala, nadam se samo da ce biti funkcionalna. Stakleni krov je mogao da bude od tamnijeg stakla, iako sa ovom kombinacijom unutrasnjosti bas ide dosta svetlosti u kabini. Samo cenim da ce smetati tokom duzih voznji.
Fiesta!!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » utorak, 10. jan. 2012. u 15:15h

Verovatno ima neka fora sa staklenim krovom da potamni ili pojača zaštitu od sunca sa intenzitetom... čudno mali su retrovitori, mada verujem da ima neka fora da i tako mali budu funkcionalni. Sve je hi-tech (možda je i menjač u tim palicama iza volana?), i zapravo jedina stvar koja mi se na istom ne sviđa je nekako nepristojno veliki prednji gril a mali farovi... odudara od ostatka... ali tako valjda mora da bude zbog tržišta :wtf:

Zadnji deo je sjajan, izgleda bezmalo kao hatch :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 15:17h

Dule, panoramski krov verovatno ima mogucnost regulacije kolicine svetlosti koja prolazi kroz ili bi bar morao imati, ipak je to premium

edit. pretece me drug fancy
kokice, kikiriki, semenke...kokice... hahahaha

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11439
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:28h

fancy piše:I, zanimljivo je nešto, kad me već prozivaš za pisanje o tome "šta amerikanci sanjaju" (mada sam ubeđen da sam drugačije formulisao tu ideju) - nije li zadnjih nekoliko meseci - godinu dana - upravo potvrdilo ono o čemu smo nekoliko nas ovde pisali? Tvoj jedini komentar na sve je "propašće Ford zbog toga". Argumenti? Kao i uvek... neuhvatljivi. Plus netrpeljivost prema svemu što nije američko. Aman...
Mislim da sam ti tokom godina dao vise nego dovoljno cinjenica i dokaza (za razliku od tebe). Poslednji pre manje od 2 sedmice sa razocarajucom prodajom Focusa u Americi.
Poslednja izmena: Talladega_500, na dan utorak, 10. jan. 2012. u 15:31h. Ukupno izmenjeno 1 put.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“