Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Molba za sve članove!

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
SaleMondeo1.5
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 10. sep. 2020. u 22:21h

Molba za sve članove!

Poruka od SaleMondeo1.5 » četvrtak, 10. sep. 2020. u 22:35h

U fazi sam kupovine Ford Mondea 1.5Tdci 88kw 2015godište, u pitanju je manuelac. Ono što me zanima ako možete da mi kažete kako se pokazao taj motor i da li je ta kubikaža ok za to vozilo, kakve su cijene servisa (mali/veliki) na šta najviše da obratim pažnju kod ovog Mondea?
Unapred zahvalan Sale. Pozdrav za sve članove! :) :ford:

Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

Re: Molba za sve članove!

Poruka od dino73n » petak, 11. sep. 2020. u 07:37h

Ja ga vozim od marta mjeseca i presao sam već 20k km.

Snage sto se tiče može proć. Na ravnom putu i kad je auto nije natovareno ide odlično. Uopšte se ne primjeti da je mali motor a kad je natovaren i uz brdo i tad ide al se osjeti da mu nedostaje 500ccm. Mislio sam raditi remap da malo smanjim taj nedostatak al sam na kraju odustao. Dok su mu dpf i egr u odlicnom stanju necu nista dirati. Ako se ukaže potreba da moram izvaditi dpf onda ću i remap raditi u paketu.

Najbolji dio priče je potrošnja. Za 20k km potrosio sam nekih 15ak tankova i potrošnja se kretala od 3.8L do 4.4L (magistrala i kulturna vožnja). Samo prvi tank je bila 4.8L jer tad sam imao nekih 500-600km autoputa i isprobavanje max brzine i mogucnosti auta.

Mali servis je malo skuplji od dosadasnjih auta jer ide 0w30 ulje i samo castrol trenutno ima sa odgovarajucom specifikacijom i 14eura je litar treba 4L (3.85L) i jos 4 filtera nekih 40 eura.

Veliki servis nije bio skup. Nabavio sam skf set ispod 100eura a nisam mjenjao remenice i spaner na mikroremenu nego samo remen. Tako da me to kostalo tako oko 100eura.

Uradio sam i set kvacila vise onako preventivno jer sam i to nasao za super cijenu 350eura zamajac,korpa,lamela i hirdo lager.

Sve sam montirao sam sebi tako da sam generalno jeftino prosao.

Moj je dosao na 16cola gumama i to je malo minus. Ne radi voznih karakteristika ili izgleda nego radi cijene. Skupe su bas a izbor nije neki. Neki premium brend ako hoces odmah je to 500 eura za 4 kom. Ja sam uspio naci zimske dunlop winter sport 5 od prošle godine dot 4219 za 330eura na akciji a ljetne sam na kraju uzeo sava intensa hp2 za 270eura.

Ako te jos nešto zanima samo pitaj ;)

Sent from my S20+ using Tapatalk


SaleMondeo1.5
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 10. sep. 2020. u 22:21h

Re: Molba za sve članove!

Poruka od SaleMondeo1.5 » petak, 11. sep. 2020. u 08:31h

Hvala Dino puno na odgovoru, imam još jedno pitanje za tebe, kako se pokazala "elektronika" kod Mondea ? Pozdrav :)

Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

Re: Molba za sve članove!

Poruka od dino73n » petak, 11. sep. 2020. u 08:44h

Kod mene je tek pola godine pa je rano da mogu dat neki kvalitetan sud po pitanju pouzdanosti elektronike. Ja nisam imao nikakvih kvarova za sad. Uglavnom trebas vidjeti koji je mjesec proizvodnje jer 2015 s pocetka godine je imala problem sa remenicom bregaste osovine koja je znala puknut pa uništili motor i sarafi na letvi volana koji drze servo-elektro motor su bili aluminijski pa su znali pucat i napraviti problem.

Sarafe magnetom provjeriš jesu li alu ili čelik a za remenicu provjeriti u ovlaštenog servisu da li je uradjen opoziv.

Sad vidim da si novi član. Otidji u podforum za nove članove i predstavi se. Takva su pravila ovdje. Pozz

Sent from my S20+ using Tapatalk


SaleMondeo1.5
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 10. sep. 2020. u 22:21h

Re: Molba za sve članove!

Poruka od SaleMondeo1.5 » petak, 11. sep. 2020. u 09:21h

Vazi, hvala ti puno. Predstavio sam se već u podforumu "Predstavljanje novih članova" :)
Pozdrav

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“