Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-max 2.0 iskustva

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Djolemc
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 8. avg. 2020. u 11:59h
Lokacija: Beograd

S-max 2.0 iskustva

Poruka od Djolemc » četvrtak, 13. avg. 2020. u 21:13h

Pozdrav,
Imam u ponudi ovaj auto, 2008god, sa pravih 200k km, od prvog vlasnika, pa me zanima mišljenje iskusnijih clanova? Auto je redovno održavan i lepo očuvan.
Zanima me odrzavanje, potrosnja i sve ostalo sto moze biti korisna informacija...

Hvala

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-max 2.0 iskustva

Poruka od pegaz » četvrtak, 13. avg. 2020. u 21:33h

Ja imam s-max 2.0 tdci 2014 godiste nesto vise od godinu dana pa ti mogu preneti par utisaka. Potrosnja na 25km/h prosecne brzine (znaci dosta grada) je 8.2 litra po satu sad leti a isla je i preko 9 zimi (prosle godine na 34km/h prosecne bila je 7.1 litara). Medjugradska po propisima moze i ispod 6 litara a na autoputu ide to i preko 9 ako ne i vise.

Sto se tice servisa, mali servis 12000 hiljada, set kvacila sa zamajcem + zamena ulja u menjacu 79000 hiljada, veliki jos nisam radio (sledece godine, ali imam racune od zadnjeg i po njima 22000 bez ulja i ruku) i to je to sto je na njemu dosad radjeno za nesto vise od godinu dana. Ja sam imao problema sa masom i akumulatorom, prethodni vlasnik menjao jedan od senzora DPF-a, prednji silen blok, veliki servis, prednje i zadnje plocice i akumulator, i to je ono sto ja znam da je na mom autu radjeno. Neko iskusniji sa foruma a pogotovo vlasnici ti mogu reci koje probleme su jos imali i sta im je tipicna boljka.

Sto se tice auta kao auta, tu prepostavljam da vec dovoljno znas, odlican porodican auto koji nije zgodan da se vozi po gradu kako zbog velicine tako i sto se tice prenosnih odnosa u menjacu ali zato za duza putovanja, kao stvoren.

Avatar korisnika
Djolemc
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 8. avg. 2020. u 11:59h
Lokacija: Beograd

Re: S-max 2.0 iskustva

Poruka od Djolemc » četvrtak, 13. avg. 2020. u 21:39h

To su cene u zvaničnom servisu?


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-max 2.0 iskustva

Poruka od pegaz » petak, 14. avg. 2020. u 07:20h

U zvaničnom servisu x2 ako ne i vise. Ne, ovo su cene u neovlascenom Ford servisu u Novom Sadu-u sa zamenskim delovima (Luk set kvacila i zamajac na primer).

Odrzavanje ovakvog auta u ovlascenom servisu je jako skupa rabota pogotovo polovnjaka, ok neke stvari treba mozda uzeti u originalu (set zupcastog recimo) ali za sve ostalo neki dobar Ford servis zavrsava posao.

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“