Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus mk4 iskustva

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
BlancoIMBA
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 2. okt. 2017. u 18:02h

Ford Focus mk4 iskustva

Poruka od BlancoIMBA » ponedeljak, 25. maj 2020. u 23:17h

Pozdrav svima,
Trenutno vozim MK2 focus, 1.8 tdci i u principu sam zadovoljan motorom, jedine vece probleme koje je imao su plivajuci zamajac (na oko 180k kilometara sto je po meni normalno) i problem sa EGR-om koji je nakon celogodisnje bitke i bacanja para resen jednostavnim apdejtom softvera, ali su ga vec stigle godine i vreme je da se penzionise.
Takodje potrosnja je malo visa nego sto bih voleo ali sam se pomirio sa time uzevsi u obzir da je u pitanju koncepcijski stariji motor.

U potrazi sam za novim automobilom i nasao sam na interesantan primerak, u pitanju je Focus cetvrte generacije , 1.5 tdci (88kw, 120ks) sa Trend edition opremom i 8 stepenim automatskim menjacem.
Takodje je u opticaju i 1.0 ecoboost motor (92kw 125ks) sa malo boljom opremom (automatska klima i parking senzori su jedina bitnija razlika) ali sa manuelnim menjacem.

U proseku prelazim nekih 15.000 kilometara godisnje, nekad manje nekad vise sve zavisi od posla. Svaki dan putujem na posao 25km u oba pravca i mozda jednom u dva tri meseca idem na duza 300+km putovanja.

Zanima me ima li iko iskustva sa ovim dizelskim motorom i ovim menjacem, citao sam da se preporucuje izbegavanje powershift menjaca s tim sto ne mogu da nadjem informaciju kakav je ovaj menjac konkretno u praksi te da li on spada u powershift menjace, na testovima ga hvale ali me zanima kakav je u svakodnevnoj upotrebi.
Automobil planiram da posedujem duze vreme, zato i kupujem nov, te me takodje zanima kako se pokazao ovaj 1.5 dizelski motor ili je u mom konkretnom slucaju bolja opcija 1.0 benzinac?

Jasno mi je da je ovo relativno nov automobil ali ako neko ima neku korisnu informaciju bio bih jako zahvalan.

Nov sam na forumu pa se unapred izvinjavam na eventualnim greskama.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Focus mk4 iskustva

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 25. maj 2020. u 23:25h

Focus mk4 ne koristi DCT menjač kao prethodni Focus... ovi novi automatici su klasični automatici sa konvertorom obrtnog momenta i tu generalno ima mnogo manje glavobolja nego sa DCT menjačima.

Što se tiče izbora motora... sve zavisi od afiniteta, lično sam vozio i 1.5 tdci varijantu sa 8 brzinskim automatikom i 1.0 EB varijantu sa 6 brzinskim manuelnim menjačem i lično mi se više sviđa kako se vozi 1.0 EB.

E sad jedino je realno celokupan komfor na strani modela sa automatskim menjačem... iako je baziran na starijoj tehnologiji, to sasvim pristojno brzo šalta i sa svojih 8 brzina, na autoputu može jako da obori obrtaje pa i samim tim da spusti potrošnju.

Al' isto tako 1.0 EB me iznenadio sa svojom elastičnošću i kako se lako vozi i naravno sa zvukom... zvuči kao mali porše sa svoja tri cilindra :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Dejfob
Poruka: 43
Član foruma od: utorak, 18. feb. 2020. u 21:33h

Re: Ford Focus mk4 iskustva

Poruka od Dejfob » subota, 4. jul 2020. u 14:33h

Focus 2015g 1.5tdci 95ks, da ima plivajuci zamajac?
Focus mk3 1.6tdci econetic

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“