Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
micko021
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 27. feb. 2020. u 22:42h

Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od micko021 » četvrtak, 27. feb. 2020. u 22:56h

Planiram kupovinu drugog auta, trenutno vozim Golfa 4 pa bih uzeo neki mladji.
Svideo mi se Ford Focus 1.6 TDCI 85kW sa Titanium opremom iz 2011 koji mi upada u budzet do 6-6.5k evra.
Konkretno se radi o ovom autu koji je ravno 6000 evra:

Slika

Slika

Slika

Bio sam da ga pogledam i u solidnom je stanju sto se estetike tice. Ima par ogrebotina po braniku, haubi i od sitnih kamencica kao i dve tackice korozije na zadnjim vratima (koja su 99% prefarbavana).

Oprema mi je ok, fale mi samo parking senzori i grejaci sedista ali bih to prezalio.
Slika

Od problema koje smo ustanovili je da mu se javlja pritisak u posudi za antifriz. Majstor je utvrdio da sa glavom motora nesto nije u redu pa je prodavac preuzeo da resi taj problem o svom trosku.
Interesuje me koliko je to velik problem za auto? Da li je ostavio neke dugorocne posledice na zivotni vek samog motora? Da li u opste i dalje uzimati u obzir konkretni model ili cekati neki sledeci?

Da napomenem da mi se zuri sa kupovinom, vec par meseci tragam za autom i nikako da nadjem odgovarajuci.

Unapred hvala na odgovorima, nadam se da nisam prezahtevan :)

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od montoya » petak, 28. feb. 2020. u 00:04h

Nije mi jasno odakle vec korozija na gepeku bemu, i ovo oko pritiska u posudi... Licno bih obisao onda taj auto...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od Wellisha » petak, 28. feb. 2020. u 00:28h

Iskreno mislim da kada odvajaš toliki novac trebao bi uzeti sa grejačem prednje šoferke a to pored navedenih nedostataka ovaj nema
Nije ti daleko pa pogledaj i ovog:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... titanium-x
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

micko021
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 27. feb. 2020. u 22:42h

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od micko021 » petak, 28. feb. 2020. u 09:27h

@montoya Zadnji branik ima blago ostecenje farbe, nista strasno. Izgleda da je bio nasadjen gepek pa je farban a tackice korozije su na samom obodu gde su vrata mogla da udare u branik.

@Wellisha Voleo bih i ja da nadjem u full opremi i bez mana ali evo vec koliko meseci trazim i nista ne pronalazim.
Izbor mi se sa Golfa 6, Citroena C4 i DS4 sveo na Fokusa.
Inace, bas ovaj model sto mi predlazes sam bio juce da vidim. Zazori na haubi nisu jednaki, izgleda je bio udaren u desno krilo. Nosac desnog fara je pukao kao i sam branik. Fali mu poklopac motora a ispod same haube prisutna neka siva patina po svim delovima i ima dosta korozije na metalnim zezancijama. Pored toga svega ima dosta ogrebotina na farbi, kondenz u levom faru (gde jedna sijalica ne radi), kondenz ispod soferke i ne vidi se serijski broj, gume lose a i klima mu ne radi tj. nema gasa. Cena mu je 5450e

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od Wellisha » petak, 28. feb. 2020. u 11:19h

Jbg imao sam želju da nađeš auto u fulu ali očigledno je da ih većina stiže kod nas posle havarije jer se smo na njima zarađuje. Upravo sedim sa drugarima iz kraja koji imaju placeve i sve što imaju su dobre klotare i "sređeni" sa boljom opremom - ne ful (4 placa niko ništa za preporuku) Jedan čeka DS4 2014 god u fulu iz Nemačke ali kaže da su nešto uštopovali zbog ovog virusa. Ako nešto čujem javljam ali niko nevoli nas sa "foruma" jer mnogo detaljišemo.
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od avramovic8 » petak, 28. feb. 2020. u 11:26h

micko021 piše:
četvrtak, 27. feb. 2020. u 22:56h
Planiram kupovinu drugog auta, trenutno vozim Golfa 4 pa bih uzeo neki mladji.
Svideo mi se Ford Focus 1.6 TDCI 85kW sa Titanium opremom iz 2011 koji mi upada u budzet do 6-6.5k evra.
Konkretno se radi o ovom autu koji je ravno 6000 evra:

Slika

Slika

Slika

Bio sam da ga pogledam i u solidnom je stanju sto se estetike tice. Ima par ogrebotina po braniku, haubi i od sitnih kamencica kao i dve tackice korozije na zadnjim vratima (koja su 99% prefarbavana).

Oprema mi je ok, fale mi samo parking senzori i grejaci sedista ali bih to prezalio.
Slika

Od problema koje smo ustanovili je da mu se javlja pritisak u posudi za antifriz. Majstor je utvrdio da sa glavom motora nesto nije u redu pa je prodavac preuzeo da resi taj problem o svom trosku.
Interesuje me koliko je to velik problem za auto? Da li je ostavio neke dugorocne posledice na zivotni vek samog motora? Da li u opste i dalje uzimati u obzir konkretni model ili cekati neki sledeci?

Da napomenem da mi se zuri sa kupovinom, vec par meseci tragam za autom i nikako da nadjem odgovarajuci.

Unapred hvala na odgovorima, nadam se da nisam prezahtevan :)
Pogledaj ovde na oglasima na forumu, NTproduct prodaje zanimljiv primerak :)
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

micko021
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 27. feb. 2020. u 22:42h

Re: Ford Focus 1.6 TDCI Titanium 2011

Poruka od micko021 » petak, 28. feb. 2020. u 12:33h

Video sam, hvala!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“