Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk2.5 1.6/1.8 tdci - mišljenje

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
nikola010
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 1. apr. 2019. u 10:45h

Focus mk2.5 1.6/1.8 tdci - mišljenje

Poruka od nikola010 » ponedeljak, 1. apr. 2019. u 11:42h

Pozdrav svima na forumu. Planiram da kupim Focusa pa mi treba par saveta. Da naglasim da sam isčitao mnogo tema ovde na forumu ali pošto se ne razumem mnogo u automobile moram i lično da pitam šta me zanima u "svojoj" temi.

Elem, vozim trenutno Polo 2003 god, 1.2 12v benzin. Perfektan gradski autić, 5 godina bez ijednog kvara, još je u njemu fabrički akumulator tako da je u perfektom stanju. Ali je za van gradsku vožnju veoma slab i neudoban, a postao mi je i premali. Pošto ne želim da preplaćujem ponovo vw brend, odlučio sam se za Ford kao najbolji odnos uloženog/dobijenog a i estetski mi se najviše sviđa.

Želim da kupim Focusa 2008-9, ali pošto je ponuda benzinaca gotovo nepostojeća verovatno ću uzeti dizelaša. I tu kreću moji strahovi od održavanja dizelaša koji su prešli 300000+km kod nas na placevima.

Zainteresovan sam pre svega za 1.6 tdci 90ks, ali vidim da se ovde na forumu hvali i 1.8 tdci. Pretpostavljam da bi i ovaj 1.6 tdci 90ks išao kao avion u odnosu na mog Pola tako da mislim da bi mi i on bio dovoljan. Video sam na oglasima npr ova dva primerka:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... us-16-tdci
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... i-titanium

Ako bi majstor aminovao kupovinu, da li su ovi dizel Focusi najbolja kupovina za oko 4000 evra? Dakle treba mi savet koji/kakav Focus da "jurim" za oko 4000 evra, i mogao bih u startu da uložim još 300-500 evra u popravke mada bi bilo lepo da uložim samo npr 100 eur :) Da napomenem da prelazim malo km godišnje, oko 10000km, 70% u gradu.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk2.5 1.6/1.8 tdci - mišljenje

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 1. apr. 2019. u 12:07h

Ono kao...

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... cus-20-tng

pride fabrički tng uređaj i motor koji je pripremljen za korišćenje tng.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

nikola010
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 1. apr. 2019. u 10:45h

Re: Focus mk2.5 1.6/1.8 tdci - mišljenje

Poruka od nikola010 » ponedeljak, 1. apr. 2019. u 13:11h

Markedjani piše:
ponedeljak, 1. apr. 2019. u 12:07h
Ono kao...

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... cus-20-tng

pride fabrički tng uređaj i motor koji je pripremljen za korišćenje tng.
Taj focus je baš dugo na oglasima, ostali sa tim motorom i tng-om su se prodavali mnogo brzo od pojavljivanja na oglasima. Pamtim ga po ogrebotinama na prednjem braniku :) Mada je verovatno sigurniji izbor od dizelaša, što se tiče održavanja?

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Focus mk2.5 1.6/1.8 tdci - mišljenje

Poruka od Iosis » četvrtak, 11. apr. 2019. u 19:47h

Vozio sam drugarov 1.6 dizel sa 90 ks, mogu ti reći da mnogo bolje vuče nego što sam očekivao.

Ja isto trenutno tražim Focusa dvojku, ali kod nas u Bosni slaba neka ponuda, većinom su 90 ks i karavani. Nema mnogo 1.8 ili 2.0 dizela. Ja bih ipak 1.8 ili 2.0 zbog snage, ne toliko zbog brzine, nego zbog preticanja i brda. Mada kao što sam napisao i taj sa 90 ks nije from, doduše ja sam ga vozio praznog, tj. najviše sa nas 4 u autu i nešto malo stvari.
Možda će biti uzeti taj od 90 ks i čipovati na koliko može.

Drugar nije imao nikakvih drugih problema osim EGR, znao je nekada izgubiti snagu, ali od kako je očistio EGR više se ne dešava. Vozi ga već 3 godine.

Potrošnja je prilično mala, pogotovo van grada. Možeš je spustiti ispod 4 litre, grad teško ispod 5,5-6.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“