Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » sreda, 3. maj 2017. u 18:01h

Vozim Mondea vec godinu dana i upoznao sam njegove dobre i lose strane,i ulozio sam bogami jedno 800 evrica u njega,260000 je na satu i vidim da su na red dosli zamajac i po meni amortizeri,znaci ceka me jos 1000 evrica ulaganja...Kazem ide dobro,trosi oko 8,5 i nije bas za grad...E sad,rodjak odlucio da proda svoj cmax u ghia opremi sa samo 68000 km(i on je kao mondeo 2006 godiste)...On je prvi vlasnik,svi servisi i za tako malo km odradjeni kako treba,jedino sto trazi 5000 evrica,sto znaci da bih trebao da dodam najmanje 1500 ako prodam Mondeo za recimo 3500(nada umire poslednja)...Pitam vas da li se isplati ovaj manevar?Oba mi odgovaraju zbog porodice a cmax smesno trosi i kao nov je(razlika je 200000 km) ali i doplata nije mala...Sta ce me bolje sluziti u narednih par godina? ;) :wtf:
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Markedjani » sreda, 3. maj 2017. u 18:38h

Svakako cmax, manje je prešao

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Daki_81 » sreda, 3. maj 2017. u 18:47h

Slažem se, na duže staze je pametnije rešenje

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » sreda, 3. maj 2017. u 22:02h

Pa sad na papiru jeste,mada je mondeo lepsi,brzi,udobniji...Ovih 1500 evra najmanje mi smetaju a u auto je isto godiste ali km je drasticna...Ne znam koliko su servisi za cmax i sta moze da iznenadi kod njega,nisam vozio dizele nikada...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od mbole » sreda, 3. maj 2017. u 23:10h

C-Max je u sustini focus Mk2, kad odbacis delove karoserije, sedista, plastike i slicno. tako da sve sto vazi za Focusa vazi i za C-Max. mada sa tom kilometrazom, ne bi trebalo da imas problema jos bar jedno 100KKm (naravno imas redovno odrzavanje).
Ono sto bih ti savetovao da proversi dal ti odgovara je gepek. Koliko me secanje sluzi Max se tu nije bas proslavio (mozda gresim). Mozda vise oblikom nego cistom zapreminom, al nesto mi to delovalo malo.

Inace u svakom slucaju odlican posao, posto ce mondeu nadalje cena strmoglavo da pada, a tesko ces naci nesto drugo u tom formatu, za te novce i sa tako malom sigurnom kilometrazom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » četvrtak, 4. maj 2017. u 21:41h

U pravu si za mnogo toga,mada ne volim dizele i bez unutrasnjost kao sto ima ovaj cmax...A i na putu vise deluje kao neko dostavno vozilo,dok je mondeo limuzincina kojoj se sklanjaju u stranu...Ali nemam vise taj luksuz zbog porodice da biram srcem,mora razum a tu je sve na strani cmax-a...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od mbole » petak, 5. maj 2017. u 08:43h

Jel kupujes auto "da ga selo vidi" il da se ti vozis u njemu :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Neša » petak, 5. maj 2017. u 11:46h

Razlika u potrosnji od najmanje 3l na 100km u korist C-maxa moze za kratko vreme da ti otplati tu doplatu...

Ima dizela koji su upaljaci,a ima i koji trose ko benzinci,ovaj 1.6tdci bas malo trosi..
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » petak, 5. maj 2017. u 13:41h

thumbsuph Pa volim malo i da selo vidi ili "da crknu dusmani" :D Salu na stranu,sve ste u pravu i za potrosnju i za trajanje,sve ide u prilog cmax-a...Trebao sam da uzmem mondeo tdci 131 ks onda bi bio miran,dzabe sad...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » sreda, 21. jun 2017. u 15:59h

elem,kupih konacno cmax i prodadoh mondeo...i sta da kazem...MONDEO je auto za cmax,razlika u klasi je neverovatna,zapanjen sam...cmax i ako je presao samo 70000km je jako los po kvalitetu i voznim osobinama,na sve strane cvrci i skripi neka plastika,lupka ovde lupka onde(mondeo i ako ima 300000 na satu ne cuje se uopste i mrda nigde,samo susti na putu),tvrd je i krut kaktastrofa,neudoban za voznju,gepek ocajan za ovaj tip vozila,preformanse ogranicene ama sem potrosnje nista ne da nije bolje od mondea nego je daleko miljama...mada i portrosnja je 6l nafte prosecna a mondeo 8.5 a koiko je veci i jaci auto...frapantno je i da je mali servis skuplji za cmax nego za mondeo...drugim recima,niza klasa je niza klasa bez obzira na stanje i kilometre,i bar neko da nauci nesto iz mog iskustva...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od dados » sreda, 21. jun 2017. u 17:16h

jbg druze bas mi zao sto si se toliko razocarao... jel moguce da je tolika razlika...

ja imam focus mk2 ali restajling verziju, i mislim da ima dosta slicnosti sa tvojim cmax-om, i neke stvari sto si rekao jeste tako..

zna da skripi koja plastika, na putu verovatno ima bolje drzanje od cmaxa ali u krivinama se putnici na zadnjem sedistu znaju klatiti :-) nije bas da se karoserija ne pomera... vozio sam se u mk1 focusu i golfu 5 i na istim tim krivinama meni se cini da bolje drzanje imaju... karoserija je stabilnija... bar je takav moj subjektivni osecaj... e sad cmax je visok i verujem da on klima i vise...

a sto se tice tvrdoce i ne udobnosti... focus je malo tvrdji... ali meni to ne smeta, zbog toga ne bi menjao auto... ali ocekivao bi da je cmax udobniji... kao ono minivan i porodicni auto... mozda su felne vece na njemu?

ali svakako mondeo kao limuzina je bolji auto i to stoji... ipak je to veca klasa

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Marc
Poruka: 57
Član foruma od: subota, 27. avg. 2016. u 13:15h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Marc » sreda, 21. jun 2017. u 17:43h

Molder1974 piše:drugim recima,niza klasa je niza klasa bez obzira na stanje i kilometre,i bar neko da nauci nesto iz mog iskustva...
Cenim što si realan. :)
U pravu si za što-šta ovde rečeno ali u životu važi pravilo -Širim se kolika mi je čerga ili Koliko para, toliko muzike.
Otuda cenovna razlika u kategorijama.

Da sam video temu na vreme, pre tvoje kupovine, mogao sam ti ovo sve reći "u lice" (ekran) i uvredio bih te. Ovo što si ti zaključio na kraju.

U suštini je najbitnije bilo šta ti želiš. Deluje sada kada se čita da si bio zaista upoznat i da ti je bilo sve jedno.
Ako je zaista tako, ja verujem da si ti danas u plusu.
Ma koliko razočarano zvučiš. :beer:
Lord, Mr. Ford watch?v=eXQf0JG8Uj8
Canyonero watch?v=yMWeam8f3D4

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od mbole » sreda, 21. jun 2017. u 21:42h

Za par meseci ces se navici, pa ce izgledati manje strasno. Jbg... mos misliti kako je bilo iz mondea sesti u zastavu 101 :)
Al posto pre toga nisam vozio auto jedno godinu dana, nije uopste bilo uzasno ko kad sam u danu sedao iz mondea u pug 206.

Gepek je i meni najveca zamerka C-max-u. Jednostavno ne odgovara za taj tip auta, koji po definiciji sluzi da u njemu teras porodicu, teglis gomilu stvari...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Mondeo mk3 2.0 benzin ili Cmax 1.6 tdci

Poruka od Molder1974 » četvrtak, 22. jun 2017. u 10:48h

dados piše:jbg druze bas mi zao sto si se toliko razocarao... jel moguce da je tolika razlika...
e,druze,hvala na razumevanju...i ja sam zapanjen ali jeste razlika,gume su potpuno nove stavljene na origanalnim fabrickim 16-ima,auto nikad udaran,na svakih 10000 servisiran u ovlascenom servisu...ajd mozda ja tripujem zato sto nisam ljubitelj dizela 8) ,ali zena kad je sela prvi put pozadi-A sto ovde ima ovoliko malo mesta bilo je pitanje,pa kako smo krenuli odmah-A sto je ovako tvrdo i neudobno... :D :doh: Kazem samo sto manje trosi,sve ostalo je na strani mondea,mada i potrosnja je samo 2,5litara veca kod mondea pa imajuci u vidu cene servisa i delova razlika i nije neka...imao sam i fokus mk1 i mali ka i sa svima sam bio prezadovoljan,ovo...ovo mi deluje kao motokultivator sa kabinom :lele:
Poslednja izmena: FM III, na dan četvrtak, 22. jun 2017. u 13:47h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: ispravljeno citiranje
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“