Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokus 1.6 tdci

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Fokus 1.6 tdci

Poruka od draganrakovica » sreda, 10. jul 2013. u 20:37h

Moj zet bi kupio Fokusa i to 1.6 tdci karavan.
Naime, firma koja je koristila (lizing) veliki broj fordova, "Filip Moris" preko lizing kuće, sada se ti fordovi prodaju i to modeli; fokus 1.6 tdci karavan u crvenoj boji, trend varijanta, c-max, i mondeo IV.
Sve ukupno oko 70-vozila.
Svi fokusi su 2008 godište sa raznim kilometražama i naravno cenom.
Mi smo gledali neki koji je prešao 119.000 km i ne izgleda loše. Cena mu je 5.200,00
Pitanje: Vrede li ti fokusi sa tim motorom i u opšte vaše mišljenje.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... dci_trend/

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Fokus 1.6 tdci

Poruka od Daki_81 » sreda, 10. jul 2013. u 22:28h

Da ne bude da svaki ciga svoga konja hvali, ali stvarno sam prezadovoljan sa Focusom u svakom pogledu - održavanje, potrošnja, motor, snaga, prostor i komfor, upravljivost, registracija...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Fokus 1.6 tdci

Poruka od RSS » sreda, 10. jul 2013. u 23:40h

Pa ti focusi bi trebali i servisne da imaju, pitaj Šapu to njegova firma i prodaje.
1.6 je meni odlican, doduše ja sam ga tek uzeo, ne ide loše, potrošnja smešna.
Dovoljno velik.
E sad, ako ćeš da se kidaš sa nekim, i da letiš sa ti karavanom to nećeš moći. On jednostavno ništa ne daje preko 3000 rpm.
Mislim da je to dobra kupovina ukoliko je dobro stanje kola.
Ne sumljam da je 1.8 ili 2.0 tdci loša kombinacija, ali sve je skuplje za njih, i održavanje i registracija, po logici stvari i potrošnja.

E sad, da li ti je ta trend oprema doboljna ili ne to najbolje ti znaš, tačnije zet. Moj je u sličnoj opremi i prilično sam se razočarao kad sam čuo da je ugradnja tempomata preskupa i prekomplikovana investicija. Nije da mi treba, ali putovanje sa njim je mnogo bolje, udobnije.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Re: Fokus 1.6 tdci

Poruka od draganrakovica » četvrtak, 11. jul 2013. u 00:19h

Što se tiče mene, ja bih, sigurno, voleo da bude opremljeniji i nešto jači, ali mislim, obzirom da će ćerka naj više da vozi, da je to sasvim dovoljno.
Koliko sam čuo, ta vozila su u 90% slučajeva, vozio jedan čovek, što ništa ne mora da znači ukoliko je taj loše vozio ili bio nemaran, ali je važno da ga nisu svi drndali.
Da. Svaki auto ima servisnu knjižicu. Parking senzore ima i napred i pozadi.
Jedino što me je iznenadilo, ni jedan nema rezervni točak. Imaju neki set za brzo naduvavanje ili već nešto slično, što kod nas, mislim ne važi, ili je to već promenjeno u zakonu.
Inače, većina dobro izgleda.
Takodje sam primetio kod dosta njih, zamagljen uglavnom levi,vozačev, far. Ima ih i sa oba, ali to još uvek ne smeta svetlima. Izgleda da im je to mana.
Ono što mi se ne svidja je to što nismo mogli da ga vozimo, jer mu je ispumpana guma. I opet, ima ih dosta sa ispumpanim gumama. Obzirom da su čelične felne, mislim da je tu problem. A i to što bi ga provozali, bilo bi u krugu placa. Ne dozvoljavaju neku ozbiljniju vožnju.
Sve u svemu, dobro je to sto je kilometraža prava, a ako hoćete neku proveru u servisu, to nedozvoljavaju. Morate da povedete majstora koji će to da pregleda na licu mesta??? :ford:

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Fokus 1.6 tdci

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 11. jul 2013. u 01:08h

E sad, ako ćeš da se kidaš sa nekim, i da letiš sa ti karavanom to nećeš moći. On jednostavno ništa ne daje preko 3000 rpm
Njemu je najveći obrtni momenat na 1750 obrtaja, ipak je to naftarica... :D
Sve u svemu, dobro je to sto je kilometraža prava, a ako hoćete neku proveru u servisu, to nedozvoljavaju. Morate da povedete majstora koji će to da pregleda na licu mesta???
To je standardno za takvu prodaju na veliko kao i kad banke prodaju sa lizinga. Probaj da obaraš cenu, na placevima banaka prolazi cenkanje.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“