Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Polovnjaci - diskusija

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9691
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od macaneli » subota, 12. feb. 2011. u 19:08h

nikola piše: pa da proveri u ovlašćenom servisu pri kojoj kilometraži je rađen poslednji servis pre nego što je dovezen u Srbiju.
ni ovo nije tacno,evo ti prost primer moj auto,zadnji servis u italiji na 124000km ulje i filteri jer sam bio u nekoj maloj garanciji pa sam morao da radim tamo.Posle toga svi servisi na svakih 7000-8000km u srbiji kod Dragomira,ali nisu nigde zavedeni.I sad da odlucim da prodam auto posle 250000km,oteram u sloveniju i vratim na 130000km i kad neko proveri poklapa se kilometraza,a on ubio 250000km...
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od nikola » subota, 12. feb. 2011. u 21:47h

Pa nisi lepo citirao moj post, a citat bi trebalo da glasi:
nikola piše:To jedino, ako čovek ima sreće, pa da proveri u ovlašćenom servisu pri kojoj kilometraži je rađen poslednji servis pre nego što je dovezen u Srbiju.
;)

... što će reći da sam mislio da i u toj situaciji, čovek mora da ima sreće - da je auto koji kupuje redovno servisiran i da je svaki servis uredno evidentiran.
To što ti navodiš kao primer su specifične i RETKE situacije. Ako sam iz nekih tvojih ranijih postova dobro shvatio, ti živiš u Italiji, ali dolaziš u Srbiju povremeno i auto tom prilikom servisiraš kod Dragomira? Mislim, koliko se automobila servisira u Srbiji, a prodaje u zemljama zapadne Evrope?
Ponavljam, to što sam naveo nije pravilo koje će važiti svuda i za svakoga, jer kod kupovine polovnih automobila postoje i situacije koje običan kupac ne može ni u snu da predvidi...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od Mickey038 » subota, 12. feb. 2011. u 23:52h

Ako sam iz nekih tvojih ranijih postova dobro shvatio, ti živiš u Italiji, ali dolaziš u Srbiju povremeno i auto tom prilikom servisiraš kod Dragomira? Mislim, koliko se automobila servisira u Srbiji, a prodaje u zemljama zapadne Evrope?
Znas li koliko kosta servisiranje auta u Italiji?
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od nikola » nedelja, 13. feb. 2011. u 00:48h

Ma jasno je to meni (npr. servis seta kvačila sa plivajućim zamajcem, na način kako Ford propisuje u Italiji košta oko 2000 evra ili tako nešto). Sve ja to razumem, samo pitam koliko automobila koji se voze po zapadnoj Evropi se servisiraju u Srbiji ili sličnim zemljama, a onda se opet prodaju u zemljama zapadne Evrope? Ti si verovatno jedan od retkih primera.
Eto, moj brat je kupio Reno Megana, sa 160.000 km na satu. Otišao u ovlašćeni Renoov servis u Novom Sadu i oni mu proverili - poslednji servis u Italiji rađen na 156.600 km (dovezen u Srbiju na točkovima). Ali dobro, on je uzeo auto na placu, došao je do vlasnika placa preko preporuke, pa je zato verovatno dobio i ok primerak. Treba imati sreće - da ubodeš dobar primerak, da je sve vreme održavan u ovlašćenom servisu i da imaš mogućnost nakon kupovine da proveriš njegovu istoriju.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9691
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od macaneli » nedelja, 13. feb. 2011. u 08:13h

nikola piše:Pa nisi lepo citirao moj post, a citat bi trebalo da glasi:
nikola piše:To jedino, ako čovek ima sreće, pa da proveri u ovlašćenom servisu pri kojoj kilometraži je rađen poslednji servis pre nego što je dovezen u Srbiju.
;)

... što će reći da sam mislio da i u toj situaciji, čovek mora da ima sreće - da je auto koji kupuje redovno servisiran i da je svaki servis uredno evidentiran.
To što ti navodiš kao primer su specifične i RETKE situacije. Ako sam iz nekih tvojih ranijih postova dobro shvatio, ti živiš u Italiji, ali dolaziš u Srbiju povremeno i auto tom prilikom servisiraš kod Dragomira? Mislim, koliko se automobila servisira u Srbiji, a prodaje u zemljama zapadne Evrope?
Ponavljam, to što sam naveo nije pravilo koje će važiti svuda i za svakoga, jer kod kupovine polovnih automobila postoje i situacije koje običan kupac ne može ni u snu da predvidi...
nisi shvatio poentu,ali nema veze,da svakih 2,5 meseca dolazim kuci i teram auto kod Dragomira na zamenu ulja i filtera + ako se nesto treba zameniti kao zadnji put, kuciste lezista termostata ali nebitno,mislio sam na primer da prodam auto kod nas u srbiji zato sam naveo primer za kilometrazu,a za servis u italiji (zamena ulja i filtera) kosta 210e za moj auto,tako da mi se vise isplati raditi kod Dragomira svaki put kad dodjem na godisnji.
Sto se zamajca tice kosta od 1500-2000e zavisi koliko te majstor udari po usima redbullw

P.S - nemogu da nadjem moj post o vracanju kilometraze na novom audiju A3 2005 ili 2006g u istom salonu u kojem sam kupio moj auto,tako da se i na zapadu vracaju kilometri i to u ovlascenim salonima....
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od nikola » nedelja, 13. feb. 2011. u 11:10h

Ma razumeo sam ja tebe. Оvo što si napisao, tako sam te i shvatio. No, nebitno.
O tome i govorim, ako priču baziraš na osnovu provere u ovlašćenom servisu i tu ti treba sreće da se stvari poklope.
Međutim, ni to nije teško provaliti. Recimo ti održavaš redovno auto u ovlašćenom servisu u Italiji, oni uredno popunjavaju dokumentaciju o svakom servisu. I ok, tebi je istekla garancija, ti si nastavio da održavaš auto kod Dragomira. I šta sad, ja hoću da kupim auto od tebe, proverim u ovlašćenom servisu i vidim da si u Italiji poslednji servis radio (lupam sad), 2008. godine. I ti uzmeš vratiš kilometražu na vrednost kada si poslednji put radio servis. Pa ko je toliki de*il da poveruje da 3 godine nisi prešao ni 100 kilometara?
Mada, odosmo sad u offtopic malo...

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9691
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od macaneli » nedelja, 13. feb. 2011. u 13:25h

nikola piše:Ma razumeo sam ja tebe. Оvo što si napisao, tako sam te i shvatio. No, nebitno.
O tome i govorim, ako priču baziraš na osnovu provere u ovlašćenom servisu i tu ti treba sreće da se stvari poklope.
Međutim, ni to nije teško provaliti. Recimo ti održavaš redovno auto u ovlašćenom servisu u Italiji, oni uredno popunjavaju dokumentaciju o svakom servisu. I ok, tebi je istekla garancija, ti si nastavio da održavaš auto kod Dragomira. I šta sad, ja hoću da kupim auto od tebe, proverim u ovlašćenom servisu i vidim da si u Italiji poslednji servis radio (lupam sad), 2008. godine. I ti uzmeš vratiš kilometražu na vrednost kada si poslednji put radio servis. Pa ko je toliki de*il da poveruje da 3 godine nisi prešao ni 100 kilometara?
Mada, odosmo sad u offtopic malo...
nisam rekao da se vraca kilometraza na poslednju upisanu vec malo vecu od one upisane ( moja zadnja upisana 124000km i ja je vratim na 150000km,a on ubio 300000km) o tome ti pricam,da odosmo u off,prekidaj dok nije dosao veliki zli admin sign0014 :ford:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Savet !!! Fokus 1.8tdci valja-ne valja

Poruka od dule0911 » nedelja, 13. feb. 2011. u 13:32h

E bas tako, bitno da je :ford:
Splitovacu off u posebnu temu thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od Taunus 17m » ponedeljak, 14. feb. 2011. u 22:49h

Teoretski na nekim novijim km satovima se moze utvrdii i pravo stanje kilometraze , ostaje u memoriji i ako se spusta ili podize kilometraza.
Znaci moguce je otkriti prave kilometre.Ja licno bih svaki auto koji kupujem na auto placu oterao na proveru u AMS , a ako se vlasnik buni nesto nije u redu.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od dule0911 » utorak, 15. feb. 2011. u 13:11h

Pa naravno, svaki taj sto se buni da otera auto o tvom trosku, buni se sa razlogom.

Koliko ja znam na novijim Mercedesima i kad vratis kilometrazu originalna ostaje u memoriji. Komsija uzeo E 220 cdi 2003-2004 samo ih on servisira pa zna sve cake, presla 380k km, a na satu pise 160k :)
A stvarno auto ne izgleda kao da je presao vise od 200k, bas se malo pohabao. Inace prelaze po 600-700k bez otvaranja pa mu kilometraza nije ni bila bitna, samo kao argument prodavcu za spustanje cene :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od lasto » utorak, 15. feb. 2011. u 14:55h

ma da "vozila neka baba" odlično očuvan.

imao sam prilike videti da auto koji je bio luxsuzni službeni auto prešao gotovo 800 000 km za 5 godina, naši "trgovci" posle dobrog poliranja, bez imalo crvenila na obrazu ladno vrate na 150 000 i kusur kilometara, a unutra horor, od sedišta ostala pita, menjač propao i ne pogađa i ležajevi pevaju, volan ištipan, ventilacija i klima smrde kao u autobusima pre 20 godina, užas, pa ko kupi kupi, mercedes je mercedes thumbsuph pogotovo ako je star 5 godina lol

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od nikola » sreda, 16. feb. 2011. u 10:12h

Naravno, svašta se može videti. Lik, taksista, prešao 700.000 sa Fiatom Stilo i rešio da ga proda, pa je posao pogađao sa nekim auto placem (prvo telefonom). Sve oni dogovore, ali on nekom veštom pričom izbegne temu o kilometraži i utanače oni da ovaj doveze auto da ga pogledaju. Ljudi oduševljeni kako auto izgleda, utegnut, ništa ne škripi i ne zvecka, JTD motor lepo prede. Kada su pogledali na km sat, opalio ih šlog. Ali, naravno da su prihvatili dogovor, jer auto stvarno extra izgleda, a za kilometražu se ne sekiraju, pošto znaju da će da je vrate ispod 200.000.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od totti » sreda, 16. feb. 2011. u 11:50h

Taunus 17m piše:Teoretski na nekim novijim km satovima se moze utvrdii i pravo stanje kilometraze , ostaje u memoriji i ako se spusta ili podize kilometraza.
Kod Stila (a verovatno i kod drugih) moze da se u svim memorijama prepravi kilometraza (on ih ima 3), ali to dosta kosta, pa retko ko to radi...
Slika

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od lasto » sreda, 16. feb. 2011. u 15:45h

sve može i nije skupo, u odnosu na cenu koja se može postići prodajom takvog auta.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2759
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od Lale » četvrtak, 17. feb. 2011. u 21:51h

Kad kupujemo polovnjak praktično uvek kupujemo macu u džaku, samo je pitanje da li je cela u džaku ili malo viri. :wtf:
Slika Slika

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od vucki » sreda, 9. mar. 2011. u 18:46h

Da ne otvaram novu temu,upravo sam pazario dugo biranog fokusa 1.8tddi 66kw 90ks,jel moze neko da mi kaze jel on ima lanac i lancanik ili zupcasti,i kakav je uopste kao motor,tj da li sam se zaebo ili ne?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od dule0911 » sreda, 9. mar. 2011. u 18:49h

Ima zupcasti kais.
Motor je dobar, klasican dizel bos pumpa + intercooler, 8v, izdrzljiv, pouzdan, u klasi jedan od najjeftinijih za odrzavanje. Ima za (veoma malu) nijansu vecu potrosnju od 1.8tdci, ide sasvim solidno za svoju snagu... Eto toliko, ako je u dobrom stanju sigurno si dobar izbor napravio :)
Predstavljaj ga u automobilima clanova :P
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21149
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od Markedjani » sreda, 9. mar. 2011. u 18:50h

Dobar dokle god nije ubio veliku kilometražu...

Da ti ne nabrajam šta je sve moj ortak menjao za godinu ipo dana i šta mu je sve pocrkalo... a vodio se činjenicom da je 1.8 tddi jeftin za održavanje.

Suma sumarum 2 i kusur hiljade eura samo na popravke.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od dule0911 » sreda, 9. mar. 2011. u 18:53h

Jbg, to vazi danas za svakog polovnog dizelasa... :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od milanbil » sreda, 9. mar. 2011. u 19:08h

Jel tddi beše nema plivajući zamajac?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21149
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od Markedjani » sreda, 9. mar. 2011. u 19:11h

Nema
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od milanbil » sreda, 9. mar. 2011. u 19:13h

Ćuti, barem to ne mora da brine!

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od vucki » sreda, 9. mar. 2011. u 19:30h

Predstavljam ga cim pre 2003 god crni metalik 3 vrata(obozavam ga,srecan sam kao malo dete),a ebem li ga valjda necu zavrsiti kao ovaj Markedjanijev mada njemu je bilo bolje da je kupio drugi motor i ubacio.

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od milanbil » sreda, 9. mar. 2011. u 19:44h

Jes da nije ovde mesto ali
u zdravlje da ga voziš i bez problema!

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Polovnjaci - diskusija

Poruka od vucki » sreda, 9. mar. 2011. u 19:47h

Hvala u svakom slucaju,vidimo se u drugoj temi :beer:

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“