Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Bud3 Track Day - Navak

Ovde možete pronaći sve informacije kako sa okupljanja kluba tako i sa drugih dešavanja ove tematike.
Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Stefan148 » utorak, 17. okt. 2023. u 08:24h

Ma… pitaj Boga šta se tu izdešavalo realno…
Slika

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Sharpshooter » sreda, 18. okt. 2023. u 13:49h

Pošto zovu sa Navaka na mob da pitaju da li vozim, a nisam ni prijavljen, očigledno da duva promaja za ovaj termin u njihovoj organizaciji. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Dusan92
Poruka: 77
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2012. u 10:36h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Dusan92 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:58h

Mogu slobodno reći da nemaju nikakvu ni formu ni prijavu, 12 mejlova kasnije se nadam da imaju sve potrebne podatke. koje su trazili.

Prilikom prijave sam postavio 5 glavnih pitanja kao sto su

šta je sve potrebno od podataka?
da li vozilo mora biti registrovano?
koliki je kapacitet grupe?
koliko traju stintovi?
da li je asfaltiran prilaz stazi?

kompletan odgovor sam dobio u 10tom mejlu.

Avatar korisnika
gpendula
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:57h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od gpendula » četvrtak, 19. okt. 2023. u 11:21h

Na žalost, sve vodi gašenju zabave za entuzijaste. Ide se u pravcu zabave za snobove kojima auta ne ostavljaju tragove od ulja na parkingu. Nema da se šrafi u krugu Navaka i prlja wc.

Krenulo je sa koronom i izbacivanjem naroda na bedem. Onda se tetkice žalile na prljav wc, kao što Schonenk napisa, te ponovo narod na zemljani bedem jer su videli da im prolazi. Još sada na SAT instagramu to predstavljaju kao legitimno rešenje za publiku. WC, voda, nadstrešnica... Ma koga boli uvo za to. Jedan od razloga zbog kog sam pravio auto sa Navakom na umu je ta atmosfera u boksu.

Jednostavno im se može jer nema druge opcije osim njih, a ograničenog su dometa za budućnost cele priče.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 19. okt. 2023. u 11:53h

Dusan92 piše:
četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:58h
Mogu slobodno reći da nemaju nikakvu ni formu ni prijavu, 12 mejlova kasnije se nadam da imaju sve potrebne podatke. koje su trazili.

Prilikom prijave sam postavio 5 glavnih pitanja kao sto su

šta je sve potrebno od podataka?
da li vozilo mora biti registrovano?
koliki je kapacitet grupe?
koliko traju stintovi?
da li je asfaltiran prilaz stazi?

kompletan odgovor sam dobio u 10tom mejlu.
Da li su barem vratili trajanje stintova na 30 minuta?
Kada su smanjili stintove na 25 min, bio sam u fazonu, meeh, neću ni primetiti.
Ispostavilo se da je tih 5 minuta razlike, nebo i zemlja.
Dok uđeš na stint, zagreješ auto, zagreješ gume i kočnice, odvozaš jedan ili 2 brza kruga, pa izađeš da središ pritisak u gumama, pa se vratiš, tačno tih 5 minuta na kraju ti zakine jedan ili 2 brza kruga na kraju i to ona koja bi trebalo da su najbrža, pošto si se uvozao.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 12:00h

Jbg, sve se u ovoj zemlji svodi na korist i kintu... entuzijazam ne postoji, ili je duboki underground. Hrvati su gospoda za nas što se automoto scene tiče. Godinama su ispred nas u kvalitetu i razumevanju neophodnih koraka koje je potrebno preduzeti kako bi scena živela. Trebalo bi udariti bojkot na Navak, neka se voze snobovi, a entuzijasti pravac Grobnik.
Slika

Avatar korisnika
gpendula
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:57h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od gpendula » četvrtak, 19. okt. 2023. u 13:05h

Auto moto sport je u nekoj meri pokazatelj ekonomije jedne zemlje. Tu je naša muka. Banana. I ovo malo što imamo ne samo da je potpuno neuredjeno i neadekvatno, nego su gluvi za elementarne potrebe ljudi koji tu dolaze.

U blizini osim Grobnika ima i Euroring u Madjarskoj koji je i bliži. Nego je to malo akcija, ali ne i nerešiva, za ljude koji moraju na šlep auta. Ata karnet, putarine, noćenja... Dodje se do lepe cifre ali opet jednom godišnje se i može odvojiti za to.

Meni je cela priča bud3-a i Navaka od starta dopadljiva. Ima ljudi sa više staža. Ja sam TD-eve otkrio 2018. i od tada sam se navozao i kao publika bezbroj puta bio. Sada mi malo mučno postalo sve ovo. Pogotovo Alvirovićev monolog gde je Voju predstavio kao sporednog lika u celoj priči. Još su pokupili kontakte ljudi koji su trebali da dodju na TD pa ih, u stilu dobro nam poznatih sektaša, zvrckaju telefonom da potvrde dolazak.

Očekivalo se da će dovesti bud3 do toga čim su uveli oni neke svoje TD opcije. Krenuli su malo po malo da postavlju uslove koje je teže i teže ispuniti. Kako sam razumeo, zadnje je bilo da se auta parkiraju na neki tucanik ili prelaze preko njega. Ja vozim na soft slikovima. Da sam dovezao auto na šlepu i to video, samo bi ga vratio na šlep.

Avatar korisnika
Dusan92
Poruka: 77
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2012. u 10:36h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Dusan92 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 13:24h

@Sharpshooter
da, vraceno je na 30 minuta, ulaz je kao na Matine-u sa zadnje strane bez boksa i bez WC-a.

tako da nama sa slikovima zabava, no ajde. Licno mi je trenutno cilj da auto koji srafim poslednjih mesec dana probam i uvidim nedostatke kako bih na prolece bio spreman za staze u regionu, u suprotnom ne bih imao zelju za prijavom i daljom pricom oko navaka.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od mbole » četvrtak, 19. okt. 2023. u 16:14h

Ajd za nas sa jeftinim ulaznicama...
Sta vam je taj stint?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 19. okt. 2023. u 16:21h

Dusan92 piše:
četvrtak, 19. okt. 2023. u 13:24h
@Sharpshooter
da, vraceno je na 30 minuta, ulaz je kao na Matine-u sa zadnje strane bez boksa i bez WC-a.
Pa naravno da je kod njih 30 minuta, moraju da budu bolji od Bud3 TD-a. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 16:21h

mbole piše:
četvrtak, 19. okt. 2023. u 16:14h
Ajd za nas sa jeftinim ulaznicama...
Sta vam je taj stint?

Stint je:

Put simply, this is the continuous time that a car spends on-track: the clock begins upon leaving the pits and is reset when the car returns.

Dakle, auto izađe na stazu i vreme do povratka u boks se računa kao stint.

:D
Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od macaneli » četvrtak, 19. okt. 2023. u 18:04h

gpendula piše:
četvrtak, 19. okt. 2023. u 13:05h
Pogotovo Alvirovićev monolog gde je Voju predstavio kao sporednog lika u celoj priči.
Meni to nikako ne pije vodu kako je on napisao
Da je tako kako je napisao,ne bi bud3 i Vocko bili stalno tamo i drndali se sa organizacijom svaki TD
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
gpendula
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:57h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od gpendula » četvrtak, 19. okt. 2023. u 20:28h

Voja je zakupljivao termine od Navaka na početku godine po redovnim cenama za koje možemo i mi sutra da se organizujemo i zakupimo. Možda nešto jeftinije. Jedan od problema je što na početku godine traže da se uplate unapred svi termini. Slab sam sa ciframa ali mislim da je pola dana bilo oko 180.000din. Što je ozbiljna cifra da jedan čovek tek tako obezbedi. Navak dalje nije imao ništa sa tim. Mogao Voja biciklom sam da se vozi u krug ili da hrani golubove, a mogao i da proda sve termine. Navak to nije zanimalo. Svakako direktna zarada Voji, ako je i bilo kad se sve godine saberu i oduzmu, nije adekvatna uloženom trudu. Tako da priča o njihovoj organizaciji pada u vodu jer je njihova odgovornost za prihod nula. Najbolje oslikano sa tim što je publici zabranjen ulaz zbog korišćenja wc-a, a ne nešto više.

Što se tiče skraćena stinta, i tu je bila neka jadna priča od strane Navaka. Kao, termin počinje otvaranjem kapije. Vreme koje se provede u postavljanju transpondera i na brifingu, ulazi u vreme zakupa. Tako da više nemamo tri puta po 30min po grupi nego se svakoj grupi oduzme po pet minuta po stintu što dodje pola h za obe grupe po terminu izgubljenih na tehnikalije.

Podseti me ovo računanje na:


Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od macaneli » četvrtak, 19. okt. 2023. u 20:46h

Pa to,to je vec nesto drugo,tako da sve sto je napisao Alvirovic nema nikakvog smisla
Oni prodaju termin,a Vocko je taj termin uzeo.Sta ce i po kojoj ceni da ga preproda nema nikakve veze sa njima
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
zex24
Poruka: 408
Član foruma od: utorak, 31. okt. 2017. u 18:39h
Lokacija: Novi Sad

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od zex24 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 20:59h

Meni je cudno sto su oni i dalje odlucivali kako ce se i sta desavati i odvijati na TDu. Ne znam kakav su dogovor imali ali mi je cudno da nekome izdas termin i da mu onda odredjujes kako i sta.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 19. okt. 2023. u 21:49h

Pa hteli su da ga izbace iz priče, tj da okrenu ljude protiv njega, kao da on nešto tu odlučuje.
Već zadnjih par puta je bilo, uzmi ili ostavi sa njihove strane. Tipa oni čunjevi, publika i sl.
Nisu mu dali da vozi zadnjih par puta, kao nije uplaćeno za njega. :doh:

A što se publike tiče, pa nabavite Toitoi za publiku, ako je to toliki problem i naplaćujte 50 din.
Ne kapiram ih uopšte. Umesto da naprave neki kafić, pa publici da prodaju kafu i sokove i na taj način zarade još para, njih zabole stojko.
Baba seru prenamene u konobaricu i gotovo.
Veći deo publike bi platio sok ili kafu, samo da može da sedne negde u hlad i gleda na miru drugare, tate ili mame kako se voze.
Mogli su da naspu neko brdašce od viška zemlje što su kopali stazu i na tom brdašcu naprave kafić u hladu i da publika odatle ima kakav takav pogled na stazu.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Stefan148 » četvrtak, 19. okt. 2023. u 21:54h

Sharpshooter piše:
četvrtak, 19. okt. 2023. u 21:49h
Mogli su da naspu neko brdašce od viška zemlje što su kopali stazu i na tom brdašcu naprave kafić u hladu i da publika odatle ima kakav takav pogled na stazu.
Da jbt 😂
Slika

Avatar korisnika
gpendula
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:57h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od gpendula » četvrtak, 19. okt. 2023. u 22:25h

@Zex
Jbg, imaju monopol i može im se. Mislim da su te promene u zadnjem trenutku i dovele Voju do ovoga.

Ali svakako neka pravila moraju da postoje. Sve na stranu, Navak je izuzetno bezbedna staza, što zbog konfiguracije same staze, što zbog službe i pravila Navaka. Za to stvarno kapa dole.

Što se tiče uslova oko publike, možda ograničiti publiku na neku cifru, ali ovo "dvoje uz vozača, a ostali na livadu" je baš ponižavajuće. Autokomerc i Ada huja koje su karting staze pa imaš tribine, wc, gde da se popije kafa, sok, voda...

Stefan pomenuo ARCS kao organizatora Navaka. Mi smo 2019. zakupili stazu. Nisam tada bio u upravi pa ne bih smeo da tvrdim, ali je nama bio tada zakup staze oko cifre koju sam napisao. Verujem da je kasnije cifra porasla. Organizovalo se i ranije, ali nisam bio tada u toj meri aktivan u klubu.

Inače, Alvirović je negde komentarisao kako ne valja kad ti je biznis u tudjim rukama, na konto mogućnosti da YT ti ugasi kanal kad im padne na pamet. Mislim da je baš kod pokojnog Mirka jer su njemu gasili kanal. Možda se iz te filozofije javila ideja da se Voja izgura iz cele ove priče kako bi oni imali punu kontrolu nad biznisom.

Uzgred, ovo sve što ja pišem su neka moja vidjenja stvari bazirana na skorašnjim dešavanjima i skupom svih iskustava za svo ovo vreme provedeno tamo. Uzmite sve sa blagom rezervom. Nisam imao priliku da se vidim sa Vojom nakon ovoga tako da nemam baš informacije iz prve ruke, a i pitanje je koliko bi mi i ispričao.

E da, čunjevi u krivinama su iz mog ugla dobra stvar, samo kad bi bili svaki put na istom mestu. Nekada budu skroz do staze, a nekada pomere na ivicu ka travi. Pa u dva različita TD-a imaš dve različite staze iste konfiguracije. :D Nije problem trava što se utabava, nego što se unosi šljunak koji je do staze kad se previše preseče, što uglavnom rade profi trkači, a ne mi amateri, pa onda mora da se čisti staza izmedju stintova. Nadao sam da će to uraditi sa agresivnijim pregibima kada su je rekonstruisali prošle godine, ali ništa od toga. Samo su postali plavo beli. :D Sticajem okolnosti sam vozio na Monzi i ne pada ti na pamet da gaziš po njima koliko su izraženi. Rastrese ceo trap, a kao da ti na Alfi samo to treba. :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od mbole » četvrtak, 19. okt. 2023. u 22:36h

Ne bih da se previse mesam, posto zaista ne poznajem pricu...
Al.. svojevremeno je na kruznim trkama bilo dovoljeno upravo dve osobe u boksu uz vozaca za svaki auto (toliko propusnica si dobijao).
Sto je po meni sasvim OK.
Boks je jedno, a gledanje trke je drugo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
gpendula
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 19. okt. 2023. u 09:57h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od gpendula » četvrtak, 19. okt. 2023. u 23:36h

Ideja je da se populizuje cela ta prica. Da se ne loze na #pungas i vozim dinamicno price novije generacije. Sa bedema nije to to.
Na Navaku boks nije boks. Parking mesta gde ne bi smeo ni da dignes auto na dizalicu. Samo ga nazivamo boks, a nidje veze. :D

schonenk
Poruka: 55
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 23:11h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od schonenk » petak, 20. okt. 2023. u 07:41h

Ja se prijavio, jel ide jos neko. Zex mudro cuti.

U medjuvremenu na navaku, pobednik moze u toalet :)

Slika

Avatar korisnika
Artic
Poruka: 1767
Član foruma od: četvrtak, 23. feb. 2012. u 15:54h
Lokacija: Moskva-Novi sad

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od Artic » petak, 20. okt. 2023. u 08:50h

Nama su svugde na stazama stintove po 20 minuta ;-)
Lada Samara (Turbo, 250+ ks) --> Ford Focus ST225 (300+ ks) --> Mitsubishi Lancer Evolution X (400 ks)

Avatar korisnika
zex24
Poruka: 408
Član foruma od: utorak, 31. okt. 2017. u 18:39h
Lokacija: Novi Sad

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od zex24 » petak, 20. okt. 2023. u 09:04h

schonenk piše:
petak, 20. okt. 2023. u 07:41h
Ja se prijavio, jel ide jos neko. Zex mudro cuti.
Nisam se prijavljivao za nedelju.

schonenk
Poruka: 55
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 23:11h

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od schonenk » petak, 20. okt. 2023. u 10:39h

To je prvi put posle milion godina, jel to neki znak organizivanog ili spontanog bojkota ili su razlozi redovne prirode?

Avatar korisnika
zex24
Poruka: 408
Član foruma od: utorak, 31. okt. 2017. u 18:39h
Lokacija: Novi Sad

Re: Bud3 Track Day - Navak

Poruka od zex24 » petak, 20. okt. 2023. u 10:54h

Ne svidja mi se to sto se forsira da budemo napolju a nije nista ogradjeno i parking je takav kakav je. Uostalom to su bili i glavni razlozi zasto je Vocko rekao da ne zeli da odrzi TD pod njegovim imenom.
Ja sam se jos ranije prijavio za neki privatni TD od 10 ljudova. To je ona varijanta o kojoj smo pricali. Vozi se 4 sata i deli se na ravne casti. Ispadne malo skuplje od matinea ali je duplo duze vreme i trebalo bi da budemo unutra. Cak i da je napolju sa malo kola moze se parkirati na onom asfaltiranom delu ispred sporednog ulaza kao sto smo radili na matineu. Sa 40+ kola to je neizvodljivo.

Odgovori

Povratak na „Okupljanja“