Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Chat (free talk) - Bez tehničkih pitanja!

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od FiestaBG87 » subota, 2. feb. 2019. u 23:32h

Koliko para merenje da odem ja pre ubacivanja motora, nema mnogo al hoću da vidim razliku, ne znam jel moze 60ks da pokrene valjke sa kocnicom :-D

Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Chat (free talk)

Poruka od veljabandit » nedelja, 3. feb. 2019. u 09:12h

Da ne koristimo chat za ove price biće uskoro tema a tebi cu odgovoriti porukom. :)
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 3. feb. 2019. u 10:46h

Hvala :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Chat (free talk)

Poruka od mbole » nedelja, 3. feb. 2019. u 13:30h

I dalje je u Srbiji cena velika tajna, ravna tehnologiji A-bombe :)
NIkada to necu shvatiti.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Chat (free talk)

Poruka od stalker92 » nedelja, 3. feb. 2019. u 14:56h

Veljo jeste krenuli sa radom?
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 3. feb. 2019. u 14:57h

Jeste, idem na merenje ovih dana :-D

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Chat (free talk)

Poruka od stalker92 » nedelja, 3. feb. 2019. u 14:59h

Ajd čekaj da i ja uradim veliki servis, da vidimo koliko je ponija umrlo na Vinjaku za dve decenije :D
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Chat (free talk)

Poruka od veljabandit » nedelja, 3. feb. 2019. u 16:16h

Nije cena tajna nego necu ovde da raspredamo pricu zbog odredjenih pravila foruma. Kada bude oformljena tema Revochip bice sve jasno napisano.
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 3. feb. 2019. u 17:14h

stalker92 piše:
nedelja, 3. feb. 2019. u 14:59h
Ajd čekaj da i ja uradim veliki servis, da vidimo koliko je ponija umrlo na Vinjaku za dve decenije :D
Jedino vidi da uradiš ove nedelje pa da dodjes u subotu.

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Chat (free talk)

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. feb. 2019. u 15:43h

Imam pitanje, pa ako neko ima ideju šta da radim. Naime pre Mondea vozio sam Alfu 156 SW 2.4 20V JTD, prodao čoveku i zeznuo se nismo odmah uradili KP ugovor, meni on delovao ok, ima čovek malo dete u kući, rekoh nije lud da se zajebava... Stizale mi neke kazne za parking, zvao ga, on je to platio i nađemo se i uradimo KP ugovor, ja da se osiguram stavim na ugovoru datum kada sam stvarno prodao auto(6 meseci ranije), notari nam to overe i ja odem kući misleći da sam miran... Međutim stigne mi prekjuče još par kazni, nije to veliki iznos ukupno 7-8000 rsd, nego vidim da je jedna iz januara 2019, a reg na autu isticala u oktobru 2018. Razmišljam možda nisu promenili u policiji ime vlasnika, možda je neka greška, okrenem drugara i on mi proveri, čovek nije registrovao auto, auto se i dalje vodi na mene i stižu mi kazne, on to tako vozi, ne bih da se svađam, bojim se da ću napraviti još veći problem, ali ako mi ništa ne preostane moraću tako. Ja mu pisao, nisam pominjao da znam da je auto neregistrovan, on mi kaže da pošaljem te kazne, da će platiti itd... Pretpostavljam da mu je skupa registracija, pa nije de*il reegistrovao, ali još da dozvoli da mu napišu parking kaznu to ne mogu da verujem...

E sada, šta ja tu mogu da uradim, najrađe bih mu skinuo tablice i sve prijavio policiji, ali ne znam da li je to tako izvodljivo...

P.S. da li je to validno što sam kad smo radili KP upisao datum recimo 25.10.2017. a ugovor overen 05.07.2018.?

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Chat (free talk)

Poruka od Daniel » utorak, 5. feb. 2019. u 15:48h

ako se dobro secam KP traje 1 mesec, posle toga se mora ponovo praviti nov.

Ne znam sa zakonske strane kako je al ja bih skinuo tablice i odjavio auto, naravno prvo bih sacekao da plati kazne :D

edit: konsultovao bih se sa nekim advokatom
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Chat (free talk)

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. feb. 2019. u 15:52h

I ja mislim da KP traje 1 mesec, tj od kada se napravi KP ima fore 15 dana da plati porez...

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Chat (free talk)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 5. feb. 2019. u 16:02h

Ja bih odma skinuo tablice i odjavio auta pa kada plati sve kazne napravite novi kp ugovor i nek prenese na sebe

Moguce je i da je preneo auto na sebe a nije ga registrovao, mada u tom slucaju ne bi tebi stizale kazem

Ps. ako se ti bojis da skidas tablice odradicu ti ja to

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od 911s [SK] » utorak, 5. feb. 2019. u 16:46h

Ugovor važi večno, samo je rok za podnošenje poreske prijave 15 dana od dana overe potpisa kod notara.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Chat (free talk)

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. feb. 2019. u 17:45h

Da da, ali on sa tim ugovorom ne moze nista, jer nije platio porez...? Tj ako bih ja skinuo tablice i odjavio ih u policiji, da li mogu da imam problem, jer postoji taj KP gde je on kupac?

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1334
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Chat (free talk)

Poruka od skolioza » utorak, 5. feb. 2019. u 19:14h

Kako moze da odjavljuje auto samo sa tablicama? Gde je saobracajna? Bolje ga prijaviti u saobracajnoj pa ko ga sisa, jos treba da ti pisu prijavu za skidanje tablica
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od 911s [SK] » sreda, 6. feb. 2019. u 17:48h

borisbg88 piše:
utorak, 5. feb. 2019. u 17:45h
Da da, ali on sa tim ugovorom ne moze nista, jer nije platio porez...?
Na osnovu tvojih poruka zaključujem da ti pretpostavljaš da on porez nije platio, a ne da sigurno znaš da nije.
Ako je porez plaćen, a MUP nije izdao novu saobraćajnu na njegovo ime - što se MUPa tiče oni će dužiti tebe jer se u njihovoj bazi još uvek ti vodiš kao vlasnik.
Ovo je sve zbog toga što ceo sistem funkcioniše kao u doba Turaka, sve na papir a ništa digitalno i nema jedinstvene baze podataka izmedju insititucija i uprava. Notar overava potpise na ugovoru ali njega ne interesuje da li će ugovor biti važeći, poresko naplaćuje porez za neku stvar za koju je već x puta naplaćen porez (ovo ne postoji ali bukvalno nigde u kapitalizmu, samo u jajarskim državama poput naše koja je nekad za nov auto naplaćivala posebno i savezni i republički i gradski i opštinski porez), MUP je opet posebna institucija, a kod svih osim notara čekaš po par dana da završe svoj posao. Komplikuju i zagorčavaju život gradjanima oduzimajući im silno vreme a sve da bi skupa uzeli u principu sitne pare.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od totti » sreda, 6. feb. 2019. u 19:18h

Pa valjda zna da nije plaćen, jer porez mogu da plate isključivo vlasnik u saobraćajnoj ili ovlašćeno lice. A ovlašćenje mu, koliko vidim, nije dao. Samo sa tim ugovorom ovaj novi vlasnik ne može ni da plati porez, ni da odjavi auto. Kad-tad mu mora doći na zicer.
E sad - sa druge strane, po zakonu je prodavac dužan da obavi sve neophodne radnje za prenos vlasništva...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od 911s [SK] » sreda, 6. feb. 2019. u 22:14h

Može porez da plati bilo ko, bitno je samo da na uplatnici i poreskom obrascu piše ime prodavca. Znaš i sam da u praksi uvek plaća kupac jer poresko samo traži da na uplatnicama bude ime prodavca, jer se to knjiži kao porez na dobit prodavca (strašna dobit retardiranog sistema kada ogromna većina auto proda za manje pare nego što ga je kupila) a iz čijeg džepa izlaze pare i čije ruke su novac dale na šalteru za uplatu to ih ne interesuje. Bar ja nisam imao slučaj da su tražili prodavca lično, a preveo sam bar 50 automobila na svoje ime u raznim opštinama naše nam države, nekad sam umeo čak da pošaljem i treće lice nevezano za ceo prenos da plati kada ja nisam imao vremena i nikad problem.
Nije to više stvar koja se završava u jednom danu, kao nekada do pre par godina, kada su i prodavac i kupac mogli pod ruku da zaredjaju od šaltera opštine do poreskog iste opštine na teritoriji opštine prodavca da bi dobili pečat da je porez plaćen.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od totti » sreda, 6. feb. 2019. u 22:28h

Ma može da plati, ali ne može da preda ugovor poreskoj za rešenje o porezu.
Nismo se razumeli.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Slika

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Chat (free talk)

Poruka od borisbg88 » sreda, 6. feb. 2019. u 22:32h

Moze on sa kp ugovorom da plati porez i prenese vlasnistvo na sebe, samo sto ima rok 15 dana od trenutka overe ugovora da to uradi... Pretpostavljam da to nije uradio, jer smo ugovor uradili letos, a auto se i dalje vodi na mene... Saznao sam neki mail mupa na koji cu da posaljem celu situaciju,a drugar, inace nacelnik mup-a, ce da urgira da proveru ubrzaju... E sad, nadam se samo da ce te kazne prepisati njemu, posto su nastale posle sklapanja kp ugovora...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Chat (free talk)

Poruka od mbole » četvrtak, 7. feb. 2019. u 00:05h

911s [SK] piše:
sreda, 6. feb. 2019. u 22:14h
... jer se to knjiži kao porez na dobit prodavca (strašna dobit retardiranog sistema kada ogromna većina auto proda za manje pare nego što ga je kupila...
Nije u pitanju porez na dobit, vec porez na prenos apsolutnhi prava.
Taj porez postoji u mnogo zemalja, samo smo mi jedna od retkih gde se placa i za prenost prava vlasnistva nad automobilom, koji je verovatno jedina pokretna imovina koja ima zvanicno dokumentovanog vlasnika (barem meni ne pada napamet jos nesto).

Isti taj porez placas i pri prodaji kuce, njive...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 7. feb. 2019. u 00:33h

totti piše:
sreda, 6. feb. 2019. u 22:28h
Ma može da plati, ali ne može da preda ugovor poreskoj za rešenje o porezu. Nismo se razumeli.
Možda ti mene nisi ali ja tebe jesam :D pričao sam i o plaćanju i o podnošenju. Niko u poreskoj to ne pita, na kraju krajeva niko ne traži ličnu kartu.
mbole piše:
četvrtak, 7. feb. 2019. u 00:05h
Nije u pitanju porez na dobit, vec porez na prenos apsolutnhi prava.
Porez, koji se plaća prilikom prenosa apsolutnih prava kakve god imovine, se plaća na osnovu prometa prava svojine u zamenu za novčani ili drugi vid koristi. A to se pravno suštinski gleda kao - dobit. Besmisleno kako god, taj porez je smešna stavka u odnosu na cimanje potrebno da se završi. Letos sam radio neki prenos na opštini Čukarica, užas od opštine počevši od notara do poreskog, u poresko sam išao tri puta. Svaki put sam gledao kako se šalterski svadja sa bukvalno svakim koji je u redu bio ispred mene, uglavnom zbog toga što ih vraća jer rešenje nije gotovo iako je trebalo, a bilo je tu ljudi i iz drugih gradova. Na kraju sam se i ja raspravljao sa njim jer nije hteo da mi lupi pečat zato je prodavac pokretnosti imao neki dug za porez za neke nepokretnosti :lele:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od totti » četvrtak, 7. feb. 2019. u 07:15h


911s [SK] piše:
totti piše:
sreda, 6. feb. 2019. u 22:28h
Ma može da plati, ali ne može da preda ugovor poreskoj za rešenje o porezu. Nismo se razumeli.
Možda ti mene nisi ali ja tebe jesam :D pričao sam i o plaćanju i o podnošenju. Niko u poreskoj to ne pita, na kraju krajeva niko ne traži ličnu kartu.
Kao neko ko godišnje uradi minimum 20-ak prenosa (i u Bg, i po celoj Srbiji) mogu da tvrdim sledeće: nema teoretske šanse da neko ko nije vlasnik ili ovlašćeno lice preda ugovor u poresku upravu radi utvrđivanja poreza. Čak i tipska ovlašćenja kojih imaš po netu kod pojedinih PU nisu dovoljna, sve dok se ne dopišu neke stvari.
Isto važi i za odjavu auta - bez ovlašćenja i bez vlasnika nema teoretske šanse Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Chat (free talk)

Poruka od 911s [SK] » petak, 8. feb. 2019. u 05:56h

Odjava auta ne može bez vlasnika jer MUP prosto - traži ličnu kartu na uvid. Poresko ne traži u tu se priča završava ko mora a ko ne mora, a ko samo tripuje da mora zato što on tako stalno radi. Nije pitanje ko kako radi, već šta mora. Možda pravno lice mora. Juče sam podneo poresku prijavu za prenos vozila na opštini Palilula, ja kao kupac bez prodavca, niko nije ni pitao ko sam ja.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“