Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Download (programi, igrice, softveri).....

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Djole » petak, 28. avg. 2020. u 21:01h

Ja bi ostao pri novoj konfiguraciji i ako sam veliki protivnik AMD. Jeste ovo ovamo i7 ludilo(staro 12 godina) i sve ali jako stara konfiguracija. R9 je bila mocna kartica, ali je sklona crkavanju(znam par ljudi kojima je samo crkla)
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od avramovic8 » petak, 28. avg. 2020. u 21:06h

+1 za novo, danas sutra zamenis napajanje dodas graficku i gas :D
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od dule0911 » petak, 28. avg. 2020. u 21:16h

Svakako baziraj konfu na Ryzenu, Intelova arhitektura je pregazena vremenom, odavno nisu imali sustinski upgrade, sa Ryzenom je stvar malo drugacija. Nisam pristalica nijednog tabora, uvek sam uzimao sta je u tom trenutku najbolje, sto je do skoro bio Intel, pa unazad 15ak godina.

Sklopio sam caletu skoro komp za slicnu namenu baziran oko Ryzen 3400G, 2x8gb rama ddr4 sodimm i m.2 ssd od 512gb, to prosto leti kako dobro radi (naravno shodno nameni). Komponente sam uzeo zimus, na ovo bi trebalo dodati neku krstenu plocu i case/napajanje, probice ti budzet, ali za pocetak mislim da juris tako nesto jer predstavlja odlicnu bazu za dalje. Mozes i 2x4gb rama za pocetak pa kasnije upgrade-ujes. Nije ni 3200g los, ne znam za tu plocu kakva je, ali gledaj neku koja ce podrzati jace procesore u buducnosti, makar iz 3xxx serije.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Djole » petak, 28. avg. 2020. u 21:32h

Radio sam mnogo racunara sa asus prime. Evo liste procesora za a320: https://www.asus.com/us/Motherboards/PR ... pDesk_CPU/
Na tvom mestu bi isao na jednu plocicu od 8gb pa prvom prilikom jos jednu koja ce ti biti dovoljna za dug vremenski period. Ako uzmes 2x4, kad budes resio da dodas,moras to da vadis prodajes,cimas se bzv. Sto se tice brzine dual i single kanala ja iskreno nisam primetio razliku,neces ni ti sigurno na takvoj masini ako uopste i ima razlike.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sasa_f1 » petak, 28. avg. 2020. u 21:37h

Spanska sela :D

Ok,uzecu ovaj novi, kapiram da i prevazilazi moje potrebe.

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od zez » petak, 28. avg. 2020. u 22:14h

Tačno, prevazilazi u odnosu na ono odakle si krenuo. Ali ti ostavlja prostor za nasogradnju ako bude trbalo. I da bolje je uzeti 1x8gb pa dodavati, mada ja mislim da nema teoretske šanse da će ti zatrbati više memorije. Najvažnije je da se izabere matična ploča koja ti ostavlja mogućnost za dalji upgrade a sve ostalo možeš posle da menjaš.
Poslednja izmena: zez, na dan petak, 28. avg. 2020. u 22:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Simma » petak, 28. avg. 2020. u 22:19h

Staro nikako,youtube koristi kodeke koji nisu ni postojali pre 12 godina...procesori se bas muce. Za bilo sta novije to nije nikakav problem jer postoji nativna podrska. Znaci novo je novo. Jedino sto bi mogla da legne brza memorija,Ryzen progleda sa brzom memorijom. Dosta pratim svet kompjutera gde savetuju bar 3200MHz.
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » petak, 28. avg. 2020. u 22:29h

Što se tiče brandname PC-ija konkretno ovaj Optiplex odstupa od standarda samo konektor napajanja matične, to sam uzeo adapter i rješio problem, jer mi je trebalo jače napajanje zbog ubacivanja GTX 1060.
Možda to ne odgovara nekome ko ima neke specifične planove, ali čovjeku treba komp za net, yt, sasvim dovoljno.

Ćale ima Optiplex sa i5 2500 i 8 GB RAM, ja ga nagovaram da uzme SSD ali on neće. Inače ga koristi za ranije navedeno, net, yt, sasvim radi dobro osim što mu treba vremena da podigne sistem zbog HDD.

Za smješne pare može se uzeti solidan komp.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od dule0911 » petak, 28. avg. 2020. u 23:09h

Dual channel memorija ce znaciti kod integrisane graficke, sto veca frekvencija takodje (dakle, za G ryzen). Za kolicinu odluci vec sam, ja ne volim da kupujem prvo jedan modul pa kasnije dokupljujem jer sem ako ne ubodem bas identican model, to retko kad radi lepo kao da se od starta uzme nesto upareno. Ok, ovo su vec detalji i zalazenje u sitna crevca, ali jbg imao sam davno losa iskustva po tom pitanju, gde na kraju nisam ni uspevao da nateram dual channel da radi.

Ne znam sta planiras da radis na kompu ali 240gb je generalno mali ssd, idi na 480/512, nije to toliko skupo kao sto je bilo nekad...
Fiesta!!

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sasa_f1 » petak, 28. avg. 2020. u 23:18h

Ubacujem i HDD koji imam, tako da ce biti dosta tih 240 za osnovno.

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2109
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od montoya » subota, 29. avg. 2020. u 00:00h

Ja sam skoro sklopio konfiguraciju za lokal jer mi je grom zeznuo staru. Uzeo nov ssd 120gb 2600 din., memoriju ddr4 8gb 3900 din., ploca sa intelovim najslabijim ali meni dovoljnim g3900 procesorom 4000 din.(polovno). Kuciste i napajanje sam imao...Ssd obavezno jer razlika u brzini podizanja sistema neverovatna...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14447
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 29. avg. 2020. u 01:47h

Simma piše:
petak, 28. avg. 2020. u 22:19h
Staro nikako,youtube koristi kodeke koji nisu ni postojali pre 12 godina...procesori se bas muce. Za bilo sta novije to nije nikakav problem jer postoji nativna podrska. Znaci novo je novo. Jedino sto bi mogla da legne brza memorija,Ryzen progleda sa brzom memorijom. Dosta pratim svet kompjutera gde savetuju bar 3200MHz.
Procesori se muce pri gledanju YT?
Mislim stvaaaaarnooo :)

Svet kompjutera nije bio ozbiljan racunarski casopis ni u najboljim danima :)

Firefox, pri prikazivanju YT u full screenu, u full HD 1080 rezoluciji na matorom Core 2 quad Q8200 trosi "ogromnih" 11-14% procesora.
I to je procesor star upravo 12 godina, poceo je da se prodaje u trecem kvartalu 2008.

Nikada necu shvatiti sto ljudi zamisljaju da je procesor usko grlo racunara? Postoje poslovi gde jeste, ali to je retko ono za sta racunar koristi najsiri deo populacije.
Kolicina RAM-a je tipicno prva, sledeca brzina diska, pa tek onda sve ostalo, u zavisnosti od onoga sto se radi na racunaru.
Negde kvalitetna grafika znaci mnogo vise od sirovog CPU, posto se tada CPU i ne koristi za slozene poslove.


Sale... ne navlaci se ko saran na kukuruz :)
Lepo rece da ti racunar treba sa jahanje po netu i office.
Koj ce ti djavo svi ti giggaherci i cuda, ako ih neces koristiti?

Lepo si krenuo od relativno sitne cifre, za koju mozes da dobijes vise nego upotrebljiv racunar za te namene.
Uzmi polovnu brand masinu, koju mozes da poboljsas (tipicno da dodas RAM i ubacis SSD, eventualno zamenis procesor), i teraj.
Najveci broj tih polovnih brand racunara je star oko 5 godina, posto se na svakih 5 obnavlja pusing, stari idu u kontejner to jest srbistan, svabama dolaze novi... svi srecni.
Brand racunari imaju veliku prednost kada se kupuju kao polovni. Tipicno su komponente u njima kvalitetnije, i mogu da izdrze znatno duze.

PS
Ko nije znao, napajanja, koja su tipicno najproblematicnija kod branda, mogu i da se poprave, ne moraju uvek da se zamene :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Simma » subota, 29. avg. 2020. u 06:11h

Isto tako brand racunare uzimaju firme,koje ih ne gase 5 godina (pitaj me kako znam) tako da crkavaju brzo. Uvek je novo bolje. Uvek. A da li je svet kompjutera ozbiljan ili ne , necu da komentarisem.
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14447
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 29. avg. 2020. u 09:32h

Apslotuno netacno.
Racunari (kao i skoro sva elektronika) vise vole da rade 24/7 nego da ih palis i gasis svaki cas.
Nije racunar mehanicka naprava, pa da se "trosi".
Jedina komponenta racunara na koju moze da negativno utice non stop rad je HDD.

Moj kucni racunar nije ugasen vec 20 godina, osim kad je nestala sturja, radi redovnog ciscenja i kada je upgrejdovana neka komponenta.
Za tih 20 godina, ni jedna jedina komponenta nije "crkla". Jos uvek je u njemu sound blaster audigi platinum EX is 2000 godine :)
U par firmi imam racunare iz 2004-5 koji rade isto tako 24/7 i ni jedan se ne buni.
Naprotiv... pre uvodjenja pravila da se nikada ne gase, mnogo su cesce otkazivali.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » subota, 29. avg. 2020. u 10:16h

Optiplex 755, iz 2008. godine, kupljen je 2012-13. za 75€. Radio bez greške (ne računam zamjenjenu bateriju na ploči) do prije godinu dana, tada je zamjenjen sa Optiplexom 790. Znam ja da su to kompovi koji su vjerovatno bili 24/7 upaljeni, baš zato ih smatram da su kvalitetni i da mogu raditi još dugo, jer Dell nije amaterska firma, pravio je ploču od komponenti koje su kvalitetnije i koje mogu da traju. Pokazuje mi i to, da i taj stari komp iz 2008. godine, kada ga upališ, ventilator na kuleru se ne čuje, ali apsolutno ne čuje, čak i kada potjeraš nešto tipa igrice, čuje se neki blagi šum ako je tišina u sobi.

A što se tiče teme, neka kupi šta želi, ja sam prije godinu dana uzeo komp sve ukupno za 450€, da sam uzimao novo iste snage, to bi bilo oko 900€.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od zez » subota, 29. avg. 2020. u 10:42h

mbole piše:Apslotuno netacno.
Racunari (kao i skoro sva elektronika) vise vole da rade 24/7 nego da ih palis i gasis svaki cas.
Nije racunar mehanicka naprava, pa da se "trosi".
Jedina komponenta racunara na koju moze da negativno utice non stop rad je HDD.

Moj kucni racunar nije ugasen vec 20 godina, osim kad je nestala sturja, radi redovnog ciscenja i kada je upgrejdovana neka komponenta.
Za tih 20 godina, ni jedna jedina komponenta nije "crkla". Jos uvek je u njemu sound blaster audigi platinum EX is 2000 godine :)
U par firmi imam racunare iz 2004-5 koji rade isto tako 24/7 i ni jedan se ne buni.
Naprotiv... pre uvodjenja pravila da se nikada ne gase, mnogo su cesce otkazivali.
Apsolutno se slazem sa tobom mbole. I da čovek uzme brendiranu polovnu mašinu kao što sam mu i predložio gore gurne prst u uvo i peva!
Pa ako bude trebalo doda memorije i to je to! Naravno da probere na netu neki koji ima solidnu konfiguraciju da nemora posle da mnogo troši novca na upgrade (znači da ima neki solidan procesor a grfička moze i integrisana za ono što je tražio)

Sent from my View using Tapatalk


Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od stalker92 » subota, 29. avg. 2020. u 11:04h

Djole piše:
petak, 28. avg. 2020. u 21:32h
Na tvom mestu bi isao na jednu plocicu od 8gb pa prvom prilikom jos jednu koja ce ti biti dovoljna za dug vremenski period.
+1 thumbsuph

Grafika ti je kapiram integrisana skroz OK za tvoje potrebe, ako ti dune ubacis kasnije neku da ne trosis pare sad.

Ja bih pre te pare investirao u neko krsteno napajanje / tiho kuciste i hladjenje, mada ako uzimas za 30k masinu i nece raditi 24/7 u sobi u kojoj spavas, pitanje je da li ti treba to.

Za te svrhe koje tebi treba bi pre uzeo nesto novo sa garancijom i ne bih razmisljao o tome narednih x godina. :)
Za svrhe za koje tebi treba ti je kao auto za nekoga kome treba iskljucivo od tacke A do tacke B - fazon nov Logan 1.4 MPI i teraj ne razmisljaj :D
Kazem iz licnog iskustva posto su mi zveketale maticne, graficke i HDD-ovi samo tako ubrzo nakon isteka garancije...
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Simma » subota, 29. avg. 2020. u 20:12h

mbole piše:
subota, 29. avg. 2020. u 09:32h
Apslotuno netacno.
Racunari (kao i skoro sva elektronika) vise vole da rade 24/7 nego da ih palis i gasis svaki cas.
Nije racunar mehanicka naprava, pa da se "trosi".
Jedina komponenta racunara na koju moze da negativno utice non stop rad je HDD.

Moj kucni racunar nije ugasen vec 20 godina, osim kad je nestala sturja, radi redovnog ciscenja i kada je upgrejdovana neka komponenta.
Za tih 20 godina, ni jedna jedina komponenta nije "crkla". Jos uvek je u njemu sound blaster audigi platinum EX is 2000 godine :)
U par firmi imam racunare iz 2004-5 koji rade isto tako 24/7 i ni jedan se ne buni.
Naprotiv... pre uvodjenja pravila da se nikada ne gase, mnogo su cesce otkazivali.
Kao sto rekoh,kazem iz iskustva. Posle obicnog restarta u mojoj firmi,obicno se bar jedan racunar ne upali ponovo. Ne kazem bez veze mada se iskustva razlikuju. A to "Nije racunar mehanicka naprava, pa da se "trosi"." je cista glupost,ne pise dzaba deklarisani radni broj sati na komponentama. To sto me preklapas i citiras u svakom postu ne znaci da si u pravu.
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14447
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 29. avg. 2020. u 23:27h

Kada ti kroz ruke prodje hardvera barem pola koliko meni, mozemo o iskustvu, kada budes na svim obukama na kojima sam bio, mozemo i o znanju.

Protivim se bilo kome kada napise nesto sto je netacno. Nothing personal :)

Nigde ne pise deklarisani broj radnih sati vec MTBF i eventualno MTTF, sto nije ni blizu isto.
MTBF nema veze sa "trosenjem".
Ajde se malo obrazuj, al ne iz "sveta kompjutera" :)
Usput, saradjivao sam sa njima kao i sa drugim casopisima (ne neces me naci u autorima clanaka, nije taj tip saradnje).
Pa znam kako i zasto se pisu clanci... no necemo o tome

Postoje egzaktni razlozi zasto elektronika ne voli da se greje i hladi, to jest pali/gasi.
Ajde sad razmisli, sto taj racunar zvekne prilikom restarta, a ne dok je veselo radio pre toga? Koji je to kritican momenat kada je celokupna prica pod "stresom"? Da li bilo sta vise voli stabilan non stop rad, ili stres prilikom pokretanja?
"Stres" je naravno figurativno, mozemo i u tehnicke detalje al to sumnjam da zanima narod unaokolo.

Ostavi racunar u magacinu dovoljno dugo, nemoj nikada da ga upalis, kroz neki broj godina ce odbiti da se startuje.
Postoje komponente koje imaju svoj vek, radile ne radile.
Samo u brandirane racunare idu one kojima je taj vek znatno duzi.

Ajmo dalje... pogledaj bilo koju maticnu plocu (ona je najkriticnija po tom pitanju zbog prostih fizickih dimenzija). Komponente su sa jedne strane te ploce, sa druge nema nicega. Kada se te komponente ugreju, ploca ce se saviti (toplija strana na kojoj su komponente se vise rasirila). Kada ugasis racunar, ploca se ohladi, i ponovo ispravi.
To deluje beznacajno, ali u viseslojnoj stampi, slojevi provodnika su debeli par mikrona. Nakon dovoljnog broja ciklusa, neki provodnik ce puci. Posto je od bakra, koji otvrdnjava prilikom savijanja, postaje ekstremno krt na tim mestima, i puca samo tako (u sustini zamor materijala).
Ne nisam ja dovoljno pametan da to otkrijem :) Ali sam imao srece da u jednom periodu oko sebe imam pedesetak doktora nauka, magistara i inzinjera, koji su godinama i decenijama radili razvoj elektronike, testirali je u svim mogucim i nemogucim uslovima (vojni projekti), i "ponesto" znaju, a bili su voljni da to znanje podele.

Usput, citirao sam samo jedan tvoj post, iz prostog razloga sto je bio dovoljno pre odgovora, kao sto pravila foruma i nalazu.

Da se razumemo... nikako ne volim merenje cija je pisa veca.
Al ako se pozivas na iskustvo, ocekuj da se na njega pozove i neko drugi.
Ako budes argumentovao svoj stav... cinjenicama... ne "tako je zato sto ja tako kazem", "video sam na YT", "tako pise u casopisu"... to nisu argumenti... bicu prvi koji ce ti se zahvaliti sto je naucio nesto novo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Simma » nedelja, 30. avg. 2020. u 12:58h

Ma skoro sve to stoji,ali "stres" prilikom startovanja racunara bilo koje krsteno napajanje pegla a ne prenosi na ostale komponente. Nije bez veze napajanje jedna od najbitnijih stavki svakog racunara. Poenta je da ne moze da se poredi "izmorenost" koriscenih brendiranih racunara iz firmi sa kucnim racunarima. Generalno gledano racunari iz firmi su redje odrzavani (cisceni) nego prosecan kucni PC, samim tim i komponente kakve god bile nece jos puno izdrzati. Bas zbog tog zagrevenja komponenti koje su uglavnom radni vek prezivele u prasini i sa vecom temperaturom. Poredi to sa sluzbenim vozilom koga svako aka dok svoj privatni licka i uredno odrzava. A obrazovanje koje ja imam nije ti ni malo bitno, pomenuti "svet kompjutera" je bio naveden kao primer da nije samo moje licno misljenje. Mozemo mi ovako unedogled ... mada je dovoljno da zakljuci ko sta hoce. Prijatno vam bilo. :poke:
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » nedelja, 30. avg. 2020. u 15:08h

Pa baš da se prosječan kućni pc više čisti i održava, eeeh, izgleda da si ti poslovao samo sa savjesnim korisnicima. :)

Nisam preturio mnogo kompova kroz ruke, ali čiji god sam kućni komp otvorio unutra je bilo prašine, što zaljepljene na komponente, što zgrudvane, možeš džemper isplest.
Najgrđi je bio jedan komp koji pouzdano znam nije otvaran 15ak godina, rebra na hladnjaku procesora se nisu vidjela, sve je to u prašini. Na grafici je pasivni hladnjak, pun prašine. Komponente na matičnoj se ne vide, osim onih većih pa štrče iz sloja prašine.

Kako je taj komp radio i nije crko nemam pojma, kako je uopšte mogao ohladiti procesor...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14447
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » nedelja, 30. avg. 2020. u 22:45h

Nismo se izgleda razumeli sta je "stres"
Nije problem u napajanju (jeste i u njemu, al kad gledas samo napajanje)
Svaka komonenta startuje od nule, full init...
Diskovi u sustini ugase motore i startuju ih ponovo... Glave odu nazad u park poziciju, reinicijalizuju se, resinhronizuju sa trakama...

Za ponasanje ko prema sluzbenom vozilu sam "samarao" samo tako...
Od najprostijeg prodavca do generalnog direktora firme :)
Sent using Tapatalk



Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 3. sep. 2020. u 17:14h

Op, op... izasle su HERE mape za Evropu, Q2 2020.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sasa_f1 » utorak, 8. sep. 2020. u 22:41h

Uzeo sam novi komp, onaj koji sam naveo u jednom od postova. Zavrsava moje potrebe odlicno.

Pomoc mi treba, kako da maknem fakin lock screen pri paljenju racunara, ludim od toga? Uspeo sam na starom Win10, ali se u medjuvremenu to aktiviralo opet samo od sebe. Sada na ovom sam pokusao par metoda, jok, ni da cuje...

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Almighty.shO » utorak, 8. sep. 2020. u 22:45h

Ako imas pass onda te baca prvo na lockscreen. Skini pass i nemas vise lockscreen :)

Probaj i ovo https://www.windowscentral.com/how-disa ... ock-screen
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“