Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 28. okt. 2019. u 00:57h

Iosis piše:
ponedeljak, 21. okt. 2019. u 21:04h
Da vas pitam, danas sustužem auto koji bukvalno ide 5 na sat.
U praksi takav ili samo što nije izveo (blagovremeno nenajavljen) manevar ili se zamantao telefonom. Odreaguješ isto kao i kad uz uske stepenice naidješ na babu koja ide polako :) iskuliraš i sačekaš da završi
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » ponedeljak, 28. okt. 2019. u 02:19h

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » nedelja, 3. nov. 2019. u 21:50h

Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » ponedeljak, 4. nov. 2019. u 22:50h

Gledam na tvojim snimcima, ima dosta ljudi koji pretiču pune. I sam nekada to uradim kada procjenim da je dovoljno sigurno. To znači da mi je pregledno i da nema auta ni na vidiku, a ta puna je postavljena da li zbog autobuskog stajališta ili raskrsnice, a naravno dovoljno pregledno da vidim da ni jedan auto se ne približava sa sporednog puta i da nema autobusa na tom stajalištu.

Jednostavno popizdim više od sporaća, od smotanih i nesposobnih. Ljudi više puknu, ne vjerujem da je neko krenuo na put pa da se eto vozika i da mu nije bitno hoće li taj put preći za recimo sat ili tri sata.
U petak sam 7 km prešao za pola sata, što mi je nekada prije trebalo za tu dionicu 5 minuta, a sada kada su normalni uslovi 10-15 min.
Prvo semafor na magistrali (ti znaš koji, onaj kod autobuske u Doboju), dragi moj bože, bio sam 15. u redu na semaforu, tu inače semafor drži zeleno za pravac Sarajevo - Šamac prilično dugo. Vjerovao ili ne, čekao sam 3 crvena. Ljudi nikad krenuti. Izbio sam prvi u redu, reko milina, kad meni se pali zeleno u raskrsnici ostala auto škola, odma sam pomislio, samo si mi trebala. Juri 35, sustiže svojom jurnjavom bager koji još više juri 25 km/h. Bager skreće, autoškola nastavlja svoju sumanutu brzinu od 35 km/h. Da se razumijemo, bio sam i ja u autoškoli, pa sam prvi čas došao do 80 km/h. Ako neko na prvom času ne može ispoštovati bar onih 45-50, pa ne treba ni da vozi. Autoškola skreće na most ka Gračanici, pomislih dobro je riješih se bjede, kad eto ti, iz pravca mosta ide trakor, juri 20!!! On je skrenuo tamo kod Belamioniksa, a tu e ubaci sivi Passat. On juri, ali bar juri 45, sve do raskrsnice u Barama (kod Total Trade-a), tu skreće, ali bukvalno, bukvalno 2 na sat, ne mogu ga ni obići jer je konstana kolono, mislio sam da ne može od nekoga proći, ali nema nikoga, čista mu je traka. Žurmi se nazad na posao, jer sam imao neku frku, tu već živci popuštaju, otvara se ventil, derem se iz petnih žila, AJDE MAJMUNE SMOTANI *EBO TE ONAJ KO TI DAO VOLAN! Čovjek me čuo i okreće se izbezumljeno, gleda me. Čuo, iako su i kod mene i kod njega zatvoreni prozori.
Dalje je bilo dobro 500 m, na izlazu iz bara opet traktor, juri 30, tako sve do Rudanke, skrenuo sam kod onog nadvožnjaka lijevo u firmu.

Shvatam ja da je gužva, opterećen put, ali bi to bilo mnogo podnošljivije da nema toliko smotanih ili da kažem drugačije, boje se voziti i stisnuti gas više od 1/5 ili skrenuti u raskrsnici brže od 20 na sat.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 5. nov. 2019. u 00:30h

Stanje svesti..
Vecderas mi na semaforu sa 4 trake neka dacija ulece iz skroz desne trake (koja ima znak za prestorojavanje strogo u desno), i onda tupi.
Jbt.. nemam bas nista protiv da uletis ispred i odletis, al cemu uletanje da bi tupio?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 5. nov. 2019. u 01:26h

Veceras kada nisam premro nikad necu

Idem ~110km/h duplim trakama na orlovaci od Beograda i odprilike kod pumpe Cryogas Dacia koja je obilazila auto nabada kocnicu i bezi iz skroz leve u stop traku (inace tu krivina blago zavija u levo a ja sam isao levom trakom), mislim se u sebi koja budala kad ispred mene na ~50m se pojavljuje u mojoj traci Reno Laguna koja ide pravo na mene (inace duple trake fizicki razdvojene bankinom), noge su mi se odsekle, cimnuo volan u desno koliko da prodjem pored nje, na svu srecu ja sam dobro prosao

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » utorak, 5. nov. 2019. u 07:55h

Iosis piše:
ponedeljak, 4. nov. 2019. u 22:50h
Gledam na tvojim snimcima, ima dosta ljudi koji pretiču pune. I sam nekada to uradim kada procjenim da je dovoljno sigurno. To znači da mi je pregledno i da nema auta ni na vidiku, a ta puna je postavljena da li zbog autobuskog stajališta ili raskrsnice, a naravno dovoljno pregledno da vidim da ni jedan auto se ne približava sa sporednog puta i da nema autobusa na tom stajalištu.

Jednostavno popizdim više od sporaća, od smotanih i nesposobnih. Ljudi više puknu, ne vjerujem da je neko krenuo na put pa da se eto vozika i da mu nije bitno hoće li taj put preći za recimo sat ili tri sata.
...
Tako je isto i kod mene na dijelu od Travnika do Viteza... nažalost i ti i ja živimo na dijelovima opterećenog magistralnog puta i do neke nove rekonstrukcije to će nam uvijek biti tako, jer uvijek ima "sporaća" na cestama ali recimo od Bosanskog Petrovca do Bihaća sporaći nisu problem jer ima dosta mjesta za preticanje, dok između Viteza i Travnika imaju dva mjesta sa isprekidanom linijom, od kojih je jedno na prilazu raskrsnici sa semaforom koja je uvijeg zaglavljena....
...
Inače semafori na magistralnom putu su naša domaća izmišljotina, koja samo ugrožava protočnost te kategorije puta...ili različita nivelacija puteva ili kružni tok su puno bolje rješenje...
...
No ovo za preticanje... od onoga što snimim takvih situacija objavim nekih 30 % , odnosno ona preticanja koja smatram nepotrebnim ili opasnim... toga se inače dešava puno više, a iako ja to nikada ne radim , razlikujem preticanje iz obijesti i npr. preticanje natovarenog kamiona koji doslovno ide 20 km/h iako je oboje prekršaj ... nažalost nepropisno preticanje je jedan od većih uzroka smrtnosti na cestama, a naročito kad se ima u vidu da je uglavnom povezano sa prekoračenjem brzine, a kanal sam i napravio vođen nekom idejom da se proba preventivno djelovati na ljude u tom smislu ...
...
Uglavnom pazi se, svaka nervoza u saobraćaju povećava opasnost u vožnji, a loše je i generalno za zdravlje...
Nedeljkovic piše:
utorak, 5. nov. 2019. u 01:26h
Veceras kada nisam premro nikad necu

Idem ~110km/h duplim trakama na orlovaci od Beograda i odprilike kod pumpe Cryogas Dacia koja je obilazila auto nabada kocnicu i bezi iz skroz leve u stop traku (inace tu krivina blago zavija u levo a ja sam isao levom trakom), mislim se u sebi koja budala kad ispred mene na ~50m se pojavljuje u mojoj traci Reno Laguna koja ide pravo na mene (inace duple trake fizicki razdvojene bankinom), noge su mi se odsekle, cimnuo volan u desno koliko da prodjem pored nje, na svu srecu ja sam dobro prosao

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
To su uvijek dramatični doživljaji...
i moram priznati da ne razumijem koliki se de*il mora biti da bi se na brzoj cesti ili autoputu ušlo u trake za suprotni saobraćaj...
i koliki de*il mora biti da ako mu se to već desilo na neki način da to ne shvati i ne zaustavi se i okrene kako treba...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 5. nov. 2019. u 11:19h

Zaboravih... juce vozim kroz neku od ulicica kod paviljona na NBg, vidim na dvadesetak metara sa desne strane zenu od 30-tak god, stoji na trotoaru i prica telefonom. Vidim da gleda u mene, okrece se, i dalje prica, i kad sam bio na 5m od nje, iz cista mira, punim trkom preko ulice!!!
Jedva sam stao, sreca pa sam isao bas sporo
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » utorak, 5. nov. 2019. u 18:44h

Pogotovo semafor onaj u Doboju, da su bar napravili trake za prestrojavanje. Imaju na pravcu grad - ž. stanica, ali na magistrali nema, gdje je daleko potrebnije. Tako zna se desiti da auto koji je prvi na semaforu, skreće lijevo, pošto 99% njih na magistrali ide pravo, onaj mora da čeka cijelo zeleno. Oni iza njega, ako su auta, mogu ga zaobići sa desne strane, ali ako je kamion u pitanju, onda ne može. Tako da za jedan interval prođe 1 ili 2 auta, a samo zbog toga što je onaj 1 prvi u redu skretao lijevo. Da ima traka za prestrojavanje, ne mora čak ni velika dužina, dovoljno 15-20 m, bilo bi mnogo bolje.

Znam da nervoza ne doprinosi, ali volim da potjeram, spora vožnja me unervozi i uspava. Dobro, ne divljam magistralnim putem, rjetkost je da u preticanju dođem do 120-130, ali uglavnom idem 90-100. Ajde tamo gdje moram, ali tamo gdje ne moram sporo, tj. gdje je dozvoljeno 80 zaista mi ide na nerve kad neko tu cigulja 50-60. Brate mili, ako nisi sposoban, nemoj da voziš, prodaj auto. Dobro, možda je početnik, ali majku mu ne može biti toliko početnika i da se svaki početnik boji. Moja druga solo vožnja je već bila do brzine 120. :) Dobro eto nije svako takav, ali majku mu ograničenje može ispoštovati.


To što kažeš za ulazak u suprotan smjer, ni ja to ne shvatam, pogotovo na autoputu ili slično, gdje imaš petlju, sve je tako napravljeno da te usmjerva na pravi smjer.
Ali eto i meni se desilo u Tuzli. Sreća pa sam skontao poslje 50 m. Ako si prolazio putem što oni zovu južna transferzala, vidio si da je dio totalno razdvojen, između smjerova su kuće, zgrade itd. I ne vidiš onaj drugi smjer. Ja sam došao u Bingo iz pravca istoka, vozajući se po garaži, par krugova, nemam pojma više gdje ću izaći. Izlazim na put, računajući da trebam lijevo, odnosno u pravcu zapada. Krenem ja, vidim u susret na nekim 500-600 m dolaze mi auta u obe trake. U momentu sam skontao, i brže bolje okrenuo se. Greška nije bila toliko moja, koliko onih koji nisu postavili znak. Poslje par mjeseci sam ponovo tuda prošao i po betonu oko znaka, vidi se da je svježe postavljen, zabrana skretanja lijevo. Vjerovatno je još takvih bilo.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 5. nov. 2019. u 19:03h


Tiler piše: To su uvijek dramatični doživljaji...
i moram priznati da ne razumijem koliki se de*il mora biti da bi se na brzoj cesti ili autoputu ušlo u trake za suprotni saobraćaj...
i koliki de*il mora biti da ako mu se to već desilo na neki način da to ne shvati i ne zaustavi se i okrene kako treba...
Bas, samo razmisljam da mi je neko bio zalepljen pozadi, nema sanse da bi stigao da odreaguje

Svako danas ima dozvolu, to je problem...
Nekom ko predje preko duple pune i udje u suprotan smer po meni treba zabraniti da vozi



Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » utorak, 5. nov. 2019. u 20:13h

Dozvola uopšte nije ni bitna u celoj priči. Ne razumem to stalno potenciranje toga ko sve ima dozvolu. U poslednjih par godina je bilo nekoliko slučajeva mortus pijanih ljudi koji nisu nikad imali nikakvu dozvolu a ubili su nekoga kolima. A isto tako iste stvari rade i oni koji imaju dozvolu. Odgovorno ponašanje suštinski nema veze sa dozvolom.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
MikkoHirvonen WRC
Poruka: 626
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2012. u 23:59h
Lokacija: Ваљево

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od MikkoHirvonen WRC » utorak, 5. nov. 2019. u 21:06h

Iosis piše:
ponedeljak, 4. nov. 2019. u 22:50h
Ljudi nikad krenuti. Izbio sam prvi u redu, reko milina, kad meni se pali zeleno u raskrsnici ostala auto škola, odma sam pomislio, samo si mi trebala. Juri 35, sustiže svojom jurnjavom bager koji još više juri 25 km/h. Bager skreće, autoškola nastavlja svoju sumanutu brzinu od 35 km/h. Da se razumijemo, bio sam i ja u autoškoli, pa sam prvi čas došao do 80 km/h. Ako neko na prvom času ne može ispoštovati bar onih 45-50, pa ne treba ni da vozi.
Разумем је да сустизање ауто школе изазива огроман губитак живаца, ја први не волим такве ситуације, али знај једну ствар, што се тиче твоје последње реченице. Брзина од 45 км на сат, за некога ко је сео трећи пут у ауто у животу, (узмимо у обзир да је законски минимум од прва два часа провео на полигону упознавајући се са аутом и возећи првом брзином) не да је брзо, него пребрзо. Као кад би ми возили 200 км на сат аутопутем који није савршено прав, веруј ми. Страх је огроман, некоме треба и пола обуке да би се опустио и на крају чак шта више достигне веома солидан ниво знања до ког је могуће доћи за 40 часова. Причам из искуства.
Уопштено кажем, разумем нервирање и све, али испоштујте максимално човека који покушава некога да научи и некога ко се тресе први пут за воланом, сигурно му нећете помоћи ако свирате и урлате. Сачекајте прву слободну прилику и претицање решава све проблеме.
Што би рекао један мој друг, нећу да стајем на муку ни оном што учи да вози, а ни инструктору. :D

Esseker
Poruka: 56
Član foruma od: nedelja, 29. jan. 2017. u 17:07h
Lokacija: Subotica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Esseker » utorak, 5. nov. 2019. u 21:08h

Da, ali se i 40 cas vozi polako po gradu. I onda dobiju dozvolu, i ne smeju brze, jer nikad nisu vozili brze. Automatski ugrozavaju druge. Ograničenje je 50,vozi toliko, stekni praksu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Avatar korisnika
MikkoHirvonen WRC
Poruka: 626
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2012. u 23:59h
Lokacija: Ваљево

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od MikkoHirvonen WRC » utorak, 5. nov. 2019. u 21:18h

То "по граду" је веома веома широк појам. Од места и скривених пешачких прелаза је где је 20 брзо, до мало растерећенијих улица без раскрсница и пешачких прелаза где могу да возе 40-50.
Значи возили су брже тамо где су имали услове за то. Веруј ми да ће 205 пута више да угрожавају друге ако стисну гас, а нажалост већина га стисне и ту је крај приче врло брзо.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 5. nov. 2019. u 21:26h

Ulazak u suprotan smer se kad tad desi vecini.
Meni se desilo jednom, dosta davno (negde 1987-8-9... ne secam se vise tacno). Usao sam u Milentija Popovica na pocetku kod sadasnjeg mosta na Adi.
Bilo je kasno uvece, prilicno lose osvetljen put (taj deo je bio tek napravljen ili su nesto radili), ja umoran (ceo dan bili na trci, to je bila prva godina da nije vozeno Usce, nego je vozeno na NBg), trenutak nepaznje i gotovo.
Naravno, ukapirao sam nakon 30 metara da nesto nije kako treba, iako nije bilo kola nigde unaokolo. Koci.. okreci se...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » sreda, 6. nov. 2019. u 14:35h

mbole piše:
utorak, 5. nov. 2019. u 21:26h
Naravno, ukapirao sam nakon 30 metara da nesto nije kako treba, iako nije bilo kola nigde unaokolo. Koci.. okreci se...
Eh pa o tome pričam... hajd kad uđe zamisli se, ne zna put, zbunjen, iako ima brdo znakova... ali da ne ukapira u prvih 30 sekundi je već psihološki problem a kamoli da se vozi kilometrima tako, i to uz postojeći saobraćaj...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 6. nov. 2019. u 16:19h

@Miko, razumijem ja da je nekome to možda prvi čas ili treći ili peti. Ne sviram inače na autoškolu. Ali mi je više preko glave istih. Po gradu ih ima toliko da je postalo nepodnošljivo. I ne pamtim kada sam vidio autoškolu da vozi normalno, po ogračničenju. Slučajnost ili ne, ali ne moguće da uvjek naletim na početnika. I nije samo da autoškole voze 30, nego bar 80% vozača. Dobro ja gledam sebe, ja sam prvu vožnju, odnsno poslje 20 minuta poligona izašao na magistralu i nagurao na 80. Kasnije već u toku obuke pretekao šleper i vazda mi je instruktor govorio uspori kada treba nekuda se provući. Valjda se bojao da ne zakačim parkirana auta, pa mi nije dao da vozim 30, nego 15-20. :) Takođe po gradu sam gdje je to moguće, vozio 50-55.

Dobro, shavatam, nije svako jednako sposoban za vožnju, ali kao šta sam nekad prije pisao, čini mi se da je kvalitet obuke i kvalitet vozača sve gori i gori. Ili se možda to nije primjećivalo, jer smo prije imali 4 autoškole sa po dva auta, a sada imamo 10 autoškola sa prosječno 2,5 auta.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » nedelja, 10. nov. 2019. u 21:41h

Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
xXStrahinjaXx
Poruka: 973
Član foruma od: utorak, 1. mar. 2016. u 15:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od xXStrahinjaXx » ponedeljak, 11. nov. 2019. u 01:36h

Jedan bliski susret sa skodom,a zena i ja se raspravljamo oko politike :D :D :D


Ford Capri 1973 Golf 1 1.6 1984
Golf 2 1.6 1986 Golf 3 1.6 GT 1996
Golf 3 2.8 Vr6 Golf 4 2.0 2002
Ford Fiesta 1982 960cc
BMW E39 4.4 2003 Honda Accord 2.0 2006
Ford Fiesta 1.25 2004

Ford Fiesta 1.4 TDCI 2007
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Kuga 1.5 EB 2015
Kia XCeed 2020

Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od milosjov » ponedeljak, 11. nov. 2019. u 14:58h

Umalo da vas okonča državni parazit u belom rapidu, a žena fazon napada Đilasa

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока



Avatar korisnika
xXStrahinjaXx
Poruka: 973
Član foruma od: utorak, 1. mar. 2016. u 15:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od xXStrahinjaXx » ponedeljak, 11. nov. 2019. u 15:25h

milosjov piše:
ponedeljak, 11. nov. 2019. u 14:58h
Umalo da vas okonča državni parazit u belom rapidu, a žena fazon napada Đilasa Slika

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Ma jok bre,pricali o onom zakonu "Negovatelj staratelj", a to je Djilasova najveca laz koju je bila u toku kampanje.Zena mi je vaspitacica pa su sad dobili decu sa specijalnim potrebama iz Sremcice.Djilas im bio u poseti i kakio kao i obicno , ova moja popizdela :jeeej: :jeeej: :jeeej:
Ford Capri 1973 Golf 1 1.6 1984
Golf 2 1.6 1986 Golf 3 1.6 GT 1996
Golf 3 2.8 Vr6 Golf 4 2.0 2002
Ford Fiesta 1982 960cc
BMW E39 4.4 2003 Honda Accord 2.0 2006
Ford Fiesta 1.25 2004

Ford Fiesta 1.4 TDCI 2007
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Kuga 1.5 EB 2015
Kia XCeed 2020

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 11. nov. 2019. u 17:32h

Ajmo bez politike na forumu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
MikkoHirvonen WRC
Poruka: 626
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2012. u 23:59h
Lokacija: Ваљево

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od MikkoHirvonen WRC » ponedeljak, 11. nov. 2019. u 22:47h

Iosis piše:
sreda, 6. nov. 2019. u 16:19h
Dobro, shavatam, nije svako jednako sposoban za vožnju, ali kao šta sam nekad prije pisao, čini mi se da je kvalitet obuke i kvalitet vozača sve gori i gori. Ili se možda to nije primjećivalo, jer smo prije imali 4 autoškole sa po dva auta, a sada imamo 10 autoškola sa prosječno 2,5 auta.
Слажем се са тобом у потпуности око овога. Наравно, није правило да квалитет обуке и нових возача буде све гори и гори, али постаје више него чест случај. Управо ово што си последње написао, данас сви полажу, сви шаљу децу у аутошколе, па је самим тим и број ауто школа и њихових возила нагло порастао.

Avatar korisnika
xXStrahinjaXx
Poruka: 973
Član foruma od: utorak, 1. mar. 2016. u 15:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od xXStrahinjaXx » četvrtak, 14. nov. 2019. u 18:57h

Jos jedan pacijent

Ford Capri 1973 Golf 1 1.6 1984
Golf 2 1.6 1986 Golf 3 1.6 GT 1996
Golf 3 2.8 Vr6 Golf 4 2.0 2002
Ford Fiesta 1982 960cc
BMW E39 4.4 2003 Honda Accord 2.0 2006
Ford Fiesta 1.25 2004

Ford Fiesta 1.4 TDCI 2007
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008
Ford Kuga 1.5 EB 2015
Kia XCeed 2020

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 14. nov. 2019. u 23:35h

Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“