Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nasleđivanje auta.

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Nasleđivanje auta.

Poruka od acadimke » subota, 9. sep. 2023. u 08:48h

Pozdrav, nedavno je ženin otac preminuo a imao je u vlasništvu auto na francuskim tablicama..
Da je auto registrovan na srpske tablice onda je sve manje više jasno kod ostavinske rasprave.
Medjutim nije mi najasnije kako se to rešava ako je auto registrovan na stranim tablicama a nalazi se u Srbiji, da ali može da se carini i sl. Svaki savet je dobrodosao.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od 911s [SK] » subota, 9. sep. 2023. u 10:56h

U principu svaki špediter bi mogao da ti završi papirologiju za uvoz, doduše na mufte ali tako se svakako većina vozila i uvozi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od macaneli » subota, 9. sep. 2023. u 13:40h

Moze regularno da se carini,u najgorem slucaju se auto istera iz drzave i utera regularnim putem
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od mbole » subota, 9. sep. 2023. u 21:30h

Tesko da moze da se izveze i utera reglarnim putem, ako je vlasnik preminuo.
Ne mozes da kupis auto od nekoga ko nije ziv.

Koliko ja pretpostavljam...
To sto se auto trenutno fizicki nalazi u Srbiji je nevazno (osim sto imas neki rok u kome bese mora da izadje napolje).

Moras da zavrsis nasledni postupak u Francuskoj, gde ce pisati ko je sada vlasnik automobila, posto je to imovina koju je tast posedovao u Francuskoj.
Sa tim u Francuskoj ili prevodis auto na ime novog vlasnika (pretpostavljam supruge), ili donosis to resenje o nasledju kao dokaz ko je vlasnik prilikom carinjenja (ekvivalent kupoprodajnog ugovora).
Nakon toga ide regularna procedura uvoza automobila.
I garant tu ima jos n medjukoraka, i sakrivenih zamki...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od macaneli » subota, 9. sep. 2023. u 21:46h

Da bi ga isterao i uterao potrebna ti je samo boravisna dozvola ili drzavljanstvo bilo koje zemlje eu :prodato:
Ostalo zavrsava spediter....
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od sarabo » subota, 9. sep. 2023. u 21:59h

kolega je pre par godina kupio citroen ( ajkulu ) od gospođe čiji je muž preminuo. Okolina Subotice je u pitanju, isterali auto u Mađarsku i onda krenuli postupak uvoza , sve prošlo OK.
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od macaneli » subota, 9. sep. 2023. u 22:02h

Pa to...
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od acadimke » ponedeljak, 11. sep. 2023. u 21:14h

A ko može da istera auto bez ovlašćenja, spediter na prikolici?
Kao što reče mbole nisam siguran da li nas sud prilikom ostavinske rasprave vidi taj auto jer je stranac, da li mora da se pokrene ostavinska rasprava u Francuskoj.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Nasleđivanje auta.

Poruka od 911s [SK] » utorak, 12. sep. 2023. u 00:05h

Ima ljudi koji to rade u sklopu usluge uvoza vozila.
Nije problem preterivanje, isterivanje i s oproštenjem uterivanje. Problem je pokojnikov čin prodaje auta tebi ili bilo kome.
Jedini mutan korak u celom tom potezu je pravljenje veze izmedju vlasnika u saobraćajnoj dozvoli i pravnog lica iz EU od kog si ti kupio auto jer se uvoz radi na tvoje ime, pošto će papirologija biti tako urađena. Postoji nemali broj vozila na našim putevima koja su odozgo doneta ovde bez znanja vlasnika, ne u smislu da su ta vozila ukradena već su ih vlasnici dali na otpad odnosno uništenje, a ona završila ovde, ili su ih recimo dovezli u Srbiju i tu prodali kao stranca za delove a posle je neko ipak odlučio da taj auto ne rasturi već uveze. I to je u principu sve u redu, preprodavci gledaju da gore ne kupe auto od vlasnika pošto je takav auto mahom skuplji, do momenta kada špediter ili auto plac koji između ostalog i to tako radi se nekome ne zameri ili ne plati reket pa krenu da češljaju njegovu dokumentaciju godinama unazad. Prilikom uvoza MUP radi proveru auta preko Interpola ali ta provera je samo za vozila za kojima postoji potraga, odnosno koja su ukradena ili u nekom prekšraju. Ja sam bio uvezao auto koji su vlasnici ostavili ovde u Srbiji eto kao za delove, auto je imao saobraćajnu dozvolu, pozvao sam nekoliko špeditera i svi su rekli da se to rutinski uvozi bez problema. Posle kada sam video papirologiju gde je bio ugovor izmedju vlasnika auta i neke firme u Češkoj, pa je ta firma prodala taj auto drugoj firmi u Madjarskoj pa sam ja kao od njih kupio posredstvom našeg špeditera i dobio auto uvezen na moje ime.... Iskreno nije mi bilo nimalo prijatno jer ništa od toga nije bila istina, OK znamo Srbija zemlja muljaža sve se to tako radi ovde ali ne volim muljaže za kojima ostaje pisani trag. Recimo da godišnje bude oduzeto nekoliko stotina vozila za koje se otkrije da su imala falsifikovane potpise vlasnika na ugovorima prilikom uvoza, pritom često ta vozila bivaju godinama uredno registrovana sve vreme ovde ali je*iga, to su ti čari života ovde - sve je moguće (završiti) ali ništa nije garantovano (bez posledica). Izbor je samo na tebi, samo što kao i za sve drugo u životu ako se i desi neko sranje momentalno ispare svi oni koji su te tapšali po ramenu i govorili ti da će sve biti OK i da nema razloga da brineš.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“