Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Око Соколово

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Око Соколово

Poruka od van » utorak, 8. sep. 2020. u 14:44h

Није ни држава сјајно градили по центру , али су зато сва нова насеља плански грађена . Проблем је био што у оно кумунистичко време држава није могла да се снађе са притиском за индивидуално становање од 80тих и 90тих. Да направи улице , инфраструктуру , испарцелише , направи правила за зидање (спратност , регулација , ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. sep. 2020. u 17:39h

Nedeljkovic piše:
utorak, 8. sep. 2020. u 09:17h
Ti ljudi kola negde moraju ostaviti.
Mora samo da se umre... i da se ide u WC :) To "moranje" je klasičan izgovor za opravdavanje nečijih želja ili potreba, ali to nije isto što i moranje.
Zamisli svi da pričamo šta sve svako od nas mora i da to zahtevamo, na šta bi svet ličio?
acadimke piše:
utorak, 8. sep. 2020. u 14:22h
Kad je država gradila onda je tu bilo mesta i za parking, park, atomsko sklonište, primer u Novom Sadu su delovi grada Sajmište, stara Detelinara, Naselje, mesta ima kolko hoćeš i dan danas.
U Beogradu ima milion slučajeva zgrada koje je država gradila, naravno sve planski i po tom planu imaju 0 parking mesta. Park odnosno neko zelenilo ima i tom parku se ljudi parkiraju bog čega je ta zelena površina odavno pretvorena u kaljugu ali ljudima je OK da "žive" u kaljuzi.
van piše:
utorak, 8. sep. 2020. u 12:58h
Цела градска власт је у служби нечијег личног а не друштвеног интереса
Ta pojava postoji svakako na svakom nivou društva, samo što je ljudima OK kada to rade za sebe ali im nije OK kada recimo investitor na placu pored zbog dubokog potkopavanja im podruši kuću zato što je jelte "morao" da kopa toliko duboko, nije mogao drugačije osim tako, pa mora da kopa tri sprata u temelju jer kako će mukica da digne 6 gore, morao je jbg... itd
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4523
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Око Соколово

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 8. sep. 2020. u 18:15h

mbole piše:Stan bez parkinga je jeftiniji.
Daklem, sam si birao da placas na cupriji a ne na mostu.
Niko te ne obavezuje da uopste imas auto.

Sent using Tapatalk
Nije fora da li je jeftiniji ili skuplji kada parking mesta nema, imas 5-10 parking mesta na 20-30 stanova
Zvukoljub piše: Ne znam na koji tačno deo iznad D. Tucovića misliš, ali tu je treća zona na obe strane, od Ruzveltove do Batutove. Ako si stanar, platiš 450-500 din mesečno i rešeno.
Gore ka zvezdarskoj sumi nije zonirano

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Око Соколово

Poruka od mbole » utorak, 8. sep. 2020. u 18:26h

Pa ko ti branio da kupis jedno od tih 5?
Ili da kupis na drugoj lokaciji ako su tu vec kupljena?
I jeste fora bas u tome, posto bo malo ono bez ono...

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4523
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Око Соколово

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 8. sep. 2020. u 20:03h

Ne pricam o svom slucaju, zivim na totalno drugom kraju grada

Na 30 stanova mora biti barem 20 automobila (minimum svih minimuma), ako imas 5 parking mesta gde da stane onih 15?

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Око Соколово

Poruka od dule0911 » utorak, 8. sep. 2020. u 20:37h

Poenta price jeste da ljudi svesno kupuju takve stanove, znam ih gomilu koji su to svesno uradili. Ne mozes da kupis stan svestan da nemas parking i onda kukas kako nemas gde da parkiras, places sto ti komunalna kaci kaznu itd. Zato sto mora da se zivi na odredjenom lokalitetu, umesto negde gde je dalje od interesnog podrucja a ima mesta za parking.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. sep. 2020. u 20:52h

Upravo to.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Око Соколово

Poruka od van » utorak, 8. sep. 2020. u 22:55h

Стандард је 1.1 паркинг место по стану . На 10 станова 11 паркинг места . Укопане гараже и оставе не улазе у бруто грађевинску површину , и можеш 10 подземних етажа са паркинзима да направиш ако хоћеш. Поента је у надземним етажам , коефицијенту изграђености , проценту парцеле под објектом , проценту зелених површина . Социјалистичка привреда као планска а не тржишна , била је много пута боља при планирању насеља него ова садашња . Да не развијам причу о томе да су тада људи били много озбиљнији , а сада све презентација а суштина је :.!.:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. sep. 2020. u 23:34h

Pa otprilike su obe bile :.!.: ali OK ako ti je lakše da je danas gore hahahaha
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Око Соколово

Poruka od mbole » sreda, 9. sep. 2020. u 01:07h

Jeste gore, samo ce ti trebati vremena da ukapiras... :)
Znas.. na regularnom parkingu moje zgrade, napravljenom u tom "strasnom" socijalizmu, su na.prelasku u kapitalizam podigli 10-tak kuca, zgrada, firmi...
Bukvalno ko najezda na Oklahomu, dokle pobodes kocic.. tvoje je
Jebalo vas trziste

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » sreda, 9. sep. 2020. u 01:15h

To je isto kao kad čujem kako je ovde ipak svašta nešto bolje nego što je u Bugarskoj. OK kome je Bugarska uzor i kome je drago da nam oni budu uzor da od njih budemo bolji :) Mislim lepo je što je neka zgrada iz tog doba imala parking, a šta ćemo sa onima koje nisu imale nikakav parking? Ili centralno grejanje a od toplane su na puškomet? Nema to veze sa tržištem, nego sa planiranjem gde će da žive "jednaki" a gde ostali... kao stoka.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Око Соколово

Poruka od mbole » sreda, 9. sep. 2020. u 01:19h

Ajmo ovako...
Ti moje vreme ne znas, i pricas napamet, a ja sam ziveo i u njemu i u ovom tvom
Ucis tatu kako se prave deca :)

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » sreda, 9. sep. 2020. u 01:22h

Ne pričam o budućnosti koju nisam video i koja se nije ni desila, već o prošlosti čije rezultate konkretno živim danas. Jedino da sam gluv i slep i da živim u buretu pa da ne znam da ste toliko dobro "napravili decu" da deca jedva čekaju da pobegnu negde gde vladaju zakoni stvarne pameti i logike gde argument "moja piša je starija od tvoje" nema nikakvu težinu. Još samo da mi kažeš da volim Titu više nego mamu i tatu i da se ništa ne sekiram i razmišljam i sve će biti OK. Umesto da pričamo kako da nam bude bolje mi pričamo kako nam je već bilo bolje.
Još će da ispadne da je primera radi Kaludjerica gradjena jutros u ovo moje vreme hahahaha ili su to ipak neki Marsovci gradili a onaj kome je posao bio da to reguliše i zabrani šta treba mukica nije smeo jadan :(
Živim na Avalskom (za starije generacije Kragujevačkom) drumu 10km od Slavije gde i drum kao glavna džada i kuće postoje više od 200 godina unazad. Verovatno i više ali nisam istraživao dalje. U pitanju je ulica kojom prolazi 10 linija GSP, čisto da pojasnim sliku prioriteta saobraćajnice. Kanalizaciju i dalje nemamo, gas dobili pre tri godine, uličnu rasvetu pre 30, a trotoar pre manje od 40 i to samo sa jedne strane odmah do ulice a negde nikad nije ni uradjen ni sa jedne i tako je i danas. Najmanje pet generacija predaka mi žive ovde tako da ipak verujem njima a ne nekom random čiki na internetu kada se priča kako je nekada bilo. Toliko se dobro planiralo oduvek da prosto nemam reči od oduševljenja. Još zamisli da kao mnoge komšije nemam da dam 100 evra svaka tri meseca za pražnjenje septičke jame te da pod izgovorom kako onda moram i kako sam prinudjen (kao oni gorepomenuti što kubure sa parkingom jel) direkt kućnu kanalizaciju sprovedem u kanal pored ulice, jer eto primoran sam tako pošto nema kanalizacione mreže. I evo sad ćemo i dobiti kanalizaciju pošto odredjeni investitori koji naveliko grade i još će graditi lobiraju da se uvede jer će im trebati za zgrade. Super, ali principijelno što se mene tiče i oni sa svojim zagovornicima i a njihovi "roditelji" sa svojim zagovornicima toga kak' je ipak nekad sve bilo krasno mogu svi u paketu negde... gde sunce ne sija. Bitno je da su i pre nego što je izgradjen trotoar ovde neki negde dobili stan sa svom pratećom infrastrukturom i urednim parking mesto da parkiraju Fiću kao vrhunsko vozilo univerzuma tog momenta. Već za Keca je bio malo problem ako bi svi vozili Keca, ali takav napredak uopšte nije bio očekivan ni planiran hahahaha
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Око Соколово

Poruka od mbole » sreda, 9. sep. 2020. u 03:01h

Ne vredi... nit razumes niti ces razumeti...

Ti "uzivas" u proslosti zadnjih 30 godina, od kad smo presli u ovaj "predivni" liberalni kapitalizam..

Namate kanalizaciju zato sto je ceo tvoj kraj gomila kretencina, koje su i pre 50 godina gledale samo " a gde sam tu ja", "sto mi neko ne pokloni nesto".... i ne treba nikada ni da je dobijete sto se mene tice...
Isti k je i glavna ulica u mom selu, koja je dobila kanalizaciju tek prosle godine (ostale je imaju od 80-tih). Jel znas zasto? A sto ce to meni, meni je dobro i sa jamom, osim ako neko drugi to plati, eee to bi bilo supeeer, al da mi niko ne dira cupriju, i ako moze nekako da se teleportuje glavni vod, da mi ne buse ulicu, i da ja ne mogu mesec dana da izadjem traktorom... i da mi ne prave buku, i da mi titraju jajca usput...


Al za pocetak, kao neko ko je moderator na ovom forumu, nemoj provocirati poiticke teme, posto sam ja balkanska budaletina, koja ce na svaku provokaciju da ti odgovori u fulu.
A politika je koliko znam ovde zabranjena.
Bar ti bi to trebalo da postujes.

A usput si i bezobrazan.
Ja tebe nisam poslao nigde...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » sreda, 9. sep. 2020. u 03:11h

Razlozi (ne)postojanja parkinga kao dela infrastrukture i jeste stvar politike (pogledaj definiciju tog termina). To što neko kada kaže politika prvenstveno (ili jedino) misli na one novine ili konferenciju za medije predsednika to je njegov problem neobrazovanja. Ovo uopšte i nije liberalni kapitalizam jer ne odgovara definicijama toga, ali na stranu to - čemu dedukcija crno-belo? Ako kritikujem prošlost zašto znači da uživam u ovom ovakvom ili onakvom kapitalizmu kada ne dajem nikakve naznake da uživam ili da mislim da je to dobro? Bio ja bezobrazan ili ne barem ne tvrdim nešto napamet na nagadjanje kao ti - kanalizacija ovde na ovakvu ulicu nije nikad ni bila u planu za izvodjenje jer je neki regulacioni plan od pre pitaj Boga kada iz tih "zlatnih" vremena rekao da će se ulica prošiti u pravi bulevar i da će se tom prilikom u skladu sa tom širinom ulice raditi kanalizacija i evo tek sada se taj plan menja. Nema veze ni sa čim od toga o čemu ti nagadjaš i kako ti ti sad eto pričaš o nečemu kao da znaš a ne znaš? Regulaciona linija je već decenijama 3 metra unutar mog placa a ne tamo gde je stvarna medja iako je medja već 4 metra od ulice. Toliko o tom nekadašnjem planiranju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9652
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Око Соколово

Poruka od macaneli » sreda, 9. sep. 2020. u 09:32h

Kakve sve ovo veze ima sa sokolom nasim??? :blink:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3003
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Око Соколово

Poruka od Aca06 » sreda, 9. sep. 2020. u 10:24h

+1 hahahaha
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Око Соколово

Poruka od van » sreda, 9. sep. 2020. u 12:23h

Има , око соколово , тј. аутомобили су предмет корупције а и урбанизам је предмет корупције .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 10. sep. 2020. u 08:07h

Ovde ništa ni sa čim nema veze... ili bar samo tako mislimo... što nam je glavni preudslov da ne budemo ništa bolji :)
Samo Oko sokolovo je lažni instrument pobošljanja kvaliteta života, iz razloga što Steva kaže.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Око Соколово

Poruka od Jozza » četvrtak, 10. sep. 2020. u 10:07h

Kako sad lažni? Pa puni se gradska kasa, valjda par ljudi ima korist od toga?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Око Соколово

Poruka od Iosis » petak, 11. sep. 2020. u 19:16h

Nedeljkovic piše:
utorak, 8. sep. 2020. u 20:03h
Ne pricam o svom slucaju, zivim na totalno drugom kraju grada

Na 30 stanova mora biti barem 20 automobila (minimum svih minimuma), ako imas 5 parking mesta gde da stane onih 15?

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Ovo bi se dalo lako riješiti. Jednostavno narod ne kupi stan i ćao. Samo što bi to morali biti svi složni. Investitori bi se onda opametili, kada u jednoj ili dve zgrade ne bi mogao prodati stanove ili ih prodati bud zašto, da bude na nuli ili minusu.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Око Соколово

Poruka od PMilan » nedelja, 27. sep. 2020. u 09:14h


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Око Соколово

Poruka od mbole » nedelja, 27. sep. 2020. u 09:49h

Pravi se novi ZOBS... ajd da se kladimo da ce komunalci dobiti svoje mesto u njemu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Око Соколово

Poruka od Jozza » nedelja, 27. sep. 2020. u 11:34h

Previše je para u igri da ostave pravni propust

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Око Соколово

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. sep. 2020. u 12:15h

Da li mislis da oni koji su ovo sve promuvali imaju tolike vidike? Naravno da nemaju, ali se slazem sa Boletom, namestice se zakon tako da im odgovara.

Pogotovo mi se svidja sto naplacuju ljudima koji stanu gde je znak za parking na trotoarau, ali posto nisu iz tog kraja ne znaju da izmedju tog drveta i kontejnera nema nacrtanog parking mesta (jer su i sva ostala totalno izbledela), pa teraju ljude da plate kaznu, iako uredno ima mesta da stane auto, znak je tu, nije niciji ulaz, nikoga ne blokiraju itd. Zato sto neko drugi nije stavio stubic/nije jasno ofarbao ostala mesta, puni budzet za novi namesten tender.
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“