Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Jozza » petak, 24. jan. 2020. u 19:29h

E to je prava kombinacija, torusni trafo i veliki kondenzatori

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od duratecHE » petak, 24. jan. 2020. u 20:53h

Skupilo se fino društvo u ovoj temi i niko se ne kosi ni sa kim poznaje se materija
Svima ista piša

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od totti » petak, 24. jan. 2020. u 20:59h

Pa fino društvo, normalno... nećemo valjda da se drogiramo i menjamo creva iz dosade

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Jozza » petak, 24. jan. 2020. u 21:12h



Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » subota, 25. jan. 2020. u 01:28h

SlikaSlikaSlikaSlika

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока





totti piše:Pa fino društvo, normalno... nećemo valjda da se drogiramo i menjamo creva iz dosade Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Lale piše:Zakačene Marantz HD 550 na sva 4 izlaza.
Apsolutno si u pravu što se tiče položaja risivera i to sam popravio odmah. :)
U planu je i izrada police pa će tu biti mesta za svaku komponentu, a za risiver dovojno mesta za hlađenje.

@duratecHE: mene Marantz iz tih godina i dan danas oduševljava spoljašnjim izgledom, a što se tiče lepote zvuka, ona je u uva slušaoca. :)
Lale ...i ako znam da taj set-up nećeš menjati , jako bi voleo da na tom tvom lepotanu čuješ kako rade neke od jbl kutija iz L serije (vintage , recimo L46) .

Ej , molim te me nemoj pogrešno shvatiti (nije mi u cilju da solim mozak) , ali ne bi trebao kačiti više od dva zvučnika na taj risiver . On nije iz "quadro" serije ako se ne varam . Dakle , ti nemaš 4 kanala , nego dva , bez obzira što imaš mogućnost za 2+2 (A+B sa jednog kanala su izvedena dva terminala koja su kod hifi uređaja uglavnom u paralelnoj vezi, dok su kod razglasnih u rednoj) . Da imaš recimo 4270 (koji je iz slične klase, ali quadro), bila bi druga priča, jer poseduje 4 kanala.
Marantz jeste mazga (u pozitivnom smislu) , pogotovu taj model , ali ipak nije predviđen da radi non stop sa 4 kutije zbog pada impendanse (u zavisnosti od veze unutar risivera) .

Inače , kao što je zvuk u uvetu slušaoca , tako je lepota u oku posmatrača , pa je ovo samo moje subjektivno mišljenje ...iz tog vremena , što se izgleda tiče (a boga mi je i sa kvalitetom ako ne ista , onda slična priča) , niko nikad nije napravio lepši risiver od Marantza i niti će !!! Marantz je oličenje lepote i prestiža tog vremena . Meni se takođe sviđao i Sansui , ali samo iz top serija , kakva je recimo G serija. Imali su onu nežnu bež vintage boju sa zelenim natpisima ...prelepo. Marantz , samo da ga upališ, ne mora da se pojača uopšte niti da svira , pa je lepota bre za oči...evo jednog dobrog klipa , čisto kada je reč o lepoti...u pitanju su dva verovatno najbolja risivera svih vremena na jednom mestu ....srrrrce me boli kad gledam ovaj klip...




Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od dax92 » subota, 25. jan. 2020. u 07:40h

totti piše:
petak, 24. jan. 2020. u 20:59h
Pa fino društvo, normalno... nećemo valjda da se drogiramo i menjamo creva iz dosade Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
:punnish: prevencija
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Jozza » subota, 25. jan. 2020. u 09:09h

Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od duratecHE » subota, 25. jan. 2020. u 12:20h

Uglavnom je problem u razlici kod obeležavanja komponenti, njihovih vrednosti.
Npr, sony wega sam nosio na par mesta i nisu uspeli da ga rese. Posle par minuta rada čim dostigne iole temperature izbaci limiter za desni kanal, cakne i ugasi ga SlikaSlika
Ovako izgleda
Problem sa potenciometrima je uglavnom kod šiber varijante( kliznih ) jer su otvoreni pa upada prašina i pravi dielektrik. Dešava se i kod obrtnih ali dosta redje mada posle toliko godina i oni nahvataju. Najpre su problemi na izlazima prisutni usled pregrevanja i loših veza ili impendansi
Inače, ne znam koliko ste upućeni u WEGA uredjaje, menjali su se vlasnici... u suštini je to sony. Imao sam priliku da koristim razglasne carvin wega kutije nekih par godina i ono sto su proživele pod mojim prstima za mixerom i crown ampliferom od 1,4kw....nemam reci za kvalitet. 18” basovi, malo širi pojas, satelit gore, limiteri... nridge konektori ( canon i spicon) na njima
Prava raga, nikad nisu izdale dok se dinacord, ev...Palio.
Sećam se situacije u kraljevu, žurka, ove 2 wega +2 bass bina+ 2 EV kutije... ostao sam pred zoru sa 1 bass binom i 2 wega, podigao ih samo u visinu njihovih glava i udri... sve se popalilo od gasa ali one odradise posao, miris spaljenog laka i žice detektujem instant Slika i dan danas
Takodje, pomenuti CROWN slave- ovi su bomba, 2 kom su bila u racku i povezivalo se po potrebi
Najčešće 1 slave za 2x2 kw binove da skida nogavice po zemlji i drugi za “ farbanje” tj ove gornje kutije
Naravno sve razdvojeno na mixeru na mono - 1 kanal L drugi R, dakle kada se pojačava guraju se 2 klizača, bio je neki yamaha mixer 12 kanala, nema da fali a inače je i on imao 400w ali se koristio kao “ suvi” mixer i tij njegovih 400 je bilo za ne daj bože ako nešto crkne da ima alternativa
Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od totti » subota, 25. jan. 2020. u 13:08h

Jozza piše:Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ne znam kakva je sad situacija, ali krajem '80-ih je bila katastrofalna i za tad relativno nove uređaje ako ti rikne STK ili trafo npr. Bile su samo dve ozbiljnije radnje/servisa za rezervne delove (jedna u 29. Novembra i jedna u Zemunu) i ako oni nemaju STK, a nemaš ni neku kombinaciju za od preko, možeš da se slikaš Slika
Trafoe su neki radili motanje, al' to je bilo pola-pola da će da uspe i normalno radi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Lale » subota, 25. jan. 2020. u 18:52h

backarelli piše:
subota, 25. jan. 2020. u 01:28h
SlikaSlikaSlikaSlika

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока





totti piše:Pa fino društvo, normalno... nećemo valjda da se drogiramo i menjamo creva iz dosade Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Lale piše:Zakačene Marantz HD 550 na sva 4 izlaza.
Apsolutno si u pravu što se tiče položaja risivera i to sam popravio odmah. :)
U planu je i izrada police pa će tu biti mesta za svaku komponentu, a za risiver dovojno mesta za hlađenje.

@duratecHE: mene Marantz iz tih godina i dan danas oduševljava spoljašnjim izgledom, a što se tiče lepote zvuka, ona je u uva slušaoca. :)
Lale ...i ako znam da taj set-up nećeš menjati , jako bi voleo da na tom tvom lepotanu čuješ kako rade neke od jbl kutija iz L serije (vintage , recimo L46) .

Ej , molim te me nemoj pogrešno shvatiti (nije mi u cilju da solim mozak) , ali ne bi trebao kačiti više od dva zvučnika na taj risiver . On nije iz "quadro" serije ako se ne varam . Dakle , ti nemaš 4 kanala , nego dva , bez obzira što imaš mogućnost za 2+2 (A+B sa jednog kanala su izvedena dva terminala koja su kod hifi uređaja uglavnom u paralelnoj vezi, dok su kod razglasnih u rednoj) . Da imaš recimo 4270 (koji je iz slične klase, ali quadro), bila bi druga priča, jer poseduje 4 kanala.
Marantz jeste mazga (u pozitivnom smislu) , pogotovu taj model , ali ipak nije predviđen da radi non stop sa 4 kutije zbog pada impendanse (u zavisnosti od veze unutar risivera) .

Inače , kao što je zvuk u uvetu slušaoca , tako je lepota u oku posmatrača , pa je ovo samo moje subjektivno mišljenje ...iz tog vremena , što se izgleda tiče (a boga mi je i sa kvalitetom ako ne ista , onda slična priča) , niko nikad nije napravio lepši risiver od Marantza i niti će !!! Marantz je oličenje lepote i prestiža tog vremena . Meni se takođe sviđao i Sansui , ali samo iz top serija , kakva je recimo G serija. Imali su onu nežnu bež vintage boju sa zelenim natpisima ...prelepo. Marantz , samo da ga upališ, ne mora da se pojača uopšte niti da svira , pa je lepota bre za oči...evo jednog dobrog klipa , čisto kada je reč o lepoti...u pitanju su dva verovatno najbolja risivera svih vremena na jednom mestu ....srrrrce me boli kad gledam ovaj klip...

Kada sam kupovao kutije hteo sam da sve bude Marantz, mada su mi tada isto preporučivali da uzmem JBL .

Delim tvoje mišljenje što se tiče risivera Marantz 2600 i Sansui G33000. :wub:
Slika Slika

Avatar korisnika
Zvukoljub
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 10. dec. 2009. u 12:08h
Lokacija: Vaistinu konza

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Zvukoljub » subota, 25. jan. 2020. u 19:04h

Sony/Wega su imali strašne serije pojačala s germanijumskim trandžama. Znam nindže koje po oglasima ganjaju i kupuju samo njih da imaju rezervne tranzistore, jer se više ne prave.

A za trafoe, u Mladenovcu prave šta god treba, kvalitetnije od fabričkih.
2015 C-Max 1.0 EcoBoost Trend

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od totti » subota, 25. jan. 2020. u 19:57h

Možda sad, al' tamo negde '88 i '89 verujem da nisu ni postojali

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od duratecHE » subota, 25. jan. 2020. u 21:05h

Zvukoljub piše:Sony/Wega su imali strašne serije pojačala s germanijumskim trandžama. Znam nindže koje po oglasima ganjaju i kupuju samo njih da imaju rezervne tranzistore, jer se više ne prave.

A za trafoe, u Mladenovcu prave šta god treba, kvalitetnije od fabričkih.
Bojim se da nema rešenja ni za moju wegu... Ali čuvam je svejedno. Upravo sa tranzistorim i ima problem, kada je totalno hladan ima na oba kanala zvuk i posle 1-2 min “ čak” i radi samo jedan
A ima u svakom mestu po jedna radionica koja radi namotavanje kalemova. Ima kod mene u GM i ima u ČA- taj nam je za firmu skoro pravio trafo sa 2 različita napona na secundaru, dakle sve može

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » subota, 25. jan. 2020. u 22:02h

Jojjjj , ta igranka sa trafo-om je zeznuta Slika ja stvarno iz mog bar okruženja znam jako malo ljudi, koji su posle promene i motanja novih , bili zadovoljni.
Napajanje je definitivno jedna od najvažnijih stvari u ampu , te se jako lako desi (ako se ne pogodi baš sve u mikron) da se promeni i karakter zvuka.
I kod mene su se dešavali fauli sa trafo zbog jako loše struje tada u to vreme (nije ni sad mnogo bolja , bem ih Slika ) , ali ja se nikada to nisam usudio raditi na nekom od mojih uređaja , već sam ih prodavao kao ne ispravne , ako ne mogu naći originalan trafo.


duratecHE piše: Bojim se da nema rešenja ni za moju wegu... Ali čuvam je svejedno. Upravo sa tranzistorim i ima problem, kada je totalno hladan ima na oba kanala zvuk i posle 1-2 min “ čak” i radi samo jedan
Izleti to s'vremenom na vreme na eBay-u , ali se mora pratiti. Poslaću ti jedan link kasnije (nemam ga kod sebe) , da vidiš da li ćeš ga tamo naći...
Koji model Wege je u pitanju ? Ili ako imaš sl. tranzistora...

totti piše:
Jozza piše:Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ne znam kakva je sad situacija, ali krajem '80-ih je bila katastrofalna i za tad relativno nove uređaje ako ti rikne STK ili trafo npr. Bile su samo dve ozbiljnije radnje/servisa za rezervne delove (jedna u 29. Novembra i jedna u Zemunu) i ako oni nemaju STK, a nemaš ni neku kombinaciju za od preko, možeš da se slikaš Slika
Trafoe su neki radili motanje, al' to je bilo pola-pola da će da uspe i normalno radi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ja mislim da stk i danas može da pravi muku....pogotovu ako su u nekoj "mumbo-jumbo" izvedbi nepoznate oznake.
Zato se i izbegavaju kupovati uređaji u stk izvedbi. Njima je i cena tanka...


Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока




Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od duratecHE » subota, 25. jan. 2020. u 22:28h

Kao na slici gore, moram je otvorim. Stoji u strech foliji godinama u selu. HSR mi kod matorih u garaži evo setih se njega kada krenu ova tema, sutra ću svratim da ga iskopam i uradim reviziju stanja posto nije sak ni zavijen- cenim da su svi šiberi sada u problemu i vrv se ne isplati krpiti ga
Naručio sam skoro na aliju Slika. Sve mi neki nastavljani konektori stari pa da zamenim
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 27. jan. 2020. u 09:21h

Jozza piše:
subota, 25. jan. 2020. u 09:09h
Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Itekako je servisibilna. Prošlo mi ih je kroz ruke nekoliko. Ali kada ti neko da na servis takav uređaj, donese ti delove koje hoće da mu ugradiš. Kondenzatori su problematični kao i sve drugo. Pravi audiofil ima jedan orman sa rezervnim delovima koje je kupio na vojnom otpadu 84e. A ovo dole je najveći problem.
backarelli piše:
subota, 25. jan. 2020. u 22:02h
Jojjjj , ta igranka sa trafo-om je zeznuta Slika ja stvarno iz mog bar okruženja znam jako malo ljudi, koji su posle promene i motanja novih , bili zadovoljni.
Napajanje je definitivno jedna od najvažnijih stvari u ampu , te se jako lako desi (ako se ne pogodi baš sve u mikron) da se promeni i karakter zvuka.
Ako servisiraš uređaj sa neorginalnim delovima, oni navodno čuju da "to nije to".

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » utorak, 28. jan. 2020. u 04:47h

duratecHE piše:Kao na slici gore, moram je otvorim. Stoji u strech foliji godinama u selu. HSR mi kod matorih u garaži evo setih se njega kada krenu ova tema, sutra ću svratim da ga iskopam i uradim reviziju stanja posto nije sak ni zavijen- cenim da su svi šiberi sada u problemu i vrv se ne isplati krpiti ga
Naručio sam skoro na aliju Slika. Sve mi neki nastavljani konektori stari pa da zamenim
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slobodno ga "istuširaj" sa brake cleaner-om kompletno , detaljno i bukvalno (komplet sa sve štampom). Natopi sa istim sve šibere i pre nego ispari kliner , razdrndaj lagano levo desno... ostavi da se dooobro osuši.

...recimo =>

Slika

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока



Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od 911s [SK] » utorak, 28. jan. 2020. u 06:16h

Jozza piše:
subota, 25. jan. 2020. u 09:09h
Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?
Globalizacija je dovela do toga da sve bude dostupnije (možda ne u finansijskom smislu), kao što je danas lakše naći i poručiti delove za auto iz 70ih nego što je to bilo u vreme kada je taj auto bio mlad i aktuelan :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » utorak, 28. jan. 2020. u 08:27h

911s [SK] piše:
Jozza piše:
subota, 25. jan. 2020. u 09:09h
Koliko je vintage oprema servisibilna? U smuslu zamenskih komponenti? Za kondenzatore nema problema, šta je sa ostatkom, potenciometri, itd?
Globalizacija je dovela do toga da sve bude dostupnije (možda ne u finansijskom smislu), kao što je danas lakše naći i poručiti delove za auto iz 70ih nego što je to bilo u vreme kada je taj auto bio mlad i aktuelan :)
Ne radi se o dostupnosti delova, nego o kvalitetu istih ....uraditi "rikap" sa low budget materijalom je u najmanju ruku bacanje para. Ne samo zbog zvuka , već i zbog kratke istrajnosti u daljnjoj eksploataciji .
Na štampanoj ploči , koja je stara 30 do 60 godina , ne želite da radite osvežavanje više puta , već samo jednom

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока


Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od dule0911 » utorak, 28. jan. 2020. u 09:27h

Ovo sa brake cleaner-om kad sam video prvi put mislio sam da se covek zajebava, posle kad razmislih vrv ima smisla, samo treba pustiti da se dobro osusi :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od duratecHE » utorak, 28. jan. 2020. u 10:13h

Da, on se gotovo trenutno suši / ispari
Neki su WDom čistili sibere sto ja ne bih nikad uradio jer je masan i samo pogoršava stanje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od Jozza » utorak, 28. jan. 2020. u 10:35h

Mastan, i ume da sadrži silikon

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » utorak, 28. jan. 2020. u 15:37h

WD nikako !!! On napravi sr***e samo tako... Imate Kontakt 60 , pa sa njim osvežiti trimere , šaltere i oatale kontaktne površine.
Ma svi ti "kontakt" dozeri imaju svojih dobrih i loših osobina. (Neki previše "isposte" klizne površine , neki zamaste itd)
Ja sam u principu koristio samo wurth i to je radilo posao vrh...samo ostaviti duže na sušenje (ja ne umačem u struju ispod 48h) i ako se on suši trenutno.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока

Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od PMilan » subota, 21. mar. 2020. u 18:51h

Da se i pokretac teme javi :)

Konacno reseno pitanje ozvucenja. Prvo su mi cale i burazer pomogli tako sto su nehotice bacili 5.1 zvucnike koje smo imali. Nakon toga sam se bacio na potragu recivera/pojacala koje bih upario sa dva bookshelf zvucnika.
Posle par dana razgledanja shvatim da recuver nikako ne mogu da iglavim u tv policu, imam 12 cm otvor a uredjaji su uglavnom oko 15 cm visine. Deuga opcija je bila da dizem tv na zid kako bih oslobodio mesto na gornjoj polici ali mi se to nije radilo.
Na kraju svega uzeo sam soundbar sa vuferom, Samsung HW-R450/EN. Solidno svira, ima bluetooth, optiku, aux i usb.
Zvuk je svakako mnogo bolji od rv zvucnika.
Soundbar je za sada ispred tv-a ali svakako narednih dana planiram da ga dignem na zid.

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Predlog za sredjivanje kucnog ozvucenja

Poruka od backarelli » sreda, 1. apr. 2020. u 00:35h

Ko ima volju i želju da maksimalno sredi sobu za svoj sistem i o zvuku sazna nešto više , svakako bi trebao da odgleda ovaj video dr.Bobby-a Owsinskog .

Nebi ste verovali kad bi videli sa koliko malo truda i minimum ulaganja može da se popravi zvuk u vašoj sobi za uživanje. Za to je Owsinski po meni jedan od najboljih stručnjaka i vodilja u svetu.
Dokaz da se i sa manje novca može dobiti vrlo ozbiljan zvuk....



Послато са SM-T830 помоћу Тапатока



PMilan piše:Da se i pokretac teme javi :)

Konacno reseno pitanje ozvucenja. Prvo su mi cale i burazer pomogli tako sto su nehotice bacili 5.1 zvucnike koje smo imali. Nakon toga sam se bacio na potragu recivera/pojacala koje bih upario sa dva bookshelf zvucnika.
Posle par dana razgledanja shvatim da recuver nikako ne mogu da iglavim u tv policu, imam 12 cm otvor a uredjaji su uglavnom oko 15 cm visine. Deuga opcija je bila da dizem tv na zid kako bih oslobodio mesto na gornjoj polici ali mi se to nije radilo.
Na kraju svega uzeo sam soundbar sa vuferom, Samsung HW-R450/EN. Solidno svira, ima bluetooth, optiku, aux i usb.
Zvuk je svakako mnogo bolji od rv zvucnika.
Soundbar je za sada ispred tv-a ali svakako narednih dana planiram da ga dignem na zid.
Ja tek sad vidim tvoj post ....

Što ono kažu, nek te lepo služi ....brzo da pocepaš i još bolji kupiš SlikaSlika

Trebalo je ( trebao si) da se javiš ovde pre kupovine da pitaš za iskustva drugih ...

Soundbar je kompromis usled nedostatka prostora i uglavnom se kupuje kao jedino moguće rešenje . Razlog je veoma velika precenjenost uređaja u odnosu šta nudi (upravo je zato i precenjen , jer je "all in one" i ne traži nikakav prostor), bez obzira na brend . Uglavnom se koristi za filmove , igrice ...etc....kao rešenje za slušanje muzike je nužno zlo ....

moglo se uraditi svašta i u toj dimenziji koju si imao u polici, ali to sad nije ni bitno....

Da si se javio pre kupovine , ako je već moralo rešenje da padne na sound bar , valjalo je da si se još malo "razvuk'o" i uzeo

Yamaha Soundbar YAS 207

...kod tog modela je još i najmanja "pretplata" kada se poredi uloženo-dobijeno (kad su u pitanju budžetni soundbar uređaji).....al' ajd sad, šta je tu je , nema veze...

Ako budeš ikad planirao da nešto ozbiljnije uradiš po pitanju muzike kući, javi se pre povlačenja poteza konačnog ....da dobiješ barem neke smernice šta i kako ...



PozzZ



Послато са SM-T830 помоћу Тапатока
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“