Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

suvi malter

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: suvi malter

Poruka od dule0911 » sreda, 24. mar. 2021. u 11:00h

Moze i 2 godine, 20 godina, uz XY odbijanja itd. Evo mog slucaja.

2012 sam krenuo u finalizaciju legalizacije koja je zapoceta pocetkom 90ih pa zbog svih sranja u drzavi nije nikad zavrsena. Krenuli 2012, septembar 2018 dobio resenje sa stambiljem da je legalizovano. Sve ovo sam krenuo jer hocu da dozidam, legalno, tj prosirim dva sprata na vec postojece prizemlje. Legalizacija je morala da ide iz dva dela jer je plan kuce originalni bio drugaciji od kasnijeg stanja, da ne smaram. Tehnicki nije nista problem, ali nasa drzava ubija.

2019 u julu odemo do opstine za informaciju o lokaciji, mora prvo do katastra po nesto. U katastru nam kazu kako mi na placu nemamo dva objekta - tj nema šupe koja je legalizovana pre godinu dana i dela kuce i prosirenog prizemlja (drugi deo legalizacije iz prethodnog pasusa). To se desava 10 meseci nakon sto smo dobili resenje da je legalizovano. Pricaju kako oni nemaju pojma o nasem predmetu. Otac digo malo frku tamo i posle 2h kopanja po papirima nasli predmet. Kad ce na red da se uvede u sistem i dobijemo potrebne papire? "Pa ne znamo"

Od septembra 2019 nakon nasih neuspesnih izleta do opstine i katastra sam angazovao coveka koji je malo vise povezan i podmazuje gde treba, sa mojim parama naravno, da bi se proces ubrzao. Ne biste verovalo zbog kakvih gluposti su nas vracali, u jednoj situaciji je arhitekta dva puta menjao plan, drugi put vracajuci ga na izvorno stanje koje je predao, posto izmenu koju su trazili nisu hteli da prihvate, ali su resili da ipak prihvate izvorni plan - problem sa spratnoscu i pravilnicima iz 70ih kad je kuca radjena, i sada. :suicide:

2021 mart. Stize obavestenje od katastra, 2 godine i 8 meseci nakon resenja za legalizaciju. Naravno, odbijaju, jer FT1P. Stranka se nije potpisala na dokumentu radove geometra, tako nesto. Znaci to je za drugu legalizaciju odozgo, nema veze sa novom dozvolom. :suicide:

U medjuvremenu dobijem dvoje dece koje sam od starta planirao u taj dozidani deo i sve krenuo na vreme da bih sve izgradio pre nego sto izadju iz pelena. Sad imam porodicne probleme zbog zivotnog prostora. Sistem je napravljen tako da mozes lako da kupis stan, jer investitori sve dozvole i ostalo dobijaju brzo, zaduzis se lepo za kredit i svi srecni, investitor, banka, poreska itd.
Eh da, kad smo krenuli sa legalizacijom, znate sta je odmah i bez cekanja krenulo da nam stize? Porez na imovinu, naravno. Za to nije bitno dal je legalizovano do kraja, naravno. Samo kvadratura i rokaj.

Iz ove perspektive? Zidaj i ne pitaj, pa neka te i gone krivicno. Meni prodje zivot cekajuci drzavu. Proveri samo kakva ti je situacija sa komsilukom i da to bude strukturno kvalitetno uradjeno, ostalo ce se resiti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: suvi malter

Poruka od van » sreda, 24. mar. 2021. u 11:41h

Па то је проблем што је Република Србија . Мало ћемо да национализујемо , па катастар није битан , па ћемо после да променимо причу и да приватизујемо . Па ћемо да приватизујемо , али деци и унуцима оних што су национализовали , па ћемо да кројимо законе за њих сада ...

Иначе одеш на Гео Србија и лепо видиш шта је у катастру и ко је власник . Или на KN web
пс. Доћи ће инспекција веома брзо ако кренеш да зидаш без дозволе . Мораш да имаш градилишну таблу са свим податцима и бројем дозволе . Чим то немаш , одмах ти је градилиште нелегално . Ако је негде на иоле прометном месту пријавеће те неко .

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: suvi malter

Poruka od dule0911 » sreda, 24. mar. 2021. u 12:43h

Bas zbog toga necu da krecem da radim (nezgodan komsiluk), ali ako otegnu jos malo, svoje stambeno pitanje moram da resim. Makar odgovarao krivicno posle. Nije vise pitanje dal ce me neko prijaviti ili nece, vec da uracunam to u "trosak" i krenem, makar sam slagao blokove. Druga opcija je da kupujem drugu nekretninu samo zbog problema sa administracijom nase drzave ili da zivim negde kao podstanar pored svoja 4 zida, apsurd.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: suvi malter

Poruka od van » sreda, 24. mar. 2021. u 13:13h

Имаш и опцију ако ти је део куће где се наслања то што градиш легално , направиш пројекат да је надоградња на стубовима и да ти је испод ништа и боли те уво .

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: suvi malter

Poruka od dax92 » sreda, 24. mar. 2021. u 13:29h

Vidim, cela Kaludjerica srusena jer su objekti nelegalno izgradjeni..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: suvi malter

Poruka od van » sreda, 24. mar. 2021. u 15:13h

Неће да дирајну нешто што је изграђено пре 5 и више година , али нешто што се сада гради без дозволе , веруј ми , може да загорча живот .
Дозволу није тешко добити ако нема правних заврзлама

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od stalker92 » sreda, 24. mar. 2021. u 15:40h

Ja sam garazu legalizovao 7.5 godina. Isto sam sve sto je trebalo podneo iz prve, i isto tako je vracano gomilu puta zbog krajnjih nebuloza.

U medjuvremenu, lik na kraju ulice ozidao gomilu nekih sranja, lokali, stanovi, kurci i igrom slucaja posto sam u potrazi za nekim placem za sebe, vozim se sa likom koji prodaje neki (a inace se bavi legalizacijama posto je jelte konektovan poprilicno) da pogledam i raspricamo se gde zivim i on kao eeee pa znas onog Peru na kraju ulice - to sve sam mu ja legalizovao, bili papiri gotovi za par nedelja...
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: suvi malter

Poruka od sasa_f1 » sreda, 24. mar. 2021. u 16:32h

Sve lepse od lepseg, svaki dan se ovakim i slicnim stvarima podsetim gde zivim. 😒

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: suvi malter

Poruka od 911s [SK] » sreda, 24. mar. 2021. u 19:50h

Kao što je sistem smišljen da digneš kredit i kupiš nov auto, idealno Škodu, tako je osmišljen i da digneš kredit i kupiš stan, idealno od neku novogradnju koju zida neko ko je povezan "sa nekim".
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od acadimke » sreda, 24. mar. 2021. u 20:12h

Ja nisam mogao da verujem da za kuću koja ima oko 160 kvadrata treba skoro 10 000 evra za sve dozvole, projekte, takse.

Poslato sa Nova 5T

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: suvi malter

Poruka od van » sreda, 24. mar. 2021. u 23:15h

Одакле ти то ? Пројекат је 8-10-12 евра за тако нешто или 3-5 % посто инвестиције , сем ако није неко лудило са ентеријером .
Таксе зависе од тога где се гради као и накнада за градско грађевинско земљиште .

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od acadimke » petak, 26. mar. 2021. u 17:16h

Projekati oko 800 e, struja 1000e, ostalo su neke takse, mišljenje urbanizma i sl.
Tako mi bar preneo komšija koji je počeo kuću legalnim putem.
Ja sam npr pre 15 godina počeo kuću i bez dozvole i onda naknadno podneo zahtev i to tek u vreme mandata Olivera Dulića kad je najavljivao legalizaciju sa "tri papira".
Legalizacija me je kostala 16 000 plus, misljenje iz urbisa 10 000, projekti i geodeta oko 600 -700 evra tako da sam prošao odlično.



Poslato sa Nova 5T

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » utorak, 20. jul 2021. u 12:27h

Majstori malo ideja, saveta, isksutva bi mi znacilo.
Desila se poplava u stanu od ovih kisa... sutra dan sam dosao i parket je upio vodu. Sutra dan, nakon sto smo pokupili vodu, naravno poceo je da se krivi. Nemam pojma nista oko parketa koliko sam se raspitao treba ceo da se menja.
E sad, posto je ceo taj sprat iz jednog dela radjen parket, znaci nema lajsni izmedju soba, a samo u jednoj sobi se zadrzala voda, da li treba ceo sprat da se menja ili samo moze ta soba pa posle da se izjednaci? Naravno, niko ne zeli da mu bude sareno- radi se o tome sto ja kupujem taj stan i ne placam nista sad, trebalo bi osiguranje zgrade da plati ali ne zelim da nesto isfuserisu.

Najvise me brine kuhinja koja je pod istom parketom tj stoji na parketu, nisu plocice. Kuhinja ima nogare e sad ne znam da li moze da se radi parket a da se donji deo kuhinje ne skida ili se skida :O

Koliko dana traje promena parketa?
Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: suvi malter

Poruka od van » utorak, 20. jul 2021. u 17:28h

Проспи пар кг соли тамо где је улазила вода , (дигни лајсне ) .Со скупаља воду . После тога види какво је стање .
Мора да се види прелаз старог и новог паркета , не по боји ако је исти паркет , него по физички , има линија .
Паркет не може да се ради када је кухиња на њему . Паркет не може да се ради када је било шта у просторији .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: suvi malter

Poruka od mbole » sreda, 21. jul 2021. u 02:57h

Ne postoji nikakav problem da se taj parket rasece na pragu dve prostojrije, i postane "nezavistan". Cak je i pozeljno, samo nije "fancy".
Stavi se prelazna lajsna i cao.

Ne znam kako zamisljas da neko uradi parket (bilo sta na njemu), a da se prostorija ne isprazni potpuno.

Koliko traje promena parketa?
Po PS-u bar dve nedelje. (sad kad se jave.. ja sam to radio za tri dana.. jesi, al to nije po PS-u)
Zalepis, par dana susenja.
Hoblujes, barem nedelju dana dok se prasina slegne, uz redovno brisanje i ciscenje iste (prasina lebdi u vazduhu nedelju dana i ne postoji trik da to smanjis).
Lakiranje, i bar tri dana neulazenja u prostoriju.

Cik pogodi sto volim laminat :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » sreda, 21. jul 2021. u 10:52h

Pa izmedju sobe i kuhinje nama bas praga tako da tu ne moze da se rasece, mislim moze ali ne ide.
Da sam ja licno stavljao tu pod, sigurno ne bih parket ali tako je kako je.

A za kuhinju, pa mislio sam mozda neki privremeni nosaci ispod dok se taj deo uradi pa se onda vrati stari... sta znam... ima svasta danas pa reko i za to - s obizrom da ne znam mnogo oko toga.

A da li moze da se desi da mu neko (osiguranje) ponudi kao da mi hobluju/slajfuju bez zamenen ovo sad, da li treba prihvatiti?

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: suvi malter

Poruka od Nikola312 » sreda, 21. jul 2021. u 10:54h

Apsolutno najbezbolnija opcija ako može da se hobluje.

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » sreda, 21. jul 2021. u 11:12h

Pretpostavljam da hoblovanje ide ako su krajevi naduti ali ovde imam i sredinu daske nadutu... ne verujem da to moze ili?

Opet ako hoblujem sad, znaci za par godina nema vise jer skdia se sloj ili gresim?

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: suvi malter

Poruka od FM III » sreda, 21. jul 2021. u 11:34h

Sada je naduto jer je parket vlažan, a kada se osuši zevaće na sve strane. Ima i za to leka zvana ispuna koja ide u spojeve kada se završi lepljenje, ali posle toga ide hoblovanje i tada prostorija mora da bude totalno prazna a pogotovu kada se lakira. Što se tiče prašine i to vreme je dosta skraćeno sa prečišćivačima vazduha koji usisavaju prašinu iz vazduha. I pored toga min. za sredjivanje će ti biti potrebno 10-15 dana, ako hoćeš da to bude uradjeno kako treba.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » utorak, 27. jul 2021. u 15:23h

A kakvo je stanje sto se tice zidova? Kad se menja i stavlja novi parket, da li leti na sve strane, da li treba da se prekrece zidovi? Sveze su prefarbani ;(

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: suvi malter

Poruka od FM III » sreda, 28. jul 2021. u 00:34h

Jedini problem može biti ako se majstor prljavim rukama osloni na zid.
Pitaj me kako znam ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » sreda, 28. jul 2021. u 09:52h

Haha... dobro, to moze bilo ko bilo kad :D Nadamo se ne.
Znaci ovako ne bi trebalo da skidanje parketa isprlja sve zivo...

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: suvi malter

Poruka od FM III » sreda, 28. jul 2021. u 17:37h

Ne, zidovi ostaju čisti sem prašinčine i to one sitne zajebane.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od speccko » nedelja, 5. dec. 2021. u 00:25h

Sve u svemu neki problemi...
Ima li neko ideju, kako da "otvorim" kadu tj da doprem do sifona a nemam ona metalna vratanca na kadi - sve su plocice. Nisam ja radio, tako sam dobio.
Covek koji odrzava zgradu rece mi da se ostavlja tako jedna plocica koja je ustvari silikon prilepljena i ima iznutra magnete pa se onda skida, samo se rasece silikon ali kod mene bogami svuda he fuga (ili kako se zove). Kad cukam deluje supljkivao ali svuda je isto... i da, odvodna cev je po sredini kade, nije napred ili nazad pa da pretpostavim koja plocica...

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: suvi malter

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. dec. 2021. u 00:31h

Probaj da nadjes magnete sa magnetom. Zalepljena je silikonom ali je fugovana preko verovatno

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“