Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji mobilni koriste FCS clanovi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » utorak, 17. mar. 2020. u 14:34h

Zalepis kod baterije i brze puni? LOL...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od FM III » utorak, 17. mar. 2020. u 14:45h

Zalepiš je na poklopac telefona i ona vrati početni kapacitet ???? hahahaha
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od vucki » utorak, 17. mar. 2020. u 15:11h

Da`l moze i kod cepa za rezervoar da se zalepi 😂

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od mbole » utorak, 17. mar. 2020. u 15:42h

Eto reseeeenja, za matore akumulatore i alternatore na izdisaju :)

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » utorak, 17. mar. 2020. u 15:54h

LOLOLOLO! Cega se sve nece setiti... samo sisaj ovce! :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Vlada pop » sreda, 18. mar. 2020. u 10:52h

Kako sam došao do tog pitanja u vezi toga za bateriju.... Prevrćem nove oglase na kp i naletim na oglas gde lik prodaje neki tel i navodi da ima tu foliju i tako izguglah o čemu se radi :)
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od backarelli » ponedeljak, 4. maj 2020. u 20:44h

E drugari, jedno pitanje....nije baš iz ove teme, ali da ne otvaram novu, pitaću ovde

Da li je neko imao prilike da čuje (ili, da li neko koristi) bluetooth slušalice marke Marshall Major III ...i ako jeste , cenio bih neki komentar i mišljenje o istim...

Radi se o ovom modelu ...

https://www.marshallheadphones.com/us/e ... tooth.html




Slika
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od nemanja93 » ponedeljak, 4. maj 2020. u 21:07h

Imam ih ja od skoro. Marshall je to :) Odlican kvalitet zvuka kao i samih slusalica, jastucici prave bas dobru izolaciju i nista se van ne cuje, baterija je odlicna i sigurno obezbedjuje ovo sto su napisali. Ja moje jos uvek nisam punio :D

Procenat baterije se moze videti na telefonu ili uredjaju sa kojim su uparene, led lampica na desnoj sluski pokazuje u kom su modu, a dzojstik na levoj sluski kontrolise sve sto je potrebno i bas je praktican. Mogu se koristiti i sa kablom koji dolazi uz njih, nema nikakvog paljenja vec se samo prikljuce na uredjaj npr meni su uparene sa telefonom, a na laptopu koristim kabl. Mikrofon ima na njima, a i na kablu.
U bluetooth modu mogu da dele muziku sa sluskama sa 3.5mm dzekom, jednostavno se povezu na njih.

Meni se cini da su malo jace konstrukcije, posle duzeg koriscenja se oseti malo napor. Mozda ce to vremenom da legne, meni su ovo prve on ear sluske.
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od backarelli » ponedeljak, 4. maj 2020. u 21:18h

Tooo Necooo svaka ti se dala , to me zanimalo.... thumbsuph 8)

Nego mi reci , da li si probao da uporediš zvuk kad su na kablu i kad su u bežičnom modu na fonu, ima li kakve razlike ili je zvuk indentičan ?

E i da.....da li si zadovoljan količinom bas-a u, recimo, rock numerama ?
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od nemanja93 » utorak, 5. maj 2020. u 19:54h

Rekao bi da je identican. Bass je dobar, slusao sam Mejdene juce i zadovoljan sam.
Generalno sluske su kvalitet, samo vidi koliko su ti realno potrebne jer i kvalitetne bubice tipa JBL rade dobar posao za dosta manje love :)
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od backarelli » utorak, 5. maj 2020. u 22:24h

Ma imam nesretno-čudne ušne školjke, pa mi bubice ne igraju ulogu. Taj JBL je teški kinez, te ih ne uzimam za ozbiljno. Da mogu da nosim bubice, mislim da bih sevnuo iphone earphones wireless...za njih znam da imaju zadovoljavajući zvuk...(imao pa prodao jer mi bube ne štimaju)

Nele , hvala ti veliko na informacijama iz prve ruke....naručene su , čekaju se 8)
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od dule0911 » utorak, 5. maj 2020. u 22:58h

Mislim da nelagodnost tj neudobnost nakon dugog koriscenja pored jake opruge moze da ima veze sa samim oblikom slusalice. Koliko vidim sam oblik je takav da idu na usnu skoljku, ne obuhvate je. Koristio sam razne slusalice (uglavnom jeftine) istog oblika i bukvalno je bilo - ako zelis neku izolaciju, bolece usi posle visesatnog koriscenja, ako hoces da budu udobne, cujes sve oko sebe. Posto mi je to dojadilo (takvog tipa nam dele na poslu uglavnom), trazio sam neke koje obuhvate celu usnu skoljku.
Probao sam par Bose modela sa noise cancelling-om (QC 25 i 35), neuporedivo udobnije. Medjutim ono sto mi se kod Bose nije svidelo, a to recenzije po netu potvrdjuju (iako ih bas zbog toga hvale) jeste uniformna zvucna slika. Sve tonove lepo i uniformno reprodukuju, sto mojim usima zvuci kao da je zvuk ravan i dosadan, nema zivahnosti. Licno volim da zvuk "sece", znaci moraju da budu jasnije naglaseni srednji/visoki, bas ne toliko. Nakon procitanih dooooosta reveiw-a sam uzeo Sennheiser PXC-550 za nekih 250e. Sada vec mator model (izasao im naslednik), ali zvuce za moje usi taman. Imaju to "nesto" u zvuku, lepu ostrinu bez previse prenaglasenog basa (zasta generalno svuda kude Sennheiser), nisu dosadne kao Bose, srecom imao sam priliku da ih probam pre kupovine.
Ono sto im je tipa duplo losije u odnosu na Bose QC 35 jeste noise cancelling. Kad kazem duplo losije mislim na to da propusta dosta vise zvukova. Kod Bose je NC tisina, ali bukvalno, koliko god bucno bilo u kancelariji. Medjutim, meni se to nije svidelo, iako sam ih koristio par dana misleci da cu se naviknuti (tako mi pricao kolega koji ih ima), ipak je neprirodno. PXC 550 propustaju nesto malo spoljnih zvukova, dovoljno da ako hocu mogu da cujem ako me neko zove, a opet s druge strane nedovoljno da mi smeta u slusanju, pogotovo kad se malo pojaca.
Autonomija je isto po specifikaciji 30h, sto znaci da mi izgura skoro celu radnu nedelju, jer ipak ih ne koristim svih 8h dnevno. Sto je odlicno, ja sam se nadao 2 dana da izvuku da cu biti zadovoljan :)
Povezuju se sa dva BT uredjaja istovremeno, tako da ne moram da ih rasparujem sa telefona ili kompa kad hocu da koristim na jednom ili drugom, prosto kad slusam nesto na laptopu i neko me zove, prekida se zvuk sa laptopa i nastavljam sa pozivom preko istih slusalica. Vrlo prakticno. Pritom svi sagovornici hvale mikrofon da je kristalno cist, iako recenzije po netu ga svrstavaju u srednju klasu - znaci da je gornja klasa tj mikrofoni bolji od ovog za studijska snimanja :)
Udobnost se ispostavila odlicnom, nosim ih ceo dan bez bolova i ono sto mi je mnogo bitnije - bez znoja! Kao bonus se bas fino pakuju za putovanje, kome je to bitno, meni je bilo u trenutku kupovine.

Bluetooth ili kabl - naravno da su na kablu bolje, ali za to treba dobra zvucna/pojacalo. Ako se kaci na integrusu od kompa ili mobilni telefon, vrlo verovatno ce zvucati gore nego preko bluetootha :) Takodje se razlika primeti kad je vise pojacano, tako da kapiram da je integrisano pojacalo u sluskama ograniceno snagom baterije ili tako nesto. Nije ovo nesto sto smeta, ipak ih 90% vremena koristim kao bezicne, ali eto valja pomenuti.

Imam i Superlux HD-660 na kabl, fenomenalne sluske za te pare (bile oko 40e ako me secanje dobro sluzi). Znacajno neudobnije od Sennheiser, znoje se usi posle 1h, ali imaju drugaciju zvucnu sliku i zato ih necu menjati. Za muziku prosto imaju lepsi i dinamicniji zvuk, za povremeno slusanje me uvek ponovo iznenade :)

Za mobilni/sportske aktivnosti koristim Samsung U Flex. Imaju "rajf" koji se kaci oko vrata, bubice nisu klasicne vec ulaze dublje u usnu skoljku (uz njih dolaze 3 razlicite velicine gumica pa bi trebalo da se nadju odgovarajuce za svako uvo). Zvuk je ok, ali nista specijalno. Za namenu za koju ih koristim mi krajnji kvalitet zvuka nije bio bitan. Autonomija baterije je ono sto mi je bilo bitno. Deklarisanih 8h su laz, na 50% pojacanosti traju bar 10-12h, mozda i vise, zavisi od spoljne temperature (uglavnom ih koristim napolju). Pritom su povoljne za ono sto pruzaju, placene oko 35-40e (kod nas su skuplje, ali kao i sve ostalo..).

Znam da sve moje nisu u istom cenovnom rangu kao te Marshall, ali da spomenem svoje generalne utiske, mozda ce nekome pomoci.

Pored citanja korisnickih iskustava po raznim forumima, meni je ovaj sajt dosta pomogao u prethodnih par kupovina sluski: https://www.rtings.com/headphones
Fiesta!!

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od jelchica » četvrtak, 7. maj 2020. u 00:04h

Studiozni Dule :wub:
"Kupuje i proba i kupuje da ne biste morali vi" hahahaha
Šalu na stranu, sad se i ja primih na te bežičane, iako ih ne cenim nešto visoko zbog kvaliteta signala kroz BT (a zvuk slušam sa telefona i iz laptopa).
Čekam utiske velepoštovanog kolege backarellija pa da rasporim slamaricu ako je zeman doš'o.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 7. maj 2020. u 16:02h

Iskustva u kojima se ne pominje Shure i AKG koji su zajedno sa Sennheiser-om top 3 brenda (ako ne i jedina 3) za proizvodnju profesionalnih slušalica/mikrofona ne bih čitao..

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. maj 2020. u 18:12h

Ja samo ne znam kako ljudi ne pogube te male bežične slušalice. Ne znam da li je do mojih ušiju ili to svima ispada, koliko mi se puta desilo da slušalica samo ispadne iz uva, ne moram se ni kretati, sjedim ili ležim. Da ne pominjem koliko mi se puta desilo da mi jedna slušalica ispadne u toku vožnje biciklom i samo ostane da visi na kablu.
Da je bežična u pitanju morao bi poslje svake vožnje kupovati nove. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od avramovic8 » četvrtak, 7. maj 2020. u 18:19h

Za trening iskljucivo one sport sto imaju okvir pozadi ali kvalitetni modeli su bas skupi... cak i skullcandy ispada smece a kosta 100e...
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od vucki » četvrtak, 7. maj 2020. u 20:44h

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od dule0911 » petak, 8. maj 2020. u 00:10h

@avramovic8
Meni se U flex svideo jer ga prosto ne osecam. Kad ih stavim oko vrata, uglavnom su tako namestene da ih ne osecam od kragne majice/dresa, a same bubice imaju kratak kabl koji nema sanse da smeta i samim tim maltene i zaboravim da ih imam na glavi. One sto su fizicki spojene pozadi (preko temena npr gumenom trakom) mi nisu odgovarale, osecam ih na glavi i nemoguce/neprakticno je koristiti samo jednu slusalicu. Ovo mi je bilo bitno zbog bajsa i saobracaja u gradu, jedno uvo mora da bude slobodno.
True wireless nisu za sport, pored toga sto nijedan model ne moze da izgura ceo dan na bateriji.

@Dusan64
Iako se u nacelu slazem, ipak, nisu svacije usi toliko probirljive niti svi koriste slusalice za takve namene da im je sve to bitno. Kazem to, a Sennheiser sam uzeo zbog starog iskustva sa njihovim proizvodima, nijedan nije bio los :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od mbole » petak, 8. maj 2020. u 00:29h

Sve si mi naivan :)
Sennheiser je bio top brend slusalica jos krajem 70-tih i 80-tih (verovatno i pre toga, al tad sam cak i ja bio mali dec, tako da se ne secam).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od totti » petak, 8. maj 2020. u 09:07h

Dusan64 piše:Iskustva u kojima se ne pominje Shure i AKG koji su zajedno sa Sennheiser-om top 3 brenda (ako ne i jedina 3) za proizvodnju profesionalnih slušalica/mikrofona ne bih čitao..
Prve slušalice koje sam kao klinac kupio su bile polovne AKG K 140 studio monitor Slika

Imao i Sennheiser HD 424.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dusan64 » petak, 8. maj 2020. u 09:33h

K 140 se proizvodio do skora, 10-ta verzija, ali isti model.

Asortiman AKG-a i Shure-a je ogroman i ima modela koji nisu toliko skupi. I mogu i kod nas da se kupe.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od dule0911 » nedelja, 10. maj 2020. u 10:45h

Samo da dopunim za Samsung U flex. Autonomija ravno 14h, prosecna temp 24C.
Fiesta!!

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dekishaaaa » nedelja, 10. maj 2020. u 23:52h

Jel postoji neka app za android kao sto je rufus za PC? Konkretno mi treba da napravim bootabilnu flesku sa windowsom 7 koji sam skinuo u telefon kao iso file. Imam otg adapter za flesku da prebacim sa telefona ali mi je potreban neki program kao sto je rufus koji pravi od fleske bootabilnu.

Ako sam omanuo temu prebacite u odgovarajucu.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka



Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od lasto » utorak, 12. maj 2020. u 18:37h

Pa ukucaj to što si pitao ovde.
win botable iso on android
Probaj pa javi.koji valja.

Послато са X5max_PRO помоћу Тапатока



Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » utorak, 12. maj 2020. u 19:20h

Dekishaaaa piše:
nedelja, 10. maj 2020. u 23:52h
Jel postoji neka app za android kao sto je rufus za PC? Konkretno mi treba da napravim bootabilnu flesku sa windowsom 7 koji sam skinuo u telefon kao iso file. Imam otg adapter za flesku da prebacim sa telefona ali mi je potreban neki program kao sto je rufus koji pravi od fleske bootabilnu.

Ako sam omanuo temu prebacite u odgovarajucu.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
https://www.droidviews.com/create-bootable-usb-android/
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“