Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Napravi pauzu

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Fiesta2010
Poruka: 19
Član foruma od: petak, 12. jun 2020. u 18:30h

Re: Napravi pauzu

Poruka od Fiesta2010 » nedelja, 28. jun 2020. u 18:12h

Ako mene pitate i treba da napravimo nauku od kafe hahahaha

Ja sam bukvalno zaludjenik za kafom :bravo:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Napravi pauzu

Poruka od duratecHE » nedelja, 28. jun 2020. u 22:51h

Svaka soljica kafe je drugačija. Ko razume shvatice tj ko pravi razliku
Jutros ustao, palim aparat i na pola mlina čujem zuuuuu.... nestalo kafe. Sidjem 4 Sparta,predjem ulicu i u kafiću uzmem 2 za poneti i vratim se u kuću


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Napravi pauzu

Poruka od mbole » nedelja, 28. jun 2020. u 23:50h

Jutros (dobro ... u podne :)) se probudim, ceka me kafa pored kreveta :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Napravi pauzu

Poruka od duratecHE » sreda, 19. avg. 2020. u 19:56h

Slika
Živeo lidl i kapsule za 18,9 DIN Slika
Sem Vergnano, to je iz sarajeva stiglo Slika
Za lokal Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Napravi pauzu

Poruka od duratecHE » nedelja, 27. nov. 2022. u 10:32h






Polovinom decembra poklanjam jedan aparat, give away… probajte, možda vas ubode software Slika
Biće još jedna nagrada

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1335
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Napravi pauzu

Poruka od skolioza » nedelja, 27. nov. 2022. u 11:53h

Mi smo uzeli skoro onaj dolce gusto model svaji za rodjendan,oko 12 hiljada je bio, i mogu reci da je kafa dobra onoliko koliko su kapsule kvalitetne/skupe. Ja i nisam toliko pio koliko svi ostali ali probao sam neke italijanske malo skuplje i solidna je kafa. Pod tim mislim kratki espreso,do 30ml bez dodataka.
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Napravi pauzu

Poruka od duratecHE » nedelja, 27. nov. 2022. u 21:38h

Samo sto u kapsuli ima svega


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Napravi pauzu

Poruka od PMilan » nedelja, 25. feb. 2024. u 14:43h

Da dignem malo temu iz mrtvih :)
Mi koristimo dolce gusto i generalno je ok, daleko od kafe iz kafica ali radi posao. U poslednjih par meseci kapsule su posjupele solidno takod a sada ako naletimo na kutiju da je ispod 600 din odmah uzimamo.
Koristicemo ga jos neko vreme, ali vec razmisljamo o zameni.

Zamena ce biti potpuno automatski aparat koji melje zrna, pakuje i sprema kafu.
Najvise se u kuci pije espreso, kapucino i late.
Jel ima neko preporuku koji aparat uzeti?

Avatar korisnika
horvat
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2016. u 00:05h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Napravi pauzu

Poruka od horvat » ponedeljak, 26. feb. 2024. u 11:13h

Generalno, ljudi koji se bave kafe aparatima, stalno "prevrcu ocima" na pomen automatskih aparata koji imaju mleko u sebi. Ume da bude problematicno odrzavanje, u poredjenju sa aparatima bez mleka. A u sustini uvek se moze dosuti mleko u soljicu kafe i zapenusati sa onim pipkom za paru (mislim da se zove "paranelo").

Licno posedujem aparat sa mlekom, Saeco primea cappucino touch plus. Kupio sam ga polovnog pre 3 godine, nismo imali problem do sada, mada su mi rekli ljudi da poseduje potencijalno problematican "multi-ventil", koji oce da ode i kad ode, kosta gotovo kao ceo aparat. Njega sam izabrao jer supruga pije kafe sa mlekom, ali sad se vec i ona odvikla (jer mora da cisti taj kanister sa mlekom posle svake kafe) i pije obican espresso. Aparat pravi poprilicno finu kafu, ali pio sam i bolje.

Osim njega sam koristio jos tri aparata (na poslu i kod drugara). Saeco Incanto deluxe, ovo je odlican aparat. Izuzetno finu kafu pravi, pregrst delova za njega ako nesto crkne, a pri tom nije nista skupo, niti je on sam skup. Nema mleko, ali ima tu duvaljku za paru.

Drugi je Melitta caffeo solo. Takodje utisci kao i za incanto deluxe. Odlican, manji aparat, lak za odrzavanje, dosta podesavanja oko jacine i duzine, fin ukus kafe, jedino je mlin malo bucniji posto nozevi nisu keramicki. Ali nista strasno.

Treci je Philips, ne znam tacan model, ali izgleda ovako :

https://images.philips.com/is/image/phi ... e$&wid=960

Philips nam se u firmi kvario bas cesto, kafa je po meni losijeg ukusa (za isto zrno) nego iz druga dva aparata, i mozda najveci problem je izuzetno mala mogucnost podesavanja jacine i duzine kafe. Takodje nema mleko.

Svi pomenuti aparati osim Philipsa su kupljeni polovni, u opsegu cena od 150-220 evra, ukljucujuci i moj sa mlekom. Redovan servis sa temeljnim ciscenjem i zamenom gumica sam placao oko 2000-3000 rsd. Svoj cistim samo vodom, kada on sam to zatrazi, nisam jos kupovao one hemikalije, mada planiram da pocnem.

Kaf kupujem na buvljaku, najcesce Lavazzu, ali povremeno probam i nesto drugo i placam oko 1300-1500 rsd za 1 kg. Nisam bas siguran koliko tacno kafi napravim od toga, ali mislim da preko 70, mozda oko 80-90 cak. Usteda je znacajna u odnosu na Nespresso i slicne kafe u kapsulama.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Napravi pauzu

Poruka od PMilan » ponedeljak, 26. feb. 2024. u 13:51h

Ja se bas zalepio za ovaj 'kvarljivi' lattego. Mada nije zurba i dalje se razmatra.

Ovaj Philips sa slike koliko shvatam ima modifikovan pipak za paru koji gura paru u soljicu, ne uvlaci mleko u aparat.

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Napravi pauzu

Poruka od speccko » utorak, 27. feb. 2024. u 20:53h

Bas smo nedavno kupili aparat za kafu sa posudom za mleko, posto smo pre toga imali i aktivno koristili jedno 3 godine philips, ep2200, bas kao taj sa slike sto stavio Horvat. Sa philipsom tim zaista nikad nikakav problem. Manje vise, podmazivao sam mesecno ili na 2 meseca taj mehanizam, prao ali u poredjenju sad sa ovim Siemensom, mogu reci da je kod Siemensa dosta jednostavije odrzavanje mehanizma, bas jednostavno.
Siemens EQ 500 Integral

Posudu za mleko, skidamo kad spremimo kafu i stavimo u frizider. Peremo u masini na 2,3 dana. Apsolutno nikakvo cimanje oko odrzavanja i pranja.

E sad, licno mi pijemo kafu sa mleko, ne volimo jake kafe, uzimamo u zrnu Jacobs Classic neki. Sto se tice aparata, kao da je na Siemensu maaalko hladnija nego kod philips-a, ja volim vrelu kafu, tj kafa je vrela ali kapucino malo "hladniji".
Slika

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Napravi pauzu

Poruka od duratecHE » četvrtak, 29. feb. 2024. u 06:43h

https://www.instagram.com/espresso_apar ... V5cXgxYg==


Da se malo reklamiram Slika
Ima i novih, nekoriscenih aparata


Sent from my iPhone using Tapatalk

ZeljkoBG
Poruka: 203
Član foruma od: četvrtak, 8. dec. 2022. u 22:03h
Lokacija: Beograd, Banjica

Re: Napravi pauzu

Poruka od ZeljkoBG » petak, 1. mar. 2024. u 17:56h

Nema espressa bez portafiltera!
Ford Fiesta Trend 1.25, 2011. godište. BRC plin.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Napravi pauzu

Poruka od PMilan » petak, 1. mar. 2024. u 21:48h

duratecHE piše:https://www.instagram.com/espresso_apar ... V5cXgxYg==


Da se malo reklamiram Slika
Ima i novih, nekoriscenih aparata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Biti ces kontaktiran kad dodje vreme za kupovinu :)
Jos uvek razmatramo i vagamo sta uzeti.

Avatar korisnika
ivke80
Poruka: 72
Član foruma od: sreda, 22. mar. 2017. u 19:21h
Lokacija: Beograd/Ulm/Stuttgart

Re: Napravi pauzu

Poruka od ivke80 » subota, 2. mar. 2024. u 12:17h

Vec kad je tema podignuta da iznesem i moja iskustva u vezi aparata. Kod nas u kuhinji prolazili su razni modeli, prvi je bio Philips Senseo sa kojim nisam bas bio odusevljen pa rekoh ajde da probamo opet Philips ali noviji model Senseo Quadrante taj je vec bio za nijansu bolji lepse je izvlacio kafu iz onih jastucica. Onda je dosao na red Nescafé Dolce Gusto od Krupsa kupio da probam jer je bio bas na akciji po smesnoj ceni od 30 eur. (Nemacka u pitanju) skupe kapsule ali nije mi bila losa kafa pogotovo njihov espresso bio sam zadovoljan. E onda resih da uzmem pravi aparat da se ne zezam vise sa kapsulama i onim jastucicima za kafu. Vagao sam izmedju Siemensa Philipsa i Delonghi na kraju sam se odlucio za Delonghi jer sto se tice dostupnih delova barem ovde u Nemackoj bukvalno mozete sami da satavite kopmlet aparat i to je najvise presudilo.
Slika
Ford C-Max/ 2008 god. 1.6 TDCI, 80kw (109 ks)
Peugeot 3008/ 2012 god. 2.0 HDI, 110kw (150ks)
Ford Kuga/ 2017 god. 2.0 TDCI, 110kw (150ks)

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“