Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 15:45h

Samo nek dobro procita...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od tika » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 16:04h

To za dodatnu garanciju na LG sajtu važi samo ako je u toku promocija. Posle toga ništa bez obzira na to što je TV kupljen sa mogućnošću produženja garancije.
Još jednom da napomenem da su mi u Društvu za zaštitu potrošača rekli da "izjava o saobraznosti proizvoda" koju daje prodavac, važi dve godine i da to nije isto što i garancija. Prema tome, ko hoće produženu garanciju mora od prodavca dodatno da dobije pravi i ispravno popunjen garantni list. Produžena garancija (na sajtu) je validna samo ako se poseduje overen garantni list; "izjava o saobraznosti proizvoda" ne može da se produži! Fora je u tome što prodavci imaju dogovore sa dobavljačima/uvoznicima da ne popunjavaju garantne listove pa već samo samo "izjave o saobraznosti proizvoda", čime obmanjuju potrošače.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Djole » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 17:17h

Evo ja kao neko ko je radio u prodaji ovih stvarčica odgovorno tvrdim da si kao kupac mogao da ostvariš svoja prava za garanciju od dve godine samo uz fiskalni račun. A ti iz zaštite potrošača su obične somine. Tj nisu ništa. Niti imaju ovlašćenja za bilo šta.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od avramovic8 » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 17:19h

+1 Slazem sa Djoletom :)
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od lasto » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 17:48h

Isto slažem se.
U poslednjoj godini garancije 5g 3meseca pred istek na Tesla TV 43 inča crklo pozadinsko osvetljenje obe led trake, crn ekran, servisirali, evo ga radi i sada.
Zavisi mnogo gde se kupi.
Ovaj TV je završio na terasi, nakon servisa, ali trgovac ga je primio, uz dokaz, garantni list i račun, nisam imao veze sa servisom.

Послато уз помоћ ТT


Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 18:45h

Samo iskopirati fiskalni jer brzo izbledi

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Simma » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 18:59h

Moze i fotografija fiskalnog
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od tika » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 20:11h

Račun kao dokaz pod obavezno. To se podrazumeva.

Ne znam šta vam nije jasno pa da probam iznova da pojasnim. Prodavac je po zakonu dužan da kupcu izda izjavu o saobraznosti proizvoda ali taj papir nije isto što i popunjen i overen garantni list proizvođača. Tu izjavu ne izdaju za sve i svašta. Za sitnice se izdaje samo fiskalni račun i on je dovoljan za eventualnu reklamaciju. Za malo krupniju tehničku robu, npr. kućni aparati i bela tehnika, uz fiskalni račun obavezno mora da se dobije i izjava o saobraznosti proizvoda i ona ugra ulogu garancije od 2 godine. Čak je i bolja od garancije jer kupac u navedenom periodu može da traži i zamenu uređaja za novi ako se ovaj zbog bilo čega prestane da funkcioniše. Međutim, ako proizvođač daje garanciju od 3 godine, kao što je to slučaj sa npr. nekom računarskom opremom, onda izjava o saobraznosti štiti kupca samo 2 godine, a garancija čitave 3, naravno, uz uslov da je prodavac garanciju uredno popunio i overio.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1856
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od sarabo » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 20:27h

ja sam do sada dobijao garancije overene pečatom i zaheftan fiskalni uz njih, tako da to smatram "uredno overenom" garancijom
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Djole » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 20:49h

Meni nemaš šta da objasniš. U koliko je garancija dve godine dovoljan je račun za bilo koju cifru para. Garancije duže od dve godine se reguliše listom uz obavezan fiskalni račun. Garancije duze od dve godine koje se ostvaruju registracijom potreban je račun, podaci o prodavcu, kupcu i serijski broj uređaja. Dobiješ potvrdu koju čuvaš volja ti papir ili elektronski.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od tika » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 22:16h

Kada sam u Gigatronu kupio TV, dobio sam izjavu o saobraznosti i fiskalni račun zaheftan za nju. Garantni list nije bio popunjen. Doslovno su mi rekli da izjava o saobraznosti zamenjuje garanciju od 2 godine i tako je i bilo kad je na TV-u delimično otkazalo pozadinsko osvetljenje. Odneo sam TV u radnju u kojoj sam ga i kupio, prodavc je popunio reklamacioni list i onda su oni nosili uređaj u servis. Tom prilikom sam priložio i fiskalni račun i izjavu o saobraznosti tako da ne znam da li je bio dovoljan samo fisklani.

Malopre sam proverio pa sam primetio da na Izjavi o saobraznosti postoji polje "vreme trajanja" u koje se može upisati vreme za koje se garantuje saobraznost a koje minimalno može iznositi onoliko koliko je zakonski propisano. Prema tome, trebalo bi da izjava o saobraznosti može da posluži i u svrhu produžene garancije ali ne verujem da ijedan prodavac hoće da izda takav dokument.

Sa druge strane, kada je reč o produženoj garanciji, ovlašćeni servis ne prihvata reklamaciju samo po osnovu fiskalnog računa. Potrebno je imati i garantni list koji dokazuje da je uređaj još uvek u garanciji. Dakle, ako je istekao period koji je garantovan izjavom o saobraznosti, onda kupac ne može više da nosi uređaj u prodavnicu u kojoj ga je kupio, već mora sam da ga odnese u ovlašćeni servis a to može biti lep trošak jer su ovlašćeni servisi retki. Eto zašto je garantni list potreban. Inače, servis ne interesuje izjava o saobraznsti.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 22:24h

U zakonu o zastiti potrosaca lepo stoji da uz fiskalni racun imamo zagarantovanu garanciju u trajanju od 2 godine ukoliko nije drugacije navedeno (ne moze ispod toga). Sve preko toga podleze necemu drugom (citaj uslovima proizvodjaca) i ne spada pod zastitu potrosaca. Tako da FISKALNI RACUN garantuje 2 godine na proizvod, sve preko toga mora da bude popunjeno i overeno od strane proizvodjaca ili nekog drugog (uvoznik i slicno).
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Djole » ponedeljak, 2. mar. 2020. u 22:51h

Kao što kaže sho. Varijanta registracije se vrši na sajtu proizvođača i postoji potvrda koja vazi uz račun.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od mbole » utorak, 3. mar. 2020. u 02:21h

Kada ce do nase svesti dospeti da je termin garancija vezan iskljucivo za preko 2 godine?
Ajd da razumem nekog ko je kao ja rodjen sredinom proslog veka, al vas milenijalce..
Do 2 godine zove se saobraznost a ne garancija, obavezna je po zakonu, i fiskalni racun je potreban i dovoljan uslov. Sva ostala pisanija u tom periodu nemaju apsolutno nikakvu pravnu snagu izuzev ako portosacu daju veca prava od onih zagarantovanih zakonom
Za nadalje zove se garancija. Ali ona nema zakonski okvir, i slobodna je volja prodavca/proizvodjaca. Moze a ne mora, moze delimicno, moze samo pod odredjenim uslovima... Kako god prodavcu/proizvodjacu padne napamet

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od tika » utorak, 3. mar. 2020. u 10:49h

Jeste tako ali treba imati u vidu da tu ima i nekih fora. Kao što sam već napisao, na Izjavi o saobraznosti se može navesti i duži period od zakonski garantovanog. Ako se ne navede ništa, podrazumeva se zakonski minimum od dve godine. Prodavci po pravilu precrtavaju to polje jer eventualna reklamacija znači trošak i za njih.
Drugo, ponekad je proizvod moguće kupiti sa produženom garancijom i to nema veze sa izjavom o saobraznosti. Uglavnom je tu reč o akcijama uvoznika tako da prilikom kupovine treba voditi računa kako se ta garancija može ostvariti. Nekada je dovoljno samo kupljeni proizvod registrovati na sajtu proizvođača npr. do kraja tekuće godine. Nekada je potrebno prilikom kupovine doplatiti za produženu garanciju. Nekada produžena garancija važi samo za određene delove proizvoda. Nekada važi samo za određene delove proizvoda ali se naplaćuje rad servisera i td. Ima svakakvih uslova. Međutim, treba voditi računa da garancija mora da teče od datuma kupovine proizvoda a ne od datuma isteka izjave o saobraznosti. Prema tome, ako je neko kupio proizvod i na licu mesta doplatio za produženu garanciju, mora pored izjave o saobraznosti da dobije i popunjen garantni list. Drugi papirići ili fore "to se vidi se iz računa" jednostavno ne važe. Dok traje izjava o saobraznosti, kupcu se više isplati da se na nju poziva. Kad ona istekne, ostaje mu garantni list koji mora imati. Fiskalni račun nije dovoljan dokument za servis.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od darko darko » utorak, 3. mar. 2020. u 14:30h

Koji sada drzac za ovo, treba mi rotirajuci, dali moze ovaj https://www.kupujemprodajem.com/TV-i-Vi ... -oglas.htm itsa fora da se ne prevarim nesto...

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od jelchica » utorak, 3. mar. 2020. u 14:33h

Mogu vam reći da sam baš zadovoljna ovim televizorom, svaka preporuka: Sony KD-49XG7077
Nema Android nego neki svoj OS (na sajtu sonija piše Linux).
Drugarica ima neki ogromni Sony sa Androidom (mislim da su ušli u prodavnicu i rekli Dobar dan dajte nam najskuplji Soni), koji ne mogu da nateram da pročita ništa sa eksternog harda. Glup mu je Android da ne mogu da se načudim. Čak je i mučenje naći nešto aftermarket na Play Store-u.
S druge strane, na ovom mom TV-u čita eksterni kao od šale, čak i titl povuče sam kad pustim film. Slike brzo lista, a slika je odličanstvena.
Sad je recimo u tehnomaniji oko 62 hiljade

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od avramovic8 » utorak, 3. mar. 2020. u 14:42h

darko darko piše:
utorak, 3. mar. 2020. u 14:30h
Koji sada drzac za ovo, treba mi rotirajuci, dali moze ovaj https://www.kupujemprodajem.com/TV-i-Vi ... -oglas.htm itsa fora da se ne prevarim nesto...
Nosač ti je na volju, za tv što si kupio ti ide promer rupa ili ti VESA 300x300mm (30x30cm) i bitno da može da ponese 15+ kg, konkretno tvoj tj ima blizu 16kg, eto ti pa traži :)

P.S inči su nebitni, samo kolike su rupe i koliko nosač nosi kg :)
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 3. mar. 2020. u 19:16h


Djole piše:A ti iz zaštite potrošača su obične somine
Ne bih se slozio, meni su u par navrata pomogli, ljudi su jako ljubazni, prijatni i razumeju se u zakone i zastitu prava potrosaca, tacno su mi rekli na koji zakon i koji clan da se pozovem kod prodavca sto mi je pomoglo da ostvarim svoja prava

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Djole » utorak, 3. mar. 2020. u 19:49h

Tačno ti oni ne mogu ništa.. Dolazili su meni u radnju za neke stvari za koje kupac apsolutno nije bio u pravu... Bilo je doviđenja prijatno.
Oni nemaju nikakva ovlašćenja niti legitimacije i slično... Dali su sebi to neko zvanje i to je to.. no tema su tv i ostali aparati

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od nemanja93 » utorak, 3. mar. 2020. u 20:03h

tika piše:
ponedeljak, 2. mar. 2020. u 22:16h
Kada sam u Gigatronu kupio TV, dobio sam izjavu o saobraznosti i fiskalni račun zaheftan za nju. Garantni list nije bio popunjen. Doslovno su mi rekli da izjava o saobraznosti zamenjuje garanciju od 2 godine i tako je i bilo kad je na TV-u delimično otkazalo pozadinsko osvetljenje. Odneo sam TV u radnju u kojoj sam ga i kupio, prodavc je popunio reklamacioni list i onda su oni nosili uređaj u servis. Tom prilikom sam priložio i fiskalni račun i izjavu o saobraznosti tako da ne znam da li je bio dovoljan samo fisklani.

Malopre sam proverio pa sam primetio da na Izjavi o saobraznosti postoji polje "vreme trajanja" u koje se može upisati vreme za koje se garantuje saobraznost a koje minimalno može iznositi onoliko koliko je zakonski propisano. Prema tome, trebalo bi da izjava o saobraznosti može da posluži i u svrhu produžene garancije ali ne verujem da ijedan prodavac hoće da izda takav dokument.

Sa druge strane, kada je reč o produženoj garanciji, ovlašćeni servis ne prihvata reklamaciju samo po osnovu fiskalnog računa. Potrebno je imati i garantni list koji dokazuje da je uređaj još uvek u garanciji. Dakle, ako je istekao period koji je garantovan izjavom o saobraznosti, onda kupac ne može više da nosi uređaj u prodavnicu u kojoj ga je kupio, već mora sam da ga odnese u ovlašćeni servis a to može biti lep trošak jer su ovlašćeni servisi retki. Eto zašto je garantni list potreban. Inače, servis ne interesuje izjava o saobraznsti.

Sto se tice saobraznosti ili prve dve godine koje su zakonom zagarantovane dovoljan je samo fiskalni isecak. To sto oni napisu je totalno nebitno, cak nikada nisam prilozio originalni isecak vec kopiju.
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od lasto » utorak, 3. mar. 2020. u 20:34h

jelchica piše:Mogu vam reći da sam baš zadovoljna ovim televizorom, svaka preporuka: Sony KD-49XG7077
Nema Android nego neki svoj OS (na sajtu sonija piše Linux).
Drugarica ima neki ogromni Sony sa Androidom (mislim da su ušli u prodavnicu i rekli Dobar dan dajte nam najskuplji Soni), koji ne mogu da nateram da pročita ništa sa eksternog harda. Glup mu je Android da ne mogu da se načudim. Čak je i mučenje naći nešto aftermarket na Play Store-u.
S druge strane, na ovom mom TV-u čita eksterni kao od šale, čak i titl povuče sam kad pustim film. Slike brzo lista, a slika je odličanstvena.
Sad je recimo u tehnomaniji oko 62 hiljade
Zato lepo odeš uzmeš Fox android, guta sve živo, kodi radi, bez dodatnih boxova 5g garancije, ali nije Sony

Послато уз помоћ ТT


Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1856
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od sarabo » utorak, 3. mar. 2020. u 20:43h

ali ni kvalitet slike nije kao na Sony
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Almighty.shO » utorak, 3. mar. 2020. u 21:08h

Hisens je TOP, 5 god garancije na sve... samo mi se ne svidja njihov OS (nisam navikao a LG sam zavoleo jer sljaka sve kako treba, i lako se poveze preko DLNA sa PCem ili laptopom).
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i oprema (LED, SMART, LCD..)

Poruka od Djole » utorak, 3. mar. 2020. u 21:28h

Ja sam takođe zadovoljan. Obzirom da imam eon box nemam zamerki na Smart. Koristim uglavnom YouTube jer fluidnije radi nego android. Sve ostalo na boxu. Jedino mi se ne sviđa daljinski od eona što još uvek ne može da kontroliše tv.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“