Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

MTS, Telenor, VIP

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od acadimke » petak, 5. mar. 2021. u 22:57h

Pozdrav, kolka je brzina 4G interneta u vip-u i mts-u?
Kod mene u Novom Sadu izvuce do 100 mb/s, ponekad, prosečno oko 60 mb/s. Telenor

Poslato sa Nova 5T

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od M.M.L. » subota, 6. mar. 2021. u 00:12h

Mozes da skines: https://play.google.com/store/apps/deta ... pps%20Page pa da pogledas prosek u tvojoj okolini. Kod mene recimo je telenor u prednosti na svim aspektima

Avatar korisnika
knipex
Poruka: 96
Član foruma od: nedelja, 16. avg. 2020. u 10:53h
Lokacija: Nova Pazova

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od knipex » subota, 6. mar. 2021. u 02:25h

Što se tiče pokrivenosti vip ne može da se meri sa telenorom i mts-om, ali su zato uvek prvi kada se izbacuju novi paketi. Mislim da trenutno jedini imaju paket sa neograničenim pozivima, porukama i internetom. I to 2, jedan Neo Neo gde je brzina neta ograničena do 10mb/s, koji ako se uzima bez telefona košta 3000din mesečno a sa telefonom 4000din mesečno i drugi Neo Neo Max bez ikakvih ograničenja, bez telefona 4000din a sa telefonom 5000din.

Prošao sam kroz sve 3 mreže i zadržao se na vipu. Prevashodno zbog signala, jer, paradoksalno, vip ima najbolji signal kod mene i u okolnim mestima. Broj mi je 065 jer sam sa postpejdom krenuo iz mts tamo negde 2001-2002.

Svako treba da postavi sebi smernice prilikom odabira provajdera u zavisnosti od toga gde i za šta najviše koristi telefon. Ako mu najviše vremena treba kući onda se gleda ko nudi najjeftiniji paket sa pretpostavkom da će se net najviše koristiti preko wi-fi. Meni treba dosta neta jer često gledam utakmice preko telefona van kuće. Zato i razmišljam o ovom Neo Neo paketu. Sad imam Neo 5 i dodatni net od 9GB koji šerujem na moj broj.

Sa telenorom sam imao najlošije iskustvo. Signal u kući bio isti kao kod mts a minuti se skidali prilično brzo. Bar sam takav utisak imao. Čim je vip uveo (i to su prvi uradili) pakete sa neograničenim pozivima i porukama, a meni istekao ugovor sa telenorom prešao sam kod njih. Sad imam 3 broja u vipu, za mene i klince, dok je supruga ostala verna mts-u.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od mbole » subota, 6. mar. 2021. u 06:57h

Pa i telenor ima pakete sa neogranicenim minutima i porukama. I to vec poduze.

Sta znam...
Vip mi je oduvek bio "jeftin", po sitemu kineskog alata. Kosta manje al zato ne radi kako treba :)

Hebes telefon koji ne radi u nekoj vukojebini. Dzaba to sto je jeftinije tamo gde ga koristim 95% vremena.
Otprilike: kad ti tamo bude trebao, a ne budes ga imao... vise ti nikad nista nece ni trebati :)

Dan danas se secam, devedesetih, kada su ljudi masovno prelazili na prepaid (po sistemu: potkradaju nas, sto naravno nije imalo veze s mozgom, al valjda nam je u genima, a i postpaid uvek bio jeftiniji od prepaid-a).
Nije mi padala napamet takva egzibicija.

Sletim u Pestu, fali torba. A u torbi nekih 80K DEM vrednosti.
Podugacki razgovori sa Cirihom i Singapurom iz rominga, sve skupa racun izadje na oko 2000 DEM na kraju meseca.
Al to je daleko manje od 80K.
A sa prepaidom bi mogao da se slikam.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Simma
Poruka: 153
Član foruma od: nedelja, 24. nov. 2019. u 19:50h
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Simma » subota, 6. mar. 2021. u 12:21h

Mobtel paket iz 2001 - MobiFun. Postpaid od 120 dinara mesečno,10 min u 063 mreži i 100 sms u nacionalnoj mreži. Poenta je da ne koristim mobilni mnogo,ali gde god da sam i veza mi je potrebna nikad nije bilo problema. Račun mi bude oko 130 dinara uglavnom,ali kad treba i 1500. Što kaže mbole ,kad zatreba ne boli glava.
Ford Focus mk2 Trend 1.6 DURATEC SFI :ford2: 2008

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Scorpio 696 » subota, 6. mar. 2021. u 12:47h

Do nedavo mi je net na telefonu izbacivao samo 3g /hspa.
Telefone koji podrzavaju 4g koristim vec duze vreme
Od kada sam ubacio globaltel karticu za net izbacuje 4g dok za telekom zakucana za 3g.
Kako je bilo nekih promena u paketima a ja dugogodisnji korisnik niko mi nije automatski aktivirao 4g uslugu koja je besplatna.
Evo brzina posle aktivacije (paket - MORAVA1 256MB) net limiter iskljucen (sva sreca bilo je vise neta iz proslog meseca pa nisam usao u minus)
test je uzeo oko 200mb za par sekundi.
Slika
Slika

Avatar korisnika
knipex
Poruka: 96
Član foruma od: nedelja, 16. avg. 2020. u 10:53h
Lokacija: Nova Pazova

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od knipex » subota, 6. mar. 2021. u 13:16h

mbole piše:
subota, 6. mar. 2021. u 06:57h
Pa i telenor ima pakete sa neogranicenim minutima i porukama. I to vec poduze.
Ima sa neograničenim minutima i porukama ali nema i sa neograničenim internetom a vip je i to sad uveo.

https://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/neoneo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od mbole » subota, 6. mar. 2021. u 13:45h

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
knipex
Poruka: 96
Član foruma od: nedelja, 16. avg. 2020. u 10:53h
Lokacija: Nova Pazova

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od knipex » subota, 6. mar. 2021. u 13:53h

Ok, nisam znao da su ga uveli, doduše skuplji su. Poenta mog posta je bila da vip prvi izbacuje drugačije pakete a onda ga mts i telenor slede. Mislim, jasno zašto to rade. Moraju nešto da ponude da bi privukli klijente i razlikovali se od ostalih. Telenor je uvek reklamirao najbolju pokrivenost signalom.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od mbole » subota, 6. mar. 2021. u 16:04h

Koliko para... toliko muzike... uvek bilo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1872
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od sarabo » subota, 6. mar. 2021. u 17:03h

Scorpio 696 piše:
subota, 6. mar. 2021. u 12:47h
Do nedavo mi je net na telefonu izbacivao samo 3g /hspa.
Telefone koji podrzavaju 4g koristim vec duze vreme
Od kada sam ubacio globaltel karticu za net izbacuje 4g dok za telekom zakucana za 3g.
Kako je bilo nekih promena u paketima a ja dugogodisnji korisnik niko mi nije automatski aktivirao 4g uslugu koja je besplatna.
Evo brzina posle aktivacije (paket - MORAVA1 256MB) net limiter iskljucen (sva sreca bilo je vise neta iz proslog meseca pa nisam usao u minus)
test je uzeo oko 200mb za par sekundi.
Slika
da bi imao 4G na tel,moraš imati karticu koja podržava 4G
Ja sam na Telenoru od 98 i ne bi ga menjao ni za kakve pare, a na VIP zadnjih 11 god i ne mogu da se porede ni u kom segmentu posebno u brzini i kvalitetu neta
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od PMilan » subota, 6. mar. 2021. u 18:13h

Mts prepaid je zakucan na 3g max, dok postpaid korisnici imaju 4g.
Saznao pre par dana kada sam uzeo neku karticu za net kad ono jedva radi, vuce se. Zvao korisnicki i dobih info da su prepaid limitirali.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“