Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

MTS, Telenor, VIP

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

MTS, Telenor, VIP

Poruka od Mosha » četvrtak, 5. dec. 2013. u 16:35h

Jes da nije saobracaj al moram da se pozalim. Pre neki dan uradim update antivirus, skinuo kies i mozilu koristeci telefon kao hotspot posto nije bilo neta, inace packet data mi je iskljucen stalno, net za ove 4 godine nisam koristio 2-3 puta, maltene nikad, ukljucim ga bas kad mi treba i pazim sta radim. Mangupi iz VIP-a su mi nakucali 501 MB za to, od cega sam prekoracio 176 MB (imam 325 u paketu gratis) i tih 176 MB mi naplatili 8600 din... za 5 minuta na netu...povrh svega iskljucili su mi telefon dok ne platim to, plus cu da platim ponovno ukljucenje...rofl!

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 5. dec. 2013. u 16:58h

To ti je 1.67MB po sec (501MB za 5min), sto i nije nemoguce. Sam si kriv.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. dec. 2013. u 17:08h

Jbg sam si kriv, sledeci put pamet u glavu. Hotspot na telefonu samo i iskljucivo uz neogranicen net, zbog bas ovakvih slucajeva. Moja devojka je nakrcala 20k, za koje zna da je sama kriva.
Tu VIP ima problem sto je limit za prekomernu potrosnju postavljen previse visoko, tipa njoj je mesecni racun oko 1.5k, ovo je oko 13x vrednosti paketa, tako da si ti jos i dobro prosao.


Edit:
Neki mod nek splituje ovo u chat, na mobu sam.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Mosha » četvrtak, 5. dec. 2013. u 17:42h

Obratio sam paznju, update sam Avast, pa da ga je i celog skinuo ne moze biti veci od 150 MB, skinuo Kies (66 MB) i Firefox (12 MB cini mi se) i iskljucio net, nije mi jasno kako su mi racunali 501 MB..Sve u svemu jos 2 meseca i izlazim iz VIP-a, em su lopovi sa onim njihovim nagradnim igrama em im me mreza nikad gora, bar ovde kod mene.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. dec. 2013. u 17:47h

Jel imas na mobilnom neki counter potrosnje? To dodje neka vrsta invertara ako imas data paket.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 5. dec. 2013. u 20:49h

Ne zanosite se counterima, niti mogucnoscu da na usranom VIP-u u jos goroj Srbiji ima brzinu od 13 Mbit/s. Meni je iz dzepa zbog toga izletelo 15.000 dinara, a posle sam skapirao da VIP zaokruzuje prenos na 100 kB. Skiniti 10 kilobajta u 10 kratko odvojenih sesija, sto je moguce i ocekivano na njihovoj mrezi i kostace te kao da si skinuo 1 Mb.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. dec. 2013. u 20:59h

Tu nije VIP kriv vec tvoj telefon koji tako otvara i zatvara sesije, a za zaokruzivanje naravno znas prilikom potpisivanja ugovora... Vecina androida dok su upaljeni drze otvorenu sesiju tako da se ne racuna svakih dodatnih 2KB kao novih 100KB. Telenor isto zaokruzuje na 100KB pa nemam problema.
Za brzinu je moguce. Ne svuda, ali je moguce. Sto opet zavisi umnogome od telefona (tj bolje receno uredjaja) vise od bilo cega drugog.

Ono sto jeste problem kod VIPa kod nas, po mom misljenju, jeste pokrivenost. Ok je po vecim tj naseljenijim sredinama, ali cim se zadje negde na neko brdo, roaming. Da nisam tome prisustvovao par puta ne bih ni ja verovao, ali na sred fruske gore telefon sa VIP brojem u roamingu. Verovatno koriste tudje tj telenorove repetitore.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 5. dec. 2013. u 21:07h

Izgleda da samo mt:s ima pokrivene te čuke. :)
I drugar sa Telenorom mi se žalio da na FG nema svuda signala. Ja na svom telefonu imam uvjek, što se interneta tiče na FG uglavnom je EDGE, ali ima i momentada kada one na H, e sad zaboravio sam šta mu dođe H, je li HSDPA?

Jedina zamjerka što sam primjetio, kada sam u blizini fakulteta, pa taj neki krug od jedno 500 m dalje, internet je užasno spor, a ostatak grada nema problema, brzina sa mojim paketom je oko 3.5 Mbps. Drugarica ima jači paket od mene, kod nje ide brzina i preko 7. Mada za mobilni šta će mi više od 2-3, neču skidati film. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 5. dec. 2013. u 22:06h

Jeste, HSDPA. I drugar mi se zali za pokrivenost Telenora... Po mom misljenju, MTS> Telenor > Vip.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. dec. 2013. u 22:46h

Telenoru internet vec zadnjih mesec-dva radi dosta losije nego ranije, zasto, ne znam. Sad kakva je situacija, MTS koji nikad nisam voleo sto se neta tice, ima brzi net u realnosti.
Ja prebacujem broj na MTS cim mi istekne ugovorna obaveza kod Telenora, sto je uskoro. Tad kad sam potpisivao ugovor pre 2 godine hteo sam mobilni koji je samo Telenor imao u ponudi, inace bih jos tad presao u MTS, nemaju konkurenciju ako neces da uzmes telefon, sa popustom od 50%.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Cedo » četvrtak, 5. dec. 2013. u 23:18h

Da sami paketi su skroz OK, paket u kombinaciji sa telefonom i ne bas, inace primer od pre neki dan, na FG zovem Telenor broj u neposrednoj blizi i nedostupan mi.. Sto se tice neta na MTSu najvise sto mi je izbacilo do sada u NS je 24Mbps samo sto seta konstantno izmedju E, 3G, H, H+, ne bi to bio problem da nije ovoga E koje malo malo pa uskoci, i to u gradu, mogu da konstatujem da nam je, u eri LTEa, mreza krs..

Sent from my GT-I8750 using Tapatalk
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Iosis » petak, 6. dec. 2013. u 00:04h

Da ti paketi od 50% popusta su odličnim, imam M. 300 minuta, 600 pruka i 600 MB. Za MB izgleda malo, ali nikada nisam prešao više od 300. :) A nije da štedim. Ispočetka jesam jer sam mislio da je to malo.
Poruke se ne mogu potrošiti, a minuta potrošim oko 100-150 u mjesecu.

Ne znam kako tebi Čedo šeta između E i H, kod mene je uglavnom na 3G ili H, jedino to što sam rekao, kod fakulteta je užasno loše i tu je stalno E.
Dešava se da je lošije kada se izađe van grada, pa između naselja, npr. između NS i Čeneaj, Kamenice i Beočina, ali ni tu nije loše, malo bude E, ali uglavnom 3G ili H.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Shomy_ksh » petak, 6. dec. 2013. u 01:38h

ja sam na mts biznet korisnik, preko firme. Imam 10mb mesecno free i koja je fora da meni na kraj meseca uvek pise 0mb i zaduzenje 300+din :wtf:
Data connection uvek ugasen jer se krecem na relaciji, kuca, kafic, tazbina i sve sto gledam na net preko moba ide na wifi sa tih lokacija... :blink:
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Vladan » petak, 6. dec. 2013. u 09:16h

Toizmedju cega se seta, e, 3g, h, ..., zavisi I od toga sta telefon podrzava. Meni je uvek E ili H, nikad nisam video da je nesto drugo izaslo.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Cedo » petak, 6. dec. 2013. u 09:38h

Poenta je u tome da mreza nije stabilna i da je cesto samo EDGE dostupan.. Vedrane moguce da ima veze to sto sam u Sr. Kamenici al to je priznaces nebuloza i govori o kvalitetu pokrivenosti s'obzirom na njen polozaj, bilo kako bilo i u gradu se desava, mozda je problem sto ja cesto obratim paznju na to :D ..

Sent from my GT-I8750 using Tapatalk
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Iosis » petak, 6. dec. 2013. u 10:46h

Moguće, možda se više krećeš od mene po raznim djelovima grada. Mada ni ne gledam u onu ikonicu dok ne vidim da je nešto usporilo. lol
Ali sve u svemu zadovoljan sam.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od dule0911 » petak, 6. dec. 2013. u 15:18h

Generalno, neko moje iskustvo, MTS ima u globalu sporiji net od Telenora. Ali ipak vise volim duplo manju pretplatu uz nesto sporiji internet, nego da placam svakog meseca vise para za manje saobracaja (tj min/sms/mb). A i situacije kad mi treba net van kuce, su uglavnom situacije gde sam u podrucju koje je dobro pokriveno 3G signalom, tako da ne verujem da cu imati mnogo nerviranja na MTSu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Iosis » petak, 6. dec. 2013. u 16:19h

Moje iskustvu, ako ti treba net da pogledaš forum, fb, pročitaš novine, youtube i sl. ne treba ti ništa bolje. Brzina dovoljna, kreće se oko 3 Mbps. Nećeš da skidaš filmove i igrice na torentu. :)
600 MB završava posao. Dok sam imao onu Nokiu 5800 trošio sam oko 100 MB, a baš ''zlostavljao'' telefon po pitanju interneta. Rekoše mi da sa S2 ću trošiti više jer kao pravi više saobraćaja nego stariji telefoni. Ništa posebno ne troši više. Naravno aplikacije skidam većinom preko Wi-Fi i kada sam kući koristim Wi-Fi.

Čak i team viewer mi radi preko mobilne odlično na onom boljem kvalitetu (quality optimized).
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Djole » petak, 6. dec. 2013. u 16:31h

ja sam uspeo sa mts, u bg da prebacim nesto preko 21mbps...ne znam kakva je situacija u vipu,telenoru ja sam u mts postpaid 9 godina i nemam probleme ;)
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Одг: MTS, Telenor, VIP

Poruka od acadimke » ponedeljak, 23. jun 2014. u 22:22h

Da li neko zna jel moze da se raskine ugovor sa Vip-om koji je potpisan pre dve nedelje?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od BojanM » ponedeljak, 23. jun 2014. u 22:28h

Svaki ugovor neophodno ima i klauzulu o raskidu, samo je pitanje koliko će to da te košta.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Iosis » ponedeljak, 23. jun 2014. u 23:59h

Kao što Bojan napisa, sigurno neki uslovi. Do sada što sam se sretao sa uslovima sa prijevremenim raskidom ugovora je bilo izmirenje svih pretplata za onoliko mjeseci koliko važi ugovor.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od Daki_81 » utorak, 24. jun 2014. u 00:34h

Tako je sigurno, mora im se platiti sve do isteka ugovora... rulest
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Одг: MTS, Telenor, VIP

Poruka od acadimke » utorak, 24. jun 2014. u 10:18h

To sam pretpostavio ali sam mislio da imas neki probni period da vidis jel si zadovoljan uslugama ili ne. Devojkin otac presao iz telenora u vip a ovi mu vec dva puta blokiraju broj zbog rominga. Covek putuje cesto u inostranstvo i napravi racun u romingu po 5-6000 al kad se vrati plati, medjutm ovi iz vipa mu nedaju da se zaduzi preko 1000 din, traze da se najavi kad krene u inostranstvo i slicne gluposti.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: MTS, Telenor, VIP

Poruka od BojanM » utorak, 24. jun 2014. u 11:01h

Neka ode u neku veću poslovnicu i da popriča sa biznis savetnikom... imaju sigurno šeme i za takve slučajeve, ali običan prodavac u poslovnici slabo zna kako da postupi u takvim slučajevima.

A za konkretne uslove raskida, pročitajte ugovor.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“