Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Tandy » subota, 27. avg. 2022. u 16:32h

Pozdrav svima, nije me dugo bilo na zalostn prezauzece posla preko glave a fala Bogu Kuga MK1 nije zezala skoro u opste.
Ne nadjoh nigde slicnu temu pa evo reko da otvorim novu....

Kuga mk1 je na prodaju, ko sto sam negde vec spomenuo izlecih se od stare hahahaha pa ko veli, kad je tako vec lepo biti zarazen, daj neku ST line novu :)
Medjutim, sta se desava... kad je neko baksuz onda sam to ja.
Odem za Sabac u Holliday, keshiram novu Kugu, ko malo dete srecan vozim nazad za Vrsac, obilaznica kroz Zemun da idem na Pupina...kad evo dolece sanitet kombi divlja i provlaci se izmedju traka pa 100kmh sigurno, i bukvalno je istumbao kola i pobego. Medju istumbanim sam bio i ja i tacnije cela desna strana auta je ulubljena, zguzvana, izgrebana...limar kaze nepopravljivo, mora novo ili u solidnom stanju da se nadje pa upegla.
Sta da vam pricam ljudi...odlepio sam! Nebitno, ne mogu vise da se zderem oko toga, idemo na resavanje problema....

Neke od vas, posebno majstore i vlasnike otpada sam vec iscimao i upoznati su sa pricom, al evo tracak nade jos imam da cu mozda ovde naci nekoga ko ima ili ko zna nekog ko ima ili ko zna nekoga ko nabavlja delove. Cekam jos Soleta da mi javi u ponedeljak dalima nesto sto pasuje i na ST line. Gledam da pre svega izbegnem kineske (za Taiwan zamenske jos nisam siguran dal je ok kvalitet? iskustva?), original novi su bolesno skupi, a polovne je nemoguce naci, za sada.

Znaci Ford Kuga ST Line 2017

- prednji branik (posepana desna ivica, ima i rupa)
- prednje desno krilo (onaj deo iznad tocka)
- prednja desna vrata (suvozaceva) dupli lim, zguzvan na ivicama skroz, kaze majstor ne pegla se to
- plastika blatobrana za prednji desni tocak - ST ima specificnorobusnije na donjem delu
- plastika blatobrana za zadnji desni tocak - mislim da je ovaj isti za sve Kuge MK2?

Ubacicu sliku gde sam lepo naznacio koji mi sve delovi trebaju, pa ako neko ima neki komentar, savet...bicu vrlo zahvalan!!
Takodje ako neko poznaje dobro ove modele ako moze da mi potvrdi da li i sta pasuje sa standardnje verzije Kuge na ST Line?

Hvala ljudi u napred!
Svako dobro


PS - Kuga MK1 je jos uvek kod mene, ceka da nadje novog vlasnika, a vi znate kakva sam picajzla i kako je to kod mene sve cakum-pakum sredjeno i odrzavano! Nov set kvacila i plivajuci, nov akumulator, ubacena multimedija, rolbarovi, obrvice ljuta je, itd itd... ;)

Slika
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od mbole » subota, 27. avg. 2022. u 19:20h

Cek.. meni nesto nije jasno...
Zar tebi ne bi trebalo osiguranje da placa stetu?
Posto je auto nov.. teras u ovlasceni servis, ne mogu da ti odbiju na starost...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Nikola312 » subota, 27. avg. 2022. u 21:12h

Nov za njega, ali polovan-2017. godište. I mislim da je ovaj auto sa slike mk3.

Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Tandy » subota, 27. avg. 2022. u 23:35h

Da ko sto Nikola kaze, auto nije nov, polovan 2016 decembar zvanicno

@Nikola312 Nije MK3 (osim ako se MK3 ne racuna facelift?) Ja sam iskrenomislio da je MK3 najnovija serija.

@mbole - Osiguravajuca kuca ne moze nista jer dokaza nemam... to se desilo u toku saobracaja, 3 trake, ja u srednjoj, ovaj proleteo i opet se napravio čep, takoda nije bilo sanse juriti ga niti zapamtiti tablice.

Ne mogu...opadne mi 2cm2 kose kad pomislim... Nego, da mi vidimo za ove delove ljudi, dajte neki savet, preporuku, pomoc?
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 28. avg. 2022. u 00:52h

Vrata i krilo bi trebalo da su isti na obicnoj i ST line

Sto se ovih "blatobrana" tice koliko vidim jedina razlika je sto su kod ST linea u boju auta a na obicnoj crni sa teksturom sto opet nije problem za farbara da osmirgla teksturu i prefarba

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Tandy » nedelja, 28. avg. 2022. u 01:27h

Nedeljkovic piše:
nedelja, 28. avg. 2022. u 00:52h
Vrata i krilo bi trebalo da su isti na obicnoj i ST line

Sto se ovih "blatobrana" tice koliko vidim jedina razlika je sto su kod ST linea u boju auta a na obicnoj crni sa teksturom sto opet nije problem za farbara da osmirgla teksturu i prefarba

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
I ja mislim da je Krilo isto druze, tu bi trebao samo da zamenim ove male, ne znam kako se zovu...ja ih zovem skrge :D vidi sliku

Sto se vrata tice, isto mislim da nema nikakvih razlika u osnovi i gabaritima osim u tom dodnjem ofarbanom delu, ali ne samos to je ofarban i lakiran, vec je i ispupceniji, robusniji kod ST verzije. Vidi sliku

Samim tim isto vazi i za taj ram iznad prednjeg desnog tocka, ne bi pasovao ovaj sa standardne verzije. Em sto je taj donji kraj robusnijim plus ima i otvor za parking senzor. vidi sliku


Slika



Slika



Slika



Mozda neko ko ima iskustva sa delovima za Kugu moze ovo da potvrdi?
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 28. avg. 2022. u 09:54h

Najjednostavnije je da odes autom kod nekoga ko ima krilo i vrata i uporedis na licu mesta

Ove plastike mozes i u Grandu proveriti koliko kostaju, ne bi trebalo da su nesto papreno skupe

Za prednji branik je jedina opcija ukoliko ne mozes da ga nadjes polovnog kineski a mozes potraziti i na njuskalo.hr i olx.ba ako imas kako da prebacis do Srbije

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od sasa_f1 » nedelja, 28. avg. 2022. u 10:13h

Tandy piše:
subota, 27. avg. 2022. u 23:35h

@mbole - Osiguravajuca kuca ne moze nista jer dokaza nemam... to se desilo u toku saobracaja, 3 trake, ja u srednjoj, ovaj proleteo i opet se napravio čep, takoda nije bilo sanse juriti ga niti zapamtiti tablice.
Ja ovo ne kapiram. Olupao par vas - pa apsolutno me ne bi interesovalo kako ce policija da ga nadje, a moze vrlo lako da ga nadje.

Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Re: Ford Kuga ST Line MK2 (facelift verzija 2017) - Limarija delovi

Poruka od Tandy » nedelja, 28. avg. 2022. u 12:02h

Nedeljkovic piše:
nedelja, 28. avg. 2022. u 09:54h
Najjednostavnije je da odes autom kod nekoga ko ima krilo i vrata i uporedis na licu mesta

Ove plastike mozes i u Grandu proveriti koliko kostaju, ne bi trebalo da su nesto papreno skupe

Za prednji branik je jedina opcija ukoliko ne mozes da ga nadjes polovnog kineski a mozes potraziti i na njuskalo.hr i olx.ba ako imas kako da prebacis do Srbije

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Ne mozes da verujes druze... na tako sitnim detaljima najvise klepaju po usima. Cuo sam se i sa Grandovcima i sa ovima sto valjaju Kinesku i Taiwansku robu... cist primer recimo za delove sa Taiwana (svi kazu solidan je kvalitet, zadovoljavajuci):

- ceo prednji branik 13.000, a ta lajsna mala kod tocka je oko 9.000 hahahaha

Dok recimo u Grandu cene su od prilike 8 puta vece za Kugu ST
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“