Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Popravka table - Servis Sreckovic

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Popravka table - Servis Sreckovic

Poruka od M.M.L. » utorak, 1. jun 2021. u 14:29h

Fokus mk2.5, pre jedno god ili dve nesto iz zajebancije udarim rukom po tabli, nisam mogao vise da ga upalim... Sve zive greske je popalio, sve svetli i posle par minuta skapiram da su lemovi popucali. Zveknem je jos par puta i proradi da mogu da ga upalim. Odvezem se kuci i prelemim kontakte i od tada sve full, nikakav problem.

Nedelja:
Skinem tablu da vidim nesto iza nje i kad sam je vratio dobijam gresku za imobilajzer P1622 u PCM-u. IC il HEC modul nije iscitan sto me navodi na to da tabla nema dobar kontakt. Nekako procistim kontakte, medjutim ne pomogne ni to. Uzmem malo zategnem dzek na tabli, povucem ga prema gore dobije komunikaciju... Rekoh to je to, opet se odlemilo nesto. Rasklopim sve da prelemim opet al cim sam poceo primetim da kalaj nece da se zadrzi na ploci... izgleda da je bila prevelika temperatura ili sta vec i da se pin u potpunosti odlemio sa ploce i to nije samo jedan, vec dva. Ok, panika, vidim da ce biti jebeno spasiti je sad, izmuljam nesto, prevezujem, cistim, povezujem i nema sanse da je dobijem na dijagnostici... Ok, sjebao sam tablu uzecu drugu.

Ponedeljak:
Uzmem tablu, povezem je i ona radi. Vrh, kodiram kljuceve, vrh sve sljaka. Sve full osim sto je kilometraza na njoj 296000. Forscan moze da poveca do 999999 ali ce tabla ostati zakucana na toj km, nikada nece preci na 000001 tako da to i ne pokusavajte. Pronadjem na netu servis iz naslova teme, odem i objasnim da sam sjebao staru tablu jer sam je lemio visom temperaturom nego sto je potrebno. Kaze da njoj nema spasas posle cega sam ga pitao da li moze da mi smanji kilometrazu na ovoj drugoj tabli i da eventualno i nju prelemi, posto ima bolju lemilicu ili sta vec. Dosao sam sa konretnim zahtevima. Ulazi u kola, proba tablu, ona naravno radi, samo je pitanje dokle ce.
"Ko ti je rekao da su lemovi?", "Nisu to lemovi, to je procesor. To je 12-ca tabla to je procesor", "Ti si to citao na forumu i gledao na YT, znas koliko mi ljudi tako dodje". Nisam stigao da ispricam, nisam ni zeleo da se raspravljam kako XY takvih tabli ima taj problem i kako je XY-1 (minus ja koji sam je sjebao) resilo taj problem novim lemom.
"Kako si kodirao kljuceve? Cime si iscitao?" - Rekoh znam i ja nesto.
E sad jel sam ja lud ili on zna nesto sto ja nisam procitao na forumu?
Uglavnom, namestio mi je staru km i nista vise od toga. Mozda servis nije za izbegavanje ali je svakako za oprez.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Popravka table - Servis Sreckovic

Poruka od Djole » utorak, 1. jun 2021. u 15:21h

Uglavnom su ti servisi nabeđeni. Mislim ok je svako znanje treba da se naplati kao i rad. Al šta te boli patka za neke stvari. Odradi ono što sam ti tražio ako umeš i naplati. Ja sam se sa jednim pajserom, jelte ključarom ubeđivao da mogu da kodiram ključ na fordu sa dijagnostikom od 5e. I onda kreće masiranje ponovo da tu trebaju mašine avioni kamioni i kad sam ja toliki majstor mogu li da mu napravim ključ za Audi 2015 god. Uz sva moja objašnjenja da ja nisam ključar niti me zanima tako nesto već da ljudi znaju po nešto i sami da urade a ne da ih rokaju ciframa a ključ isti Kinez od 10e


PS znači kada nam fordo nagura milionče ide u muzej jer od početka ne može
Послато са Poco x3 помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Popravka table - Servis Sreckovic

Poruka od dule0911 » utorak, 1. jun 2021. u 16:23h

Cemu onda sluzi odo roll count? Kakva glupost. Vidim sad da i neke table drugih proizvodjaca imaju isto ogranicenje.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Popravka table - Servis Sreckovic

Poruka od 911s [SK] » utorak, 1. jun 2021. u 21:45h

Ništa gore nego kad sa predznanjem odeš u servis. Njemu kao majstoru jer si mu udario na ego, a tebi kao mušteriji jer možeš da dobiješ kojekakav komentar koji ti neće biti baš prijatno da čuješ, a može se desi i da ti usluga bude naplaćena više nego uobičajeno zbog takse za povredu ega.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“